Доступність посилання

ТОП новини

Донецьк вболіває за Україну, бойовики хочуть говорити зі США: тиждень на Донбасі


Очільник російського МЗС Сергій Лавров, за даними журналістів, передав «побажання» бойовиків до Держдепартаменту США
Очільник російського МЗС Сергій Лавров, за даними журналістів, передав «побажання» бойовиків до Держдепартаменту США

Дуже стисло – про все важливе в регіоні за тиждень від команди Радіо Донбас.Реалії

Попри виліт української збірної із Євро-2020 після поразки від Англії, сам факт її виходу до чвертьфіналу та перемога над шведами, по суті, об'єднав Україну: гол Артема Довбика та бійцівський характер українських футболістів жваво обговорювали і в кримських пабліках, і в найбільшій умовно аполітичній групі окупованого Донецька «Типовий Донецьк» із майже пів мільйоном підписників. Росія ж і тут не упустила нагоди використати увагу до збірної України в своїх пропагандистських цілях. В ефірі ми обговорюємо, чому донеччани, восьмий рік відірвані від вільної України, підтримують її збірну, чи означає це любов до рідної країни – і чому Кремль не може ігнорувати успіх українських футболістів.

Видання «Дзеркало тижня. Україна» з'ясувало, що так звані «міністри закордонних справ» угруповань «ДНР» і «ЛНР» Наталія Ніканорова та Владислав Дейнего (які регулярно беруть участь у засіданнях Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі – щоправда, незрозуміло в якому статусі) звернулися до політичного радника Володимира Путіна у «нормандському форматі» Дмитра Козака та очільника російського МЗС Сергія Лаврова із проханням організувати зустріч політичних радників у «нормандському форматі» за участі угруповань «ЛДНР» та... США. Лист, за даними видання, російське посольство у Вашингтоні вже передало у Держдепартамент. Такий крок бойовики пояснили нібито результатом саміту Росія-США в Женеві, після якого Джо Байден заявив про «безальтернативність» Мінських угод. Розбираємось, чи є шанс залучення США та, чого прагне Росія, її маріонеток «ЛДНР» до переговорів по Донбасу.

Дещиця скептицизму щодо перемовин по Донбасу від оглядачів Радіо Свобода: Віталя Портникова –​ про вперте небажання Путіна говорити із Зеленським на тему закінчення війни, та Станіслава Асєєва – про те, чому Росія не дозволить Україні відгородитися від ОРДЛО «стіною», навіть якщо Київ ухвалить таке рішення.

20 липня спливає термін для складання іспитів до українських вишів для колишніх школярів з окупованої частини Донбасу. І хоча парламент скасував штраф для українців, які змушені незаконно перетинати кордон задля виїзду з ОРДЛО, бойовики знайшли новий спосіб боротися із виїздом молоді: просто заборонили, якщо у дитини немає документів (а в окупації це часто трапляється). Дітей же, які планують зв'язати майбутнє із Україною, в окупації чимало (тільки торік більше ніж дві тисячі змогли вирватися – і це вже із зачиненими «через коронавірус» КПВВ). Ми поспілкувалися із вчителькою, яка продовжує викладати в одній зі шкіл в місті під контролем угруповань «ЛДНР» – послухайте, щоб зрозуміти, що таке викладати, жити та бути дитиною в окупації.

У «департаменті війни» Офісу генпрокурора відбулися кадрові зміни, що обурили правозахисників: генпрокурорка Ірина Венедіктова спочатку призначила його керівником Максима Якубовського замість Гюндуза Мамедова, а потім підпорядкувала департамент собі. Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини пояснює, чому будь-які рухи в такій специфічній царині для України – небезпечні.

Наостанок –​ історії трьох жінок, які пройшли війну на Донбасі. За останньою статистикою, їх вже 15% від загальної кількості українських військових, і так, як вони справами борються за рівність в армії та українському суспільстві, певно, не бореться ніхто.

Дякуємо, що залишаєтесь із нами. Усі ефіри Радіо Донбас.Реалії. Наш сайт. І фейсбук. Пошта: Donbas_Radio@rferl.org. Автовідповідач: 0800300403.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG