Доступність посилання

ТОП новини

Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

9 лютого 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу, на північному заході від міста російські війська штурмували Іванівське, на півдні – Кліщіївку. Авіація РФ не працювала.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

Значно зменшилася кількість обстрілів – речник ОСУВ «Хортиця» про ситуацію на східних напрямках фронту

На напрямках, що входять у зону відповідальності оперативно-стратегічного управління військ «Хортиця», зменшилася кількість обстрілів, заявив в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш.

Йдеться про Харківський, Лимано-Куп’янський і Бахмутський напрямки.

«Наразі значно зменшилася кількість обстрілів, що цікаво стало особисто для мене. Оскільки ще декілька днів тому лише на Лимано-Куп’янському напрямку було 800 обстрілів, то зараз вже у всій лінії зіткнення ОСУВ «Хортиця», яка включає Харківський напрямок, Лимано-Куп’янський, Бахмутський зафіксовано 617 обстрілів. Тобто, значно зменшилася кількість. Ймовірно, це пов’язано також із поганою погодою», – сказав речник.

Водночас, за словами Євлаша, на Бахмутському напрямку російські військові продовжують натиск і, зокрема, підтягують резерви до Богданівки, що біля Бахмута.

12 лютого 2024 року

Бахмут. Згідно зі зведенням Генштабу, кількість атак збільшилася порівняно з останніми тижнями, їх було 19 за добу: Богданівка, Іванівське на північному заході; Кліщіївка, Андріївка на півдні. DeepState констатує прогрес військ РФ під Кліщіївкою та їхнє просування в лісовий масив на південь від Богданівки, що створює загрозу Часов Яру.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

13 лютого 2024 року

Бахмут. На північному заході війська РФ атакували Богданівку та Іванівське, повідомляє Генштаб у ранковому зведенні. DeepState фіксує просування загарбників на північ від Іванівського. Декількома днями раніше агресор уже просувався тут, заходячи в лісовий масив між Богданівкою та Іванівським: він потрібен РФ для того, щоб загрожувати Часовому Яру.

На півдні від Бахмута атаковані Андріївка та Кліщіївка. У напрямку Сіверськ – Веселе.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

14 лютого 2024 року

Бахмут. Війська РФ провели 10 штурмів за добу: рухалися під Богданівкою та Іванівським на північному заході з метою вийти на хребет, на якому розташований Часов Яр; а також наступали під Кліщіївкою на півдні.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

16 лютого 2024 року

Бахмут. Як повідомив у ранковому зведенні Генштаб ЗСУ, війська Росії наступали під Богданівкою та Іванівським на північному заході; під Кліщіївкою та Андріївкою на півдні; під Веселим у напрямку Сіверська.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

19 лютого 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу, війська РФ наступали під Іванівським на північному заході (DeepState говорить, що успішно); під Кліщіївкою та Андріївкою на півдні; та під Виїмкою у напрямку Сіверська. DeepState додає, що агресор продовжує шукати слабкі місця під Богданівкою та штурмував Білогорівку (біля Бахмуту).

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

20 лютого 2024 року

Бахмут. Триває тиск військ РФ на Богданівку та Іванівське на північному заході; на Кліщіївку та Андріївку на півдні. Загалом на Бахмутському напрямку за добу сталося 14 штурмів. Авіаудар нанесений по Нью-Йорку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

21 лютого 2024 року

Бахмут. Війська РФ атакували Іванівське на захід від міста. У напрямку до Сіверська – штурмували Виїмку. Авіаудари: Веселе, Роздолівка, Часів Яр.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

22 лютого 2024 року

Бахмут. На південь від міста відбито штурми Кліщіївки та Майорська. У напрямку до Сіверська повторилася атака на Виїмку. Авіаудари: Сіверськ, Нью-Йорк, Біла Гора та Диліївка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

23 лютого 2024 року

Бахмут. Український Генштаб повідомляє, що відбито штурми під Андріївкою та Кліщіївкою на півдні; Іванівським та Богданівкою на північному заході; а також під Нью-Йорком. DeepState констатує просування агресора під Іванівським.

Авіаудари: Роздолівка, Веселе.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

26 лютого 2024 року

Бахмут. Ключовими місцями атак Росії залишаються Іванівське на заході та Кліщіївка на півдні, випливає з ранкового зведення Генштабу ЗСУ. В Іванівському DeepState на вихідних фіксував просування загарбників.

Авіаудари: Курдюмівка, Майорськ, Північне, Залізне, Нью-Йорк.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

26 лютого 2024 року

Прокуратура розслідує імовірне вбивство українських військовополонених під Бахмутом

Прокуратура Донецької області України розпочала розслідування після того, як у телеграм-каналах з'явився відеозапис, на якому, ймовірно, показано, як російські військові вбивають сімох українських військовополонених. Розслідування відбувається за статтею про порушення законів та звичаїв війни, повідомляє Офіс генерального прокурора України.

На відеозаписі, знятому з дрона, показано, як кількох людей, імовірно, українських військових, беруть у полон, після чого вбивають. Одним із перших запис поширив український OSINT-проєкт DeepState, написавши, що, ймовірно, вбитими є бійці 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Читайте також: Сили РФ знову розстріляли українських військових, які здалися в полон – Лубінець

В українській прокуратурі заявили, що відеозапис стали розповсюджувати 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. У відомстві заявили, що російські солдати вбили беззбройних українських полонених після того, як штурмували позиції ЗСУ між селами Іванівське та Хромове у Бахмутському районі Донецької області.

«Військові держави-агресора навмисне добили поранених і беззбройних українських військових, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права», – заявили в Офісі генпрокурора України.

За даними ОГП, українські слідчі розслідують 19 кримінальних справ за фактами вбивства 45 українських військовополонених.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG