Музика, мистецтво та щастя – саме так характеризують Brave! Factory організатори київського фестивалю електронної музики. Почалося все з арт-простору Closer, який три роки тому зробив територію колишньої стрічкоткацької фабрики в Києві локацією для справжнього фестивалю електронної музики та brave culture, що можна перекласти з англійської як «культура відважних». Наступного вже року фестиваль проходив на території діючого заводу «Київметробуд» та входив в огляди найкращих українських фестивалів. Цього року на український рейв чекали ще й в Європі, де тематичні видання вносили український фестиваль до найкращих подій місяця або навіть літа. Чим займається молодь на головній рейв-події та що це взагалі таке? Відповіді – в фоторепортажі Радіо Свобода.
Дикі танці чи сучасне мистецтво – що за рейв на «Київметробуді»?

1
Що таке рейв? Рейвом називають масову вечірку з діджеями, що грають наживо для слухачів електронну музику. Але це одне зі значень. Інше, більш вузьке – це окремий напрямок в електронній музиці, характерний ритмами, що повторюються та комфортні для багатогодинних танців.

2
Багатогодинних? Виступ діджея може продовжуватись як пів години, так і п’ять-шість годин поспіль. Все залежить від настрою публіки, імпровізацій та бажання діджея, та дозволу організаторів.

3
Хто виступав? Всього на фестивалі виступили 68 виконавців із різних куточків світу. Вони представили різноманітні жанри електронної музики різних направлень.

4
35 євро денний квиток – це дорого чи ні? Наприклад, дешевий квиток на Burning Man-2019 (культовий фестиваль сучасного мистецтва та електронної музики, що проходить у пустелі в Неваді, США) обійдеться у 450 доларів. А найдешевший одноденний квиток на Tomorrowland (відомий фестиваль електронної музики в Європі, що збирає до 180 тисяч відвідувачів) – 105 євро.

5
Де? На території діючого заводу «Київметробуд» створили аж шість різних сцен: Angar, Garden, Cement, Topka, Depo та Tokar.

6
Тількі танці? Більше дюжини інсталяцій та безліч арт-об'єктів – по всьому «Київметробуду». Останній теж можна вважати арт-об'єктом. Це виглядає незвичним місцем для музичного фестивалю, проте для рейвів притаманні забуті забудови, старі заводи та фабричні приміщення.

7

8
Це щось нове? Україна для шанувальників електронної музики відома не лише впродовж останніх років, а ще з 1990-х, коли в Криму проходила «Республіка KaZантип». У свій час найпопулярніший український фестиваль електронної музики, що вимушено припинив існування після анексії півострова Росією.

9
Яка публіка? Загального стилю немає. Кожен одягається як йому до вподоби. Проте є люди, що роблять спеціальні образи під фестиваль. Їх меншість, проте вони додають атмосфери карнавалу.

10
Як довго? Із 20-ї години суботи до 7-ї ранку понеділка. Проте, традиційно для рейвів, у зазначений час музика не стихла, та танці продовжились до 12-ї години. На фото – резиденти Closer Noizar & Borys грають вже другий виступ на фестивалі після того, як вся запланована програма закінчилась.