Повертати з російського полону військових бригади «Азов» особливо складно. Про це нещодавно повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов. Під час обміну, який відбувся 25 червня, вдалося повернути понад 50 українських бійців різних підрозділів, які вийшли з заводу «Азовсталь», але «азовців» серед них не було.
Боротьба йде за кожного військового, але є ті, про кого домовлятися особливо важко, зокрема, це стосується представників «Азову», – сказав Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
Андрій Юсов також повідомив, що у світі зростає тиск на Росію у зв’язку з жорстоким поводженням з українськими військовополоненими. Він зазначив, що окрема увага цьому питанню приділялася на Саміті миру, який відбувся у червні. Певні позитивні зрушення є, але роботи ще дуже багато, – сказав представник ГУР.
За даними Асоціації родин захисників «Азовсталі», більшість військових, які перебували на цьому заводі під час оборони Маріуполя, досі у російському полоні. У місцях несвободи лишаються, зокрема, понад 900 бійців бригади «Азов».
Чому бійців «Азову» особливо складно повертати з російського полону? Скільки військових цієї бригади продовжують утримувати в Росії, і кого з них судять? Хто може вплинути на Росію, щоб вона обмінювала «азовців»?
Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведучий Олександр Янковський.
Форум