У всеукраїнський прокат восени виходить стрічка про людей з окупованого Луганська: це «Забуті» режисерки Дарії Онищенко. Рік тому фільм отримав спеціальну нагороду журі на Варшавському кінофестивалі. 22 серпня на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» відбудеться його українська прем'єра, а 3 вересня фільм виходить у прокат в кінотеатрах.
Про що фільм?
Стрічка розповідає історію вчительки Ніни, яка залишилась в окупованому Луганську. А ще старшокласника, який наважується вивісити прапор України на даху своєї школи і робить ще багато речей, які в ОРДЛО небезпечні для життя.
Ми на Радіо Донбас.Реалії часто чуємо в коментарях до ефірів і в фейсбук-битвах запитання: «чому вони там залишились» щодо людей за лінією розмежування – так от кіно, власне, про це.
Це життя україномовної людини в умовах, коли їй в обличчя кажуть, що ця мова «коров'яча», а навколо вихваляються, як отримали російський паспорт. Це фільм про її спроби втекти і причини цього не робити.
Кличуть глядачів з вадами зору та слуху
«Забуті» мають звокоопис і розгорнуті субтитри – відповідно, для людей з вадами зору та слуху. Увімкнути їх можна за допомогою додатків Earcatch та Subcatch для смартфонів, які розробила ініціатива «Доступне кіно». Звукова доріжка чи субтитри автоматично синхронізуються з фільмом в кінотеатрі.
Дивитись кіно – право кожної людини – так кажуть розробники додатків. Ось усі фільми, які зараз мають таку звукову доріжку та субтитри.
Так, приміром, виглядає адаптований трейлер:
Хто робив «Забутих»
Фільм є українсько-швейцарською копродукцією (знятий за підтримки Міністерства культури України та Федерального управління культури Швейцарії). Світова прем’єра «Забутих» відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі, також проєкт стрічки був представлений у рамках секції Work-in-progress Одеського міжнародного кінофестивалю, де отримав приз Українського Інституту.
Інтерв'ю з режисеркою чекайте незабаром на Радіо Донбас.Реалії. Всі наші ефіри є тут.
Радіо Донбас.Реалії працює по обидва боки лінії розмежування. Якщо ви живете в ОРДЛО і хочете поділитися своєю історією – пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук чи телефонуйте на автовідповідач 0800300403 (безкоштовно). Ваше ім'я не буде розкрите.