Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Олімпіаду в Токіо можуть відкласти на рік або два через коронавірус – представник оргкомітету

Літні Олімпійські ігри в Токіо можуть перенести на рік або два, якщо їх не зможуть провести цього року через спалах коронавірусу, заявив в інтерв'ю газеті The Wall Street Journal член виконавчої ради оргкомітету токійській Олімпіади Харуюкі Такахаші.

За його словами, фінансовий збиток від скасування Олімпіади або проведення змагань без глядачів буде занадто великий.

Минулого тижня японський міністр з питань Олімпіади Сейко Хасімото заявила, що відтермінування або скасування Олімпійських ігор в Токіо «неприйнятні».

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах також відкидав спекуляції про скасування чи відтермінування літніх Олімпійських ігор у Токіо через загрозу коронавірусу. За його словами, виконавчий комітет МОК не обговорював подібний сценарій під час своєї зустрічі минулого тижня.

Хасімото додав, що МОК буде дотримуватися порад ВООЗ.

Літні Олімпійські ігри в Токіо мають відбутися в період з 24 липня до 9 серпня.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков радить народним депутатам скасувати закордонні відрядження через коронавірус, повідомила пресслужба парламенту:

«У зв’язку із ситуацією, що склалася у світі, у тому числі в країнах ЄС, внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, з метою запобігання виникненню та поширенню масових інфекційних захворювань, забезпечення сталої роботи Верховної Ради України та її органів… народним депутатам України, працівникам апарату Верховної Ради України наполегливо рекомендую скасувати або відтермінувати службові відрядження за межі України до зміни епідемічної ситуації у світі».

Керівнику апарату Верховної Ради Разумков рекомендує вжити необхідних «профілактичних, організаційних і матеріально-технічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострих респіраторних хвороб у адміністративних будинках» парламенту.

У Києві через коронавірус «обмежують освітній процес»

У Києві з 12 березня влада «обмежує освітній процес» у навчальних закладах і проведення масових заходів у місті. Заходи діятимуть попередньо до кінця березня, заявив у відеозверненні у фейсбуці мер Києва Віталій Кличко.

За словами міського голови, хоча в Києві не зареєстровано поки що жодного випадку захворювання на коронавірус, влада столиці вирішила не чекати й «убезпечити жителів міста».

Зокрема, в Києві запроваджують такі заходи:

  • тимчасово обмежують освітній процес і забезпечують дистанційне навчання в закладах загальної та вищої освіти, у мистецьких, спортивних школах, у дитячих садочках міста.
  • обмежують проведення масових заходів у столиці. Це стосується і концертів, конференцій, інших заходів. Кінотеатри скасують сеанси. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. У торгових центрах – посилений контроль, там чергуватимуть санітарні лікарі.

Також Кличко звернувся до керівників установ і підприємств міста за можливості переглянути робочий графік працівників, у яких є малолітні діти.

Громадський транспорт, за словами мера, поки що працюватиме в звичному режимі. Увесь його рухомий склад двічі на добу обробляють дезінфікуючими засобами, йдеться в повідомленні.

«Друзі! Ніякої паніки! Відповідальна ставимося до свого здоров’я, дотримуємося правил гігієни. А якщо почуваєтеся зле, – одразу звертайтеся до лікаря. І будьте уважними до людей похилого віку – вони найуразливіші до коронавірусу. Бережіть себе і тих, хто поруч! Разом ми все подолаємо!» – сказав Кличко.

Вчора ввечері у Київ надійшли швидкі тести для діагностування коронавірусу.

МОЗ інформує:

«Станом на ранок 11 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозр про захворювання на COVID-19.

Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат».

Карантин у навчальних закладах, обмеження на масові заходи – уряд ухвалив рішення через коронавірус

Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19, повідомляє пресслужба Кабміну.

«Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні. Крім того, ухвалене рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в міжнародному аеропорту «Бориспіль», – йдеться в повідомленні.

Жодних дат щодо початку таких обмежень в уряді не вказують. Але у пресслужбі Кабміну Радіо Свобода обіцяли уточнити цю інформацію.

У Кабміні водночас зауважили про рішення виділити 100 мільйонів гривень на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту «для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву».

«Задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення», – додали в уряді.

Водночас раніше сьогодні депутат від «Європейської солідарності» Вікторія Сюмар у фейсбуці повідомила, що карантин вводять від завтра на три тижні – до 3 квітня.


Коронавірус: у Донецькій області є 88 апаратів штучної вентиляції легенів – ОДА

У лікарнях Донецької області є 88 апаратів штучної вентиляції легенів, ще чотири область зараз отримує для інфекційних відділень та лікарень. Про це у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода «Радіо Донбас.Реалії» щодо готовності медичних закладів до COVID-2019 повідомили в департаменті охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації.

Департамент визначив три госпітальні бази для надання медичної допомоги особам з підозрою на захворювання COVID-2019.

«Спільним наказом Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації визначені: Інфекційна лікарня м. Костянтинівка, Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги, Маріупольська міська лікарня №4 ім. І.К. Мацука як госпітальні бази для надання медичної допомоги особам з підозрою на захворювання COVID-2019», – зазначили в департаменті охорони здоров’я.

В адміністрації повідомляють, що в зазначених закладах є в наявності вісім апаратів штучної вентиляції легенів.

За даними відомства, відповідно до алгоритму дій, у разі звернення особи з підозрою на випадок COVID-2019 швидка транспортує пацієнта до зазначених госпітальних баз. При цьому в департаменті зазначають, що вибір місця лікування хворих на пневмонію залежить від стану пацієнта.

«Значна частина хворих на пневмонію отримують лікування в амбулаторних умовах. При наявності показань хворі на пневмонію госпіталізуються до закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги за місцем проживання. Погодження на госпіталізацію не потрібно», – йдеться у повідомленні.

Коронавірус: ВООЗ оголосив про пандемію

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції.

«Ми глибоко занепокоєні через тривожний рівень поширення й небезпеки [хвороби] та через тривожний рівень бездіяльності. Тому ми вважаємо, що COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію», – сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адганом Ґебреєсус.

Він додав, що всі країни досі можуть «змінити перебіг цієї пандемії».

Інфографіка: Від яких інфекційних хвороб найбільше помирають люди у світі

Деякі інфекційні хвороби забирають тисячі життів щодня, хоча це не стає причиною масової уваги медіа й не створює паніку по всьому світу, як це сталося з поширенням коронавірусу COVID-19 за останні три місяці. На основі даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та досліджень Університету Джорджа Вашингтона (США) Радіо Свобода підготувало інфографіку, яка порівнює найбільш смертельні інфекційні захворювання на планеті.

Через коронавірус в уряді США закликали американців за 60 «запастись необхідним», та уникати скупчень людей

Чиновниця Центру США з контролю та профілактики захворювань заявила цього тижня, що американцям старшого віку, особливо тим, які мають хронічі захворювання, варто запастися усім необхідим та уникати подорожей без зайвої необхідності.

Ненсі Мессоньє (Nancy Messonnier –​ англ.) директор Центру імунізації та респіраторних захворювань Центру з контролю та профілактики захворювань зазначила, що за збереження поточних тенденцій, більшість американців цього, або наступного року зіткнуться з вірусом, і можуть захворіти.

«Більшість людей не матимуть серйозних симптомів, але від 15% до 20% людей, які зіткнуться із вірусом, серйозно захворіють», – зазначила Мессоньє.

«Починаючи з 60 років, наявний посилений ризик, який збільшується з віком», – сказала чиновниця.

За її словами, наявність запасів дозволить залишатись поблизу житла.

«Ризик є найбільшим для старших осіб із хронічними захворюваннями», – зазначила Мессоньє, – якщо ви належите до однієї з цих груп або обох, вам варто думати про персональні заходи безпеки».

Раніше видання Bloomberg повідомило про рекордні продажі у мережі гіпермаркетів Costco.

Грузинська редакція Радіо Свобода підготувала кілька іронічних порад: як вітатися у період поширення коронавірусу

«Скуповуйте гречку з гідністю»: в соцмережах жартують про карантин через коронавірус

У соціальних мережах почали з’являтись свої рецепти порятунку від коронавірусу – відмова від макаронів, хресна хода та захисні костюми.

Більше реакцій із соцмереж читайте в огляді Радіо Свобода

9 простих правил захисту від COVID-19, доступних кожному

Часто мити руки протягом 20 секунд із милом під проточною водою, використовувати антибактеріальні засоби для рук із вмістом спирту не менше 60%, а також уникати хворих людей – це найчастіші поради від лікарів, щоб захиститись від вірусів та інших інфекційних захворювань.

Які ще щоденні звички варто взяти на озброєння?

  • 1. Введіть за правило не чіпати руками поручні в метро, ручки дверей, візків у супермаркетах – користуйтесь для цього серветками або рукавичками. Натискайте кнопки у ліфтах зігнутим пальцем, а двері притримуйте плечем або ліктем.
  • 2. Мийте або дезінфікуйте руки щоразу після користування грошима, банківськими або іншими картками. Чистіть поверхню гаманця.
  • 3. Витирайте мобільний телефон дезінфікуючими серветками – це один із найбрудніших предметів щоденного вжитку. Це ж стосується планшетів, клавіатури й мишки комп'ютера. Окрім вірусів, на поверхні може жити стафілокок, сальмонела, кишкова паличка та грибок.
  • 4. Дезінфікуйте поверхні у домі, яких часто торкаєтесь: вимикачі світла, ручки дверей, холодильника, мікрохвильовки, плити, пульт від телевізора. Витирайте антибактеріальними засобами столи, спинки стільців.
  • 5. Часто мийте туалет, ванну та раковину. Обробляйте поверхню дошки для нарізання, посуд і раковину після готування сирого м'яса, птиці й риби. Не залишайте випраний вологий одяг у пральній машинці довше, ніж на 30 хвилин – там також розмножуються мікроби.
  • 6. Припиніть торкатись обличчя руками – цієї поради косметологів варто дослухатись і для зменшення ризику занести інфекцію до рота, носа, очей або вух.
  • 7. Добре провітрюйте приміщення на роботі й удома, уникайте скупчень людей, а замість цього проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  • 8. Намагайтесь уникати стресу й паніки – тоді імунітет падає, а організм втрачає здатність ефективно боротись із захворюваннями та інфекціями.
  • 9. Ведіть здоровий спосіб життя, не куріть. Доведено, що саме курці мають найвищі шанси померти від COVID-19.

Гендиректор ВООЗ: «COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію» – відео

Гендиректор ВООЗ: «COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію» (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Трамп закрив США для європейців через коронавірус

Президент США Дональд Трамп у телевізійному зверненні до нації оголосив, що Сполучені Штати припинять «усі поїздки» з Європи до США на 30 днів у намаганні зупинити поширення глобальної пандемії коронавірусу. Трамп сказав, що припинення подорожей набирає чинності 13 березня і додав, що обмеження не поширюються на перевірених на наявність захворювання COVID-19 громадян США та Великої Британії.

Трамп не уточнив список країн, яких стосуються обмеження, проте в заяві, опублікованій згодом Білим домом, ідеться, що заборона стосується 26 країн Європи, об’єднаних у Шенгенську зону.

Трамп заявив також, що США «обмежать і призупинять в'їзд» людей, які «фізично були присутні в Шенгенській зоні протягом 14 днів» до моменту в’їзду або намагання в’їхати до США. Крім громадян США, обмеження не стосуються постійних законних жителів США або їхніх родин, які повертаються з Європи.

Трамп твердить, що Європа має більше випадків COVID-19 через те, що європейські уряди не вжили заходів, яких, за його словами, вжили у Вашингтоні, включно із зупинкою поїздок із Китаю, де розпочалася пандемія.

Світові ринки знову різко впали після оголошення ВООЗ про пандемію COVID-19

Світові ринки новим падінням відреагували на повідомлення Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що захворювання COVID-19 набуло характеру пандемії.

Провідний американський індекс Dow Jones за підсумком торгів 11 березня впав до позначки 23 тисячі 553 пункти або на майже 6%. Це найгірший показник від грудня 2018 року.

Європейські біржі 11 березня вже закрилися на момент оголошення ВООЗ, тому реагуватимуть на ці дані сьогодні.

Котирування нафти не перевершили мінімальних значень, досягнутих 9 березня (тоді барель Brent падав нижче 32 доларів), але наблизилися до них, уночі 12 березня ціна опускалася нижче від 33,5 долара за барель Brent.

Раніше цього тижня, 9 березня, значного падіння зазнали всі провідні світові біржі, ринок пережив найгірший день із 2008 року. Тригерами обвалу стали поширення нового коронавірусу в світі та провал угоди нафтового картеля ОПЕК та його партнерів. У межах ОПЕК+ не лише не домовилися про додаткове скорочення видобутку, але й не продовжили попередні обмеження. Між найбільшими за обсягами учасниками угоди, Росією та Саудівською Аравією, фактично розпочалася цінова війна.

Коронавірус: в Італії захворів одноклубник Кріштіану Роналду, у США НБА зупинила чемпіонат

В Італії офіційно підтвердили позитивний тест на коронавірус у захисника футбольного клубу «Ювентус» із Турина Даніеле Ругані. Виявлення захворювання у Ругані спричинить карантин не тільки серед гравців «Ювентуса», за який виступає один із провідних футболістів світу Кріштіану Роналду, але й серед футболістів міланського «Інтера», який недавно зустрічався з туринцями.

У США Національна баскетбольна асоціація оголосила про екстрене припинення сезону 2019/2020 років через виявлення коронавірусної інфекції у одного з гравців. У повідомленні ліги говориться, що позитивний тест на коронавірус був отриманий незадовго перед початком матчу між «Ютою» та «Оклахомою», гра була скасована. Хто з гравців інфікований, у НБА не уточнили. Однак, за даними ЗМІ, це французький центровий «Юти» Руді Гобер. Також COVID-19 виявлений у його одноклубника Еммануеля Мудіайя.

В актора Тома Генкса і його дружини виявили коронавірус

Голлівудський актор Том Генкс повідомив, що результат тесту на коронавірус, який вони з дружиною Рітою Вілсон пройшли в Австралії, виявився позитивним.

Наразі подружжя самоізолювалося і перебуває під наглядом лікарів, написав Генкс у твітері.

Генкс і його дружина перебувають в Австралії, де актор працює над фільмом про життя Елвіса Преслі. Вони звернулися за медичною допомогою, коли в Квінсленді у них з’явилися симптоми застуди, написав Генкс.

Два нові випадки коронавірусу в Україні

«В Україні зафіксовано два нових випадки коронавірусної інфекції – у жінки пенсійного віку з Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії протягом останніх 14 днів», – повідомила 12 березня пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Більше читайте тут

Кабінет міністрів заборонив навчання та масові заходи на всій території України на три тижні, щоб уникнути поширення захворювання COVID-19, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2. Переважно обласні адміністрації задекларували виконання вимог уряду. Але в деяких випадках запровадження карантину на місцях затягнулося або ж не планується в повному обсязі. І поки в Києві кінотеатри скасовують сеанси, в окремих містах не планують закривати дитячі садочки.

Уряд України оприлюднив перелік заходів, якими планує запобігти поширенню захворювання COVID-19.

«Краще починати діяти трохи раніше або вчасно, ніж запізнитись», – прокоментував рішення прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зокрема, Кабмін заборонив:

  • навчання в усіх закладах освіти;
  • проведення заходів для понад 200 осіб (окрім тих, які забезпечують роботу державної влади та місцевого самоврядування);
  • присутність глядачів на спортивних змаганнях;

Більшість областей поширили вказівки уряду чи заявили про оголошення карантину.

Читайте більше: Карантин в Україні: хто, де і як реагує на потенційну загрозу

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG