Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус виявили у дружини прем’єр-міністра Канади

Дружина прем’єр-міністра Канади Софі Ґреґуар-Трюдо захворіла на COVID-19. Вона відчула нездужання, повернувшись із поїздки до Великої Британії.

Хвороба у дружини прем’єра має легку форму, в період лікування Софі Ґреґуар-Трюдо перебуватиме в ізоляції.

Сам Джастін Трюдо також два тижні проведе на домашньому карантині. У нього немає симптомів захворювання, прем’єра не планують перевіряти на коронавірус, відзначили в пресслужбі політика.

За останніми даними, в Канаді виявлено понад 150 випадків зараження COVID-19. Одна людина померла.

В Ірані COVID-19 діагностували в радника аятоли Хаменеї

Алі Акбар Велаяті, радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, заражений COVID-19, повідомила іранська інформагенція «Таснім».

Тегеран також повідомив про смерть від COVID-19 75 людей за останній день. Загалом число загиблих у країні зросло до 429. За 12 березня в Ірані підтвердили 1 тисячу 75 нових випадків зараження COVID-19. Загальна кількість пацієнтів перевищила 10 тисяч. Серед заражених є віцепрезидент Масуме Ебтекар, заступник міністра охорони здоров'я Ірадж Харірчі і понад 20 депутатів парламенту. В країні закриті навчальні заклади, не проводяться масові заходи.

Іран є третьою після Китаю та Італії країною, що потерпає від масових заражень вірусом нового типу.

Центральний банк Ірану запросив у Міжнародного валютного фонду 5 мільярдів доларів на боротьбу з поширенням вірусу.

Представники США по Близькому Сходу вважають, що іранська влада може занижувати число пацієнтів із COVID-19.

В Австралії на COVID-19 захворів міністр внутрішніх справ

Міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон має коронавірусну інфекцію, повідомляють 13 березня австралійські ЗМІ, посилаючись на заяву самого члена уряду.

«Сьогодні вранці я прокинувся з температурою і ангіною. Я негайно зв’язався з Департаментом охорони здоров’я Квінсленда (штат в Австралії – ред.) і був згодом перевірений на наявність COVID-19. Цього ж дня ввечері мені повідомили, що тест повернувся позитивним», – засвідчив міністр.

Даттон додав, що почувається добре, але дотримуватиметься рекомендацій фахівців. Згідно з ними всі, хто має позитивний тест на коронавірус, мають бути госпіталізовані.

Лише за кілька годин до цього повідомлення прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон сказав, що все одно піде на футбол у ці вихідні, попри поради, що з понеділка всі збори чисельністю від 500 людей мають бути скасовані.

Прем’єр Болгарії проситиме парламент оголосити надзвичайний стан через коронавірус

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що планує попросити парламент оголосити надзвичайний стан у країні, щоб стримати поширення коронавірусу.

Борисов заявив, що 13 березня направить своє прохання парламентарям. Він закликав парламентські партії підтримати ініціативу.

«Уряд попросить парламент оголосити надзвичайний стан, який дозволить закрити школи, дитсадки й університети», – сказав прем’єр 12 березня після екстреного засідання уряду.

Крім того, Борисов висловився за встановлення покарання тим, хто не дотримується карантину. За його словами, 14 осіб, які мали бути на карантині, не дотримувалися його.

«У деяких країнах покарання становить до семи років тюремного ув’язнення ... Давайте не заходити аж так далеко, але запровадження штрафу в п’ять тисяч левів (2 857 доларів) можна розглянути», – сказав він.

Борисов заявив також, що негайно мають бути закриті «дискотеки, бари та нічні клуби, де люди пітніють і обіймаються». Проте жодного рішення щодо таких закладів чи ресторанів наразі не ухвалено.

Болгарія 12 березня підтвердила, що кількість зареєстрованих випадків захворювання COVID-19 збільшилася до 23, порівняно з сімома, що були за день до цього.

У країні вже обмежене проведення заходів у приміщеннях – вони можуть відбутися за умови участі в них менше ніж 250 людей. Крім того, уряд закликав роботодавців дозволяти людям за можливості працювати з дому.

Трампа не будуть тестувати після зустрічі із бразильським посадовцем, у якого виявили COVID-19

Президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Майка Пенса не планують тестувати на коронавірус після зустрічі із бразильським посадовцем, у якого виявили COVID-19, повідомила речниця Білого дому Стефані Грішем.

За її словами, американські лідери «практично не контактували» із Фабіо Вайнґартеном.

«Давайте скажемо так. Я не хвилююся», – сказав 73-річний Трамп під час зустрічі з прем’єром Ірландії Лео Варадкаром у Білому домі.

Вайнґартен був присутній на зустрічі Трампа з бразильською делегацією в резиденції Мар-а-Лаґо у Флориді 7 березня. Наразі він перебуває на карантині в себе вдома, повідомляють бразильські посадовці.

На цій зустрічі були присутні також президент Бразилії Жаїр Болсонару та його син Едуардо. У них не виявили симптомів хвороби.

Обмежений доступ в Раду і відмова депутатів від відряджень – Разумков розпорядився щодо коронавірусу

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив керівнику апарату парламенту вжити необхідних профілактичних та інших заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострих респіраторних хвороб у адміністративних будівлях Верховної Ради, а також порадив депутатам відмовитися від відряджень.

«У зв’язку із ситуацією, що склалася у світі, у тому числі в країнах ЄС, внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом, з метою запобігання виникненню та поширенню масових інфекційних захворювань, забезпечення сталої роботи Верховної Ради України та її органів на підставі статті 88 Конституції України, пунктів 7 і 8 статті 78 Регламенту Верховної Ради України, народним депутатам України, працівникам Апарату Верховної Ради України наполегливо рекомендую скасувати або відтермінувати службові відрядження за межі України до зміни епідемічної ситуації у світі», – йдеться у розпорядженні спікера парламенту.

Крім того, із рішення випливає, що до 3 квітня обмежено допуск у будівлі Верховної Ради усіх, крім депутатів, їхніх помічників та працівників апарату.

«Тимчасово, до 3 квітня 2020 року, обмежити допуск до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень Верховної Ради України усіх осіб, крім народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України, помічників-консультантів народних депутатів України, які працюють за строковим договором на постійній основі», – вказано у рішенні.

У тексті рішення йдеться, що контроль за його виконанням Разумков залишає за собою.

Київський фестиваль документального кіно Docudays UA переносять щонайменше на другу половину квітня через загрозу коронавірусу.

«Ми плануємо відкласти фестиваль щонайменше на другу половину квітня. Однак це не визначено остаточно й залежатиме від майбутньої санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні та у світі. Таке рішення є непростим для команди фестивалю», – розповіли організатори фестивалю.

У Docudays UA розповіли, що підготували для фестивального перегляду 80 фільмів із 34 країн світу. На фестиваль запросили понад 400 гостей – режисерів, продюсерів, герої та героїнь стрічок, експертів міжнародної кіноіндустрії, правозахисників та регіональних координаторок і координаторів Docudays UA.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA існує 17 років. Минулого року його відвідали понад 24 564 глядачі. Docudays UA мав відбуватися 20-29 березня.

УЄФА переніс два матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) переніс два матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Матчі «Манчестер Сіті» – «Реал» та «Ювентус» – «Ліон» мали відбутися 17 березня. Їх переносять, оскільки футболістів іспанського «Реалу» та італійського «Ювентусу» помістили на карантин.

«Реал» закрили на карантин через виявлений коронавірус у баскетболіста клубу. Спортсмени з футбольних та баскетбольних клубів «Реалу» тренуються на одній базі.

«Ювентус» пішов на карантин через позитивний тест на коронавірус у захисника Даніеле Ругані.

Міністерство охорони здоров’я України на щоденному брифінгу оприлюднить останні дані про поширення в Україні коронавірусу та спричиненого ним захворювання COVID-19. Про це після 17:00 проінформує заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Радіо Свобода вестиме пряму трансляцію брифінгу.

МОЗ: експрес-тести на коронавірус пасажирів літака з Мілану негативні

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що в трьох осіб, яких вчора з борту літака Мілан-Київ доправили до лікарні з підозрою на COVID-19, захворювання не виявили. Експрес-тести, які їм провели, виявилися негативними, йдеться в повідомленні МОЗ.

«Бортпровідники та епідеміологи спрацювали професійно. Медичними працівниками лікарні було проведено дослідження трьох осіб з борту літака Мілан-Київ. За підсумками дослідження швидкими тестами на IgG/IgM до вірусу SARS-nCoV-2019 було отримано негативні результати, тобто коронавірус в осіб не виявлено», – заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Вранці 13 березня інформацію про те, що у трьох пасажирів цього авіарейсу немає зараження коронавірусом, підтвердили і в Київській міській державній адміністрації.

«Пасажири літака скаржилися, що хлопці кашляли і приймали таблетки. Проте на момент госпіталізації у всіх температура нормальна, ознак респіраторного захворювання немає, виявлено помірне почервоніння горла, яке й могло стати причиною кашлю. Усім пацієнтам проведено експрес тест на COVID-19, усі три результати – негативні», – повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, наразі пацієнтів залишили в лікарні для проведення додаткових обстежень.

У КМДА наголосили, що при проявах симптомів захворювання необхідно повідомити свого сімейного лікаря телефоном, бути з ним на зв’язку та дотримуватися його рекомендацій.

У Казахстані виявили перші два випадки коронавірусу

У Казахстані зафіксували перші два випадки зараження коронавірусною інфекцією нового типу COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Казахстану Елжан Біртанов.

«Сьогодні ми отримали підтвердження у двох наших громадян. Вони прибули з Німеччини, у них виявлено коронавірус. Вони госпіталізовані в інфекційний стаціонар в Алмати. Клінічні симптоми у цих осіб відсутні, почувають себе добре. Вживаємо всіх необхідних заходів», – повідомив Біртанов.

Хворі – громадяни Казахстану, чоловік і жінка, вони прилетіли в країну з Німеччини двома різними рейсами. Один з інфікованих прибув на приватному літаку в ніч на 13 березня. Всіх 12 осіб, що були на його борту, включаючи екіпаж, відразу ж ізолювали.

Другий хворий пасажир прилетів у ніч на 9 березня, з ним на борту було ще 75 осіб. Всі вони пройшли через основний термінал.

Міністр зазначив, що має бути виявлено «всіх контактних осіб», яких треба помістити у карантин, після цього влада ухвалить рішення, чи вводити в Алмати режим надзвичайного стану.

Напередодні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв повідомив про реалізацію в країні спеціальних превентивних заходів: через оголошену пандемію коронавірусу скасовані всі масові заходи, вищі навчальні заклади переведені в режим онлайн-навчання, у школярів продовжили канікули до 5 квітня.

Число хворих на COVID-19 у Білорусі зросло майже вдвічі

У Білорусі число хворих на коронавірусне захворювання COVID-19 зросло з 12 до 21 людини, повідомило 12 березня місцеве Міністерство охорони здоров’я.

Ті, хто захворів, перебувають у лікарнях, йдеться в повідомленні.

«Практично всі пацієнти почуваються задовільно, один перебуває в стані середнього ступеня тяжкості», – додали у відомстві.

Раніше стало відомо, що перший хворий COVID-19 в Білорусі був виписаний з лікарні.

Китай та Південна Корея повідомляють про успіхи в боротьбі з коронавірусом

Китай та Південна Корея, які серед перших постраждали від спалаху коронавірусу та викликаної ним хвороби COVID-19, повідомили нові дані, які свідчать про спад епідемії. 13 березня на території материкового Китаю зареєстровано лише 8 нових випадків коронавірусних інфекцій – порівняно з 15 випадками на день раніше.

Таким чином загальна кількість хворих у Китаї з початку епідемії становить 80 тисяч 813.

Кількість смертельних випадків в материковому Китаї становить 3176, це на 7 більше, ніж 12 березня.

У провінції Хубей, епіцентрі спалаху, було зафіксовано шість нових смертей, усі в столиці провінції, місті Ухань.

Південна Корея, де спалах був другим за інтенсивністю в Азії після Китаю, 13 березня повідомила про більшу кількість пацієнтів, що одужали, ніж таких, у яких уперше діагностовано COVID-19. У Південній Кореї фахівці зафіксували 110 нових випадків порівняно зі 114 днем раніше. Натомість 177 пацієнтів були виписані з лікарень, де їх раніше ізолювали.

Загалом у Південній Кореї за час епідемії захворіли 7 тисяч 979 людей.

Українців додому пропускатимуть: уряд роз’яснив, як закриватиме пункти пропуску на кордоні

У КМУ роз’яснили, як діятиме закриття пунктів пропуску на кордоні у зв’язку з коронавірусом. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, пропускатимуть громадян України, які повертатимуться додому.

Уряд повідомив, що у Львівській області першими закриють пункти пропуску «Шегині», «Рава-Руська» та «Хирів»; у Волинській області першими закриють залізничні пункти пропуску з Польщею «Лудин» та «Ізов». На Закарпатті закриють автомобільний та пішохідний перехід «Малий Березний» та залізничний пункт пропуску «Ужгород» на кордоні зі Словаччиною. На кордоні з Угорщиною закриють три автомобільні пункти пропуску: «Звінкове», «Косино» та «Вилок», а на кордоні з Румунією не працюватимуть залізничні пункти пропуску «Тересва» та «Ділове».

У Чернівецькій області не працюватимуть автомобільні та залізничні пункти контролю на кордоні з Молдовою: «Мамалига», «Ларга», «Подвір’ївка», «Зелена», «Кельменці», «Вашківці», «Сокиряни»; у Вінницькій області закриють пункти пропуску «Брониця», «Ямпіль» на кордоні з Молдовою.

Також будуть закриті вантажні та пасажирські пункти пропуску «Орлівка» та «Ізмаїл» в Одеській області.

Переходи на кордонах закриють щонайменше до 3 квітня.

«З тимчасово окупованих територій будуть пропускати лише тих громадян, які мають реєстрацію на неокупованій частині України. Всім іншим, у тому числі й іноземцям, в'їзд і прохід через пункти пропуску буде тимчасово обмежений», – повідомив Аваков.

12 березня на українському кордоні не було закрито жодного пункту пропуску через коронавірус, хоча відповідне рішення уряд ухвалив 11 березня.

РНБО обговорить закриття кордонів й авіасполучення з низкою країн – Зеленський

На засіданні Ради національної безпеки й оборони 13 березня обговорюватимуть питання закриття кордонів й авіасполучення з низкою країн, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Також, за словами президента, на засіданні йтиметься про забезпечення необхідними засобами лікарень й аптек, зокрема масками й експрес-тестами.

Як повідомляє пресслужба президента, о 13:30 за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України відбудеться брифінг за участю секретаря РНБО Олексія Данілова, керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника міністра охорони здоров’я України, головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

Аваков заявляє про 12 випадків коронавірусу в окупованій Горлівці

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні КМУ заявив 13 березня, що його відомство перевіряє інформацію про 12 випадків коронавірусу в непідконтрольній українському уряду Горлівці Донецької області.

Міністр уточнив, що інформація є попередньою.

Сайти, контрольовані угрупованням «ДНР», про коронавірусну інфекцію в Горлівці не повідомляють.

Болгарія оголосила надзвичайний стан через коронавірус

Парламент Болгарії одноголосно підтримав рішення про оголошення в країні надзвичайного стану, який діятиме протягом місяця. Метою рішення є стримати поширення коронавірусу в країні.

Надзвичайний стан дає можливість заборонити подорожі в інші країни, де спостерігається спалах захворювання, а також із них, і закрити школи й університети.

Крім того, такий захід дасть можливість поліції втручатися в разі невиконання умов карантину.

13 березня Україна закриє кордон для іноземців через 48 годин – РНБО

Україна через 48 годин закриє кордон для іноземних громадян, повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.

За його словами, заходи діятимуть наразі протягом двох тижнів.

Громадянку України, яка в Італії була інфікована коронавірусом, виписали з лікарні, повідомляє Міністерство закордонних справ.

«Громадянку України, яка раніше захворіла в Італії на коронавірус та лікувалася в Неаполі, виписали з лікарні. Про це повідомило Генеральне консульство України у Неаполі», – написав у твітері міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з посиланням на сторінку «Коронавірус у світі – оперативно від МЗС».

Випадок зараження 26-річної українки коронавірусом в Італії підтвердили 27 лютого.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG