Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Керівник ВООЗ про коронавірус: загроза пандемії стала дуже реальною

У час, коли новий коронавірус виявлений у такій великій кількості країн, загроза пандемії викликаного ним захворювання стала «дуже реальною», заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Ґебреєсус.

Але, наголосив він, виступаючи на пресконференції, присвяченій становищу з поширенням захворювання COVID-19, «це буде перша пандемія в історії, яку можна буде взяти під контроль».

Він запевнив, що, хоча на вихідних кількість повідомлених випадків захворювання перевищила 100 тисяч у сотні країн, «ми не віддані на милість вірусу».

На нинішній час, сказав він, захворювання на всесвітньому рівні є «нерівномірною епідемією».

За його словами, на напрямок цієї епідемії можуть вплинути рішення, що ухвалюються на всіх рівнях – урядів, підприємств, територіальних громад, родин і окремих людей.

«Треба пам’ятати, що завдяки рішучим діям, на ранній стадії, ми можемо вповільнити вірус і запобігти інфекціям», – наголосив керівник ВООЗ.

«Правило полягає в тому, щоб ніколи не здаватися… Хай надія стане протизасобом від страху. Хай солідарність стане протизасобом від звинувачень. Хай наша спільна людяність стане протизасобом від нашої спільної загрози», – сказав Тедрос.

Дотепер, незважаючи на значне розповсюдження нового коронавірусного захворювання, ВООЗ відмовлялася оголошувати стан із ним пандемією.

Зранку 10 березня МОЗ повідомляє:

«В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 4 зразки ще перебувають на стадії дослідження».

Лідери ЄС проведуть відеоконференцію щодо поширення COVID-19

Лідери країн Європейського союзу ввечері 10 березня (о 18:00 за Києвом) проведуть відеоконференцію для координації зусиль із протидії поширенню нового коронавірусу і спричиненого ним захворювання COVID-19. Про це повідомив офіс президента Франції Емманюеля Макрона.

У понеділок Макрон закликав до більшої координації в межах ЄС у боротьбі з епідемією.

Голова Європейської ради Чарльз Мішель підтвердив, що відеоконференція відбудеться «незабаром».

Нині лідером за швидкістю поширення та числом смертей від коронавірусу є Італія, де напередодні заявили про розширення обмежувальних заходів, запроваджених кілька днів тому на півночі Італії, на всю територію країни.

До Ізраїлю радять не їхати тим, хто не зможе провести там два тижні на карантині

Громадянам України, які планують найближчим часом відвідати Ізраїль і не зможуть забезпечити там своє перебування на карантині протягом 14 днів, відмовлять у в’їзді, повідомляє посольство України в Ізраїлі.

«Іноземці, що подорожують в Ізраїль, можуть отримати дозвіл на в’їзд в країну виключно у разі можливості забезпечити своє перебування у домашньому карантині протягом двох тижнів. Під час перетину кордону іноземні громадяни мають повідомити співробітникам імміграційної служби постійну адресу свого перебування у карантині. В разі відсутності можливості перебування у карантині протягом 14-денного періоду іноземцям буде відмовлено у наданні дозволу на в’їзд в Ізраїль», – повідомили у посольстві.

У диппредставництві звертають увагу на те, що за порушення умов перебування в карантині винні у таких діях можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з максимальним терміном покарання у сім років позбавлення волі.

Підстав для обмеження проведення масових заходів в Україні наразі немає – МОЗ

Підстав для запровадження в Україні обмежень на проведення масових заходів станом на 10 березня немає, заявив на брифінгу в Києві заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Поки ні, але ситуація змінюється. Ми повинні розуміти, що ситуація змінюється досить динамічно, і рішення можуть змінюватися також динамічно. Країна повинна працювати на випередження», – заявив заступник міністра.

3 березня 2020 року був підтверджений перший в Україні випадок інфікування новим коронавірусом – у чоловіка, який із дружиною повернувся з Італії до Чернівців. Медики госпіталізували інфікованого. Пізніше лікарі госпіталізували також дружину чернівчанина. Наразі у неї відсутні будь-які ознаки коронавірусної інфекції.

Коронавірус і економіка

У статті видання The Daily Signal йдеться про те, що спалах коронавірусу у світі – погано для української економіки навіть попри те, що в самій Україні наразі зареєстрований лише один випадок.

Коронавірус спричинив невизначеність для економік світу, і ринки наразі зазнають непростих часів, частково через побоювання глобальної рецесії.

«Це особливо погані новини для економіки України, яка все ще відновлюється після вторгнення Росії в Крим та Донбас у 2014 році та відчайдушно потребує іноземних позик, щоб утримувати на плаву державні витрати через гострий дефіцит доходів», – мовиться у статті.

Загалом українському бюджетові наразі не вистачає близько 642 мільйонів доларів доходу. Тим часом іноземні позики важче отримати у часи, коли економічні наслідки спалаху коронавірусу дедалі більше відчуваються по всьому світу.

Більше про це – в огляді світової преси.

У Чехії через коронавірус закривають школи, виші й забороняють масові заходи

Влада Чехії ухвалила рішення закрити в країні всі школи і виші, а також скасувати масові заходи за участю більше ніж ста людей. Про це заявив прем’єр-міністр Андрей Бабіш. Він пов’язав рішення зі спробами влади стримати поширення нової коронавірусної інфекції.

Скільки саме діятимуть заходи – наразі не відомо.

Карантинні заходи не стосуються дитячих садків.

Епіцентром коронавірусу в Європі залишається Італія. З сьогоднішнього дня місцева влада поширила на всю територію країни обмеження на поїздки. Раніше цей захід діяв лише стосовно північних регіонів. Число підтверджених випадків захворювання коронавірусною інфекцією в Італії зараз наближається до 9200. Померли 463 людини.

Коронавірус має «обмежений і нейтральний» вплив на економіку України – НБУ

Поширення світом коронавірусу наразі має обмежений і нейтральний вплив на економіку України, повідомляє пресслужба Національного банку України.

«Національний банк зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися упродовж останнього тижня у зв’язку із погіршенням настроїв учасників ринку в умовах високої невизначеності щодо подальшого поширення коронавірусу світом та підвищення турбулентності на світових фінансових і товарних ринках. Поширення світом коронавірусу наразі має обмежений і нейтральний вплив на економіку України в лютому і на початку березня», – йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор запевнив, що продовжуватиме «слідкувати за ситуацією з поширенням коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків».

Європейський союз вирішив тимчасово припинити дію правила, яке вимагає від авіакомпаній виконувати більшу частину розподілених для них рейсів, щоб не втратити «слоти» – встановлені їм часові проміжки для приземлення й злету. Як сказала президент Європейської комісії Урзула фон дер Лаєн, це має покласти край так званим «рейсам-привидам», коли авіакомпанії, зазнавши значного падіння попиту через поширення коронавірусу і пов’язані з ним обмеження, змушені все одно ганяти напівпорожні літаки, щоб виконати мінімальну норму польотів.

Скільки часу протриває це припинення, наразі не вирішено.

А про те, що призвело до такого рішення, читайте у статті:

Президент Європарламенту добровільно пішов на карантин після поїздки до Італії

Давід Сассолі
Давід Сассолі

Президент Європейського парламенту Давід Сассолі пішов на добровільний карантин після відвідин Італії. Заява Сассолі розміщена на сайті Європарламенту.

За словами президента ЄП, від працюватиме вдома у Брюсселі.

«COVID-19 зобов’язує всіх бути відповідальними та бути обережними. Це делікатний момент для всіх нас. Парламент продовжить виконувати свої обов’язків. Жоден вірус не може блокувати демократію», – мовиться у повідомленні.

Епіцентром коронавірусу в Європі залишається Італія. З сьогоднішнього дня місцева влада поширила на всю територію країни обмеження на поїздки. Раніше цей захід діяв лише стосовно північних регіонів. Число підтверджених випадків захворювання коронавірусною інфекцією в Італії зараз наближається до 9200. Померли 463 людини.

У державах ЄС спалахи також спостерігаються у Франції, Іспанії й Німеччині.

Всесвітня організація охорони здоров’я зробила висновок, що люди, в яких спостерігаються симптоми захворювання в середній формі, одужують протягом приблизно двох тижнів. У більш важких випадках на відновлення йде до шести тижнів. У Китаї з більш ніж 80 тисяч тих, хто заразився коронавірусом, майже три чверті вже виписані з лікарень.

Спалах коронавірусу залишається причиною серйозного спаду на світових фінансових ринках.

Коронавірус: Іран збирається оголосити померлих медиків «мучениками»

Іран збирається оголосити «мучениками» медиків, які померли після зараження новим коронавірусом, заявив верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї.

Родини людей, яких проголосили «мучениками» (зазвичай це родичі загиблих силовиків), отримують фінансову допомогу та інші пільги від держави.

Хаменеї також скасував свою щорічну промову в місті Мешхед. Вони мала бути приурочена до Навруза – свята початку нового року.

Через коронавірус в Ірані померла 291 людина. Кількість офіційно зареєстрованих випадків COVID-19 зросла до 8 042. За даними іранського Міністерства охорони здоров’я, 2 731 пацієнт одужав.

Спалах викликаної новим коронавірусом хвороби став однією з причин різкого падіння цін на нафту

Читайте більше:

До Києва надійшли «швидкі тести» для діагностування коронавірусу – Кличко

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столиця 10 березня отримала «швидкі тести» для діагностування коронавірусу.

«Поки їх 1200, до кінця цього тижня має бути 5 тисяч. Тест-системи розповсюдять по семи визначених базових лікарнях для прийому хворих з підозрою на коронавірус. Обладнання ж для експрес-тестування в аеропортах повинне надійти в столицю до кінця цього тижня. Ми встановимо його в аеропорту імені Сікорського та «Борисполі», – повідомив Кличко у фейсбуці.

Мер Києва запевнив, що столична влада вживає всіх можливих превентивних заходів для запобігання поширенню коронавірусу.

Центр громадського здоров’я України на сьогодні отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19, з яких чотири перебувають на стадії дослідження, єдиний наразі випадок було підтверджено ще 3 березня.

Весна та яскраві фарби в Індії сильніші за коронавірус

Весна та яскраві фарби в Індії сильніші за коронавірус – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Макрон: Франція перебуває на початку епідемії

Франція перебуває на початку епідемії, спричиненої новим коронавірусом, заявив президент Франції Емманюель Макрон 10 березня. Він закликав французів до «прагматизму». Як повідомляє Міжнародне французьке радіо, Макрон відвідав центр швидкої допомоги SAMU при паризькій лікарні Некер.

Коронавірус виявлений у Франції вже у 1784 людей, 33 із них померли – такі дані на вечір 10 березня.

Президент закликав співгромадян «ясно і тверезо» усвідомлювати небезпеку, що насувається і підкреслив, що повна «прозорість» інформації про розвиток епідемії має супроводжуватися громадським спокоєм.

Макрон повторив те, що говорять лікарі-епідеміологи: 85% тих, хто заразиться на COVID-19, перехворіють без відчутних для здоров’я наслідків. За словами президента, епідемія не призведе до радикальної зміни життя країни.

Візит до лікарні Некер – це четверта за 10 днів публічна зустріч президента Макрона, присвячена поширенню захворювання COVID-19. Минулого тижня він побував у паризькій лікарні, де був зареєстрований перший у Франції смертельний випадок.

10 березня коронавірусна інфекція була виявлена у міністра культури Франції Франка Рістера. У попередні дні він кілька разів відвідував Національні збори, де, як з’ясувалося, у п’яти депутатів було виявлено новий коронавірус.

Україна зіграє з Францією перед порожніми трибунами через коронавірус – Федерація футболу

Україна зіграє з Францією перед порожніми трибунами через загрозу коронавірусу, повідомив президент Федерації футболу Франції Ноель Ле Гре в коментарі телеканалу BFMTV.

Товариський матч має відбутися 27 березня на стадіоні «Стад де Франс».

Також Франція зіграє без вболівальників з Фінляндією 31 березня.

Крім того, французька ліга оголосила, що матчі вищих двох дивізіонів чемпіонату Франції відбуватимуться без глядачів до 15 квітня.

Так само за порожніх трибун відбудеться ​товариський поєдинок між національними збірними Польщі та України на Сілезькому стадіоні в Хожуві, який запланований на 31 березня, повідомила Українська асоціація футболу.

У Європі запроваджують усе нові обмеження для боротьби з коронавірусом

Відразу ціла низка країн Європи запровадила 9 і 10 березня широкі обмежувальні заходи, намагаючись відвернути подальше поширення хвороби, що її викликає новий коронавірус.

Польща

У сусідній із Україною Польщі 10 березня вирішили скасувати всі масові заходи – такі, як спортивні змагання чи матчі й «стадіонні» концерти (хоча заборона наразі не стосується театральних вистав, філармонічних концертів тощо).

9 березня Польща оголосила про запровадження санітарного контролю на своїх кордонах.

Наразі ширші обмеження запроваджуються в Польщі в місті Познані: там міська влада вирішила на два тижні закрити школи, дитсадки й ясла, культурні й спортивні заклади тощо.

Румунія

Іще одна сусідня з Україною держава, Румунія, свою широку заборону оголосила 9 березня. У країні забороняються масові заходи з кількістю учасників понад 1000, всі школи й дитсадки закриваються до 22 березня. Як вирішила Румунська федерація футболу, футбольні матчі чемпіонату країни будуть відбуватися без глядачів.

Крім того, авіарейси з Італії, яка в Європі найбільше потерпіла від коронавірусу і в якій нині живе понад мільйон румунів, припиняються до 23 березня, а автобусне й залізничне сполучення з Італією – до 31 березня.

Особи, які будуть прибувати до Румунії з Італії, а також із інших найбільш потерпілих країн світу – Китаю, Південної Кореї й Ірану, – мають відбути карантин.

Словаччина

Схожі заходи запроваджені 9 березня і в Словаччині. Всі культурні, спортивні й громадські заходи забороняються принаймні на два тижні. На цей же термін будуть заборонені й прилюдні служби Божі й інші релігійні заходи. Футбольні і хокейні заходи відкладаються. А ті, хто повертається до Словаччини з Італії, Китаю, Південної Кореї й Ірану, повинні провести два тижні на карантині, не виходячи з дому.

У столиці країни Братиславі також закрили виші, школи й дитсадки.

Чехія

У Чехії на не визначений наразі час закриваються виші і школи, забороняються всі масові заходи з кількістю учасників понад 100 осіб.

Іще наприкінці минулого тижня в цій країні також зобов’язали всіх її жителів, хто повертається з Італії, контактувати телефоном зі своїм лікарем і залишатися вдома на обов’язковий 14-денний карантин. Тоді прем’єр також звернувся до працедавців із закликом шукати для своїх працівників можливості для тимчасового виконання роботи в домашніх умовах.

Австрія

Австрія, яка безпосередньо межує з Італією, практично заборонила в’їзд із цієї країни на свою територію. Пропускатимуть тільки тих, хто матиме медичну довідку про відсутність коронавірусу в організмі. Також буде можливість в’їхати з Італії до Австрії за умови відбуття 14 днів в ізоляції. Транзитний проїзд через Австрію без зупинок у країні залишиться дозволений. Також припиняється авіаційне й залізничне сполучення з Італією.

Крім того, в країні запроваджується заборона на масові заходи – з кількістю понад 100 осіб у приміщенні і понад 500 осіб на відкритому повітрі. Виші мають не пізніше як із наступного понеділка перейти на дистанційне «електронне» навчання. Підприємства і фірми теж просять, наскільки можливо, забезпечити дистанційну роботу працівників.

Словенія

Словенія, що теж межує з Італією, оголосила 9 березня, що забороняє масові зібрання з участю понад 100 осіб. Крім того, влада країни пообіцяла запровадити перевірки стану здоров’я на кордонах, а деякі прикордонні переходи взагалі закрити. Але, за повідомленнями, станом на 10 березня ці заходи ще не діяли.

Також 10 березня Словенія тимчасово заборонила авіасполучення з Італією й іншими ураженими коронавірусом країнами.

Мальта

До заборон на пасажирські подорожі до і з Італії, повітряні і морські, приєдналася 10 березня й Мальта. Пором, що зв’язує острівну Мальту з італійською Сицилією, буде наразі перевозити тільки ліки, харчові продукти й інші вантажі.

Албанія

В Албанії, понад 400 тисяч громадян якої перебуває в Італії, перших заходів вжили 9 березня – того дня там виявили перших хворих на COVID-19, які повернулися з Італії. Як заявив прем’єр-міністр Еді Рама на терміновому засіданні уряду, заходами у відповідь буде припинення прямого авіаційного і поромного сполучення з регіонами Італії, які на той час перебували на карантині (нині цей карантин розширили на всю Італію), до 3 квітня.

Ті, хто прибувають до Албанії з цих частин Італії, зобов’язані пройти самоізоляцію, інакше їм загрожує покарання.

Також на два тижні закриваються всі школи. Влада Албанії просить усіх скасувати заплановані великі зібрання, а до спортивних федерацій звернулася з проханням скасувати заплановані змагання й матчі.

Болгарія

У Болгарії схожі заходи щодо навчальних закладів і великих зібрань ухвалили ще в середині минулого тижня – але через епідемію звичайного грипу, ще до того, як там виявили перших заражених коронавірусом SARS-CoV-2. У країні закрили всі школи, МОЗ рекомендувало припинити навчання у вишах і проведення спортивних, культурних та інших масових заходів.

Болгарський футбольний союз відтак повідомив, що матчі наступних двох кіл чемпіонату країни відбудуться без глядачів.

Сербія

Уряд Сербії тимчасово заборонив в’їзд до країни прибулих із Італії, деяких провінцій Китаю (в першому урядовому повідомленні не уточнено, з яких саме), з Південної Кореї, Ірану і, на відміну від багатьох інших країн, також зі Швейцарії. Коли буде знята ця заборона, не повідомлено.

Іспанія

Іспанія сама є однією з найбільш уражених коронавірусом країн у Європі, та й у світі – число хворих на COVID-19 у ній швидко зростає. В цій країні 10 березня припинили пряме повітряне сполучення з Італією до 25 березня, в кількох регіонах країни закрили школи. Зокрема, у столиці Мадриді закриваються всі такі заклади, від вишів і шкіл до дитячих садків.

Також не менш ніж на тиждень припиняє роботу нижня палата парламенту, один із депутатів якої підхопив коронавірус.

Матчі наступних двох кіл футбольного чемпіонату країни відбудуться без уболівальників.

Франція

Франція, ще одна з більш уражених країн, іще 8 березня посилила своє попереднє обмеження: там заборонили масові зібрання з участю понад 1000 осіб. Термін обмеження не уточнений. Але, як сказав голова МВС Олівер Веран, буде оприлюднений перелік заходів, які все-таки будуть дозволені як «корисні для національного життя» – такі, як демонстрації.

Також у кількох більш уражених місцевостях закрили школи.

Раніше чинне у Франції через коронавірус обмеження забороняло заходи в відокремлених об’єктах із участю понад 5000 осіб.

Німеччина

Німеччина теж належить до більш потерпілих від коронавірусу, але в ній значних офіційних обмежень не запроваджували. Канцлер Анґела Меркель, за повідомленнями, на закритій зустрічі з діячами своєї партії 10 березня сказала, що підтримує скасування відносно менш важливих громадських заходів чи проведення футбольних матчів перед порожніми трибунами. Наразі такий захід щодо футболу в Німеччині запроваджують на окремих матчах, але не на всіх.

Італія

Перед в обмеженнях веде нині найбільш потерпіла в Європі і друга у світі Італія – і в своїх власних, і тих, що запроваджують щодо неї інші країни, закриваючи з нею транспортне сполучення і обіцяючи карантин усім прибулим звідти.

Увечері 9 березня прем’єр-міністр Джузеппе Конте повідомив, що обмежувальні заходи, запроваджені через хворобу в кількох північних регіонах країни, так званих «червоних зонах», тепер поширюються на всю Італію.

Пересування країною вкрай обмежене, виходити з дому можна лише з низки причин: на роботу, за продуктами, до лікаря чи для догляду за літніми або хворими. За дотриманням обмеження наглядають силовики, яким треба доводити мету виходу з дому. За вихід без достатнього обґрунтування загрожує штраф до 206 євро чи й ув’язнення до трьох місяців. А для отримання дозволу на міжміські пересування потягом, літаком чи й автом по головних автострадах треба заповнювати спеціальне письмове прохання.

Масові зібрання заборонені, кіно, театри, нічні клуби, спортзали чи музеї закриті, як також школи і виші. Компанії закликано відправити працівників у відпустку. Ресторани і бари мають закриватися до 18-ї години, а в робочий час забезпечувати, щоб між клієнтами було не менш ніж метр відстані. На службах Божих у храмах та інших релігійних установах віряни мають триматися на відстані одне від одного; такі релігійні церемонії, як одруження, хрещення чи похорони, теж заборонені. Людям радять зайве не виходити з дому і уникати скупчень людей.

У заступниці міністра охорони здоров’я Британії виявили коронавірус

Заступниця міністра охорони здоров’я Великої Британії і член парламенту від Консервативної партії Надін Дорріс повідомила, що у неї діагностували коронавірус, передає BBC.

За словами Дорріс, через це вона самоізолюється вдома. Наразі медичні служби відстежують всі її контакти.

За повідомленням департаменту охорони здоров’я, Дорріс відчула перші симптоми нездужання минулого четверга. Того ж дня вона відвідувала подію, на якій головував прем’єр-міністр. Вона самоізолювалася у п’ятницю.

У столиці Росії до 10 квітня заборонили проведення масових заходів

Влада російської столиці Москви заборонила всі масові публічні заходи з участю понад 5000 людей терміном на один місяць, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Як йдеться у рішенні мера Москви Сергія Собяніна, заборонені спортивні, розважальні та інші публічні заходи. Повідомляється, що заборона на усі масові заходи діятиме до 10 квітня.

Ця заява московської влади з’явилася через кілька годин після того, як Нижня палата російського парламенту, Держдума, затвердила конституційну поправку, яка дозволить президенту Володимиру Путіну балотуватися на новий термін в 2024 році, що, у свою чергу, може спровокувати протести опозиції. Власне, про такі плани окремі політичні сили перед цим вже повідомили мерію Москви через відповідні заявки.

За офіційними даними, в Росії на сьогодні зафіксували 20 випадків захворювання через коронавірус, смертей через це немає, троє людей одужали.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG