Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У трьох областях з 11 лютого встановлюється «червона» зона. Список обмежень

У Закарпатській, Луганській і Хмельницькій областях із 11 лютого встановлюється «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раніше озвучив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«На сьогодні бачимо негативну динаміку ознак епідемічної небезпеки на території цих регіонів, а також застереження зі сторони голів ОДА щодо потенційного ризику збільшення рівня госпіталізації», – сказав Ляшко.

У Макрона відмовилися від російського ПЛР-тесту, тому він мусив дистанціюватися від Путіна – Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон відмовився на прохання Кремля пройти тест на COVID-19, коли перебував у Росії із візитом і мав зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним, повідомило агентство Reuters із посиланням на два джерела з оточення Макрона.

Як заявили в оточенні французького президента, причиною відмови було не допустити, щоб Росія отримала ДНК Макрона.

У результаті, пише видання, президента Франції тримали на відстані від російського лідера під час тривалих переговорів.

На фото з переговорів видно, що Макрон і Путін спілкуються, сидячи на протилежних кінцях кількаметрового стола. Це викликало припущення, що Путін хотів надіслати дипломатичний сигнал.

Проте два джерела, знайомі з протоколами охорони здоров’я французького президента, повідомили Reuters, що Макрону дали вибір: або зробити російський ПЛР-тест, тоді б йому дозволили наблизитися до Путіна, або відмовитися і дотримуватися суворого соціального дистанціювання.

«Ми дуже добре знали, що це означає відсутність рукостискання і цей довгий стіл. Але ми не могли змиритися з тим, що вони дістануть ДНК президента», – сказало Reuters одне з джерел, посилаючись на проблеми з безпекою в разі, якщо б французького лідера тестували російські лікарі.

Reuters пише, що речник Кремля не відповів на прохання прокоментувати ситуацію.

Друге джерело з оточення Макрона підтвердило, що президент Франції відмовився проходити російський ПЛР-тест і замість цього зробив французький ПЛР-тест перед від’їздом і тест на антиген, який його лікар зробив йому відразу по прибуттю до Росії.

«Росіяни сказали нам, що Путіна потрібно тримати в суворій бульбашці», – заявило друге джерело.

У Росії вперше виявили понад 200 тисяч випадків COVID-19 за добу

На ранок 11 лютого в Росії виявили 203 949 нових випадків зараження коронавірусною хворобою. Це новий добовий максимум із початку пандемії.

Дані російського федерального штабу боротьби з інфекцією включають окупований Росією Крим.

За цими даними, найбільше нових хворих на добу виявили у Санкт-Петербурзі – понад 22 тисячі, в Москві минулої доби виявили 18 з половиною тисяч нових випадків зараження, що майже на 20 майже на 20 відсотків менше, ніж днем раніше.

Напередодні захворюваність у Москві зросла майже вдвічі. Влада пояснила стрибок новою методикою підрахунку. Тепер у статистиці враховують не тільки позитивні ПЛР-тести, але й експрес-тести на наявність антигену до збудника, зроблені в поліклініках.

Програмою «єПідтримка» за перший тиждень скористалися майже 40 тисяч вакцинованих підлітків – МОЗ

Понад 39 тисяч підлітків від 14 до 17 років, які вакцинувалися від COVID-19, відкрили рахунки за програмою «єПідтримка», повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Такі дані відомство наводить із посиланням на кількість рахунків, відкритих неповнолітніми молодими людьми у банках, що працюють із програмою виплат. Відтак програмою скористалися близько 64% дітей, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної хвороби.

«За кілька днів дії програми відомо, що на 1,2 мільйона гривень було куплено шкільне приладдя та канцелярські вироби, на майже 400 тисяч гривень – товари спортивного призначення та ще 153 тисячі гривень витрачено на послуги у сфері освіти», – йдеться в заяві заступниці голови МОЗ з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

КМДА: в Києві немає передумов для запровадження локдауну

Київська влада заявляє, що в столиці України немає передумов для посилення карантинних обмежень, а ситуація з захворюваністю та рівнем госпіталізації – контрольована.

«Попри високий рівень виявлення нових випадків, ситуація контрольована і не потребує запровадження додаткових обмежень. При 4104 нових випадках захворювання рівень госпіталізації хворих у столичні лікарні складає 32,3%. Заповненість ліжок у лікарнях, виділених під пацієнтів із COVID-19, наразі становить лише 34%. За словами фахівців, це пов’язано, у першу чергу, з високим рівнем вакцинації містян», – заявив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник під час засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

За його словами, у київських лікарнях наразі перебувають 1832 пацієнти, у тому числі 97 дітей із підтвердженим діагнозом COVID-19, а також 109 пацієнтів, у тому числі шість дітей, – із підозрою на захворювання.

Загалом у тяжкому стані перебувають 1119 пацієнтів. На ліжках інтенсивної терапії перебуває 231 хворий, 23 – підключені до апарату штучної вентиляції легень, ще 132 перебувають на неінвазивній штучній вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 1473 хворих.

В Україні за добу 10 лютого від COVID-19 вакцинували 72 255 людей, повідомило МОЗ

«Першу дозу отримали 20 826 людей, другу дозу – 30 641 людина, додаткову дозу отримали 469 людей, бустерну дозу – 20 319 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії першу дозу вакцини від COVID-19 отримали понад 15,5 мільйонів людей, дві дози – понад 14,9 мільйона, додаткову дозу – 22 628 людей, бустерну дозу – 532 850 людей.

В Україні виявили понад 41 тисячу нових випадків COVID-19

В Україні за добу 10 лютого виявили 41 229 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 3 369 дітей і 1 247 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Також за минулу добу, за даними МОЗ, шпиталізували 3 936 людей, 20 850 – одужали, 236 людей померли. Протягом доби зробили понад 154,5 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків виявили в Києві (4104) і Одеській області (4096).

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли більше ніж 4,4 мільйона людей, 102 403 – померли.

Локдауну через «омікрон» в Україні не буде – МОЗ

В Україні не оголошуватимуть локдаун через більш заразний штам коронавірусу «омікрон», повідомила 10 лютого пресслужба Міністерства охорони здоров’я з посиланням на слова очільника відомства Віктора Ляшка.

«Зростає кількість випадків, але не госпіталізацій. Локдауну не буде. Ми працюємо в адаптивному карантині, що передбачає «червону» зону», – заявив Ляшко.

За його словами, наразі, за наявності достатньої кількості вакцини проти коронавірусної інфекції, говорити про локдаун по всій країні недоречно. Тому, додав Ляшко, як тільки в країні рівень вакцинації досягне 70%, можна буде «забути і про адаптивний карантин».

Станом на 11 лютого у «червоній» зоні перебувають п’ять областей України: Івано-Франківська, Рівненська, Закарпатська, Хмельницька і Луганська.

8 лютого Віктор Ляшко повідомляв, що в Україні зараз «дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу» через COVID-19. 10 лютого голова МОЗ заявив, що Україна перебуває на піку захворюваності цієї хвилі COVID-19.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,4 мільйона людей, 102 167 – померли.

У трьох областях з 11 лютого встановлюється «червона» зона. Список обмежень

У Закарпатській, Луганській і Хмельницькій областях із 11 лютого встановлюється «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раніше озвучив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«На сьогодні бачимо негативну динаміку ознак епідемічної небезпеки на території цих регіонів, а також застереження зі сторони голів ОДА щодо потенційного ризику збільшення рівня госпіталізації», – сказав Ляшко.

У регіонах застосовуватимуть обмеження, передбачені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки, додав він:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки і замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
  • «Важливо, що вказані обмеження не діятимуть, якщо 100% співробітників (організаторів) і відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю імунізовані й мають «зелений» COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби», – наголошують у МОЗ.

    Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на «червоному» рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

    Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні.

  • Досі в «червоній зоні» перебували дві області України – Івано-Франківська і Рівненська.

Помер французький вірусолог Монтаньє, який відкрив ВІЛ

Французький дослідник, вірусолог Люк Монтаньє, лауреат Нобелівської премії 2008 року за відкриття вірусу ВІЛ помер у віці 89 років, повідомили 10 лютого французькі офіційні особи.

Монтаньє помер ще 8 лютого в Американському шпиталі Парижа. Жодних інших подробиць немає.

Останніми роками Монтаньє згадувався у пресі як прихильник «теорії змови» про походження COVID-19 та його кампанію проти вакцинації.

Президент Туреччини одужав від COVID-19

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що одужав від COVID-19.

«Тести, що були в нас за останні два дні, виявилися негативними. Я хотів би висловити вдячність усім братам і сестрам, які підтримували нас своїми молитвами і гарними посланнями з усієї країни та світу в цьому часі», – написав Ердоган у твітері.

Україна перебуває на піку захворюваності цієї хвилі COVID-19 – Ляшко

Україна зараз перебуває на піку захворюваності нинішньої хвилі COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«На мою думку, пік захворюваності ми вже маємо, фіксуємо по 41 тисячі випадків за добу», – сказав Ляшко 10 лютого на брифінгу за підсумками поїздки на Полтавщину, який демонстрував в ефірі телеканал «Рада».

При цьому, за його словами, у цю хвилю стрімко зростає кількість нових випадків COVID-19, але не госпіталізацій, тому стаціонарна медична допомога проходить цю хвилю «без наднавантажень».

Міністр наголосив, що спостерігається велике навантаження на первинну медичну допомогу, тому МОЗ ухвалило низку управлінських рішень, щоб знизити навантаження на сімейних лікарів, зокрема, впровадило дистанційне відкриття лікарняного на п’ять днів.

За даними МОЗ, в Україні за останню добу виявили 41 694 нових випадків COVID-19.

Принц Чарльз вдруге підхопив COVID-19

Старший син британської королеви Єлизавети II 73-річний принц Чарльз захворів на COVID-19, повідомила у твітері його пресслужба.

«Сьогодні вранці принц Уельський отримав позитивний тест на COVID-19 і нині перебуває на самоізоляції», – йдеться у повідомленні.

Наступник британського престолу вперше інфікувався коронавірусом у березні 2020 року. Тоді повідомлялося, що принц Чарльз почувався добре.

Росія оновила рекорд захворюваності на COVID-19 – понад 197 тисяч випадків

У Росії та анексованому Криму виявили 197 076 нових випадків зараження COVID-19 за добу 9 лютого, це черговий максимум за весь час пандемії. Такі дані наводить московський оперативний штаб боротьби з інфекцією (до статистики включають і виявлені в Криму випадки хвороби).

У Москві коронавірусну інфекцію виявили майже у 23 тисяч людей. Далі у списку регіонів з найбільшим приростом COVID-19 за добу йдуть Санкт-Петербург (21644) та Московська область (7611).

Загальна кількість хворих з початку пандемії в Росії становить понад 13,5 мільйона.

За добу помер ще 701 пацієнт із COVID-19. Усього з початку пандемії в Росії внаслідок COVID-19, як заявили в оперативному штабі, померла 338 091 людина.

«Ковідна тисяча»: як «єПідтримка» вплинула на бізнес?

Як витрачають «ковідну тисячу» жителі Приазов'я? Чи допомагає програма «єПідтримка» місцевому бізнесу? Чи мотивує «ковідна тисяча» громадян проходити повний курс вакцинації? Ці теми обговорювали в ефірі програми «Новини Приазов’я» на Радіо Свобода.

МОЗ розподілило в регіони 60 тисяч курсів ліків від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що розподілило у регіони 60 тисяч курсів «Молнупіравіру», препарату для лікування COVID-19.

Як заявив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда, найближчим часом логісти почнуть доставляти препарат до закладів охорони здоров’я. Згодом надійдуть ще 240 тисяч курсів, 75 тисяч із яких прибудуть в Україну до кінця цього тижня, кажуть у МОЗ.

У міністерстві нагадали, «Молнупіравір» – це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу і знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання, і його зручно приймати.

«Сімейні лікарі першочергово призначатимуть «Молнупіравір» пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого», – додали у МОЗ.

6 лютого очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що перші 60 тисяч курсів препарату від COVID-19 «Молнупіравір» прибули до України.

Росія оновила рекорд захворюваності на COVID-19 – понад 197 тисяч випадків

У Росії та анексованому Криму виявили 197 076 нових випадків зараження COVID-19 за добу 9 лютого, це черговий максимум за весь час пандемії. Такі дані наводить московський оперативний штаб боротьби з інфекцією (до статистики включають і виявлені в Криму випадки хвороби).

У Москві коронавірусну інфекцію виявили майже у 23 тисяч людей. Далі у списку регіонів з найбільшим приростом COVID-19 за добу йдуть Санкт-Петербург (21644) та Московська область (7611).

Загальна кількість хворих з початку пандемії в Росії становить понад 13,5 мільйона.

За добу помер ще 701 пацієнт із COVID-19. Усього з початку пандемії в Росії внаслідок COVID-19, як заявили в оперативному штабі, померла 338 091 людина.

Зростання числа хворих у країні розпочалося після новорічних свят. Медики повʼязують це із поширенням нового штаму «омікрон». Він вважається заразнішим, але менш летальним.

На тлі зростання захворюваності, зокрема дитячої, влада не стала запроваджувати локдауни. У Росії також помʼякшили правила карантину: тих, хто контактував з хворими, більше не будуть відправляти в ізоляцію, а термін карантину для хворих буде скорочений до одного тижня.

Російські ЗМІ підрахували, що надмірна смертність у країні з початку пандемії COVID-19 перевищила мільйон людей. МОЗ ці повідомлення назвало хибними.

За даними Росстату, в 2021 році природне зменшення населення в Росії вперше в історії сягнуло мільйона людей.

Українська команда з фристайлу не виступить на Олімпіаді через COVID-19

Українська збірна з лижної акробатики не зможе виступити у змаганні змішаних команд на Олімпіаді в Пекіні, повідомив 10 лютого міністр молоді та спорту Вади Гутцайт.

«Відразу три українських фристайлісти – Дмитро Котовський, Анастасія Новосад і Олександр Окіпнюк буквально напередодні старту отримали позитивні тести, через що наша команда не має можливості виставити повноцінний склад з трьох фристайлістів і вийти на старт командних змагань. Я з самого початку, коли мене питали, хто може здобути для України медаль, говорив, що одна з надій - це фристайл, адже саме ця дисципліна протягом сезону демонструвала стабільно високі результати на престижних міжнародних стартах», – написав міністр у фейсбуці.

Раніше також через COVID-19 збірна України з біатлону втратила Олену Білосюк (Підгрушну) та Дарʼю Блашко. Українська команда наступного тижня зможе виставити четвірку в естафеті, лише якщо хтось із цих хворих встигне вийти з ізоляції.

За добу 8 лютого в Україні від COVID-19 вакцинували 72 007 людей, повідомило МОЗ

«Першу дозу отримали 21 212 людей, другу дозу – 31 007 людей, додаткову дозу отримали 688 людей, бустерну дозу – 19 100 людей», – ідеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – понад 14,8 мільйона, додаткову дозу – 21 563 людини, бустерну дозу – понад 493 тисячі людей.

В Україні виявили 41 694 нових випадків COVID-19

В Україні за добу 8 лютого виявили 41 694 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 3 486 дітей і 1 101 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 4 128 людей, 16 628 – одужали, 280 людей померли. Протягом доби зробили понад 157 з половиною тисяч тестувань.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,4 мільйона людей, 102 167 – померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG