Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Уряд збільшив з 4 до 9 місяців термін використання «1000 грн за вакцинацію»

Кабінет міністрів збільшив з чотирьох до дев’яти місяців термін використання однієї тисячі гривень, які отримують українці за два щеплення від COVID-19 за програмою «єПідтримка». Відповідну постанову уряд схвалив на засіданні у середу.

Згідно з пояснювальною запискою, йдеться про «збільшення строку дії рахунку для отримання допомоги, а також терміну використання допомоги з чотирьох до дев’яти місяців з дня зарахування коштів на рахунки».

На сьогодні програмою «єПідтримка» скористалися понад 8,2 млн громадян. Відповідно до умов програми ,1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

З 14 березня можна буде отримати 500 грн за бустерну дозу – Шмигаль

Щеплені бустерною дозою вакцини проти COVID-19 українці отримають з середини березня додатково 500 гривень у рамках програми «єПідтримка», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Українці, які зробили бустерну дозу вакцини, з 14 березня зможуть отримати додатково 500 гривень на спеціальний рахунок «єПідтримки», – сказав Шмигаль.

Також Шмигаль зазначив, що люди віком від 60 років та особи з інвалідністю І та ІІ групи зможуть витратити кошти в межах програми на ліки та оплату житлово-комунальних послуг.

Раніше сьогодні повідомлялося, що уряд збільшив з чотирьох до дев’яти місяців термін використання однієї тисячі гривень, які отримують українці за два щеплення від COVID-19.

У Росії та анексованому Криму – новий рекорд за числом хворих на COVID-19

У Росії та анексованому Криму, за офіційними даними, з початку пандемії COVID-19 зареєстровано новий добовий максимум хворих – понад 183 тисячі нових випадків. Померло за день 669 пацієнтів.

Зростання числа хворих у країні розпочалося після новорічних свят. Медики повʼязують це із поширенням нового штаму «омікрон». Він вважається заразнішим, але менш летальним.

На тлі зростання захворюваності, зокрема дитячої, влада не стала запроваджувати локдауни. У Росії також помʼякшили правила карантину: тих, хто контактував з хворими, більше не будуть відправляти в ізоляцію, а термін карантину для хворих буде скорочений до одного тижня.

З початку пандемії COVID-19 у Росії виявили понад 13 мільйонів хворих. Померло понад 335 тисяч пацієнтів.

Російські ЗМІ підрахували, що надмірна смертність у країні з початку пандемії COVID-19 перевищила мільйон людей. МОЗ ці повідомлення назвало хибними.

За даними Росстату, в 2021 році природне зменшення населення в Росії вперше в історії сягнуло мільйона людей.

У МОЗ повідомили, скільки невакцинованих працівників відсторонили від роботи з кінця січня

З 31 січня понад 7,5 тисячі комунальників, урядовців та медиків були відсторонені від роботи через відсутність вакцинації від COVID-19, заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

Він нагадав, що з кінця січня до переліку професій, представники яких повинні бути вакциновані, аби продовжити працювати, був розширений. До нього увійшли працівники комунальних установ, медичних закладів та місцевого самоврядування.

«Таким чином, вже з 31 січня працівники, які не отримали принаймні одного щеплення, мали бути відсторонені від роботи без збереження заробітної плати», – зазначив Кузін.

За його даними, станом на 7 лютого відсторонили 7 531 працівників вказаних організацій, з них:

  • 4 578 людей – працівники комунальних установ
  • 2 136 співробітників закладів охорони здоров’я, з них 216 лікарів та 765 медичних сестер
  • 817 представників органів місцевого самоврядування

«Також не вакцинувалися 1 001 співробітників господарського персоналу та 154 – адміністративного персоналу», – повідомив Кузін.

Він додав, що масового відсторонення медиків міністерство наразі не фіксує – частка відсторонених медичних працівників становить 0,2% від загальної кількості 755 тисяч, які працюють у комунальних та державних закладах охорони здоров’я.

Від 31 січня в Україні можуть відсторонити від роботи медиків, комунальників і місцевих урядовців, які досі не зробили хоча б одне щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19.

У грудні 2021 року до переліку фахівців, які підлягають обов’язковій вакцинації або відстороненню, додалися співробітники центральних органів виконавчої влади, закладів соціального захисту, та стратегічних підприємств.

За добу 8 лютого в Україні від COVID-19 вакцинували 72 007 людей, повідомило МОЗ

«Першу дозу отримали 21 212 людей, другу дозу – 31 007 людей, додаткову дозу отримали 688 людей, бустерну дозу – 19 100 людей», – ідеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – понад 14,8 мільйона, додаткову дозу – 21 563 людини, бустерну дозу – понад 493 тисячі людей.

В Україні виявили 38 257 нових випадків COVID-19

В Україні за добу 8 лютого виявили 38 257 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 3 308 дітей і 1 076 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 4 385 людей, 17 063 – одужали, 240 людей померли. Протягом доби зробили понад 177 тисяч тестувань.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли майже 4,4 мільйона людей, 101 887 – померли.

З 11 лютого «червона» зона встановлюється у 3 областях – МОЗ

У Закарпатській, Луганській та Хмельницькій областях з 11 лютого встановлюється «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій озвучив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«На сьогодні бачимо негативну динаміку ознак епідемічної небезпеки на території цих регіонів, а також застереження зі сторони голів ОДА щодо потенційного ризику збільшення рівня госпіталізації», – сказав Ляшко.

В регіонах застосовуватимуться обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки, додав він.

Міністр оборони України повідомив, що захворів на COVID-19

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що захворів на COVID-19.

«Почуваюся добре, на самоізоляції, але в робочому режимі. Власне, за майже два роки пандемії та карантинів та завдяки всім сучасним засобам зв’язку робочий режим безперервний 24/7», – написав Резніков у фейсбуці.

Резніков у листопаді 2020-го вже хворів на COVID-19. Тоді, коли він дізнався про позитивний тест, посадовець казав про «нормальне» самопочуття.

«Ковідна чипизація»: чеські вчені винайшли швидкий і точний метод виявлення COVID-19 за допомоги біочипів

Чехи розробили новий метод діагностики коронавірусу. Науковці з інституту фізики Академії наук Чеської Республіки створили унікальний біочип, який здатен детектувати COVID-19 протягом 15 хвилин. Принцип роботи такого приладу поєднує в собі переваги антигенних та ПЛР-тестів, що робить тестування ефективним. Як працює новий чеський винахід – на власні очі бачили кореспонденти Радіо Свобода.

Читайте і дивіться тут

Зеленський анонсував послугу опитувань у «Дії»

Президент Володимир Зеленський анонсував функцію «опитування» в застосунку «Дія». Про це йдеться в його зверненні на відкритті 3-го «Дія.Саміту» 8 лютого.

Зеленський назвав послугу «масштабним інструментом електронної демократії».

«Для мільйонів громадян це можливість висловлювати свою позицію та впливати на рішення, для держави – можливість швидко дізнатися думку людей з будь-яких питань у режимі реального часу та цифр. Ну а для всіх нас - це фактично старт цифрового народовладдя», – заявив президент.

Він додав, що перші питання стосуватимуться того, яку з нових послуг, презентованих у аплікації, користувачі вважають найкориснішою, а також назви для нової програми, за якою всім вакцинованим українцям старше 60 років пропонується оплатити новий смартфон і пільговий тариф.

Початок цієї програми, за словами Зеленського, планується навесні.

«Всі вакциновані українці старші за 60 років отримають безоплатний якісний, сучасний смартфон і пільговий тариф. Це наша мрія і це вже реальність, це шлях до головної мети – доступ до інтернету для всіх громадян України. Держава у смартфоні для всіх, можливість впливати на процеси в державі для всіх, не лише через класичні інструменти, а й завдяки сучасним технологіям, у максимально широкій формі, офлайн і онлайн», – прокоментував він.

Міністерство цифрової трансформації презентувало застосунок «Дія» у лютому 2022 року.

Ляшко: в Україні зараз «дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу»

За інформацією Центру громадського здоров’я України, протягом минулого тижня на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли понад 413 тисяч людей, із них 40% – діти віком до 17 років, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Також вже було виявлено випадки інфікування вірусами грипу. Ці дані свідчать про те, що наразі в Україні триває дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу гострих респіраторних вірусних інфекцій. Саме тому потрібно дотримуватися всіх протиепідемічних правил, адже ризик захворіти на COVID-19, грип чи будь-які інші віруси респіраторної групи інфекцій залишається високим. Окрім того, є ризик одночасно захворіти на COVID-19 і грип», – сказав міністр під час брифінгу 8 лютого.

За даними МОЗ, обидва збудники можуть призвести до появи пневмонії, дихальної недостатності і мати тривалі наслідки для здоров’я.

МОЗ: кожен другий дорослий українець зробив повний курс щеплення від COVID-19

Станом на 8 лютого половина дорослого населення України пройшла повний курс вакцинації проти COVID-19, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на ранковому брифінгу 8 лютого. Водночас, за його словами, цього замало для успішного проходження чергової хвилі зростання захворюваності.

«Питання доступу до вакцин в Україні вдалося вирішити. І сьогодні кожен, хто хоче зробити щеплення, може його зробити. Безкоштовно. Також є можливість зробити вибір вакцин для щеплення. Сьогодні доступні Moderna, Pfizer і CoronaVac», – сказав Ляшко.

За його словами, світовий приклад показує, що навіть за великої кількості інфікованих, медичні системи можуть справлятися з пандемічним навантаженням, але за умови масової вакцинації. Щеплення проти COVID-19 – це можливість уникнути госпіталізації та летальності через тяжкі ускладнення, наголосив очільник МОЗ.

«Ми зайшли в третій рік життя разом із COVID-19. Те, як ми його пройдемо, залежить від багатьох факторів. Як і від вашого бажання вакцинуватися, так і від того, як швидко будуть адаптуватися стандарти лікування з появою нових даних і нових препаратів для протидії хворобі», – зауважив міністр.

У Пекіні 32 спортсмени перебувають на ізоляції після позитивного тесту на COVID-19

На зимових Олімпійських іграх 32 спортсмени перебувають в ізоляції у спеціальних готелях після того, як здали позитивні тести на COVID-19, пише Forbes. Про це повідомили організатори Ігор після скарг на умови проживання та харчування, з якими виступили кілька спортсменів на карантині.

Відповідальний медичний експерт Браян Макклоскі сказав, що організатори Олімпіади намагаються дозволити якомога більшій кількості людей вийти із ізоляції. Він додав, що 50 спортсменів були виписані з ізоляції, а більшість ізольованих осіб не потребують ніякої медичної допомоги.

Макклоскі сказав, що всі учасники Олімпіади регулярно проходять тестування, і майже всі були вакциновані, що робить шанс підхопити COVID-19 у Пекіні «меншим, ніж будь-де в світі».

Серед ізольованих на Олімпіаді нині перебувають двоє українських біатлоністок – Олена Білосюк (Підгрушна) та Дарʼя Блашко.

За добу 7 лютого в Україні від COVID-19 вакцинували 63 919 людей, повідомило МОЗ

«Першу дозу отримали 19 526 людей, другу дозу – 28 877 людей, додаткову дозу отримали 543 людини, бустерну дозу – 14 973 людини», – йдеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – понад 14,8 мільйона, додаткову дозу – 20 875 людей, бустерну дозу – понад 474 тисячі людей.

В Україні виявили 34 353 нові випадки COVID-19

В Україні за добу 7 лютого виявили 34 353 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 3 095 дітей і 955 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 2 168 людей, 15 193 – одужали, 255 людей померли. Протягом доби зробили майже 132 тисячі тестувань.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,3 мільйона людей, 101 647 – померли.

Майже 130 тисяч людей в Україні отримали щеплення від COVID-19 на залізничних вокзалах

У пунктах вакцинації на залізничних вокзалах України отримали щеплення від вірусу COVID-19 майже 130 тисяч охочих, повідомила пресслужба «Укрзалізниці».

«Найбільше щеплень було зроблено у пунктах вакцинації на залізничному вокзалі Коломия – 13,1 тис, вокзалах станції Київ-Пасажирський – 12,5 тис, Коростень – 12,1 тис та Львів – 10,8 тис», – йдеться в повідомленні.

Із 6 січня у пунктах вакцинації на залізничних вокзалах можна отримати щеплення і бустерною дозою вакцини.

«Укрзалізниця» розгорнула пункти вакцинації з 21 жовтня 2021 року, також на вокзалах працюють пункти експрес-тестування. Пасажири, які мають квиток на поїзд, можуть зробити цю медичну процедуру за 350 гривень.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – майже 14,8 мільйона, додаткову дозу – 20 332 людини, бустерну дозу – понад 459 тисяч людей.

Майже 130 тисяч людей в Україні отримали щеплення від COVID-19 на залізничних вокзалах

У пунктах вакцинації на залізничних вокзалах України отримали щеплення від вірусу COVID-19 майже 130 тисяч охочих, повідомила пресслужба «Укрзалізниці».

«Найбільше щеплень було зроблено у пунктах вакцинації на залізничному вокзалі Коломия – 13,1 тис, вокзалах станції Київ-Пасажирський – 12,5 тис, Коростень – 12,1 тис та Львів – 10,8 тис», – йдеться в повідомленні.

Із 6 січня у пунктах вакцинації на залізничних вокзалах можна отримати щеплення і бустерною дозою вакцини.

«Укрзалізниця» розгорнула пункти вакцинації з 21 жовтня 2021 року, також на вокзалах працюють пункти експрес-тестування. Пасажири, які мають квиток на поїзд, можуть зробити цю медичну процедуру за 350 гривень.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – майже 14,8 мільйона, додаткову дозу – 20 332 людини, бустерну дозу – понад 459 тисяч людей.

МОЗ змінило тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19

Міністерство охорони здоров’я скоротило тривалість амбулаторно-поліклінічного і стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19, повідомила пресслужба відомства.

«Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР», – пояснили у МОЗ.

У відомстві зазначили: якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Також її можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

«Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом», – йдеться в повідомленні.

У МОЗ розповіли, що також в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише «контакти високого ризику» інфікування та тяжких наслідків захворювання.

«Контактами високого ризику вважатимуться члени сім’ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду. Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику», – пояснили у міністерстві.

В Україні за минулу добу виявили 23 378 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії, за даними МОЗ, захворіли понад 4,3 мільйона людей.

Відсьогодні виплати за вакцинацію можуть отримати підлітки від 14 років

Із 7 лютого громадяни України від 14 років можуть отримати виплати за вакцинацію. Про це повідомив Кабінет міністрів у понеділок.

«Отримати 1000 грн в рамках програми «єПідтримка» зможуть українці від 14 років, які мають дві дози щеплення від COVID-19. Наразі вже близько 75 тисяч підлітків пройшли повний курс вакцинації», – йдеться в повідомленні уряду.

Водночас розширився перелік товарів та послуг, на які можуть піти отримані кошти. Як заявляють в уряді, відтепер їх можна буде витратити також на «освітні послуги, дитячі позашкільні гуртки, перебування в літньому чи спортивному дитячому таборі, спортивні товари, канцтовари, шкільне приладдя».

За даними Кабінету міністрів, програмою «єПідтримка» скористалися 8 мільйонів громадян, за вакцинацію з моменту запуску виплатити 8 мільярдів гривень, а 2,6 мільярда з них вже виплатили. Уряд наводить таку статистику витрат:

  • книгарні – 908 мільйонів
  • кінотеатри – 579 мільйонів
  • театри, концерти та розважальні послуги – 302 мільйони
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 294 мільйони
  • спорт – 290 мільйонів
  • ліки – 198 мільйонів

19 грудня 2021 року офіційно стартував проєкт «єПідтримка» для отримання однієї тисячі гривень за вакцинацію від COVID-19. Щоб отримати спеціальну картку за програмою «єПідтримка» в застосунку банку або офлайн-відділенні, треба бути щепленим двома дозами вакцини й мати встановлений застосунок «Дія».

У розділі «Послуги» застосунку треба знайти й активувати послугу «єПідтримка», обравши банк для виплати. Після цього залишається чекати зарахування грошей, які можна витратити на певні категорії товарів та послуг.

Від 24 січня люди, старші за 60 років, можуть використовувати тисячу гривень, наданих державою в межах програми «єПідтримка», на купівлю ліків.

Олімпіада: канадська жіноча збірна з хокею виграла матч проти росіянок – команди грали в масках

Канада перемогла збірну Російського олімпійського комітету Росії з рахунком 6:1 на Зимових Олімпійських іграх у Пекіні, але тільки після того, як команди погодилися носити маски під шоломами. Гру відтермінували на годину через побоювання щодо тестування на COVID-19.

Проблема з матчем відбіркового раунду, схоже, полягала в надходженні результатів тестів для команди РОК, у якій минулого тижня кілька гравчинь були вимушені ізолюватися після позитивного тесту на коронавірус.

Олімпійські офіційні особи не уточнили, у чому проблема, але канадські медіа повідомили, що збірна Канади відмовилася виходити на лід, доки не будуть надані результати тестів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG