Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус: МОЗ очікує зростання добової захворюваності до 60 тисяч людей протягом двох тижнів

Приріст нових зареєстрованих хворих на COVID-19 може зрости протягом найближчих двох тижнів. Такий прогноз озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 7 лютого.

За його словами, в Україні приріст нових виявлених хворих за останні сім днів склав 44%, і це перший з останніх чотирьох тижнів, коли кількість випадків за тиждень не подвоювалася.

«Відповідно до наших прогнозів, ці найближчі два тижні ця цифра ще може зрости до 60 тисяч осіб на добу. Враховуючи досвід інших країн, де від початку зростання захворюваності до піку проходить близько одного місяця, а в Україні зростання триває вже чотири тижні поспіль, на наступному, п’ятому тижні, також очікується зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. А вже з сьомого тижня 2022-го захворюваність, ймовірно, почне стабілізуватися та знижуватися», – сказав міністр.

Єрмак одужав від COVID-19

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак одужав від COVID-19. Про це він сам повідомив у фейсбуці.

«Отримав негативний тест, і сьогодні вже вирушу на роботу. Максимально використав вихідні, щоб підлікуватися. Три дні інтенсивної терапії, і це враховуючи, що я був вакцинований», – написав Єрмак.

Він також закликав українців вакцинуватись.

«Усі плани на цей тиждень в силі. Роботи багато, але енергії ще більше», – додав Єрмак.

3 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що отримав позитивний тест на COVID-19.

МОЗ: в Україні від COVID-19 минулої доби вакцинували менш як 19 тисяч людей

За добу 6 лютого в Україні від COVID-19 вакцинували 18 626 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Першу дозу отримала 5 741 людина, другу дозу – 8 028 людей, додаткову дозу отримали 86 людей, бустерну дозу – 4 771 людина», – йдеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 15,5 мільйона людей, дві дози – майже 14,8 мільйона, додаткову дозу – 20 332 людини, бустерну дозу – понад 459 тисяч людей.

В Україні виявили 23 378 нових випадків COVID-19

В Україні за добу 6 лютого виявили 43 778 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 2 242 дитини і 394 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 2 699 людей, 5 024 – одужали, 115 людей померли. Протягом доби зробили понад 74 тисячі тестувань.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,3 мільйона людей, 101 392 – померли.

COVID-19: Росія оновила максимум за числом виявлених хворих

У Росії виявили 180 071 випадок зараження COVID-19 за добу - це новий максимум. Про це повідомляє московський оперативний штаб боротьби з інфекцією. 5 лютого повідомляли про 177 282 нових випадки коронавірусної інфекції.

Загальне число хворих з початку пандемії в Росії становить майже 13 мільйонів.

За минулу добу помер ще 661 пацієнт із COVID-19. Усього з початку пандемії в Росії внаслідок COVID-19, як заявили в оперативному штабі, померло 335 414 людей.

Олімпіада: жіноча збірна України з біатлону втратила через COVID-19 ще одну спортсменку

Напередодні другого змагального дня в біатлонній пррограмі Олімпіади українська жіноча команда втратила ще одну бойову одиницю, повідомляє 6 лютого сайт Федерації біатлону України.

«На жаль, два поспіль тести на коронавірус, здані Дарʼєю Блашко, виявилися позитивними. Спортсменка переведена в режим ізоляції і не зможе взяти участь у завтрашніх індивідуальних гонках, попри те, що у старт-листі вона заявлена під 79-м номером. Спортсменка почувається добре. Але для виходу з режиму ізоляції необхідно здати два негативні тести з інтервалом не менше ніж 24 години», – ідеться в повідомленні.

Ще до початку змагань жіноча команда України втратила з цієї ж причини багаторічного капітана, олімпійську чемпіонку Олену Білосюк (Підгрушну). Замість неї до Пекіна викликана Анастасія Меркушина, яка була першою запасною.

Жіноча індивідуальна гонка розпочнеться на біатлонному стадіоні в Чжанцзякоу в понеділок, 7 лютого, об 11:00. Україну представлятимуть Ірина Петренко (Варвинець) під 21-м стартовим номером, Юлія Джима (32) та Валя Семеренко (62). Всього в стартовому протоколі 89 учасниць.

В Україну доставили першу партію ліків проти COVID-19 «Молнупіравір» – міністр

Перші 60 тисяч курсів препарату від COVID-19 «Молнупіравір» у неділю 6 лютого прибули до України, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Велика Британія 4 листопада минулого року стала першою у світі країною, яка схвалила використання препарату «Молнупіравір» проти COVID-19, розробленого американськими корпораціями Merck та Ridgeback Biotherapeutics.

«Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику. Найближчим часом Міністерство охорони здоров'я розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату», – цитує Ляшка пресслужба міністерства охорони здоров’я.

За інформацією МОЗ, «Молнупіравір» – це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. «Молнупіравір» зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Вакцинація від COVID-19: в Україні зробили понад 450 тисяч бустерів – МОЗ

В Україні від початку вакцинальної кампанії зробили 454 459 бустерних щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Всього першою дозою в Україні вакциновані понад 15,4 мільйона людей, двома дозами – 14,7 мільйона, отримали додаткову дозу – 20 246 людей.

Минулої доби 5 лютого, за даними МОЗ, в Україні зробили 34 305 щеплень.

У міністерстві наголошують, що вакцинація є єдиним ефективним способом захистити себе від коронавірусної хвороби, зокрема, в умовах нової хвилі, що триває в Україні.

Медики за добу виявили понад 27 тисяч нових випадків COVID-19 в Україні

Українські медики виявили за добу 5 лютого 27 851 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Найбільше нових випадків виявили в Одеській (2788), Хмельницькій (2070) областях та у Києві (2298).

Зокрема, захворіли 2 597 дітей і 431 медпрацівник. Госпіталізовано 4 219 хворих, зафіксовано 109 летальних випадків.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,2 мільйона людей, 101 277 – померли.

Дійте і радійте: поради психотерапевта як не «поїхати дахом» від загрози війни та «омікрону»

Коли є загроза війни, будь-яка психічно здорова людина починає відчувати тривогу і страх. При цьому важливо уберегти себе від надмірної тривожності, бо вона може привести до психічних розладів, говорить психотерапевт, психіатр, доктор медичних наук Олег Чабан. Як впоратися із негативною інформацією? Як діяти дорослим? Як підготувати до стресової ситуації дітей? Що має бути у тривожній валізці? На одну негативну емоцію, у вас повинно бути сім позитивних, радить психотерапевт. Але як цього досягти? Відповідь у «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода із Олегом Чабаном

В Австрії запрацював закон про обов’язкову вакцинацію від COVID-19

В Австрії, першій серед країн Європи, 5 лютого набув чинності закон про обов’язкову вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19. Раніше схвалений парламентом закон підписали президент країни і канцлер.

Обов’язкова вакцинація стосуватиметься всіх жителів віком від 18 років без протипоказань до щеплення. Влада планує 15 лютого розіслати листи всім нещепленим із закликом вакцинуватися протягом місяця. За відмову передбачено штраф у розмірі до 3600 євро.

Ті, хто перехворів на COVID-19, зможуть отримати відстрочку від вакцинації на 180 днів із моменту позитивного тесту.

В Австрії, за останніми даними, повністю вакциновані 69 відсотків населення.

Президент Туреччини повідомив про зараження «омікроном»

Президент Туреччини повідомив, що захворів на COVID-19. За словами Реджепа Тайїпа Ердогана, у нього і в його дружини виявили штам «омікрон». Хвороба у подружжя проходить у легкій формі, і вони продовжують працювати вдома.​

Попри COVID-19, Єрмак продовжує готувати зустріч радників «нормандського формату» – МЗС

Голова Офісу президента Андрій Єрмак продовжує займатися підготовкою зустрічі радників у «нормандському форматі», заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 4 лютого.

Про це він розповів у відповідь на питання про те, як хвороба Єрмака позначиться на підготовці зустрічі.

«Попри хворобу, Андрій Єрмак залишається на зв’язку і перебуває повністю в робочому процесі. Вчора, зокрема, під його головуванням онлайн відбулася нарада з метою підготовки зустрічі радників у нормандському форматі, тому він в жодному разі не припинив підготовку до цієї зустрічі», – сказав міністр.

Кулеба назвав «ідеальним сценарієм» фізичну зустріч радників.

«При всій повазі й симпатії до сучасних технологій, але ніщо не замінить особисту зустріч. Будемо сподіватися, що він одужає до моменту цього відрядження, якщо ні – тоді будуть ухвалюватися відповідні рішення залежно від ситуації», – додав він.

Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що вдруге захворів на коронавірусну хворобу. Вперше він хворів у листопаді 2020 року.

Попередня зустріч радників лідерів країн «нормандського формату» (Німеччини, Франції, України, Росії) відбулася 26 січня в Парижі. Після неї керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що ці переговори можна вважати «реанімацією «нормандського формату».

В Україні зробили понад 400 тисяч бустерів від COVID-19 – МОЗ

В Україні від початку вакцинальної кампанії зробили понад 421 тисячу бустерних щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Всього першою дозою в Україні вакциновані понад 15,4 мільйона людей, двома дозами – 14,7 мільйона, отримали додаткову дозу – 19 423 людини.

Минулої доби, за даними МОЗ, в Україні зробили 75 304 щеплення.

У міністерстві наголошують, що вакцинація є єдиним ефективним способом захистити себе від коронавірусної хвороби, зокрема, в умовах нової хвилі, що триває в Україні.

В Україні виявили 43 778 нових випадків COVID-19

В Україні за добу 3 лютого виявили 43 778 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 4 381 дитина і 873 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 4 328 людей, 9 497 – одужали, 174 людини померли. Протягом доби зробили понад 174 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків минулої доби зафіксували в Одеській (4136), Львівській (3791), Житомирській (3310) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,2 мільйона людей, 100 983 – померли.

Донеччина з 7 лютого може перейти в «червону» зону – ОДА

Донецька область з 7 лютого може перейти до «червоної» зони епідеміологічної небезпеки через зростання рівня захворюваності на COVID-19, повідомила пресслужба Донецької ОДА.

«Донеччина, як і більшість областей, перебуває у помаранчевому кольорі. У нас уже перевищено три показники», – заявив чиновник департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко.

За його словами, у лікарнях регіону ліжка для хворих на COVID-19 завантажені на 30%. Майже 200 дітей з COVID-19 і з підозрою на цю хворобу перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Донецької області, додав Педенко.

«Відбуваються певні зміни: перепрофілювання дорослих ліжок на дитячі. На сьогодні у стаціонарах, які надають допомогу дітям з COVID-19, перебуває 198 дітей. Загалом у стаціонарах – 1017 осіб з діагнозом COVID-19 і 179 – з підозрою на цю хворобу», – сказав він.

На апаратах штучної вентиляції легень перебуває 21 особа, кисневої підтримки потребують 717 осіб, додали в ОДА.

За словами Педенка, на сьогодні повний курс щеплення на Донеччині мають 33,3% населення області.

Напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розгляне питання щодо можливого переведення ще дев’яти областей України до «червоної» зони через поширення COVID-19. Це – Львівська, Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Одеська, Сумська, Хмельницька області.

За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 4 мільйони людей, померли понад 100,5 тисяч.

Станом на 2 лютого в «червоній» зоні перебувають дві області: Івано-Франківська і Рівненська.

Ляшко: вперше з початку пандемії в Україні зробили понад 100 тисяч ПЛР-досліджень за добу

В Україні вперше за час пандемії було зроблено понад 100 тисяч ПЛР-досліджень на виявлення коронавірусної інфекції протягом однієї доби, заявив на брифінгу 3 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Загалом 2 лютого провели понад 190 тисяч тестувань (ПЛР-тестувань, експрес-тестів на антиген і тестів методом ІФА).

«Вчора в Україні вперше з початку пандемії зроблено більше ніж 100 тисяч досліджень за добу методом полімеразної-ланцюгової реакції. Це один із показників готовності медичної системи до реагування», – заявив Ляшко.

Міністр вкотре закликав вакцинуватися від COVID-19, уникати контакту з особами, які мають ознаки вірусних інфекцій, правильно використовувати захисну маску, уникати відвідування місць скупчення людей, провітрювати приміщення, регулярно мити руки, зважаючи на рекордну кількість випадків хвороби за добу – 39 620.

МОЗ: в Україні від COVID-19 минулої доби вакцинували понад 73 тисячі людей

За добу 2 лютого в Україні від COVID-19 вакцинували 73 195 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Першу дозу отримали 23 595 людей, другу дозу – 27 938 людей, додаткову дозу отримали 836 людей, бустерну дозу – 20 826 людей», – йдеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали понад 15,3 мільйона людей, дві дози – більше ніж 14,7 мільйона, додаткову дозу – 18 728 людей, бустерну дозу – понад 398 тисяч людей.

В Україні виявили майже 40 тисяч нових випадків COVID-19

В Україні за добу 2 лютого виявили 39 620 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 4 446 дітей і 1 035 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 4 136 людей, 9 380 – одужали, 210 людей померли. Протягом доби зробили понад 190,6 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків виявили в Одеській (2982), Житомирській (2933) областях, у Києві (2437), Івано-Франківській (2423), Львівській (2369), Хмельницькій (2283) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 4,1 мільйона людей, 100 809 – померли.

У МОЗ назвали 9 областей, які можуть опинитися в «червоній» зоні

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розгляне питання щодо можливого переведення ще дев’яти областей України до «червоної» зони через поширення COVID-19.

Міністр повідомив про це під час засідання комітету парламенту з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування 2 лютого.

«Зараз дві області перебувають у «червоному» рівні епідемічної небезпеки. Також Львівська, Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Одеська, Сумська, Хмельницька, тобто ще дев’ять областей, найближчим часом будуть розглянуті на комісії ТЕБ та НС. Будемо дивитися, яке ми рішення ухвалюємо з приводу введення чи невведення «червоного» рівня епіднебезпеки з урахуванням завантаженості ліжок для госпіталізації», – сказав Ляшко.

За словами голови МОЗ, буде врахована завантаженість ліжок, як для дорослих, так і для дітей, зважаючи на зростання захворюваності серед них.

Напередодні головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що до «червоної» зони через стрімке поширення коронавірусної хвороби найближчим часом можуть потрапити шість областей України.

«Нова хвиля COVID-19 набирає обертів, а кількість інфікованих коронавірусом стрімко зростає. Лише за минулу добу діагностували понад 35 тисяч випадків COVID-19. Незабаром на «червоний» рівень епіднебезпеки можуть бути переведені Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Одеська і Сумська області, адже в цих регіонах спостерігається загрозлива епідемічна ситуація», – заявив Кузін.

Водночас, за його словами, дані свідчать про менше число шпиталізацій, ніж під час попередніх хвиль.

«Та розслаблятися не варто, адже пікові показники захворюваності, за нашими прогнозами, припадуть на середину лютого. Незабаром штам «омікрон» витіснить варіант коронавірусу «дельта». Світові тенденції підтверджують, що для цього потрібно до восьми тижнів поширення нового варіанту», – заявив головний санлікар.

За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 4 мільйони людей, померли понад 100,5 тисяч.

Станом на 2 лютого в «червоній» зоні перебувають дві області: Івано-Франківська і Рівненська.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG