Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Джокович повернувся до Белграда після депортації з Австралії

Сербський тенісист, перша ракетка світу Новак Джокович повернувся до Сербії після того, як його депортували з Австралії через відсутність у спортсмена щеплення від COVID-19, що поклало край його сподіванням захистити титул Australian Open.

Літак із Джоковичем 17 січня приземлився в аеропорту Белграда, де його зустріла невелика група вболівальників, які розмахували сербським прапором.

Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу стартував 17 січня в Мельбурні, де Джокович раніше виграв дев’ять титулів.

Цього року він сподівався виграти там свій 21-й трофей турніру Grand slam в одиночному розряді, і побити рекорд, який він ділить із Роджером Федерером і Рафаелем Надалем.

34-річний Джокович залишив Мельбурн після того, як Федеральний суд Австралії підтримав рішення влади скасувати його візу з міркувань суспільних інтересів, оскільки він не вакцинований від COVID-19.

Джокович намагався використати медичне звільнення, щоб обійти вимоги щодо вакцинації на Australian Open, дійсні для гравців, їхніх команд підтримки, глядачів та інших.

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що рішення суду допоможе «зберегти наші кордони міцними і захистити австралійців».

Джокович сказав, що він «дуже розчарований» цим рішенням, а президент Сербії Александар Вучич звинуватив австралійську владу в «знущанні з найкращого тенісиста в історії».

Фейкові прийоми: чому через три місяці після смерті пацієнтку «записали» до лікаря?

Навіть після смерті анкети пацієнтів на п’ять років залишаються в системі Helsi – це вимога законодавства й стала практика адміністрування медичних систем. В Одесі пацієнтці після смерті призначили два прийоми у різних лікарів – повідомлення випадково побачила її донька. В Helsi говорять, що після смерті людей з системи потрібно видаляти в ручному режимі – писати в службу підтримки і надавати підтверджуючі документи. Там також визнають, що «фейкових» прийомів останнім часом побільшало. За подібні дії лікарям та медзакладам загрожують дисциплінарні чи адміністративні покарання.

Читайте тут

У Пекіні зачинили офісну будівлю зі співробітниками через виявлений у жінки «омікрон»

У столиці Китаю Пекіні влада заблокувала офісну будівлю разом зі співробітниками в ній після того, як у однієї із жінок, які там працюють, був виявлений штам COVID-19 «омікрон», повідомляє CNN.

За даними видання, через вхід до приміщення, яке ретельно охороняється, доставили коробки з подушками і постільною білизною. Можливо, з будівлі людей не випускатимуть кілька днів, оскільки Пекін намагається запобігти поширенню «омікрону» перед Олімпійськими іграми, припускає видання.

Влада Пекіна минулого тижня перейшла в режим підвищеної готовності, оскільки у великому портовому місті Тяньцзіні був зафіксований спалах «омікрону». Це місто розташоване всього за 30 хвилин їзди високошвидкісною залізницею.

Жінка, у якої виявили «омікрон», не контактувала з іншими хворими і не залишала столицю протягом останніх 14 днів, що викликає побоювання і може вказувати на те, що «омікрон» уже поширився в китайській столиці, пише CNN з посиланням на офіційні дані.

Віталій Кличко вдруге захворів на COVID-19

Міський голова Києва Віталій Кличко вдруге захворів на коронавірусну інфекцію COVID-19 і пішов на самоізоляцію. Про це сам політик повідомив у фейсбуці.

«Отримав позитивний результат тесту на COVID-19. Захворів уже вдруге. Оскільки вакцинований, сподіваюся на нескладний перебіг хвороби. Самоізолювався, лікуюся та працюю з дому. Будь ласка, бережіть себе! Бо вірус агресивний і розповсюджується швидко. Будьте обережними, якщо спілкуєтеся з великою кількістю людей чи відвідуєте публічні місця. Дотримуйтеся правил!» – закликав Кличко.

Уперше міський голова Києва перехворів на COVID-19 у жовтні 2020 року.

У листопаді 2021 року внаслідок COVID-19 помер колишній міський голова Києва Олександр Омельченко.

«Омікрон»: у США для допомоги медикам шести штатів залучають військових

Станом на 17 січня, за даними моніторингової сторінки Worldometers у світі від коронавірусної хвороби COVID-19 померло понад 5,5 мільйонів людей, зокрема за минулу добу – 3978 людей. Через поширення надзаразного штаму «омікрон» у США на допомогу медикам шести штатів надіслали військових.

Головний санітарний лікар США Вівек Мурті попередив, що США чекають «кілька важких тижнів» у зв'язку з поширенням штаму коронавірусу «омікрон».

За словами Мурті, сплеск захворюваності викликав величезне навантаження на лікарні в деяких штатах.

«Число хворих велике, лікарні важко справляються», – заявив він, виступаючи в програмі «Цього тижня» на каналі АВС.

Через наплив хворих на COVID-19 частина лікарень призупинила виконання планових процедур через перевантаження системи та брак персоналу.

Коронавірус: в Україні зробили ще понад 23 тисячі щеплень

В Україні минулої доби зробили 23 286 щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Першу дозу отримали 8 034 людини, другу дозу – 10 930 людей, додаткову дозу отримали 105 людей, бустерну дозу – 4 217 людей», – ідеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 993 077 людей, з них отримали дві дози – 14 270 520 людей, отримали додаткову дозу – 9 617 людей, бустерну дозу – 99 165 людей.

Загалом в Україні проведено понад 29 мільйонів щеплень.

В Україні виявили 5 072 нових випадки COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 16 січня виявили 5 072 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 407 дітей і 72 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 1 213 людей, 2 520 – одужали, 78 людей померли.

Читайте також: Проблеми вакцинації, «Омікрон» та пігулки від COVID-19. Як світ переживав пандемію коронавірусу у 2021 році

Найбільше нових випадків виявили на Львівщині – 854.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,7 мільйона людей, 98 361 людина померла.

Тенісист Новак Джокович не зможе зіграти на Відкритому чемпіонаті Австралії

Федеральний суд Австралії відхилив апеляцію першої ракетки світу сербського тенісиста Новака Джоковича на повторне анулювання візи.

Колегія з трьох суддів одноголосно стала на бік уряду Австралії, який вважає, що видача візи Джоковичу, який відмовляється робити щеплення від COVID-19, може спричинити сплеск антивакцинаторських настроїв. Спортсмен має залишити країну та сплатити судові витрати уряду Австралії.

Джокович сказав, що розчарований рішенням суду, але поважатиме його. Він не зможе взяти участь у турнірі Australian Open, який розпочнеться 17 січня. Перемога на цих змаганнях дала б йому перше місце за кількістю титулів на турнірах Великого шолома.

Новак Джокович прилетів до Мельбурна 5 січня, але не зміг пройти паспортний контроль в аеропорту. Причиною стала плутанина із оформленням візи тенісиста. Раніше йому надали медичну довідку, в якій вказувалось, що тенісист нещодавно перехворів на COVID-19. Австралійська влада вирішила анулювати його візу, про що поінформувала прикордонна служба Австралії. Джоковича відправили до імміграційного ізолятора, який славиться своїми суворими умовами утримання.

10 січня стало відомо, що суд скасував рішення про анулювання візи Джоковича, його відпустили на волю і він почав тренування.

Australian Open пройде з 17 до 30 січня, на трибунах будуть присутні глядачі. Австралійська влада до початку турніру неодноразово заявляла, що без щеплення від коронавірусу не допустять на захід ні вболівальників, ні тенісистів.

Коронавірус: в Україні зробили ще близько 40 тисяч щеплень

В Україні минулої доби зробили 39 769 щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Першу дозу отримали 13 043 людини, другу дозу – 18 760 людей, додаткову дозу отримали 214 людей, бустерну дозу – 7 752 людини», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 985 043 людини, з них отримали першу дозу – 14 985 041 людина, отримали дві дози – 14 259 590 людей, отримали додаткову дозу – 9 512 людей, бустерну дозу – 94 948 людей.

Загалом в Україні проведено понад 29 мільйонів щеплень.

В Україні виявили 6 379 нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 15 січня виявили 6 379 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 503 дитини і 92 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 1 957 людей, 2 359 – одужали, 88 людей померли.

Найбільше нових випадків виявили на Львівщині – 625.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,7 мільйона людей, 98 283 людини померли.

Глава ПЦУ Епіфаній захворів на COVID-19, перебуватиме на самоізоляції

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію, повідомила пресслужба ПЦУ.

«У зв’язку із захворюванням Митрополит Епіфаній перебуватиме на самоізоляції та амбулаторному лікуванні, протягом наступного тижня не буде звершувати богослужінь та приймати відвідувачів», – ідеться в повідомленні.

За інформацією ПЦУ, торік Епіфаній вакцинувався від COVID-19.

В Україні спостерігається високий рівень захворювання. За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 1 682 людей, 6 172 – одужали, 127 людей померли, за добу провели понад 76,9 тисячі тестувань.

МОЗ: в Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 90 тисяч людей

В Україні за добу 14 січня проти COVID-19 вакцинували 90 817 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, першу дозу отримали понад 30 тисяч людей, другу дозу – більше ніж 43 тисячі, додаткову дозу отримали 659 людей, бустерну дозу – понад 16,5 тисячі.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії, від коронавірусу в Україні принаймні першою дозою щеплені більше ніж 14,9 мільйона людей, дві дози мають 14,2 мільйона, додаткову дозу отримали 8 639 людей, бустерну дозу – понад 87 тисяч людей.

В Україні виявили 10 569 нових випадків COVID-19

В Україні за добу 14 січня виявили 10 569 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 727 дітей і 229 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 1 682 людей, 6 172 – одужали, 127 людей померли, за добу провели понад 76,9 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків виявили у Києві і Львівській області – по 1178, на Івано-Франківщині – 1167.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 3,7 мільйона людей, 98 195 – померли.

В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 90 тисяч людей – МОЗ

В Україні за добу 13 січня від COVID-19 вакцинували 92 835 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, першу дозу отримали понад 32 тисячі людей, другу дозу – майже 45,5 тисяч, додаткову дозу отримала 551 людина, бустерну дозу – майже 14,5 тисяч людей.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, першою дозою щеплені понад 14,9 мільйона людей, двома дозами – більше ніж 14,1 мільйона, додаткову дозу отримали 8 639 людей, бустерну дозу – 70 663 людей.

В Україні виявили близько 10,5 тисяч нових випадків COVID-19

В Україні за добу 13 січня виявили 10 476 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 663 дітей і 241 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Найбільше нових випадків зафіксували в Києві (1193), у Львівській (1001), Івано-Франківській (880) областях.

За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 1 656 людей, 7 285 – одужали, 140 людей померли. Протягом доби зробили понад 79 тисяч тестувань.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,7 мільйона людей, 98 068 – померли.

Верховний суд США скасував указ Байдена про обов’язкову вакцинацію працівників великих компаній

Верховний суд США 13 січня заблокував дію мандата, виданого раніше президентом Джо Байденом, на обов’язкову вакцинацію або тестування на COVID-19 співробітників великих компаній (зі штатом у 100 і більше працівників).

Байден висловив розчарування рішенням суду заблокувати «вимоги здорового глузду щодо порятунку життів співробітників великих підприємств, які ґрунтуються як на науці, так і на законі».

Цим же рішенням суд залишив у силі вимогу про обов’язкову вакцинацію працівників медичних закладів, включаючи лікарні й будинки для людей похилого віку, які отримують кошти від програм державного медичного страхування – це приблизно 10,3 мільйона працівників.

Про нові вимоги оголосили 5 листопада. Згідно з ними, десятки мільйонів американців, які працюють у компаніях зі 100 і більше співробітниками, мають бути повністю вакциновані від COVID-19 до початку 2022 року або проходити щотижневе тестування на вірус.

Вимоги мали стосуватися близько 84 мільйонів працівників середнього і великого бізнесу.

Положення мали змусити компанії вимагати, щоб невакциновані працівники показували негативні тести на COVID-19 принаймні раз на тиждень і носили маску під час роботи.

Кілька штатів подали судові позови проти нових правил, що мали б почати діяти 4 січня.

Угорщина пропонуватиме четверту бустерну дозу вакцини від COVID-19

В Угорщині робитимуть четверту бустерну дозу вакцини проти COVID-19 всім охочим після погодження з лікарем, повідомив 13 січня керівник апарату прем’єр-міністра Віктора Орбана Гергей Гуляс.

«Будь-хто зможе отримати четверте щеплення від коронавірусу на основі консультації з лікарем», – заявив він.

За словами Гуляса, уряд не очікує швидкого зростання госпіталізацій і смертей, попри побоювання, що кількість хворих, ймовірно, досягне рекордних максимумів.

12 січня Данія стала першою країною-членом ЄС, яка запропонувала четверту дозу найбільш вразливим громадянам. Ізраїль та Чилі також пропонують четверті щеплення.

Угорщина переживає п’яту хвилю інфекцій, викликану дуже заразним варіантом «омікрон».

Перші дані з кількох країн показують, що цей варіант викликає менш важкий перебіг захворювання та менше госпіталізацій і смертей у порівнянні з «дельтою», особливо серед вакцинованих.

Кількість нових випадків зараження COVID-19 13 січня зросла до 9 216 з 7 883 напередодні, але кількість пацієнтів, які потребують лікування в лікарні, зменшилася.

В Угорщині від COVID-19 померли 40 164 людини.

Трохи більше 6 мільйонів угорців з 9,8 мільйона населення отримали щонайменше дві дози вакцини, 3,3 мільйона також отримали треті щеплення.

Близько 10 тисяч жителів Києва отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19 – КМДА

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 на сьогодні у Києві отримали близько 10 тисяч людей, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київміськадміністрації Валентина Гінзбург.

За її словами, бустерну дозу кияни можуть зробити у будь-якому пункті, де щеплюють проти COVID-19.

«У зв’язку зі святами і масовими заходами, поверненням людей із відпусток, у тому числі закордонних, захворюваність прогнозовано зростає... Бустерна доза – додатковий захист, додатковий шанс якомога менше хвилюватися за своє здоров’я та здоров’я близьких», – сказала Гінзбург.

За даними Міністерства охорони здоров’я, вводити бустерну дозу вакцин рекомендовано людям, старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії бустерну дозу в Україні отримали 56 178 людей.

Дослідження в США показало, що при зараженні «омікроном» ризик шпиталізації є нижчим

Попередні результати дослідження, проведеного в США за участю майже 70 тисяч людей, у яких був позитивний тест на COVID-19, показало суттєво знижений ризик шпиталізації і смерті від штаму «омікрон».

Аналіз проводився на основі даних із лікарняної системи Каліфорнії в період з 30 листопада по 1 січня, коли циркулювали обидва штами коронавірусу: «дельта» і «омікрон».

Згідно з аналізом, оприлюдненим 12 січня, виявилося, що люди, інфіковані «омікроном», вдвічі рідше мають ризик шпиталізації, приблизно на 75 відсотків менше потребують інтенсивної терапії і мають на близько 90 відсотків менше шансів померти в порівнянні з тими, хто інфікований «дельтою».

З приблизно 52 тисяч людей, інфікованих «омікроном», жоден не опинився на апараті штучної вентиляції легенів, порівняно з 11 людьми із майже 17 тисяч тих, хто заразився «дельтою».

Висновки базуються на накопиченні досліджень з інших країн, включаючи Південну Африку і Велику Британію. Ці дослідження також показали, що зараження «омікроном» є менш важкими і рідше призводять до смерті.

Таким чином, результати свідчать про те, що «омікрон» «за своєю суттю менш важкий», ніж «дельта», і зниження тяжких випадків є результатом не лише того, що більша кількість людей вакцинується чи хворіє з часом, йдеться у документі.

Документ ще не пройшов експертну рецензію. Директор Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) Рошель Валенскі сказала журналістам, що надзвичайна заразність «омікрону» все ще чинить навантаження на систему охорони здоров’я Сполучених Штатів.

Зараз у країні в середньому реєструється 750 тисяч випадків на день, близько 150 тисяч людей шпиталізують із COVID-19 і понад 1600 помирають щодня.

Напередодні Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що більше ніж половина населення Європи, ймовірно, заразиться COVID-19 на тлі нової хвилі штаму «омікрон», що котиться із заходу на схід континенту.

ВООЗ також закликала створювати нові вакцини, які краще захищають від передачі вірусу, заявляючи, що повторні бустерні дози оригінальних вакцин проти COVID-19 не є перспективною стратегією.

Останні коментарі ВООЗ з’явилися у той час, коли штам, що є більш заразним за попередні, поширюється по всьому світу, змушуючи уряди запроваджувати нові заходи.

Коронавірус: в Україні вакцинували ще понад 102 тисячі людей

В Україні за добу 12 січня від COVID-19 вакцинували 102 580 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Першу дозу отримали понад 33 тисячі людей, другу – більше ніж 53 тисячі, додаткову дозу – 749 людей, бустерну дозу отримали понад 15 тисяч осіб.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, першою дозою вакцини від COVID-19 щеплені понад 14,9 мільйона людей, дві дози отримали – понад 14,1 мільйона, додаткову дозу – 8 088 людей, бустерну дозу – більше ніж 56 тисяч людей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG