Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

В Україні виявили понад 10 тисяч нових випадків COVID-19

В Україні за добу 12 січня виявили 10 046 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 590 дітей і 255 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Напередодні було понад сім тисяч нових випадків.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 1 676 людей, 7 202 – одужали, 191 людина померла. За добу зробили понад 79 тисяч тестувань.

Найбільше нових випадків виявили у Києві (997), Івано-Франківській (983) і Львівській (949) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,7 мільйона людей, 97 928 – померли.

У Болгарії сталися сутички поліції з протестувальниками проти обмежень через COVID-19

Учасники акції протесту проти обмежень через COVID-19 у Болгарії, вступили в протистояння з поліцією перед будівлею парламенту в Софії, передає місцева служба Радіо Свобода. Мітингарі змогли прорвати кордон поліції під час заворушень 12 січня і дістатися сходів парламенту, перш ніж їх відтіснили.

Поранення отримали вісім поліцейських, повідомляє міністерство внутрішніх справ країни.

Згодом частина протестувальників попрямувала до будівлі Ради міністрів і Міністерства охорони здоров’я, але їх стримала поліція.

До акції долучилися близько тисячі прихильників націоналістичної партії «Вараждане» (Відродження), яка має 13 місць у 240-місному парламенті Болгарії – Народних зборах.

Вони заявили, що залишаться перед парламентом, доки не будуть виконані їхні вимоги: скасувати обов’язковий масковий режим та так звані «зелені» ковід-документи.

Заходи проти пандемії вимагають від болгар пред’являти медичний талон, який підтверджує вакцинацію, одужання від інфекції або нещодавній негативний тест на COVID-19, щоб відвідувати такі місця, як ресторани, кафе, торгові центри та спортзали. Люди також зобов’язані носити маски в приміщеннях та в громадському транспорті.

Болгарія країною з найнижчим показником вакцинації з-поміж 27 членів Європейського Союзу – лише третина її населення повністю вакцинована проти COVID-19.

Щоб стимулювати вакцинацію, новий центристський уряд запропонував виплачувати 75 леві ($43,59) пенсіонерам, які отримають повну вакцинацію або бустерну дозу.

Болгарія переживає п’яту хвилю захворювань, викликаних варіантом «омікрон». 12 січня кількість нових хворих сягнула рекордного рівня – 7 062. Згідно з офіційними даними, за останні 24 години в цій балканській країні вірус забрав життя 89 людей.

Велика Британія: Джонсон вибачився за вечірку під час суворого карантину у 2020-му

Голова уряду Великої Британії Боріс Джонсон 12 січня вперше визнав свою участь у вечірці на Даунінг-стріт, 10 – у саду резиденції прем’єра – 20 травня 2020 року, коли в країні тривав перший локдаун та діяли жорсткі карантинні обмеження.

Виступаючи в середу перед членами парламенту, Джонсон сказав, що приносить «щирі вибачення» та усвідомлює суспільний гнів. Але, як стверджує британський прем’єр, він вважав захід робочою зустріччю, організованою із дотриманням усіх правил.

За словами Джонсона, він був присутній на події близько 25 хвилин, щоб подякувати всім співробітникам свого офісу.

«Звичайно, оглядаючись назад, я повинен був знайти інший спосіб подякувати колегам, і мені варто було усвідомити, що, навіть якщо зустріч була організована технічно в рамках рекомендацій, мільйони і мільйони людей так не вважатимуть», – додав політик.

Лідер опозиційних лейбористів Кір Стармер закликав Боріса Джонсона подати у відставку, назвавши його становище в цій ситуації «жалюгідним». Стармер та низка інших законодавців задаються питанням, як Джонсон міг вважати, що вечірка – це робоча зустріч.

Як раніше написали британські медіа, на пікніку з алкоголем в саду були присутні близько 30-40 людей, в тому числі Джонсона та його дружина (на той момент наречена). З електронного листа-запрошення на пікнік, що потрапило в пресу, який розіслав особистий секретар прем’єра Мартін Рейнолдс, випливає, що на вечірку «з соціальним дистанціюванням» покликали близько ста співробітників резиденції.

На той момент у Великій Британії через пандемію COVID-19 офіційно на публіці, поза домом, могли зустрітися лише двоє людей, якщо вони не є членами однієї сім’ї.

Британська поліція зараз проводить розслідування пікніка на Даунінг-стріт 10, що відбувся 20 травня 2020 року. Як зазначав британський мовник BBC, це далеко не перший приклад порушень коронавірусних обмежень, у яких звинувачують Джонсона та його підлеглих.

Коронавірус: Німеччина і Болгарія заявили про рекордне число заражень після попередження ВООЗ

Німеччина і Болгарія 12 січня повідомили про рекордну кількість нових заражень COVID-19 у той час, як Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про нову хвилю штаму «омікрон», що охопила континент і рухається із заходу на схід.

Органи охорони здоров’я Німеччини повідомили про 80 430 нових випадків зараження коронавірусним захворюванням – це найбільша кількість, зареєстрована за один день від початку пандемії, що перевищило попередній рекорд, зафіксований у листопаді – понад 76 000.

Загальна кількість інфікованих у Німеччині зараз становить 7 661 811. Кількість померли 12 січня також зросла на 384 і досягла 114 735.

Дані Інституту інфекційних захворювань Роберта Коха показують, що трохи менше ніж 75 відсотків 83-мільйонного населення Німеччини отримали принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусу.

У південно-східній Європі 12 січня Болгарія досягла рекордного рівня в 7062 нових хворих, свідчать офіційні дані.

Від початку року спостерігається спалах захворюваності, який перевищив попередній пік, встановлений наприкінці жовтня.

Болгарія є найменш вакцинованою країною-членом Європейського союзу: трохи більше від 28 відсотків з 6,9 мільйона жителів повністю вакциновані.

Загальна кількість померлих становить 31 761, за останні 24 години померли ще 89.

Новий центристський уряд, який вступив на посаду минулого місяця, звернувся до громадян, які скептично ставляться до вакцин, закликавши їх щепитися і навіть запропонувавши одноразову грошову винагороду в розмірі близько 44 доларів пенсіонерам, які вирішать пройти повну або повторну вакцинацію.

12 січня у країні очікуються антивакцинальні протести, організовані ультранаціоналістичною партією «Відродження».

Всесвітня організація охорони здоров’я напередодні заявила, що більше ніж половина населення Європи, ймовірно, заразиться COVID-19 на тлі нової хвилі штаму «омікрон», що котиться із заходу на схід континенту.

В Україну прийшла нова хвиля COVID-19 – НАНУ

В Україні розпочинається чергова хвиля зростання захворюваності на COVID-19, вважають експерти Національної академії наук України (НАНУ).

«Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР-тестів дає змогу зробити висновок, що в Україні розпочинається чергова хвиля захворюваності», – йдеться в повідомленні робочої групи з математичного моделювання проблем, повʼязаних з епідемією COVID-19, Інституту проблем математичних машин та систем НАНУ.

Останнім часом кількість позитивних тестів зросла майже на 40% проти мінімуму останніх чисел грудня, крім того, збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів, вказують науковці. Вони також відзначають, що Україна дотримується тенденцій країн Східної Європи (Чехія, Румунія, Болгарія та ін.) з невеликою затримкою в часі.

На думку науковців, з огляду на дані про заразність штаму «омікрон» та епідемічні тенденції низки країн світу можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників.

У НАНУ прогнозують, що відкриття шкіл після канікул та сезонність можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії. У період 19–25 січня середня кількість нових випадків становитиме 7 072, ідеться в прогнозі.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що у 2022 році виплати для лікарень на «ковідні пакети» збільшили до 19,4 мільярда гривень

Як кажуть у МОЗ, цього року підходи до формування пакетів медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою змінили. Оплата лікування пацієнтів із COVID-19 у стаціонарах відбуватиметься за двома пакетами:

  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19.

На перший пакет зможуть законтрактуватися лише ті заклади, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області, уточнили у МОЗ. Регіональні департаменти охорони здоров’я вже подали переліки таких закладів, після цього з медзакладами, які пройдуть перевірку на відповідність вимогам НСЗУ, будуть укладені договори. У програмі медичних гарантій на 2022 рік для них передбачено майже 2,5 мільярди гривень.

«Під час розрахунку було враховано заробітну плату для чотирьох команд, які постійно мають бути в закладі. Умовою отримання цих коштів є наявність постійного залишку лікарських засобів і засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема COVID-19», – йдеться в повідомленні.

Контрактування на другий пакет доступне всім закладам, які відповідають вимогам, визначеним Національною службою здоров’я України, повідомили у МОЗ. На цей напрям у бюджеті передбачено 16,9 мільярда гривень. Оплата здійснюватиметься, зокрема, залежно від важкості пролікованого випадку. У розрахунку тарифу враховано заробітну плату і плату на необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

«Пацієнти, як і раніше, будуть отримувати всю медичну допомогу у стаціонарах безоплатно. Всі надані послуги будуть оплачені медзакладам за договором з Національною службою здоров’я. Це забезпечить фінансовий захист пацієнтів із коронавірусом», – заявили у міністерстві.

За даними МОЗ, у 2021 році оплата лікування пацієнтів із COVID-19 відбувалася за двома пакетами медичних послуг. Зокрема, йдеться про пакет «Стаціонарна допомога пацієнтам із COVID-19» і другий пакет, який покривав стаціонарну допомогу, що надавалась протягом квітня-травня тими закладами, в яких не було договору з НСЗУ.

Зірка тенісу Джокович визнав помилки щодо ставлення до COVID-19, зроблені перед Australian Open

Перша ракетка світу серб Новак Джокович визнав, що зробив «помилку», коли з позитивним тестом на COVID-19 дав інтервʼю французькому журналісту, і визнав, що член його команди подав австралійському уряду неправдиву декларацію про історію подорожей.

Але найкращий тенісист світу наполягав, що інші повідомлення про його діяльність після позитивного тесту на COVID-19 були «дезінформацією» і є «дуже образливими» для його родини. Джокович зробив цей коментар 12 січня в Instagram.

34-річний тенісист прибув до Австралії минулого тижня із документально засвідченим звільненням від вакцинації – через позитивний тест на COVID-19, зроблений 16 грудня.

Однак наступного дня, 17 грудня, він з'явився без маски на церемонії випуску сербської марки з його зображенням і на заході в столиці Сербії Белграді для молодих тенісистів. У дописі Джоковича в Instagram не згадується про першу церемонію, але йдеться, що позитивні результати ПЛР-тесту на COVID-19 він отримав 17 грудня вже після того, як спілкувався з молодими тенісистами.

Джокович заявив, що 18 грудня скасував усі заходи, але вирішив дати інтервʼю французькому спортивному виданню L'Equipe і провести фотосесію. «Я вважав себе зобов’язаним дати інтерв’ю L'Equipe, оскільки не хотів підвести журналіста, але переконався, що я соціально дистанційований і носив маску, за винятком тих випадків, коли мене фотографували», – сказав він.

Джокович визнав, що піти на інтервʼю хворим було помилковим рішенням.

У заяві Джоковича також йдеться про розбіжності в його декларації про подорожі, яку опублікував Федеральний окружний та сімейний суд Австралії на початку цього тижня. У декларації було зазначено, що він підтверджує, що не подорожуватиме впродовж 14 днів до приземлення в Австралії, але, як повідомляється, він був у Сербії до вильоту з Іспанії. Він пояснив це «людською помилкою» члена його команди.

«Мій агент щиро вибачається за адміністративну помилку, коли поставив галочку у неправильному полі щодо моєї попередньої подорожі перед приїздом до Австралії», – написав Джокович.

Заява тенісиста з’явилася, коли міністр імміграції Австралії Алекс Хоук обмірковує, чи варто знову скасувати візу Джоковича та депортувати його напередодні Australian Open, який стартує 17 січня. Сербський тенісист є чинним чемпіоном цього турніру, першого в сезоні змагання найпрестижнішої серії Grand Slam.

Понад 29 мільйонів щеплень від COVID-19​ зробили в Україні від початку вакцинальної кампанії, повідомило МОЗ

За добу 11 січня вакцинували більше ніж 106 тисяч людей.

Від початку вакцинальної кампанії отримали першу дозу понад 14,8 мільйона людей, дві дози – більше ніж 14 мільйонів, додаткову дозу – 7 339 людей, бустерну дозу – понад 41 тисяча людей, свідчать дані МОЗ.

ВООЗ: половина населення Європи може заразитися «омікроном» до березня

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що більше ніж половина населення Європи, ймовірно, заразиться COVID-19 на тлі нової хвилі штаму «омікрон», що котиться із заходу на схід континенту.

Регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге оприлюднив попередження 11 січня, цитуючи прогноз Інституту показників і оцінки здоров’я (IHME), згідно з яким понад 50 відсотків населення регіону будуть інфіковані «омікроном» у наступні шість-вісім тижнів.

Європейський регіон ВООЗ охоплює 53 країни і території, у тому числі кілька в Центральній Азії. За словами Клюге, «омікрон» швидко стає домінантним штамом у західних країнах і зараз поширюється на Балкани.

Моделювання для європейського регіону передбачає, що пік у понад 12 мільйонів випадків заражень на день буде досягнутий до середини січня. Очікується, що піки будуть суттєво відрізнятися від країни до країни і найпізніші припадуть на Центральну Азію, повідомляє IHME.

Клюге закликав країни, де раніше не фіксували зростання випадків «омікрону», використати час для запровадження запобіжних заходів. Він попередив, що для країн існує «вікно можливостей, яке зачиняється», щоб запобігти перевантаженню своїх систем охорони здоров’я.

Там, де поширюється «омікрон», пріоритетом має бути захист вразливих категорій населення, сказав Клюге, закликавши країни зробити обов’язковим використання масок у приміщеннях і вакцинувати групи ризику, включаючи медичних працівників і літніх людей.

Клюге наголосив, що схвалені вакцини забезпечують хороший захист від важкого перебігу захворювання і смерті, в тому числі для «омікрону». За його словами, рівень смертності залишається стабільним і є найвищим у країнах з високою захворюваністю і низьким рівнем вакцинації.

ВООЗ також закликала створювати нові вакцини, які краще захищають від передачі вірусу, заявляючи, що повторні бустерні дози оригінальних вакцин проти COVID-19 не є перспективною стратегією.

Останні коментарі ВООЗ з’явилися у той час, коли штам, що є більш заразним за попередні, поширюється по всьому світу, змушуючи уряди запроваджувати нові заходи.

В Україні виявили понад 7 тисяч нових випадків COVID-19

В Україні за добу 11 січня виявили 7 117 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 409 дітей і 160 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За цими даними, минулої доби шпиталізували 1 898 людей, понад вісім тисяч – одужали, 193 – померли. Протягом доби зробили понад 79 тисяч тестувань.

Найбільше нових випадків виявили в Києві – 1151.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли більше ніж 3,7 мільйона людей, 97 737 – померли.

Україна на порозі нової хвилі пандемії COVID-19. Що радять лікарі?

Медики прогнозують нову хвилю коронавірусу в Україні через 10, максимум 15 діб і радять якнайшвидше вакцинуватися бустерною дозою. Минулого тижня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози вакцини від коронавірусу для всіх охочих дорослих. Вона має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму «омікрон». Яких ризиків очікують медики з поширенням нового штаму коронавірусу, як проходить вакцинація бустерною дозою на півдні України та чи допоможе це знизити темпи захворюваності? Про це читайте за лінком

Пік нової хвилі COVID-19 буде в лютому і поступово спадатиме до квітня – Кузін

Пік нової хвилі коронавірусного захворювання COVID-19 припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше «омікрону». Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу», – заявив Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.

Пік нової хвилі коронавірусного захворювання COVID-19 припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше «омікрону». Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу», – заявив Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.

«Таке рішення вже прийнято. Ще має бути наказ МОЗ. І термін дії у 270 днів буде, як після двох доз, так і після бустера», – сказав він.

Pfizer розробляє спеціальну вакцину проти штаму «омікрон»

Американська компанія Pfizer розробляє разом зі своїм німецьким партнером BioNTech варіант вакцини протим COVID-19, яка поєднає оригінальну формулу з додатком, який спеціально буде спрямований на штам «омікрон», повідомив один із керівників американського фармацевтичного гіганта Альберт Бурла. За його словами, оновлена формула може бути готова до схвалення регуляторними органами США та початку виробництва вже в березні.

Він сказав, що таку вакцину можна було б застосовувати «два в одному», щоб захистити і від попередніх штамів.

Бурла приєднався до думки інших експертів, що вакцини проти COVID-19 можуть з часом стати щорічною вакцинацією для деяких людей, подібно до вакцини проти грипу.

На COVID-19 захворів спікер парламенту Болгарії

У спікера болгарського парламенту Ніколи Мінчева виявили COVID-19 після того, як він відвідав зустріч із провідними політиками та чиновниками країни. Одразу після засідання Консультативної ради національної безпеки 10 січня Мінчев відчув нездужання і отримав позитивний результат на COVID-19, повідомила речниця парламенту.

Мінчев брав участь у семигодинній зустрічі разом із президентом Руменом Радєвим, премʼєр-міністром Кирилом Петковим, міністрами оборони, внутрішніх справ і фінансів, начальником штабу болгарської армії, а також керівниками служб безпеки та розвідки. Також були присутні заступник міністра закордонних справ та чільні представники семи болгарських партій, які мають місця в парламенті.

Тепер Мінчев перейшов на ізоляцію та виконуватиме свої депутатські обовʼязки дистанційно. Неясно, чи будуть усі учасники зустрічі вважатися контактними особами та підлягати 10-денному карантину.

МОЗ: понад 14 млн українців отримали базовий курс щеплення від COVID-19

Понад 14 мільйонів українців отримали базовий курс щеплення (дві дози вакцини) від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За добу 10 січня в Україні проти COVID-19 вакцинували 96 385 людей.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, першу дозу отримали понад 14,8 мільйона людей, додаткову дозу – 6 669 людей, бустерну дозу – 28 085.

Коронавірус: в Україні виявили майже 5,5 тисяч нових випадків

В Україні за добу 10 січня виявили 5 429 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 306 дітей і 168 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 915 людей, 7 761 – одужали, 219 людей померли, провели понад 65 тисяч тестувань.

Найбільше нових випадків виявили в Києві – 1192.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,7 мільйона людей, 97 544 – померли.

Медики прогнозують нову хвилю захворювань на COVID-19 через 10-12 діб

Нову хвилю коронавірусу в Україні слід очікувати через 10-12 діб, прогнозує головний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. Про це він повідомив в ефірі програми «Новини Приазов’я» на Радіо Свобода.

«Буду вам казати відверто, у нас є 10-15 діб на те, щоб підготуватися максимально до наступної хвилі пандемії COVID-19 в Україні. Тому для мене бустерні й додаткові дози – це питання працюючих стаціонарів. Найважче, коли пацієнти поступають у лікарню, а лікарні хворіють і там нема, кому працювати», – зазначив він.

95% особового складу ЗСУ повністю вакциновані від COVID-19 – Резніков

Майже весь особовий склад Збройних сил України повністю щеплений від коронавірусної хвороби. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков 10 січня, передає пресслужба міністерства.

«Сьогодні Збройні Сили є лідерами за рівнем вакцинації в країні. Повністю щепилося 95% особового складу», – йдеться в коментарі.

Резніков прокоментував рішення Міністерства охорони здоров’я про дозвіл бустерної дози вакцини для людей віком від 18 років. Ревакцинацію рекомендують здійснювати, коли після другої дози мине від шести до дев’яти місяців.

Китай запроваджує обмеження і масове тестування у Тяньцзіні через спалах COVID-19

У китайському Тяньцзіні масово тестують 14 мільйонів жителів і посилюють контроль після того, як у цьому портовому місті вперше в країні повідомили про поширення штаму коронавірусу «омікрон».

Щоб запобігти поширенню вірусу, залишити місто буде дозволено лише тим жителям, які мають негативний тест на COVID-19, отриманий протягом 48 годин.

10 січня Національна комісія з охорони здоров’я заявила, що в місті повідомили про 21 випадок зараження. Чиновники заявили, що вірус циркулює, тому кількість випадків може зрости.

Пекін розташований за 115 кілометрів на північний захід від Тяньцзіня. Багато людей подорожують автомобілем або швидкісним залізничним сполученням між містами.

Тенісист Джокович виграв справу про депортацію в суді Австралії

Перша ракетка світу, сербський тенісист Новак Джокович, якому загрожувала депортація з Австралії через відсутність вакцинації від коронавірусної інфекції, виграв справу в суді Мельбурна.

Суд скасував рішення влади про анулювання візи тенісиста, а також ухвалив, що з нього мають зняти карантинні обмеження і відпустити з готелю, де він перебував в ізоляції.

При цьому в міністра Австралії у справах імміграції залишається право особисто ухвалити рішення про анулювання візи Джоковича. Поки незрозуміло, чи він скористається ним.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG