Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Британська влада: «омікроном» щодня заражається до 200 тисяч людей

Влада Великої Британії вважає, що новим штамом COVID-19, який отримав назву «омікрон», щодня у всій країні заражаються близько 200 тисяч людей. Як зазначає Бі-Бі-Сі, ця цифра ґрунтується на науковому моделюванні, а не на офіційній статистиці.

Наразі у Британії підтверджено близько пʼяти тисяч випадків заражень «омікроном», проте їхня кількість стрімко зростає і подвоюється кожні два-три дні. Зараз на його частку припадає понад 44% всіх захворювань на коронавірусну інфекцію в Лондоні, і в найближчі два дні новий варіант стане домінантним у британській столиці, вважає влада.

Науковці припускають, що третя доза вакцини, так зване бустерне щеплення, дасть достатній захист від нового штаму, який вміє ефективніше оминати наявні вакцини.

Близько 110 тисяч українців протермінували другу дозу вакцини від COVID-19 – МОЗ

Близько 110 тисяч українців протермінували введення другої дози антиковідної вакцини, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін на брифінгу 14 грудня.

Кузін повідомив, що, за даними електронної системи охорони здоров’я України за серпень-жовтень, невакциновані мають у п’ять разів вищий ризик госпіталізації і в майже дев’ять разів вищий ризик смерті від COVID-19.

Він також нагадав, що Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людям, які мають для цього медичні покази: людям із ВІЛ, онкологічними захворюваннями, після трансплантації, пацієнтам із низкою інших імунодефіцитних станів. Для цього пацієнти мають звернутися до свого сімейного чи профільного лікаря.

Станом на 14 грудня, за даними МОЗ, принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 щеплені понад 14 мільйонів українців.

Коронавірус: в Україні за добу виявили 7283 хворих

Протягом доби 13 грудня в Україні виявили 7283 хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 14 грудня (минулого тижня у вівторок повідомляли про 8655 нових хворих).

Серед нововиявлених хворих 566 дітей та 134 медичні працівники. Протягом доби госпіталізували 1123 хворих, 387 людей померли, у 27130 хворих констатували одужання.

Протягом доби також вакцинували майже 130 тисяч людей, з них 86 786 людей – повністю імунізовані.

Загалом за час кампанії з вакцинації щепилися понад 14 мільйонів людей, з них 12,54 мільйона отримали дві дози.

За офіційними даними, від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 3,57 мільйона людей, з них 91 602 померли.

Данія та Норвегія: «омікрон» стане панівним штамом уже цього тижня

Представники органів охорони здоровʼя Данії та Норвегії прогнозують, що цього тижня варіант «омікрон» стане провідним штамом COVID-19 в обох країнах, обігнавши «дельту», яка дотепер була домінантним штамом у всьому світі.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід також заявив 13 грудня, що «омікрон» буде провідним варіантом у Лондоні впродовж наступних 48 годин, відзначивши швидке поширення цього варіанту з моменту його першого виявлення в Південній Африці наприкінці листопада. «Жодний варіант COVID-19 не поширювався так швидко», – сказав Саджид Джавід у парламенті.

Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що в цій країні одна людина померла після зараження варіантом «омікрон», це стало першою підтвердженою смертю у світі від нового штаму. Очікується, що кількість випадків COVID-19 у Канаді швидко зросте найближчими днями через поширення варіанту «омікрон», сказав високопоставлений представник системи охорони здоров’я країни. У Сполучених Штатах кількість нових випадків зараження зросла більш ніж на 40% після свята відзначення Дня подяки майже два тижні тому, коли люди традиційно збиралися в родинному колі.

МОН: майже 100% освітян вакциновані від COVID-19 у 5 областях

Станом на 13 грудня дві дози вакцини від COVID-19 в Україні отримали понад 594 тисячі (91,07%) працівників шкіл, а принаймні однією дозою щеплено 97,01% вчителів, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, майже 100-відсотковий поріг вакцинації серед працівників шкіл досягнули п’ять областей:

  • Дніпропетровська область – 98,2%;
  • Сумська – 96,9%;
  • Донецька – 96,5%;
  • Харківська – 96,4%;
  • Черкаська – 95,7%.

«Омікрон» може з’явитися в Україні цього тижня – нарада в ОП

Новий штам коронавірусу «Омікрон» може з’явитися в Україні цього тижня – про такий прогноз Ради національної безпеки й оборони оголосили 13 грудня на нараді в Офісі президента.

За прогнозами РНБО, епідемічна ситуація в Україні на свята має бути стабільною. Результати перших досліджень у країнах, де «омікрон» уже виявлений, свідчать про легший перебіг хвороби, зауважив секретар РНБО Олексій Данілов.

Від січня «тисячу вакцинованим» можна буде витратити і на ліки – ОП

Від січня тисячу гривень, яку отримають вакциновані громадяни України, можна буде витратити ще й на ліки, повідомив президент Володимир Зеленський на селекторній нараді 13 грудня.

«З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – цитує Зеленського його пресслужба.

Він висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань.

МОЗ: ще дві області виведуть із «червоної» зони

В Україні п’ять тижнів поспіль фіксується зменшення кількості випадків COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Така тенденція, за його словами, дає змогу вивести Вінницьку і Хмельницьку області з «червоної» зони епідемічної небезпеки.

Міністр повідомив, що у перший тиждень листопада фіксували найбільшу кількість нових випадків коронавірусної хвороби: понад 152 тисячі, а минулого тижня було зафіксовано 61 210 випадків.

«Ці показники дають нам змогу вивести з «червоного» рівня епідемічної небезпеки ще дві області: Вінницьку і Хмельницьку», – сказав він.

Президент Південно-Африканської Республіки захворів на COVID-19

Президент Південно-Африканської Республіки Сіріл Рамафоса отримав позитивний результат тесту на COVID-19. За повідомленням його офісу, оприлюдненим 13 грудня, глава держави відчуває легкі симптоми і перебуває на лікуванні.

Рамафоса, який мав повний курс вакцинації, відчув себе хворим після церемонії на честь колишнього президента Південної Африки Фредеріка де Клерка, який спільно з Нельсоном Манделою поклав край політиці апартеїду в своїй країні.

Рамафоса наголосив, що його власне захворювання має спонукати людей робити щеплення, заявляючи, що це залишається «найкращим захистом від тяжкого перебігу хвороби та госпіталізації.

ВООЗ: «омікрон» більш заразний, але його симптоми легші

Штам коронавірусу «омікрон», уперше виявлений у листопаді 2021 року на півдні Африки, поширюється швидше, ніж штам «дельта», а наявні вакцини, очевидно, є менш ефективними проти нього. Однак, стверджують фахівці на підставі аналізу даних, «омікрон» викликає мʼякший перебіг хвороби. Така інформація міститься в опублікованому 12 грудня інформаційному бюлетені Всесвітньої організації охорони здоровʼя, який цитує агентство France-Presse.

У документі також стверджується, що в тих країнах, де «омікрон» стане поширюватись, він, швидше за все, витіснить «дельту».

Наразі випадки зараження «омікроном» зафіксовані в 63 країнах. У Південно-Африканській Республіці поширення «омікрону» вже призвело до нової хвилі епідемії, кількість заражених за кілька тижнів зросла в кілька разів. При цьому зазначається, що більшість хворих відчувають лише легкі симптоми, схожі на звичайну застуду. Як і раніше, не підтверджено жодної смерті пацієнта з «омікроном».

Коронавірус: в Україні за добу виявили 4073 хворих

Протягом доби 12 грудня в Україні виявили 4073 хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 13 грудня.

Серед нововиявлених хворих 377 дітей та 37 медичних працівників. Протягом доби госпіталізували 1456 хворих, 188 людей померли, у 9966 хворих констатували одужання.

Читайте також: В Україні майже 97% освітян вакциновані від COVID-19 принаймні однією дозою – МОН

Протягом доби також вакцинували понад 53 тисячі людей, з них 36 740 людей – повністю імунізовані.

Загалом за час кампанії з вакцинації щепилися понад 14 мільйонів людей, з них 12,46 мільйона отримали дві дози.

За офіційними даними, від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 3,56 мільйона людей, з них 91 215 померли.

Закарпаття переведено з «жовтої» до «помаранчевої» зони карантину – МОЗ

Закарпатську область переведено з «жовтої» до «помаранчевої» зони карантину. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

До «жовтої» зони наразі входять: Київ, Дніпропетровська область, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська та Чернівецька області.

У помаранчевій зоні вже дві області: Донецька, Закарпатська.

При цьому у «червоній» зоні з найсуворішими карантинними обмеженнями, як і раніше, залишаються 10 областей, а саме: Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська.

Раніше Кабінет міністрів посилив вимоги для роботи громадських закладів та установ у «жовтій» зоні епідемічної небезпеки.

Бустерну дозу вакцини можна буде отримати в січні – Радуцький

Щеплені проти COVID-19 громадяни України зможуть отримати третю бустерну дозу вакцин в середині січня 2022 року. Повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький, повідомляє Суспільне.

«Бустерну дозу МОЗ планує зробити із середини січня за групами ризику. Але це не пов’язано з «омікроном», а просто третя бустерна доза», — заявив Радуцький.

Радуцький зазначив, що в Україні очікується новий спалах коронавірусної інфекції наприкінці зими, але на думку медиків нова хвиля буде вже не такою критичною для країни.

«Сьогодні МОЗ готується до наступної хвилі. В Україні вже сьогодні у 16 областях України понад 40% дорослого населення вакциновано двома дозами. Тому ми сподіваємося, що наступна хвиля, яка, за всіма прогнозами, почнеться наприкінці зими – на початку весни, вже не буде такою критичною як зараз», – сказав голова профільного парламентського комітету.

У США повідомили результати перших досліджень штаму «омікрон»

Із 43 відомих випадків заражень на штам COVID-19 «омікрон» у США, більшість виявлено у вакцинованих осіб. Симптоми хвороби, здебільшого, не були важкими. Про це під час брифінгу повідомила директорка Центрів США з контролю над захворюваннями (CDC) Рошель Валенські, передає «Голос Америки».

Перший випадок зараження штамом «омікрон» у США було виявлено 1 грудня 2021 року. Найперше повідомлення про симптоми серед 43 досліджуваних випадків «омікрону» було зареєстровано 15 листопада, повідомили в Центрі США з контролю над захворюваннями (CDC).

80% відомих випадків заражень на штам «омікрон» у США виявлено у осіб, які пройшли повну вакцинацію, шестеро раніше перехворіли на COVID-19.

Майже у всіх захворювання протікало в легкій формі, повідомила директорка CDC Рошель Валенські. Вона зазначила, що легка форма хвороби відповідає очікуванням для вакцинованих осіб. Один захворілий потребував 2-денного лікування в стаціонарі.

Штам «омікрон», як виглядає, є ще більш заразнішим, ніж штам «дельта».

Україна отримала 50 мільйонів євро кредиту від банку ЄС на вакцинацію від COVID-19

Європейський інвестиційний банк надав Україні анонсований на початку року кредит на 50 мільйонів євро для закупівлі вакцин від коронавірусної хвороби, повідомляє Міністерство охорони здоров’я 11 грудня.

За повідомленням, фінансова установа Європейського Союзу перерахувала кошти 10 грудня.

«Ці кошти допоможуть Міністерству охорони здоров’я закупити вакцини від COVID-19, забезпечивши значну частку від кількості, передбаченої національним планом вакцинації України у 2022 році. Кредит підтримає систему охорони здоров’я країни та підвищить спроможність України у боротьбі з пандемією COVID-19», – заявляють у пресслужбі відомства.

Коронавірус: в Україні за добу виявили 10 133 хворих

Протягом доби 10 грудня в Україні виявили 10 133 хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 11 грудня.

Серед нововиявлених хворих 991 дитина та 199 медичних працівників. Протягом доби госпіталізували 2 307 хворих, 446 людей померли, у 25 861 хворого констатували одужання.

Протягом доби також вакцинували понад 168 тисяч людей, з них 112 561 людина – повністю імунізовані.

Мінцифри оголосило пілотний запис на отримання виплати за вакцинацію

У застосунку «Дія» запрацювала функція запису на пілотну версію проєкту «єПідтримка» з виплат за вакцинацію, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

За планами міністерства, команда «Дії» збиратиме заявки протягом трьох днів і 13 грудня відкриє пілотну послугу для тих, хто встиг їх подати.

«Для участі у проєкті треба оновити застосунок до останньої версії, увійти в застосунок Дія та відповісти на запрошення – просто натиснути «Записатися». Для тих українців, хто не братиме участь у пілоті проєкту єПідтримка, послуга буде доступна лише з 19 грудня», – йдеться в заяві відомства.

В Україні майже 97% освітян вакциновані від COVID-19 принаймні однією дозою – МОН

В Україні принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 отримали понад один мільйон 143 тисячі педагогічних працівників закладів освіти (95,7%). Двома дозами вакциновані 88,4% освітян, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет 10 грудня.

За його даними, найвищі показники щеплених двома дозами по областях такі:

  • Дніпропетровська – 95,2%;
  • Черкаська – 94,5%;
  • Сумська – 93,9%;
  • Луганська – 93,7%;
  • Донецька – 92,8%.

МОЗ: 45,2% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення від COVID-19

В Україні 45,2% дорослого населення отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«39,4% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому вранці 10 грудня.

За даними МОЗ, понад 14 мільйонів людей отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, більше ніж 12,2 мільйона – повністю вакциновані.

За добу 9 грудня в Україні вакцинували ще майже 158 тисяч людей.

Кількість померлих від COVID-19 в Україні перевищила 90 тисяч

В Україні від коронавірусного захворювання COVID-19 за час пандемії померли 90 343 людини – свідчать дані Міністерства охорони здоров’я, оприлюднені 10 грудня.

Захворіли за весь час понад 3,5 мільйони людей.

За добу 9 грудня в Україні зафіксували 11 327 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 1 010 дітей і 214 медпрацівників.

Також за минулу добу, за даними МОЗ, шпиталізували 2 551 людину, 24 456 – одужали, 442 людини померли. За добу провели понад 71,7 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків хвороби минулої доби виявили в Києві (1472).

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG