Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Минулої доби в Україні виявлено майже 12 тисяч випадків COVID-19 – МОЗ

За добу 30 листопада в Україні виявили 11 960 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 088 дітей і 207 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 3 629 людей, 26 160 – одужали, 557 – померли.

Найбільшу кількість нових випадків виявили у Києві та в Полтавській області – 1592 та 905 відповідно.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,4 мільйона людей, 86 532 – померли.

Нові обмеження на в’їзд. Чи вплинуть вони на зв’язки України і країн Південної Африки, де виявили новий штам коронавірусу?

Новий варіант коронавірусу під назвою «Омікрон» наразі виявили у 19 країнах, підрахували журналісти CNN. І найбільше у країнах Південної Африки: 77 випадків у Південно-Африканській республіці та 19 – у Ботсвані. Низка країн посилили обмеження на перетин кордону тими, хто подорожує з півдня африканського континенту.

Ляшко: лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, повинні отримати 300% надбавок

Лікарі, які працюють в ковідних лікарнях, входять до бригад і надають медичну допомогу хворим на COVID-19, повинні отримати 300% надбавок, наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Особливо якщо вони цілий місяць пропрацювали. Були лікарні, які включалися на 3-4 дні, то там 300% на всі робочі дні не буде нараховано. З початку січня ми виплатили 13 мільярдів 700 мільйонів гривень для ковідних надбавок, для того, щоб закуповувались лікарські засоби», – сказав Ляшко в інтерв’ю BBC News Україна.

На уточнювальне запитання про те, що робити медиками, якщо їхній керівник каже їм, що надбавки вони не отримають чи отримають не в повному обсязі, міністр заявив: «Треба з’ясувати, чому це відбувається, і треба говорити про це. Телефонувати на гарячу лінію Національної служби охорони здоров’я. Ми зобов’язали Національну службу здоров’я збирати звіти по виплаті надбавок щодо ковідних лікарень. Якщо будуть дурити вже службу здоров’я – то це вже кримінальна відповідальність».

У МОЗ повідомили, коли очікувати бустерної дози і нової хвилі COVID-19

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прогнозує, що нову хвилю COVID-19 в Україні можна очікувати, починаючи з кінця січня.

«З коронавірусом важко щось прогнозувати, оскільки він руйнує всі прогнози. Навіть щодо цієї хвилі були очікування на середину листопада, а серйозний стрибок пішов всередині жовтня. Спалахи ковіду повторюють сезонні спалахи ГРВІ. Тому нову хвилю можна очікувати на кінець січня-лютий-березень. Якщо ніякі інші мутації не призведуть до іншого. У якомусь цьому часовому проміжку буде значний підйом», – сказав міністр в інтерв’ю ВВС News Україна.

При цьому він закликав українців активніше вакцинуватися, щоб уникнути великої кількості тяжких випадків і смертей.

Із 6 грудня в Україні посилять правила карантину в «жовтих» зонах

«Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб у середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя. Найбільше змін у правилах карантину стосується жовтого рівня епідемічної небезпеки», – повідомив 30 листопада міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

З 6 грудня бізнес, який працює в «жовтій» зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів.

Також громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

– брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;

– відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

– скористатися послугами субʼєктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе.

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Станом на 30 листопада в червоній зоні епіднебезпеки перебуває столиця та 18 областей.

На жовтому рівні епіднебезпеки – Кіровоградська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області. На помаранчевому рівні - Закарпатська, Полтавська області.

У Чехії виявили новий штам коронавірусу

У 66-річної жительки чеського міста Ліберець підтверджене інфікування «омікроном», новим штамом коронавірусу. Це перший випадок, офіційно підтверджений Міністерством хорони здоров’я Чехії.

Згідно з повідомленням, жінка повернулася з Намібії. Разом із нею – ще восьмеро людей, у яких негативні тести. Попри це, всіх людей з групи, які вказали на незначне нездужання, а також контактних осіб перевели на карантин.

Жінка з Ліберця перед поїздкою до Намібії двічі була вакцинована, востаннє – у червні.

Вперше новий штам коронавірусу «омікрон» виявили 9 листопада в Південно-Африканській Республіці. Жінка з Ліберця поверталась додому через ПАР і Дубай.

«Ми ретельно стежимо за ситуацією і готові на неї оперативно реагувати», – заявив міністр охорони здоров’я Адам Войтєх.

З 27 листопада Чехія для своїх громадян, а також громадян ЄС, які повертаються з ПАР та низки інших країн півдня Африки, запровадила 10-денний карантин, який має завершитись негативним тестом на COVID-19.

Громадяни ЄС, а також особи з правом довготривалого перебування у Чехії, мають право в’їзду до країни тільки з негативним тестом. Наступний тест на COVID-19 потрібно пройти протягом 24-х годин після приїзду, третій – між 10 і 14-м днем перебування в Чехії.

У Чехії, за даними МОЗ, вакцинували понад 13 мільйонів людей. У шпиталях майже 6 тисяч людей.

Коронавірус: понад 11 мільйонів українців отримали дві дози вакцини

В Україні повністю імунізовані та отримали проти COVID-19 дві дози щеплення 11 122 635 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Згідно з повідомленням, за минулу добу вакцинували 226 059 людей.

«Першу дозу отримали 71 124 людини, повністю імунізовані – 154 935 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 391 656 людей. Загалом проведено 24 514 289 щеплень.

В Україні за минулу добу виявлено понад 10,5 тисяч випадків COVID-19 – МОЗ

За добу 28 листопада в Україні виявили 10 554 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 846 дітей і 197 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 1 749 людей, 25 318 – одужали, 561 – померли.

Найбільшу кількість нових випадків виявили у Києві та Полтавській областях – 1646 та 875 відповідно.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,4 мільйона людей, 85 975 – померли.

ВООЗ назвала «дуже високим» загальний глобальний ризик від нового штаму коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 29 листопада попередила, що новий штам коронавірусу «омікрон» несе дуже високий ризик сплесків інфекцій, а наслідки можуть бути тяжкими.

Технічний документ Агентства охорони здоров’я ООН для держав-членів став найсерйознішим застереженням ВООЗ про новий штам коронавірусу, виявлений минулого тижня у Південній Африці. Агентство повідомило, що попередні докази підвищують ймовірність того, що «безпрецедентна кількість спайкових мутацій» може підвищити здатність штаму поширюватися від однієї людини до іншої.

«У майбутньому можуть виникнути сплески COVID-19, які можуть мати тяжкі наслідки, залежно від низки факторів, у тому числі від того, де можуть відбутися сплески... Загальний глобальний ризик оцінюється як дуже високий», – йдетьсяв документі.

Хоча смертельні випадки не були пов’язані з новим штамом, «омікрон» швидко шириться на тлі щораз більшої кількості країн, що повідомляють про випадки захворювання та закривають свої кордони.

Іспанія повідомила про перший підтверджений випадок «омікрону» 29 листопада, виявлений у мандрівника, який повернувся з Південної Африки через Нідерланди.

Португалія виявила 13 випадків цього штаму в лісабонському футбольному клубі. Швеція, Шотландія та Австрія також повідомили про перші зараження. «Омікрон» вже виявлено в Канаді, Німеччині, Великобританії, Бельгії, Данії та Нідерландах.

Японія оголосила, що забороняє в’їзд усім іноземним відвідувачам, приєднавшись до такого ж рішення Ізраїлю. Інші країни, зокрема Сполучені Штати та члени Європейського Союзу, вирішили заборонити в’їзд мандрівникам, які прибувають з Південної Африки.

Деякі експерти в галузі охорони здоров’я стверджують, що такі обмеження можуть виграти час, щоб проаналізувати новий штам і прискорити вакцинацію.

На думку експертів, цього тижня кількість випадків у Південно-Африканській Республіці, ймовірно, перевищить 10 тисяч на день, порівняно із 300-ма два тижні тому.

Пацієнти поки що мають переважно легкі симптоми, але лікарі попереджають, що рано робити висновки. Більшість нових випадків припадає на людей віком від 20 до 30 років, які зазвичай не хворіють на COVID-19 так, як літні пацієнти.

Байден: штам «омікрон» – це привід для занепокоєння, а не паніки

Президент США Джо Байден 29 листопада заявив, що новий штам коронавірусу «омікрон» є приводом для занепокоєння, але не для паніки, і запевнив американську громадськість, що не розглядає питання про запровадження локдауну.

Байден у зверненні заявив, що новий варіант неминуче потрапить до Сполучених Штатів Америки, але, за його словами, країна має засоби, необхідні для захисту американців – особливо вакцинацію.

Він знову звернувся до приблизно 80 мільйонів невакцинованих американців віком від 5 років із проханням зробити щеплення, а повністю вакцинованих людей – зробити бустерний укол. Він також закликав американців повернутися до носіння масок у громадських місцях у приміщенні, щоб уповільнити поширення вірусу.

Заява Байдена пролунала в той час, коли кілька європейських країн оголосили про перші випадки нового штаму, вперше виявленого на півдні Африки.

Зростають побоювання, що новий варіант може бути більш заразним або що ефективність наявних вакцин може бути нижчою проти нього. При цьому остаточної інформації наразі немає.

Ентоні Фаучі, головний експерт з інфекційних захворювань уряду США, який виступав із Байденом 29 листопада, заявив, що на те, щоб отримати остаточну інформацію про новий штам, буде потрібно до двох тижнів.

За словами Фаучі, він вважає, що нинішні вакцини, ймовірно, забезпечать «певний ступінь захисту від тяжких випадків COVID».

24 листопада про новий штам B.1.1.529 Всесвітній організації охорони здоровʼя повідомила влада Південноафриканської Республіки. Двома днями пізніше ВООЗ визначила цей варіант як потенційно загрозливий.

Водночас у ВООЗ застерегли від поспішності заборон, що запроваджуються на поїздки. У відділенні організації в Африці вказали, що оскільки «омікрон» тепер виявлений у різних точках планети, запровадження заборон на поїздки з Африки «завдає шкоди глобальній солідарності».

28 листопада Всесвітня організація охорони здоровʼя представила на своєму сайті останні висновки щодо «омікрону». У тексті підкреслюється, що дослідження поки ведуться і на даний момент не можна однозначно стверджувати, що новий штам заразніший, ніж попередні.

«Омікрон». Що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні?

Україна посилює захист від коронавірусу штаму «Омікрон», який шириться світом. Наразі новий варіант вірусу виявили в низці країн, серед яких Гонконг, Ізраїль, Німеччина, Велика Британія, Канада та Нідерланди. Влада останньої країни заявила про мінімум 13 підтверджених випадків інфікування людей, що прилетіли до Амстердама з Південно-Африканської Республіки (ПАР). Наскільки агресивніша і небезпечніша нова мутація за своїх попередників? Які прогнози щодо появи нових варіантів коронавірусу, чи ефективними будуть вакцини проти них? І чи готова Україна зустріти новий штам? Читайте про це за лінком.

Вечірка в роковини Голодомору: на блогера склали адмінпротокол за порушення правил карантину

Поліція склала протокол на організатора вечірки, блогера з Чернівецької області Олександра Заліска за статтею 44-3 (порушення правил карантину щодо людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, інформує відділ комунікації поліції Львівської області.

За повідомленням поліції, 27 листопада, під час моніторингу соцмереж, правоохоронці виявили інформацію про масове святкування в одному із закладів у центрі Львова і встановили організатора вечірки, це 29-річний мешканець Чернівецької області.

Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської міськради 29 листопада своїм рішення ухвалила тимчасово зупинити господарську діяльність у Будинку вчених, де 27 листопада у День пам’яті жертв Голодомору українські блогери організували вечірку з елементами еротики. Свій день народження влаштував блогер Олександр Заліско.

Заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш у коментарі Радіо Свобода повідомив, що на вечірці були присутні 40 осіб. Оренду залу замовила приватна підприємиця з Чернівецької області Мар’яна Заліско.

Будинок вчених перебуває у підпорядкуванні Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Керівниця цієї структури Марія Яцейко зазначила Радіо Свобода, що організатори свята «порушили умови договору щодо морально-етичної складової», що замовники обрали саме 27 листопада.

Окремі блогери, які були присутні на вечірці, у своїх приватних дописах цей захід назвали «голодна туса» і спричинили хвилю обурень у соцмережах.

Блогер Олександр Заліско опублікував на своїй сторінці в Instagram сторіс вибачення перед тими, кого він образив.

Майже 87% освітян повністю щеплені від COVID-19 – МОН

Станом на 29 листопада повний цикл щеплень від COVID-19 пройшли 567 194 (86,9%) працівники закладів освіти, ще 9,6% очікують на другу дозу двофазної вакцини, повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Лідирують серед регіонів: Сумська область, тут повністю вакциновані – 95,8%; Луганська – 94,5%; Черкаська – 94,1%; Дніпропетровська – 94%; Донецька – 93,9%.

За даними МОН, у Києві за останні два дні рівень щеплення працівників шкіл двома дозами вакцини від COVID-19 зріс до 88,1% (27 листопада показник складав 87,7%).

У «червоній» зоні 1014 шкіл залишаються на дистанційному навчанні через відсутність 100% вакцинації освітян.

Станом на 27 листопада, за даними МОН, повний цикл вакцинації пройшли понад 563 тисяч працівників шкіл.

Українці, які повертаються з семи країн півдня Африки, мають іти на самоізоляцію – МОЗ

Українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірусний штам «омікрон», мають пройти 14-денну самоізоляцію після повернення в Україну, повідомив 29 листопада міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений», – наголосив Ляшко.

Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

Влада Одещини повідомила про повну зайнятість ліжок у «ковідних» реанімаціях

Зайнятість ліжок у «ковідних» лікарнях Одещини становить 46%, реанімаційні ліжка заповнені на 100%, дитячі на 55%. Про це повідомила директорка одеського обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

«Таке незначне покращення стало можливим завдяки суворим обмеженням «червоної зони» і населенню, яке нас почуло і пішло на вакцинацію. Як на мене, я б залишилась у «червоній зоні» до найменш до кінця року і ви розумієте чому. Це не «локдаун», але певні обмеження. Люди мають зрозуміти, що нікого щеплення не обійде», – заявила вона.

За її словами, на Одещині працює 11 кисневих станцій в лікарнях, ще 6 станцій монтується – на це виділили 14 мільйонів гривень з державного бюджету і 3 мільйони з бюджету Одеської області.

Станом на 29 листопада принаймні одну дозу вакцини отримали 696 217 осіб – 29,5% населення області. Понад 600 тисяч з них вже вакциновані повністю – це більше чверті населення. Всі, хто зараз лікується в реанімаціях, не вакциновані, наголосила Одарій-Захар’єва.

Поступово додатково розгорнуті ліжка в «ковідних» лікарнях будуть згортатися, але лікарні першої хвилі залишаться в резерві і отримуватимуть кошти незалежно від наявності пацієнтів, зазначила директорка департаменту. Зараз задіяні 28 «ковідних» лікарень із 4025 ліжками.

За добу підтверджено 303 випадки COVID-19 на території Одещини, третина з них – в Одесі. Також зафіксовано 23 смерті.

Японія забороняє вʼїзд усім іноземцям через новий штам COVID-19

Влада Японії повідомила про рішення заборонити в'їзд до країни всіх іноземців, починаючи з 30 листопада, через поширення у світі нового, імовірно, більш заразного штаму коронавірусу «Омікрон».

Раніше цього місяця Японія послабила обмеження на кордоні, дозволивши вʼїжджати на свою територію студентам, підприємцям та ще кільком категоріям громадян – під відповідальність сторони, що запрошує.

Раніше Токіо заборонив вʼїзд для іноземців, які прибувають із Ботсвани, Есватіні, Лесото, Малаві, Мозамбіку, Намібії, ПАР, Замбії та Зімбабве. Усі ці держави розташовані у південній частині Африки, де вперше виявили новий штам.

Щодо повернення до Японії громадян і резидентів країни, то їх з моменту прибуття зобовʼязали дотримуватися десятиденної самоізоляції в готелях, які визначає уряд.

24 листопада про новий штам B.1.1.529 Всесвітній організації охорони здоровʼя повідомила влада Південноафриканської республіки. Двома днями пізніше ВООЗ визначила цей варіант як потенційно загрозливий.

Водночас у ВООЗ застерегли від поспішності заборон, що вводяться на поїздки. У відділенні організації в Африці вказали, що оскільки «Омікрон» тепер виявлений у різних точках планети, запровадження заборон на поїздки з Африки «завдає шкоди глобальній солідарності».

28 листопада Всесвітня організація охорони здоровʼя представила на своєму сайті останні висновки щодо «Омікрону». У тексті підкреслюється, що дослідження поки ведуться і на даний момент не можна однозначно стверджувати, що новий штам заразніший, ніж попередні.

Ляшко заявляє про третій поспіль тиждень падіння захворюваності на COVID-19

В Україні третій тиждень спостерігається спад захворюваності на коронавірусну інфекцію нового типу, впродовж минулого тижня число нових випадків скоротилося на 22%, повідомив на брифінгу 29 листопада міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

«За тиждень кількість виявлених випадків захворюваності на COVID-19 зменшилася на 22%, госпіталізацій — на 12%. Показник середньодобової смертності зменшився на 14%. Уже другий тиждень поспіль середньодобова кількість виписок переважає над кількістю госпіталізованих на чверть. За останній тиждень кількість «ковідних» пацієнтів зменшилася на 14%», – сказав Ляшко.

Він додав, що наразі коронавірусна інфекція нового типу є основною причиною смертності в Європі, і, за прогнозами ВООЗ, до наступної весни COVID-19 стане причиною 2 мільйонів смертей тільки в країнах Європи. За його словами, у той час, як в Україні спостерігаються стійкі тенденції зменшення впливу цієї хвороби на медичну систему, у 25 країнах Європи ці системи перебувають під значним навантаженням, а 49 країн відчувають значну нестачу реанімаційних ліжок.

МЗС озвучило рекомендації українцям щодо поїздок через новий штам коронавірусу «омікрон»

Через поширення нового штаму коронавірусу «омікрон» Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України наразі утриматися від поїздок до Південної Африки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

«Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання, бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття до України. Рекомендуємо також слідкувати за повідомленнями авіаперевізників у зв’язку із можливими змінами рейсів і запровадженнями додаткових протиепідемічних заходів», – звернулися в МЗС.

Дипломати зазначили, що Посольство України в Південно-Африканській Республіці відкрило цілодобову «гарячу лінію» для надання консульської допомоги.

Про «омікрон» наразі відомо небагато, і науковцям можуть знадобитися тижні, щоб повністю зрозуміти ефективність вакцин проти цього варіанту, швидкість його передачі, тяжкість захворювання та лікування.

За оцінками вірусологів, новий штам має численні мутації, які можуть виявитися заразнішими, ніж відомі досі штами. Перші спостереження динамікою епідемії в ПАР підтверджують цей висновок. Однак, як заявляє низка фахівців, поки що передчасно говорити про те, що новий штам призводить до більш важкого перебігу хвороби або здатний обходити захист, який створюють існуючі вакцини.

Представники компаній-виробників вакцин заявили, що вивчають новий штам і, у разі потреби, у стислий термін зможуть розробити та впровадити нові версії препаратів.

«Перша ракетка» світу Новак Джокович навряд чи зіграє на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу через зобов’язання щодо вакцинації проти COVID-19

«Вакцинуватися чи ні – особиста справа кожного. Ніхто не має права втручатися в настільки особисту справу, це гарантовано конституцією. Кожен має право сам ухвалювати рішення щодо свого здоров’я. Вакцинуватися чи ні – особистий вибір кожного. Чи скаже Новак про це публічно – не впевнений, я не знаю, що він вирішив», – цитують слова його батька Срджана Джоковича сербські ЗМІ.

Організатори турніру, який має розпочатися 17 січня, заявили, що для участі усі гравці мають пройти вакцинацію. Джокович поки не повідомив, чи вакцинований.

«В умовах шантажу Новак навряд чи гратиме», – сказав батько тенісиста.

Джокович – чинний чемпіон і боротиметься за рекордний 21-й титул турніру Великого шолома в Мельбурні. Він ділить із суперниками Роджером Федерером зі Швейцарії та Рафаелем Надалем з Іспанії по 20 титулів Великого шолома.

Надаль підтвердив, що гратиме на Відкритому чемпіонаті Австралії, Федерер пропустить турнір, бо відновлюється після чергової операції на коліні.

Минулої доби 93 970 людей отримали вакцинацію проти COVID-19 в Україні, повідомило МОЗ

«Одну дозу отримали 31 069 людей, повністю імунізовані – 62 901 людина», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 320 532 людини, з них отримали одну дозу – 13 320 530 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 967 700 людей. Загалом проведено 24 288 230 щеплень.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG