В Україні за минулу добу виявлено 5 804 випадки COVID-19 – МОЗ
За добу 28 листопада в Україні виявили 5 804 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 530 дітей і 72 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 2 082 людини, 10 477 – одужали, 297 – померли.
Найбільшу кількість нових випадків виявили у Дніпропетровській та Донецькій областях – 473 та 457 відповідно.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,4 мільйона людей, 85 414 – померли.
Ціна нафти обвалилася до мінімуму за девʼять тижнів на тлі поширення нового штаму COVID-19
Ціни нафти обвалилися на торгах 26 листопада і досягли мінімумів за останні девʼять тижнів на тлі побоювань щодо послаблення попиту через виявлення нового штаму коронавірусної інфекції нового типу в Південній Африці. Вартість січневих фʼючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на 20:47 становить $71,6 за барель, що на 11,5% нижче за ціну закриття попередньої сесії. Ще більше, 13% втратив американський еталонний сорт WTI.
Раніше 26 листопада міністр охорони здоровʼя Південноафриканської республіки Джо Фаала повідомив про швидке поширення в деяких регіонах країни нового варіанта COVID-19, який отримав позначення B.1.1.529. Він був виявлений також у сусідній Ботсвані, пізніше випадки захворювання на новий штам були виявлені у двох туристів, які повернулися з африканських країн до Гонконгу та Ізраїлю. Згодом про виявлення нового штаму повідомила Бельгія, це захворювання виявили у туриста, який повернувся з Єгипту.
Заборону на вʼїзд із Південної Африки вже запровадили щонайменше 10 країн, серед яких Ізраїль, Сінгапур та Марокко. Чехія запровадила для мандрівників із південноафриканських країн обовʼязкові тести та двотижневу самоізоляцію.
Єврокомісія закликала обмежити польоти з Південною Африкою через новий штам COVID-19
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала зупинити всі авіаперельоти з країн, де було виявлено новий штам коронавірусної інфекції нового типу. Його зафіксували у Південній Африці. За словами вірусологів, він має численні мутації, які можуть виявитися заразнішими для людей.
На думку фон дер Ляєн, поїздки між ЄС та африканськими країнами варто обмежити доти, доки у медиків не зʼявиться чіткішого уявлення про природу нового штаму.
Заборону на вʼїзд із Південної Африки вже запровадили щонайменше 10 країн, серед яких Ізраїль, Сінгапур та Марокко. Чехія запровадила для мандрівників із південноафриканських країн обовʼязкові тести та двотижневу самоізоляцію.
Бельгія першою в Євросоюзі оголосила про виявлення нового штаму у пацієнта, який повернувся з Єгипту. МОЗ Бельгії поки не оцінило, наскільки небезпечний новий різновид вірусу. Керівник відомства закликав громадян зберігати запобіжні заходи і не піддаватися паніці.
За останніми даними, новий штам сконцентрований у Гаутенгу, одній із найбільш густонаселених провінцій ПАР. При цьому вірус також був виявлений у Ботсвані та Гонконгу серед мандрівників, які повернулися із Південної Африки.
Новий штам ковіду дістався Європи: його називають небезпечнішим за «Дельту». Що про нього відомо?
Світом шириться новий штам коронавірусу, якому вчені присвоїли робочу назву B.1.1.529. Уперше його зафіксували на африканському континенті, та штам уже проник і до Азії, й до Євросоюзу. Науковці стривожені величезною кількістю мутацій, що можуть зробити вірус більш заразним чи стійким до розроблених вакцин, а відтак – і більш небезпечним.
Більше про це читайте за лінком.
Коронавірус: у Львові почали вакцинувати безпритульних
У Львові 26 листопада у Центрі обліку й нічного перебування бездомних осіб почали вакцинувати від COVID-19 безпритульних людей і тих, хто опинився у скрутній життєвій ситуації чи має залежності.
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, цій групі населення повідомили завчасно про вакцинування у реабілітаційних центрах, де вони проходять лікування чи у місцях, де їм волонтери роздають обіди.
«Вакцинація триватиме до 18 години. Люди, які мають проблеми з документами чи не перебувають на обліку в лікаря, отримують довідку, яка надає їм таке ж право, як усім громадянам. Ця акція – це і профілактика, і доступність вакцини до всіх категорій населення. Коли ми ухвалили рішення про вакцинування такої групи людей, то ми розуміли, що люди без документів, є психологічний бар‘єр, не є поінформовані про центри вакцинування», – сказав керівник департаменту міського голови Львова Євген Бойко.
Вакцинацію проводить мобільна бригада медиків усіма наявними видами вакцин, доступними в Україні, і люди могли обирати. Перед щепленням із ними спілкується лікарка. Також особи отримують медичні пам’ятки з інформацією про те, що вони мають можливість звернутися до поліклініки чи лікарні за умови виникнення побічних ефектів.
«Я проживаю у реабілітаційному центрі, там сказали про вакцинування. Я не вагався,тому що треба вакцинуватись, я не хворів», – говорить Ігор Дитиненко.
«Мені повідомили, що буде вакцинування. Зараз треба йти, бо нікуди можуть не пропустити. Бажано якусь сильнішу вакцину», – розповів Віталій Пелех.
Близько трьох тисяч львів’ян перебувають на обліку служби соціального захисту, це ті, які не мають житла, живуть за межею бідності. З них 500 людей – безпритульні.
«У середньому у нас ночує до 30 бездомних. Немає вимог щодо того, що всі вони мають бути вакциновані. Але десь до 85%, хто тут ночує, вакциновані», – повідомила Радіо Свобода Ольга Ільчишин, керівниця центру нічного перебування.
У Львові на сьогодні вакциновані близько 50% городян двома дозами вакцини.
У Мінцифри заявили про можливість завантажити COVID-сертифікат із застосунку «Дія» у форматі PDF
У застосунку «Дії» зʼявилась можливість згенерувати COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту у форматі PDF, повідомив у Telegram міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Зробили це для вашої зручності, оскільки відвідування центрів масової вакцинації, спілкування з користувачами показало, що багато хто все одно додатково скачує сертифікат з порталу, робить скріншоти QR. Тепер у кілька кліків можете це зробити у додатку», – написав Федоров.
Документ зберігатиметься у памʼяті смартфона у форматі PDF.
Тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у застосунку «Дія» почалося на початку листопада.
Українські COVID-сертифікати у «Дії» офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати. Уже понад 900 тисяч українців отримали свої міжнародні COVID-сертифікати про вакцинацію.
Україна утилізує майже 400 тисяч доз простроченої вакцини AstraZeneca – Кузін
Україна утилізує майже 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca проти COVID-19, в якої сплив термін придатності, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Утилізуватимуть трохи більше ніж 400 тисяч доз. Регіони вже підрахували ці залишки. Це вакцина, отримана в межах гуманітарної допомоги. Її одержувачем був Центр громадського здоров’я. Утилізації підлягатиме лише вакцина AstraZeneca, яка мала термін придатності до кінця жовтня», – сказав Кузін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
За його словами, цю вакцину вже вилучили з обігу.
Водночас Кузін зазначив, що великі залишки вакцини AstraZeneca могли виникнути через вплив певних антивакцинальних настроїв і міфів, незважаючи на те, що багато вакцинованих людей «отримали саме цей препарат і жодних нарікань немає».
За даними МОЗ, нині в Україні від COVID-19 повністю вакциновані 34,2% дорослого населення України, 42,4% – отримали принаймні одне щеплення від COVID-19.
В Україні від COVID-19 повністю вакциновані 34,2% дорослого населення – МОЗ
34,2% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби, 42,4% – отримали принаймні одне щеплення від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За добу 25 листопада в Україні вакцинували 273 875 людей.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено принаймні однією дозою вакцини понад 13 мільйонів людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – більше ніж 10,6 мільйона.
У МОЗ наголосили, що 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня були невакциновані й не мали жодної дози антиковідної вакцини.
ВООЗ скликає екстрене засідання через новий штам коронавірусу, виявлений у ПАР
Вчені з Південно-Африканської Республіки заявили про виявлення нового надзвичайно заразного штаму коронавірусу з дуже великою кількістю мутацій, які можуть дозволити йому уникнути вакцин.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відстежує ситуацію і призначила екстрену нараду з цього приводу на 26 листопада, щоб обговорити, що це означає для пандемії і вакцин.
«Занепокоєння полягає в тому, що коли так багато мутацій, це може вплинути на поведінку вірусу», – сказала Марія Ван Керхове, технічний керівник ВООЗ із COVID-19, на віртуальному пресбрифінгу 25 листопада.
Ідентифікований як B.1.1.529, цей варіант є найбільш сильно мутованим із виявлених на даний момент. Коронавірус розвивається в міру поширення, і багато нових штамів, у тому числі з тривожними мутаціями, часто просто зникають. Штам «дельта» зараз домінує в усьому світі, на нього припадає понад 98% заражень.
Новий штам був відкритий лише цього тижня, і вченим можуть знадобитися тижні, щоб визначити, який вплив він матиме на здоров’я населення.
Поки що цей варіант здебільшого зосереджений в Гаутенгу, найбільш густонаселеній провінції Південної Африки, яка включає Йоганнесбург і столицю Преторію. Його також виявили в Ботсвані й Гонконгу серед мандрівників з Південної Африки.
«Протягом останніх чотирьох-п’яти днів спостерігається експоненційний ріст» заражень, заявив міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фахла.
Денна кількість інфікованих у країні 26 листопада досягла 2465, порівняно з приблизно 300 тиждень тому. Вчені з ПАР ще працюють над тим, щоб визначити, який відсоток нових випадків був викликаний новим штамом, але один провідний науковець підрахував, що 90 відсотків нових випадків в Гаутенгу були викликані новим варіантом.
Регулятор ЄС рекомендував щепити вакциною Pfizer дітей від п’яти років
Європейське агентство лікарських засобів ЕМА 25 листопада рекомендувало схвалити вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років вакциною виробництва Pfizer/BioNTech, у той час, як Європа бореться з одним із найгірших спалахів COVID-19 у світі.
Для вакцинації дітей пропонують використовувати дозу вакцини втричі меншу, ніж для дорослих.
Перші ін’єкції, як очікують, будуть зроблені 20 грудня, майже через сім місяців після того, як вакцину затвердили для підлітків 12-17 років.
Раніше використання цієї ж вакцини для щеплення дітей від 5 років схвалили у Сполучених Штатах Америки, Канаді й Ізраїлі.
Уряд Угорщини вже оголосив, що готовий негайно розпочати щеплення маленьких дітей, щоб допомогти боротися зі зростанням рівня захворюваності.
Зараз на Європу припадає близько половини нових випадків зараження COVID-19 і смертей у світі, що знову робить її епіцентром поширення коронавірусної інфекції, внаслідок якої за час пандемії померли понад 5,2 мільйона людей.
Коронавірус: в Україні виявили 15 936 нових випадків
В Україні за добу 25 листопада виявили 15 936 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 394 дітей і 303 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За минулу добу шпиталізували 3 208 людей, понад 24,5 тисячі одужали, 608 людей померли. За добу здійснили понад 93 тисячі тестувань.
Найбільше нових випадків минулої доби виявили в Києві (1438), Запорізькій (1075) і Дніпропетровській (1022) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,4 мільйона людей, 84 149 – померли.
У Чехії запроваджують режим надзвичайної стану через COVID-19. Захворів президент Земан
Уряд Чехії через різке погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції нового типу оголосив про запровадження в країні надзвичайного стану.
Новий режим починає діяти в ніч проти пʼятниці, 26 листопада, і триватиме 30 днів. Цей захід надалі дозволить владі запроваджувати обмеження, наприклад, на переміщення людей чи організацію зборів, які без режиму надзвичайного стану згідно із законом запроваджувати неможливо.
Також чеський уряд на екстреному засіданні схвалив пакет обмежень, що розпочнуть діяти з вечора пʼятниці. Зокрема, влада розпорядилася, щоб ресторани, бари, а також клуби, дискотеки та інші розважальні заклади працювали лише до 22-ї години. Запроваджується заборона на роботу різдвяних ринків, на вживання алкоголю на вулицях. Число відвідувачів культурних та спортивних заходів обмежать до тисячі.
Крім цього, 25 листопада стало відомо, що на COVID-19 захворів президент країни Мілош Земан, якого раніше цього дня лише виписали з лікарні після півтора місяця лікування через хронічне захворювання. 77-річний політик знову повертається до лікарні.
Цього тижня в Чехії було зареєстровано понад 25 тисяч нових випадків зараження коронавірусом за добу, що склало максимум за весь час пандемії. У лікарнях країни із населенням понад 10 мільйонів людей зараз перебувають приблизно 6 тисяч пацієнтів із COVID-19, з них у палатах інтенсивної терапії – 850.
За інформацією міністерства охорони здоровʼя, 70 відсотків хворих у тяжкому стані – це люди, які не мають щеплення від COVID-19.
Раніше у Чехії людям без сертифікату про щеплення або без довідки про перенесену коронавірусну інфекцію заборонили відвідувати заклади громадського харчування, кіно, перукарні, спортивні зали та інші заклади сфери послуг.
У Чехії наразі повністю вакциновано 58,5% населення, що нижче, ніж у середньому по Євросоюзу – 65,8%.
Як сказав міністр охорони здоровʼя Адам Войтех, щоденна кількість заражень та випадків госпіталізації, ймовірно, ще зросте. Але уряд сподівається, що вже оголошені заходи позбавлять необхідності нових обмежень.
Агенція Reuters зазначає, що зараз за рівнем заражень Чехія на третьому місці у світі після Словаччини та Австрії, влада яких запровадила загальнонаціональні локдауни.
Польща передала Вірменії понад 200 тисяч доз вакцини проти COVID-19
Польща передала 201 640 доз вакцини AstraZeneca проти COVID-19 на суму понад 580 тисяч євро Вірменії, яка бореться з низьким рівнем вакцинації.
Посольство Польщі в Єревані повідомило 25 листопада, що ця пожертва передана Міністерством закордонних справ Польщі Міністерству охорони здоров’я Вірменії.
Вірменам роблять щеплення російськими та китайськими препаратами, а також вакцинами Astra Zeneca й Moderna.
МОЗ Вірменії 25 листопада повідомило про 592 нові випадки захворювання та 40 смертей від коронавірусу. З початку пандемії у березні минулого року у Вірменії від COVID-19 померли понад 7400 людей.
25 листопада МОЗ Вірменії також оголосило про початок кампанії з введення ревакцинації тим, хто був повністю вакцинований щонайменше шість місяців тому. Вакцинація у Вірменії не є обов’язковою, але уряд запровадив деякі адміністративні заходи у спробі прискорити повільні темпи кампанії імунізації, розпочатої у квітні.
З 1 жовтня практично всі працівники державного та приватного секторів, які відмовляються від вакцинації, зобов’язані надавати зроблені власним коштом тести двічі на місяць. Раніше цього місяця уряд оголосив про плани запровадити таке обов’язкове тестування щотижня.
В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 275 тисяч людей
В Україні минулої доби від COVID-19 вакцинували ще 275 319 людей. Одну дозу отримали 82 501 людина, повністю імунізовані – 192 818 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії принаймні однією дозою вакцини щеплено понад 13 мільйонів людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 10,4 мільйона.
У МОЗ наголосили, що 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня були невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
QR-коди та «антивакцинатори»: провокація чи «російський слід»?
Учасники акції під Верховною Радою України, де були помічені QR-коди, що ведуть на сайт партії «Єдина Росія», не є антивакцинаторами, оскільки не протестували проти вакцинації, а цифрові коди російського походження є спробою скомпрометувати захід. На цьому наполягає співзасновник «Спільного руху «Час діяти», один з організаторів ходи Валерій Подолянець. Рада національної безпеки і оборони України все ж заявляє про «російський слід» акції.
В Україні виявили майже 17 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 24 листопада виявили 16 943 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 1 451 дитина і 304 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 3 404 людини, 26 811 – одужали, 628 людей померли. За добу провели понад 102,8 тисячі тестувань.
Найбільше нових хворих виявили у Києві (1688), Запорізькій (1066) і Львівській (1048) областях.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,3 мільйона людей, 83 541 – померли.
QR-коди «Єдиної Росії» на плакатах учасників акції антивакцинаторів у Києві
У Києві сьогодні зібралося кілька тисяч людей на акцію протесту. Головна вимога мітингувальників – звільнення з-під варти лідера так званого «руху антивакцинаторів» в Україні Остапа Стахіва.
Тиждень тому суд у Львові заарештував його на 2 місяці із можливістю внесення застави у 37 тисяч доларів. Стахіва підозрюють у замаху на повалення конституційного ладу в Україні.
Люди, які вийшли сьогодні на мітинг, у руках тримали плакати з QR-кодами. Якщо їх відсканувати, то можна потрапити на сайт правлячої в сусідній країні партії «Єдина Росія». Подробиці у сюжеті Юлії Жукової.
Більше про це – у відео.
РНБО заявляє про «російський слід» на акції противників вакцинації
Акція противників вакцинації проти COVID-19, яка відбулася у Києві 24 листопада, має російський слід, заявляє Рада національної безпеки і оборони.
«Центром протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України, як повідомлялося раніше, було виявлено російську інформаційну спецоперацію, спрямовану на максимальне зменшення рівня вакцинації населення України… Підтвердженням реалізації спеціальних інформаційних антивакційних заходів зі сторони Російської Федерації є проведення чергового маршу противників вакцинації від COVID-19, учасники якої на плакатах «Стоп QR-код» розмістили QR-код, який дає перехід до сайту російської політичної партії «Єдина Росія», – ідеться в повідомленні на сайті РНБО.
РНБО рекомендує всім, хто має сумніви щодо необхідності щеплення, дослідити всю інформацію про доступні вакцини з офіційних джерел їхніх безпосередніх розробників, проконсультуватися з сімейним чи приватним лікарем або зателефонувати на гарячу лінію МОЗ за додатковою інформацією.
Учасники протесту в Києві 24 листопада тримали плакати з перекресленими QR-кодами. Якщо відсканувати такий QR-код, на екрані смартфона з’являється посилання на офіційний сайт владної партії Росії.
Лідер руху противників вакцинації Остап Стахів зараз перебуває під вартою. Учасники акції вимагали його звільнення.
Україна планує повністю вакцинувати до кінця року 17 мільйонів людей – меморандум з МВФ
Україна в оновленому меморандумі про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у рамках програми stand by поставила за мету довести рівень вакцинації від COVID-19 до щонайменше 17 мільйонів людей до кінця 2021 року.
Згідно з документом, який МВФ та Міністерство фінансів України опублікували 24 листопада, з урахуванням важливості вакцинації як ключа до сталого економічного відновлення, Україна забезпечила достатню кількість вакцин для цього.
Фонд вказав на низький рівень вакцинації в Україні як один із ризиків для якнайшвидшого відновлення її економіки.
Станом на 24 листопада повний курс вакцинації від COVID-19 вже мають 10,225 мільйона українців, першу дозу отримали понад 13 мільйонів українців.
За даними Міністерства охорони здоровʼя, за минулий тиждень першою дозою було вакциновано 607 тисяч людей, другою дозою – 1,112 мільйона.
Ляшко: термін дії «жовтого» сертифікату про вакцинацію скоротять
Термін дії «жовтого» сертифікату, який підтверджує проведення як мінімум одного щеплення від COVID-19, скоротять до 30 днів замість 120, як було досі. Про це на засіданні уряду 24 листопада повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, Міністерство охорони здоров’я пропонує внести відповідні зміни до постанови про карантин.
Зміни також стосуватимуться правил у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки, додав Ляшко.
«Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У «жовтому» рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани, тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест», – сказав міністр.