Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У країнах Центральної Європи фіксують рекордну кількість нових випадків COVID-19

У країнах Центральної Європи 24 листопада повідомили про рекордне зростання кількості заражених COVID-19 на тлі недостатньої вакцинації населення.

Зокрема, Чехія повідомила про 25 864 нових випадки коронавірусної хвороби, виявлені 23 листопада, що є найвищим добовим показником від початку пандемії. Ця центральноєвропейська країна ЄС з населенням у 10,7 мільйона людей розглядає можливість зробити обов’язковою вакцинацію проти коронавірусу для всіх людей віком від 60 років, заявив прем’єр-міністр Андрей Бабіш.

Сусідня Словаччина також повідомила про найвищий добовий приріст нових випадків COVID-19 – 10 315 випадків зараження. Такі дані зафіксували напередодні засідання уряду, на якому, ймовірно, буде узгоджений короткостроковий карантин, щоб подолати спалах інфекції. Карантин торкнеться і щеплених, і невакцинованих. Прем’єр-міністр Едуард Геґер заявив, що діяти необхідно «негайно».

Польща 24 листопада повідомила про найбільшу кількість інфікованих, виявлених протягом доби, за четверту хвилю – 28 380. Міністерство охорони здоров’я країни також поінформувало про 460 смертей.

Угорщина, зі свого боку, заявила про рекордні 12 637 нових випадків COVID-19 за добу, в результаті чого загальна кількість тих, хто захворів, досягла 1,04 мільйона.

Напередодні Всесвітня організація охорони здоровʼя попередила, що число померлих від коронавірусної інфекції COVID-19 у європейському регіоні до березня наступного року – другої річниці від початку пандемії – може сягнути 2 мільйонів 200 тисяч.

Поліція до вечора обмежує рух в центрі Києва через акцію антивакцинаторів

Національна поліція повідомляє про обмеження руху в центрі Києва 24 листопада через проведення там масового заходу.

За повідомленням, рух обмежать з 10:30 до 17:00 на:

  • вулиці Михайла Грушевського (від перехрестя з вулицею Шовковичною до Європейської площі);
  • Європейській площі;
  • вулиці Хрещатик;
  • бульварі Тараса Шевченка (до перехрестя з вулицею Володимирською);
  • вулиці Володимирській (від бульвара Тараса Шевченка до вулиці Ірининської).

Водіїв закликають обрати інші маршрути руху.

Про те, який саме масовий захід мається на увазі, в поліції не уточнили. На 24 листопада проведення своєї акції анонсували противники вакцинації від COVID-19.

Противники вакцинації мітингують у центрі Києва – фото

Біля будівлі Верховної Ради України 24 листопада зібралися близько тисячі людей із вимогою зупинити «примусову», за їхніми словами, вакцинацію від COVID-19 і скасувати обмеження «червоної зони».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, жоден з учасників акції не має засобів індивідуального захисту. Вони активно виступають проти вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19.

Згодом учасники акції рушили маршем центральними вулицями Києва до будівлі Служби безпеки, скандучи «Свободу Остапу Стахіву».

Йдеться про лідера антивакцинаторських акцій, якому минулого тижня суд у Львові обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у СІЗО з можливістю внесення застави у майже мільйон гривень.

Перед цим в СБУ заявили, що Стахіву повідомили підозру за статтею про «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

Національна поліція напередодні повідомила, що через акцію 24 листопада буде до вечора обмежений рух у центрі Києва.

Фейкові «Дії» та підроблені сертифікати про вакцинацію. Чому не працює «держава в смартфоні»?

Національна поліція викрила чергового зловмисника, який розробив фейковий застосунок, зовні схожий на державний сервіс «Дія», щоб через нього торгувати підробленими документами. Прикметно, що за останні два місяці це вже третій випадок створення програми-підробки. На думку експертів, таких кібер-шахраїв в рази більше, і їхня кількість лише буде зростати.

МОЗ: понад 13 млн людей в Україні отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19

В Україні понад 13 мільйонів людей отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, повідомило вранці 24 листопада Міністерство охорони здоров’я.

Загалом від початку вакцинації від COVID-19 в Україні зробили понад 23 мільйони щеплень, повністю імунізовані й отримали дві дози вакцини понад 10,2 мільйона людей.

Протягом минулої доби вакцинували 286 121 людину.

У МОЗ наголошують, що 88,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Коронавірус: в Україні виявили понад 14 тисяч нових випадків

В Україні 23 листопада виявили 14 325 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 183 дітей і 287 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Також за минулу добу шпиталізували 4077 людей, 29 044 – одужали, 595 людей померли. Протягом доби здійснили 108,8 тисячі тестувань.

Найбільше нових випадків зафіксували в Києві (1743), Полтавській області (1060).

НАН: Україна пройшла пік смертності від COVID-19

Україна пройшла пік смертності від коронавірусного захворювання COVID-19, повідомила Національна академія наук, яка оприлюднила прогноз розвитку пандемії в Україні на 24 листопада – 7 грудня 2021 року.

«В останні два тижні епідемія спадала за всіма показниками. Порівняно з піковими значеннями, кількість позитивних ПЛР-тестів скоротилася на 53%, нових виявлень поменшало на 30%, зайнятих ліжок у лікарнях – на 19%, добові госпіталізації зменшилися на 30%, смертність – на 9%. Найпізніше було пройдено пік смертності: 8–12 листопада 2021 року», – йдеться в повідомленні.

За даними НАН, спадання захворюваності спостерігається в усіх регіонах України, крім Закарпатської і Кіровоградської областей.

«Попередній аналіз надлишкової смертності показав, що загальна смертність від причин, пов’язаних із COVID-19, протягом усього періоду епідемії в Україні у 2,15 раза перевищує зареєстровану смертність від COVID-19», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у НАН додали, що дані свідчать про ефективність вакцинації для запобігання шпиталізації для окремих вікових категорій, що склала від 84 до 92% при повній вакцинації.

Вагітність ускладнює стан жінок, які хворі на COVID-19 – директор перинатального центру

Ще два-три тижні тому «ковідне» відділення обласного перинатального центру Одеської обласної клінічної лікарні було переповнене – там стаціонарно лікувалося понад 20 вагітних жінок. Зараз ситуація покращилася, говорять керівники центру.

За 2021 рік 50 жінок пройшли через інтенсивну терапію центру, п’ять з них померло. Вагітність ускладнює перебіг хвороби, стверджує директор центру Ігор Рязанцев. Тим більше, зазначає він, усі пацієнтки центру не були вакциновані.

Більше про це у відеосюжеті.

ВООЗ: у Європі до березня від COVID-19 можуть померти ще 700 тисяч людей

Число померлих від коронавірусної інфекції COVID-19 у європейському регіоні до березня наступного року – другої річниці від початку пандемії – може сягнути 2 мільйонів 200 тисяч. Про це попереджає Всесвітня організація охорони здоровʼя, ґрунтуючи свій прогноз на нинішніх трендах розвитку епідемії в Європі.

Нещодавно кількість смертей від COVID-19 у Європі перевищила 1,5 мільйона, отже, за найближчі три з половиною місяці, за прогнозами ВООЗ, можуть померти ще близько 700 тисяч людей.

У ВООЗ зазначають, що коронавірусна інфекція останніми тижнями знову стала основною причиною смерті в більшості країн регіону. У 25 із 53 країн експерти очікують надзвичайно високе навантаження на лікарні впродовж майбутньої зими.

В організації вважають, що негативного сценарію ще можна уникнути у разі прискорення темпів вакцинації, у тому числі введення третьої дози вакцини для людей із груп ризику, а також за умов дотримання запобіжних заходів, таких як носіння масок і дотримання соціальної дистанції.

У кількох країнах ЄС, де число нових випадків інфекції швидко зростає, посилюються обмежувальні заходи – аж до локдаунів для нещеплених (у таких країнах, як Словаччина, Чехія, кількох землях Німеччини) і навіть для всього населення (в Австрії).

МОЗ підписало контракт із Pfizer на постачання вакцини від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я підписало продовження контракту із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки, повідомила у вівторок пресслужба МОЗ.

«Міністерство охорони здоров’я продовжує співпрацю із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з гарантіями та чіткими строками поставок вакцин», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Очікується, що в рамках контракту Україна отримуватиме по 25 мільйонів доз вакцин щорічно.

Наразі контракт очікує на підписання зі сторони компанії Pfizer, додали у МОЗ. Вакцина, за даними відомства, використовуватиметься для проведення додаткових щеплень у разі відповідних рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

З початку вакцинальної кампанії Україна отримала 32,5 млн доз різних вакцин. Від початку кампанії проведено майже 23 млн щеплень.

У Києві зробили 2,8 млн «ковід»-щеплень, вакцин для охочих вистачає – КМДА

Вакцин проти COVID-19 у Києві достатньо, щоб усі охочі мали змогу зробити щеплення, повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Ми маємо широкий вибір вакцин – CoronaVac, AstraZeneca, Сomirnaty та Moderna. Залишок станом на 22 листопада у столиці складав понад 370 тисяч доз», – наголосила Старостенко.

Вона зауважила, що столиця від самого початку є лідером вакцинальної кампанії серед усіх регіонів України.

«Станом на сьогодні в Києві зроблено 2,8 млн щеплень, і тільки за минулу добу – 31,5 тисячі доз. Це найвищий показник серед інших регіонів України та найкращий результат із виконання плану, доведеного місту від Міністерства охорони здоров’я», – сказала вона.

Також у столиці одні з найвищих в Україні показників вакцинації, зокрема, літніх людей: майже 70% людей категорії 60+ вакциновані принаймні однією дозою.

«Те ж саме стосується і працівників освітньої сфери. Відучора відновили очне навчання практично всі столичні школи, і від роботи через відсутність вакцинації було відсторонено лише 0,1% працівників закладів освіти», зауважила Старостенко.

За даними КМДА, наразі в Києві діє понад півтори сотні кабінетів щеплень у медзакладах, Центр масової вакцинації на базі МВЦ, 53 мобільні бригади, понад 40 тимчасових вакцинальних центрів, також пункти вакцинації у торгових центрах, в центрах надання адміністративних послуг, у декількох релігійних установах тощо.

У столичній мечеті запевнили, що відкритий там пункт вакцинації доступний не лише для прихожан

У столичній мечеті Ар-Рахма сьогодні відкрили центр вакцинації проти COVID-19. Як наголосив імам-хатиб мечеті Ар-Рахма шейх Хасан Ахатов, пункт буде доступний не лише для прихожан.

«Наш пункт вакцинації відкритий не лише для прихожан мечеті. Він працюватиме для всіх бажаючих. Особливо зручно буде для тих людей, які живуть поблизу. Релігія зобов’язує нас зберігати життя та берегти своє здоров’я. Пророк Мухаммад сказав: «Не буде досконалою віра мусульманина, якщо він не бажає іншим того ж, що бажає собі з добра», – цитує імам-хатиба мечеті сайт Міністерства охорони здоров’я.

Центр вакцинації в мечеті Ар-Рахма працюватиме щодня з 9 до 16-ї години. Вакцинуватися тут зможуть особи віком від 18 років, а також підлітки віком 12+ за наявності в них усіх рутинних щеплень, згідно з календарем профілактичних щеплень. Записатися можна за посиланням.

У МОЗ зауважують: вакцинацію від COVID-19 в Україні підтримують представники різних конфесій.

Львівщина очікує на вихід із «червоної зони» через стабілізацію ситуації щодо COVID-19

Понад 2700 пацієнтів, хворих на COVID-19, наразі перебувають на лікуванні у шпиталях Львівської області. Стаціонарні медичні заклади завантажені більш, ніж на половину, повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації.

«Ситуація щодо захворюваності стабілізувалась і ми спостерігаємо зменшення числа хворих на COVID-19. За інформацією МОЗ, на позачерговому засіданні державноі комісії розглядатимуть питання про виведення Львівщини з «червоної зони. Нині 222 хворих перебувають у реанімації, з них 84 – на апараті штучної вентиляції легень і це достатньо тривожні цифри, тому слід вакцинуватись і дотримуватись карантинних вимог», – заявив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністраціі Орест Чемерис.

Посадовець також оцінив рівень летальних випадків від COVID-19.

«У середньому в області помирає від COVID-19 близько 30 осіб. Відсоток летальності становить 2,8% і це не високий, критичний показник», – зазначив Орест Чемерис.

За даними влади, у Львівській області у понад 70 людейзафіксували новий штам вірусу «дельта плюс». Пацієнти шпиталізовані.

З 22 листопада школярі старших класів повернулись на очне навчання.

Загалом за добу на Львівщині виявлено 540 нових випадків захворювання на COVID-19.

Резерв вільних ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 збільшився – Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про збільшення резерву вільних ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 та прискорення спаду нинішньої хвилі коронавірусу.

«Резерв вільних ліжок із киснем збільшився до 33,5 тисяч», – сказав Ляшко на брифінгу, відзначивши початок «розвантаження медичної системи».

Міністр додав, що виявлені випадки COVID-19 та госпіталізації демонструють прискорення спаду хвилі захворюваності на COVID-19.

«Показник кількості летальних випадків також демонструє перші ознаки початку спаду – мінус 3% за останній тиждень», – сказав він.

Водночас Ляшко наголосив на необхідності збереження високих темпів вакцинації. Україна продовжує зберігати темпи вакцинації на рівні майже 250 тисяч щеплень у середньому за добу, додав він.

Прикордонники випробували пристрій для перевірки «ковід»-сертифікатів. Із кінця вересня виявили майже 700 підробок

Державна прикордонна служба України повідомила, що в результаті застосування програмного забезпечення SafeBorder для перевірки «ковід»-сертифікатів із кінця вересня виявила майже 700 підроблених документів.

«Електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби, прикордонники почали застосовувати з серпня 2021 року. Від початку застосування цього програмного забезпечення прикордонники вже перевірили понад 1 мільйон цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну. Найбільше громадяни використовують їх при перетинанні кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в столичних аеропортах. З кінця вересня під час перевірки охоронці кордону виявили 675 підроблених сертифікатів. За всіма випадками виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», до Нацполіції надіслані повідомлення», – йдеться в повідомленні.

За даними ДПСУ, лише минулої доби прикордонники просканували понад 12,6 тисячі QR-кодів. Левова частка цих сертифікатів була перевірена у пунктах пропуску на західному кордоні – 5 061 та 5 413 – у столичних аеропортах. Підроблених за добу виявлено 15 сертифікатів.

Програмне забезпечення SafeBorder працює таким чином, що прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого громадянами сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа. Сканування QR-коду займає всього кілька секунд.

Понад 10 мільйонів українців повністю щеплені від COVID-19 – МОЗ

Понад 10 мільйонів українців завершили імунізацію від COVID-19, отримавши дві дози вакцини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Принаймні одну дозу вакцини від початку вакцинальної кампанії отримали 12,9 мільйона людей.

За останню добу зробили понад 270 тисяч щеплень.

У МОЗ наголосили, що 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані і не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Коронавірус: в Україні виявили 12 729 нових випадків, 720 людей померли

В Україні 22 листопада зафіксовано 12 729 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (із них дітей – 1 058, медпрацівників – 231), повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби шпиталізували 2 055 людей, одужали – 23 107, померли 720 людей.

За добу провели 85,8 тисячі тестувань.

Найбільше нових хворих виявили в Києві (1631), Дніпропетровській (1310), Полтавській (1141) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на коронавірусну хворобу захворіли 3 353 136 людей, 82 318 – померли.

«Червона зона» в Каховці. Хвиля пандемії йде на спад

Ситуація стабілізується, однак вірус наразі не відступає. У Каховці, що на Херсонщині, згортають мобільний госпіталь ДСНС, де у пік чергової хвилі COVID-19 розмістили близько 70 пацієнтів. Нині у Центральній міській лікарні у відділенні реанімації пацієнтів стає менше. Загалом у лікарні хворих поступає менше, ніж виписуються, констатують лікарі. Фоторепортаж про це дивіться і читайте за лінком.

У мечеті в Києві 23 листопада відкриється центр вакцинації проти COVID-19 – МОЗ

У Києві 23 листопада в мечеті Ар-Рахма (вул. Лук’янівська, 46) відбудеться відкриття центру вакцинації населення проти COVID-19, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я

«Центр працюватиме щодня з 9 до 16-ї години. Вакцинуватися тут зможуть усі охочі віком від 18 років, а також підлітки віком 12+ за наявності в них усіх рутинних щеплень, згідно з календарем профілактичних щеплень», – йдеться в повідомленні.

У МОЗ зауважують: вакцинацію від COVID-19 в Україні підтримують представники різних конфесій.

7 листопада в Києві відкрили центр вакцинації в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви.

За даними МОЗ, в Україні працює понад 450 центрів вакцинації населення проти COVID-19. Їх відкривають на стадіонах, спортивних, освітніх та культурних майданчиках, у торговельних центрах, а також у релігійних установах.

Повний цикл вакцинації пройшли понад 550 тисяч працівників шкіл – МОН

Принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 на сьогодні щеплено 96,2% освітян, з них повний цикл вакцинації пройшли понад 550 тисяч вчителів (84,5%), повідомив у Telegram міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його даними, найкращу статистику двома щепленнями демонструють: Донецька область – 92,7%; Харківська – 92,5%; Луганська – 92,4%; Черкаська – 92,2%.

У Києві повним циклом вакцинації щеплено понад 30 тисяч освітян, це 86% від загальної кількості, сказав міністр.

За даними Міноствіти, сьогодні очне навчання здійснюють понад 11 тисяч шкіл (84% від загальної кількості). Дистанційно продовжують працювати понад 1,7 тисяч шкіл через відсутність 100% рівня вакцинації працівників у «червоній» зоні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG