МОН: принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 щеплені понад 96% працівників шкіл
Станом на 18 листопада принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 щеплено 96,1% працівників закладів загальної середньої освіти України, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Повний цикл вакцинування, за його словами пройшли понад 544 тисячі працівників шкіл, або майже 84% від загальної кількості.
«Найкращу статистику повного циклу вакцинування освітян демонструють Луганська область – 92,4%, Харківська – 92,2% та Черкаська – 91,6%. У Рівненській, Тернопільській та Закарпатській областях ми, як і раніше, на жаль, спостерігаємо нижчі темпи вакцинації. В кожному з цих регіонів жодної дози щеплення ще не отримали близько 7% вчителів», – написав Шкарлет у своєму телеграм-каналі.
Він також повідомив, що з понеділка, 22 листопада понад 11 тисяч шкіл в Україні повертаються до очного формату навчання, зокрема, за парти повернуться школярі Києва.
Станом на 15 листопада у МОН повідомяли, що повний цикл щеплення від COVID-19 отримали 81% працівників шкіл.
Суперечка через маску: в метро Харкова виникла стрілянина
У метро Харкова пізно ввечері 17 листопада виникла стрілянина. Як повідомили поліція і прокуратура Харківської області, причиною стала суперечка через неправильно одягнену захисну маску.
«Невідомий зробив молодикам зауваження за неправильне носіння маски на обличчі. Ті відреагували агресивно. Конфлікт продовжився на платформі станції метро «Держпром». Молодь почала штовхати чоловіка і бити його. У відповідь чоловік дістав травматичний пістолет і зробив кілька пострілів. Після виклику про подію, на вулиці біля станції метро поліцейські виявили 44-річного мешканця Харкова, який мав при собі травматичний пістолет», – йдеться в повідомленні поліції.
За даними правоохоронців, внаслідок конфлікту по медичну допомогу звернувся 23-річний чоловік, у нього – травма стопи, від госпіталізації постраждалий відмовився.
У прокуратурі повідомили, що постріл здійснив колишній співробітник податкової міліції ГУ ДФС в Харківській області, який пояснив свої дії необхідною обороною.
Кримінальне провадження відкрили за статтею «хуліганство». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Парламент спростив закупівлі послуг із встановлення кисневих станцій
Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому проєкт закону 6293, який передбачає спрощення процедури закупівель робіт, пов’язаних із встановленням систем медичних газів.
Відповідне рішення 18 листопада одностайно підтримали 339 народних депутатів, жоден не виступив проти і не утримався, 22 парламентарі не голосували.
Згідно з текстом, закон доповнює пункт закону «Про публічні закупівлі», який містить винятки із загальної процедури. Ці винятки діють на час карантину, запровадженого Кабінетом міністрів, і передбачають спрощення закупівель ліків, вакцин, медичного обладнання інших товарів та послуг, пов’язаних із лікуванням COVID-19.
Документ додає до цього переліку «роботи та послуги, пов’язані з проєктуванням та встановленням систем постачання медичних газів (у тому числі кисневих станцій, кріогенних ємностей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових)».
Верховна Рада 4 листопада підтримала збільшення бюджетних видатків на «закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій».
Від початку року НСЗУ виплатила понад 11 млрд грн на лікування пацієнтів із COVID-19 – МОЗ
Від початку року Національна служба здоров’я України виплатила лікарням за лікування пацієнтів із COVID-19 понад 11 мільярдів гривень, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на онлайн-брифінгу 18 листопада.
Очільник МОЗ нагадав, що напередодні Кабінет міністрів збільшив тариф на пакет лікування COVID-19 у стаціонарі.
«З 1 листопада НСЗУ платитиме за одну команду, яка надає допомогу пацієнтам із COVID-19 у стаціонарі 634 тисячі гривень. Тариф зріс на 56,6 тисячі гривень. Це вже друге збільшення тарифу, у жовтні тариф збільшували на 23 тисяч гривень», – сказав міністр.
Необхідність збільшення тарифу, за словами Ляшка, виникла, зокрема, і через збільшення споживання кисню хворими уп’ятеро і збільшення кількості хворих у відділеннях інтенсивної терапії.
Раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що з наступного тижня можна очікувати початку виходу регіонів України з «червоної» зони епідемічної небезпеки.
Зараз, за його словами, у «червоній» зоні перебуває 18 регіонів України, з 18 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки буде встановлений у Вінницькій області.
У Росії зафіксований новий рекорд смертності від COVID-19
Минулої доби, 17 листопада, в Росії від коронавірусної інфекції нового типу померла 1251 людина, повідомляє оперативний штаб у Москві. Це новий максимум із початку пандемії. Попередній рекорд було зафіксовано напередодні, 1247 померлих за добу. Загалом від COVID-19 за весь час пандемії померло 260335 осіб.
На ранок 18 листопада виявлено 37 374 нових випадків хвороби. Загальна кількість хворих сягнула 9 219 912.
Загалом у Росії провели 218,8 мільйона тестів на наявність COVID-19.
Носіння маски більш як наполовину знижує ризик зараження COVID-19 – науковці
Науковці з Великої Британії та Австралії оприлюднили результати дослідження, згідно з яким правильне носіння маски знижує ризик зараження коронавірусною інфекцією нового типу на 53%. Про це повідомляє видання The Guardian.
Фахівці з Единбурзького університету та університету Монаша (місто Мельбурн в Австралії) також дійшли висновку, що дотримання соціальної дистанції та регулярне миття рук знижує ризик інфікування на чверть.
«Систематичний огляд та мета-аналіз нефармацевтичних втручань вперше показали, що носіння масок, соціальне дистанціювання та миття рук – все це ефективні заходи щодо стримування випадків захворювання, причому найбільш ефективним є носіння масок», – ідеться в повідомленні.
Науковці додали, що результати досліджень були визначені на основі аналізу понад 30 експериментів з усього світу.
В Україні повністю вакцинувалися від COVID-19 понад 9 із чвертю мільйонів людей – МОЗ
В Україні завершили імунізацію від коронавірусної інфекції нового типу 9 257 319 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби проти COVID-19 в Україні вакциновано 297 832 людини. За даними МОЗ, одну дозу отримали 108 724 людини, повністю імунізовані – 189 078.
Згідно з повідомленням, від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 554 335 людей. Загалом проведено 21 811 652 щеплення.
За даними МОЗ, понад 88 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Статистика COVID-19: понад 20 з половиною тисяч нових випадків за добу та 752 померлих
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби, 17 листопада, в Україні зафіксували 20 591 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19 (кількість нових хворих іде на спад: тиждень тому, 9 листопада, виявили майже 25 тисяч інфікованих). Згідно з повідомленням, з цього числа хворих є 1478 дітей та 377 медпрацівників.
Також за минулу добу госпіталізовано – 3907 осіб, померли 752 людини, одужало – 19 633.
За весь час пандемії в Україні захворіли майже 3,3 мільйона людей, понад 79 з половиною тисяч померли.
У Німеччині обговорюють єдиний підхід до пандемії COVID-19 – на тлі нових рекордів зараження
Лідери 16 німецьких земель і федеральні 18 листопада проведуть переговори на тлі зростання нових щоденних випадків заражень COVID-19. Керівники земельних урядів прагнуть домовитися про єдиний підхід до правил та обмежень, які замінили чинні нині норми, що не є уніфікованими.
На нараді йтиметься про право доступу до державних послуг і методи нарощування рівня вакцинації в Німеччині, де нині отримали щеплення приблизно 68% населення віком від 12 років. Німеччина повідомила про черговий щоденний рекорд нових випадків зараження 17 листопада (захворіли майже 53 тисячі людей у країні з населенням понад 83 мільйони) та 294 смертельні випадки, загальна кількість померлих за час пандемії сягнула 98 274.
Посилюють заходи з протидії COVID-19 і в інших європейських країнах. Австрія нещодавно запровадила карантин для невакцинованих осіб у відповідь на зростання рівня зараження. Заходи з контролю за поширенням COVID-19, запроваджені в Словаччині та Чехії, спонукали людей вийти на вулиці на знак протесту у святковий день, присвячений річниці антикомуністичної Оксамитової революції 1989 року.
17 листопада у Братиславі внаслідок феєрверку постраждали двоє поліцейських, а девʼятьох протестувальників затримали, повідомляє поліція. Протестувальники в Братиславі вимагали припинити «коронавірусну диктатуру», а демонстранти в Празі ігнорували соціальне дистанціювання і не носили масок. 17 листопада обидві країни повідомили про рекордну кількість нових випадків захворювання.
Регулятор ЄС розглядає заявку на індійську вакцину Novavax
Європейське агентство лікарських засобів (EMA) розпочало прискорений розгляд заявки індійської компанії Novavax на реєстрацію вакцини проти коронавірусної інфекції. У повідомленні регулятора йдеться, що схвалення може бути отримане впродовж кількох тижнів. Це станеться, якщо дані випробувань покажуть ефективність та безпеку препарату.
Якщо агентство схвалить вакцину, Єврокомісія в прискореному порядку видасть дозвіл на використання препарату в ЄС.
За даними виробника, вакцина Novavax ефективна на 90 відсотків проти різних штамів COVID-19.
У багатьох країнах Євросоюзу спостерігається зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію. Деякі країни, наприклад, Чехія та Австрія, запровадили для невакцинованих громадян низку обмежень.
У Європі для вакцинації населення використовуються чотири препарати: Johnson&Johnson, Moderna, AstraZeneca та Pfizer/BioNTech. Повну вакцинацію в ЄС, за останніми даними, отримали 65 відсотків жителів з урахуванням підлітків з 12 років. Медики та наукова спільнота не виключають, що препарат Novavax можна буде використовувати як бустер для ревакцинації населення.
Уряд збільшив витрати на лікування COVID-19 через «пакети» НСЗУ
Кабінет міністрів під час чергового засідання 17 листопада ухвалив рішення збільшити витрати на лікування COVID-19 в Україні через «пакети» Національної служби здоров’я майже на 15%, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«З 1 листопада цього року глобальна ставка для медичних закладів за лікування коронавірусу зросте до 634 тисяч гривень. Ця ставка виплачуватиметься за укомплектованість медичним персоналом, медичними виробами і лікарськими засобами», – цитує Шмигаля пресслужба уряду.
Водночас у МОЗ повідомили, що попередньо глобальна ставка «ковідного пакета» становила: 577,7 тиячі гривень – з 1 жовтня 2021 року, 554 тисячі гривень – з 1 квітня по 30 вересня 2021 року.
«Вже майже місяць медики працюють у посиленому режимі. Споживання кисню хворими з коронавірусною хворобою зросло в п’ять разів. Тому ми бачимо необхідність збільшити вартість «ковідного пакета», який буде виплачуватися для тих медзакладів, які працюють із хворими на COVID-19. Додатково пацієнтів за ці гроші забезпечуватимуть лікарськими засобами, що потрібні для лікування в умовах інтенсивної терапії і надання медичної допомоги в умовах денного стаціонару», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Оплата за надання медичних послуг у зв’язку із запропонованими змінами відбуватиметься в рамках видатків, передбачених на реалізацію програми медичних гарантій у 2021 році, зокрема за кошти, які були акумульовані у зв’язку зі зменшенням захворюваності на COVID-19 у літній період, додали в МОЗ.
Крім того, Кабмін на засіданні 17 листопада виділив 33 мільйони гривень для посилення спроможності медичної системи в Донецькій і Одеській областях.
«Майже 25 мільйонів гривень буде спрямовано для Донеччини на додаткову закупівлю 535 кисневих концентраторів. 8,5 мільйонів гривень буде направлено на реконструкцію і закупівлю медобладнання для інфекційного відділення Ананьївської багатопрофільної лікарні на Одещині», – сказав голова уряду.
Напередодні очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що з наступного тижня можна очікувати початку виходу регіонів України з «червоної» зони епідемічної небезпеки.
Зараз, за його словами, у «червоній» зоні перебуває 18 регіонів України, з 18 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки буде встановлений у Вінницькій області.
Тисяча гривень вакцинованим: у програмі зможуть взяти участь 6 тисяч суб’єктів бізнесу – Шмигаль
Майже шість тисяч суб’єктів бізнесу в Україні зможуть взяти участь у програмі виділення однієї тисячі гривень для вакцинованих громадян, повідомив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Ця ініціатива президента України дозволить підтримати малий і середній бізнес в Україні, який постраждав через пандемію… Приблизно шість тисяч суб’єктів бізнесу по всій країні зможуть взяти участь у програмі. Вона запрацює з 19 грудня й діятиме цього року і до кінця наступного», – сказав голова уряду.
Він нагадав, що кошти в розмірі однієї тисячі гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Їх можна буде витратити на квитки у кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом, подорожі Україною потягом або літаком.
Прем’єр-міністр додав, що на програму цього року буде спрямовано три мільярди гривень і ще три мільярди гривень – на початку наступного року «з можливим розширенням фінансування».
Жодних податків на цю 1000 гривень, за його словами, нараховуватися не буде. Ці кошти також жодним чином не вплинуть на отримання субсидії, кажуть в уряді.
Президент Володимир Зеленський 15 листопада у відеозверненні заявив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, отримають по одній тисячі гривень через додаток «Дія».
Він додав, що оскільки смартфони і відповідно застосунок «Дія» є не у кожного, особливо в літніх людей, то держава забезпечить альтернативну можливість отримати гроші.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії від COVID-19 в Україні повністю імунізовані та отримали дві дози – понад 9 мільйонів людей.
МОЗ пропонує поширити вимогу повної вакцинації від COVID-19 на «жовту» зону
Міністерство охорони здоров’я пропонує поширити вимогу щодо наявності повного курсу вакцинації від COVID-19 для роботи бізнесу в «жовтій» зоні епідемічної небезпеки, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Наразі Міністерство охорони здоров’я працює над змінами до постанови про адаптивний карантин, які будуть передбачати, що і в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно мати повний курс вакцинації як для працівників, так і для відвідувачів», – сказав міністр під час онлайн-брифінгу 17 листопада.
Наразі такі вимоги діють у «червоній» зоні.
За даними міністра, станом на 17 листопада принаймні першу дозу вакцини отримали 40% українців віком від 18 років.
У громадському транспорті Дніпра обмежують пільги на проїзд через пандемію
У Дніпрі з 18 листопада діятимуть обмеження на проїзд у громадському транспорті для пільговиків. Таке рішення ухвалила міська спецкомісія.
Згідно з рішенням, користуватися громадським транспортом безплатно пільговики зможуть з 10-ої до 15-ої години. Це діятиме у міських маршрутках, трамваях, тролейбусах і метро.
Кінцевий термін не зазначений. Йдеться про те, що обмеження діятиме з 18 листопада на весь період «червоного» рівня епіднебезпеки.
Від водіїв також вимагатимуть брати пасажирів не більше, ніж є сидячих місць у салоні.
Схоже рішення міська спецкомісія вже ухвалювала 24 березня нинішнього року: через посилення карантину пільговики могли їздити за пільгами в громадському транспорті тільки з 10:00 до 15:00.
7 квітня суд у Дніпрі задовольнив позов учасника бойових дій на Донбасі В’ячеслава Гаркуші й визнав протиправним рішення про «погодинні» пільги.
Упродовж тижня Дніпропетровщина посідає перше місце серед областей України за показником виявлення нових випадків COVID-19. За минулу добу, 16 листопада, в області підтвердили понад 1600 нових випадків, майже половина з них – у Дніпрі.
Загалом на Дніпропетровщині через коронавірусну інфекцію з початку пандемії померли майже сім тисяч людей.
Росія оновила рекорд смертності від COVID-19 за весь час пандемії
За добу 16 листопада в Росії від коронавірусної інфекції нового типу померло 1247 людей, повідомляє оперативний штаб у Москві (Росія включає до цих даних і відомості з окупованого Криму). Це новий рекорд за весь час пандемії, попередній (1241 померлий) був зафіксований за добу 12 листопада.
Росія за абсолютними показниками є світовим лідером за смертністю від COVID-19.
За попередню добу в Росії виявили 36 626 нових випадків COVID-19, це менше за рекордні показники, які перевищували 40 тисяч на добу. Загальна кількість інфікованих у Росії, включно з анексованим Кримом, перевищила 9 мільйонів, померли, за офіційними даними, понад 259 тисяч хворих.
«Комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення з наступного понеділка, 22 листопада, відновити очне навчання в столичних школах. Для учнів усіх класів», – написав міський голова у своєму телеграм-каналі 17 листопада.
За його словами, комісія ухвалила таке рішення, зважаючи на динаміку зниження кількості госпіталізацій і відсотка завантаженості ліжок із киснем у медзакладах столиці.
«Таке рішення ухвалили, спираючись на рекомендації фахівців, – медиків, вірусологів. Тим не менш, я хотів би звернутися до всіх мешканців столиці. Ситуація з розповсюдженням вірусу – складна. І показники захворюваності по Україні, на жаль, – досі високі. Багато регіонів, і Київ зокрема, залишаються в «червоній» зоні. Тому я закликаю всіх дотримуватися ключових протиепідемічних правил! Вакцинуватися. Бо загроза стрімкого поширення вірусу не минула. Потрібно бути дуже обережними і свідомими», – цитує Кличка сайт КМДА.
Заклади освіти Києва перейшли на дистанційний режим з 1 листопада, коли в місті запровадили «червону» зону епідемічної небезпеки через поширення COVID-19.
16 листопада Міністерство освіти і науки України звернулося до керівників місцевих органів влади з листом щодо відновлення очного освітнього процесу в школах.
Понад 600 тисяч українців пропустили введення другої дози вакцини від COVID-19 – МОЗ
Введення другої дози вакцини від коронавірусного захворювання COVID-19 пропустили понад 600 тисяч українців, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час онлайн-брифінгу 17 листопада.
«Наразі понад 600 тисяч українців ще не дійшли за своєю другою дозою, попри те, що час її введення вже прийшов», – сказав міністр.
Він закликав людей не зволікати із введенням другої дози вакцини, бо «лише так вакцина буде захищати здоров’я і життя».
За даними міністра, станом на 17 листопада принаймні першу дозу вакцини отримали 40% українців віком від 18 років.
В Україні повністю вакцинувалися від COVID-19 понад 9 мільйонів людей – МОЗ
В Україні завершила імунізацію від коронавірусної інфекції нового типу 9 068 241 людина, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби проти COVID-19 в Україні вакциновано 294 855 людей. За даними МОЗ, одну дозу отримали 114 029 людей, повністю імунізовані – 180 826.
Згідно з повідомленням, від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 445 581 людину. Загалом проведено 21 513 820 щеплень.
За даними МОЗ, понад 88 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Статистика COVID-19: майже 19 тисяч нових випадків за добу та 769 померлих
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби, 16 листопада, в Україні зафіксували 18 668 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (кількість нових хворих іде на спад: тиждень тому, 9 листопада, виявили понад 23 тисячі інфікованих). Згідно з повідомленням, з цього числа хворих є 1312 дітей та 403 медпрацівники.
Також за минулу добу госпіталізовано – 4468 осіб, померли 769 людей, одужало – 20 211.
За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3,2 мільйона людей, майже 79 тисяч померли.
Pfizer надасть дешевий доступ до експериментальних таблеток від COVID-19
Американський фармацевтичний гігант Pfizer досяг угоди з підтримуваною ООН організацією, щоб експериментальні таблетки від COVID-19 стали доступнішими в менш багатих країнах. У заяві, опублікованій 16 листопада, компанія Pfizer заявила, що надасть ліцензію Патентному пулу лікарських засобів (MPP), що дозволить виробництво противірусних таблеток іншими фармацевтичними компаніями.
Згідно з угодою, Pfizer не отримуватиме відрахувань від цих виробників, що зробить лікування дешевшим. У Pfizer заявили, що угода застосовуватиметься до 95 країн з низьким і середнім рівнем доходів, у яких живе близько половини населення світу.
Раніше цього місяця Pfizer заявила, що пероральний противірусний препарат на 89% знижує ризик госпіталізації або смерті, пов’язаної з COVID-19, у інфікованих вірусом дорослих із групи ризику. Реалізація угоди залежить від того, чи пройдуть нові ліки поточні випробування та чи схвалять препарат регуляторні органи.
Pfizer також повідомила, що 16 листопада звернулася до Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) з проханням дозволити таблетку, відому як Paxlovid.