Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Речник Зеленського про тисячу гривень вакцинованим від COVID-19: «це не готівка на руки»

Речник президента України Сергій Никифоров пояснив, що всі українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, отримають по одній тисячі гривень, як вчора анонсував Володимир Зеленський, але це не буде «готівка на руки».

«Механізм виділення грошей ще проробляють, але вже зараз можна сказати, що це не готівка на руки. Це буде певний ваучер або сертифікат, або депозит – називайте як хочете – на перелік товарів та послуг. Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але узагальнено це культура, мандри та спорт. Тому є і третій плюс від програми – заохочення саме культурного та спортивного розвитку українців», – пояснив речник Зеленського 16 листопада у фейсбуці.

Він додав, що кошти зможуть отримати «всі українці, які пройшли повний курс вакцинації… до 19 грудня і після».

«Називати це «тисячею за вакцинацію» означає сильно применшувати важливість і обсяг ініціативи. Насправді, це масштабна (на кілька мільярдів гривень) програма з підтримки бізнесу. Просто гроші віддають опосередковано, через споживачів», – написав Никифоров.

За його словами, процес отримання грошей тими, у кого є «Дія», і тими, у кого немає, «звичайно, відрізнятиметься, але нікого не забудуть».

Президент Володимир Зеленський 15 листопада у відеозверненні заявив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, отримають по одній тисячі гривень через додаток «Дія».

Він додав, що оскільки смартфони і відповідно застосунок «Дія» є не у кожного, особливо в літніх людей, то держава забезпечить альтернативну можливість отримати гроші.

Програма щодо виплат стартує 19 грудня, сказав Зеленський. Він зазначив, що до кінця року на неї виділять близько трьох мільярдів гривень і стільки ж – на початку наступного року.

«За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни», – сказав Зеленський.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії від COVID-19 в Україні повністю імунізовані та отримали дві дози – понад 8,8 мільйона людей.

Коронавірус: вакцинованих шпиталізують у понад 5 разів рідше, ніж невакцинованих – МОЗ

Людей, вакцинованих від коронавірусного захворювання COVID-19, шпиталізують у 5,5 разів рідше, ніж тих, хто не отримав щеплення, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, про це свідчать дані, отримані за останні три місяці.

«За останні три місяці 94,3% хворих, яким діагностували COVID-19, не пройшли повний курс вакцинації», – додав міністр під час брифінгу 16 листопада і закликав вакцинуватися.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії в Україні принаймні одну дозу вакцини отримали 12 331 550 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 887 415 людей.

У КСУ повідомили про перебіг розгляду справи щодо порушення Зеленським карантину

Розгляд справи про тлумачення Конституції щодо недоторканності президента триває на закритій частині пленарного засідання Великої палати Конституційного суду. Про це повідомили в пресслужбі КСУ на запит Радіо Свобода.

Як нагадали в суді, Велика палата розглянула справу за конституційним поданням Верховного суду щодо офіційного тлумачення статті 105 Основного закону на відкритій частині пленарного засідання 4 березня.

«Продовження розгляду зазначеної справи на закритій частині пленарного засідання відбулося 27 травня 2021 року. Зараз триває розгляд справи на закритій частині пленарного засідання Великої палати», – йдеться в листі суду.

Згідно з регламентом, на закриту частину пленарного засідання суддя-доповідач вносить питання для обговорення чи проєкт резолютивної частини акту Суду. Судді, своєю чергою, «вільно викладають свої думки з питань, що обговорюються, вносять пропозиції, поправки до проекту акту Суду».

«Тривалість та кількість виступів суддів Конституційного Суду України на закритій частині пленарного засідання Великої палати не обмежуються. Згідно з частиною другою статті 75 Закону України «Про Конституційний Суд України» строк конституційного провадження не повинен перевищувати шість місяців, якщо інше не встановлено цим Законом», – додають у пресслужбі.

У вересні 2020 року пленум Верховного суду вирішив звернувся до Конституційного суду по роз’яснення щодо того, чи можливо притягнути президента України Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень. Йдеться про порушення карантинних обмежень у червні 2020 року.

Під час робочої поїздки до Хмельницького 3 червня 2020 року президент Володимир Зеленський із делегацією випив кави всередині приміщення місцевого кафе в порушення карантинних обмежень. Після того, як фото оприлюднила пресслужба президента, мережею поширилася критика користувачів щодо поведінки президента і його оточення в умовах пандемії коронавірусу.

10 червня поліція склала адміністративний протокол на власника кафе та відвідувачів, включно з президентом.

У МОЗ повідомили, коли очікувати виходу регіонів із «червоної» зони

З наступного тижня можна очікувати початку виходу регіонів України з «червоної» зони епідемічної небезпеки, прогнозує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зараз, за його словами, у «червоній» зоні перебуває 18 регіонів України, з 18 листопада «червоний» рівень епіднебезпеки буде встановлений у Вінницькій області.

«Початку виходу регіонів із «червоного» рівня епіднебезпеки прогнозовано можна очікувати з наступного тижня. Є низка областей, в яких знизився відсоток захворюваності, виписки почали стабільно переважати над госпіталізаціями. Також знизився і відсоток зайнятих ліжок із киснем», – сказав Ляшко на онлайн-брифінгу 16 листопада.

За словами міністра, від початку встановлення «червоного» рівня епіднебезпеки у першому регіоні – Херсонській області – минуло 30 днів.

«Це фактично такий же час, як у минулій хвилі, тобто вчасно запроваджені карантинні обмеження дозволили нам іти середньостатистичними темпами», – сказав він.

За даними голови МОЗ, станом на сьогодні система охорони здоров’я має понад 78 тисяч ліжок, виділених для хворих на COVID-19, з них зайняті – понад 49 тисяч.

В Україні 14 листопада вакцинувалися від COVID-19 понад 268 тисяч людей

Минулої доби проти COVID-19 в Україні вакциновано 268 088 людей. За даними Міністерства охорони здоров’я, одну дозу отримали 102 908 людей, повністю імунізовані – 165 180.

Згідно з повідомленням, від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 331 552 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 887 415 людей. Загалом проведено 21 218 965 щеплень.

За даними МОЗ, понад 88 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Україна оновила рекорд смертності від COVID-19

За добу 15 листопада від коронавірусної інфекції нового типу в Україні померли 838 людей, свідчать дані Міністерства охорони здоровʼя. Це новий рекорд, попередній добовий максимум становив 833 померлих, він був зафіксований за добу 8 листопада.

За минулу добу зафіксовано 16 308 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 1 168, медпрацівників – 327). Це менше, ніж у вівторок минулого тижня, коли лікарі виявили майже 19 тисяч нових хворих.

Госпіталізовано 15 листопада 2 264 людини, одужали 21 914 пацієнтів.

За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3,2 мільйона людей, майже 78 тисяч померли.

Зеленський пообіцяв по 1 тис грн за повну вакцинацію від COVID-19

Президент Володимир Зеленський у відеозверенні в понеділок заявив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, отримають по одній тисячі гривень.

«Кожен, хто отримав, два щеплення, зможе отримати одну тисячу гривень. Швидко і зручно, тобто, через додаток «Дія», – сказав Зеленський.

Він додав, що оскільки смартфони і відповідно застосунок «Дія» є не у кожного, особливо в літніх людей, то держава забезпечить альтернативну можливість отримати гроші.

Програма щодо виплат стартує 19 грудня, сказав Зеленський. Він зазначив, що до кінця року на неї виділять близько 3 млрд грн і стільки ж – на початку наступного року.

«За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни», – сказав Зеленський.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії в Україні повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 722 235 людей.

Вінницька область з 18 листопада входить у «червону зону» – Немчінов

З 18 листопада Вінницька область переходить у «червону зону» за поширенням COVID-19, повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов у Telegram.

«Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00:00 18 листопада 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Вінницької області», – повідомив Немчінов.

Він зауважив, що «червоний» рівень епіднебезпеки передбачає заборону роботи закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані. Також для повністю вакцинованих громадян не діятимуть обмеження, встановлені для міжрегіонального транспортного сполучення, додав він.

На сьогодні вже більшість регіонів України (17 областей та місто Київ) перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. Водночас в уряді припустили, що Луганська та Херсонська області незабаром можуть бути переведені до «жовтої зони», якщо збережеться позитивна динаміка.

Коронавірус: уряд виділив регіонам 67,5 млн грн для виявлення штаму «Дельта»

Кабінет міністрів виділив 67,5 мільйонів гривень для виявлення штаму коронавірусної хвороби «Дельта», повідомила пресслужба уряду.

«Кошти будуть направлені на закупівлю 4500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 000 досліджень для ідентифікації штаму «Дельта». У середньому йдеться про 150 тисяч досліджень на місяць. Раніше Центр громадського здоров’я вже отримав набори для ідентифікації штаму Delta SARS-CoV-2», – пояснили в уряді.

Повідомляється, що нині щотижня з усіх регіонів України до ЦГЗ надходять зразки для ідентифікації штаму «дельта», проте «для більш ефективного контролю за епідемічною ситуацією виникла потреба забезпечити виявлення штаму на регіональних рівнях».

Раніше сьогодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що хвиля COVID-19 іде на спад в Україні.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіла 3 228 441 особа, з них одужали 2 642 459 осіб, померло 77 147 людей. За останню добу в Україні зафіксовано 10 802 випадків хвороби.

10 порад від лікаря, які можуть допомогти в боротьбі з COVID-19​

У МОЗ повідомляють, що наразі кількість нових випадків захворювання на COVID-19 та кількість госпіталізацій поступово зменшується. Втім, коронавірус нікуди не зник, він надалі вражає здоров’я людей, на спад іде лише чергова хвиля COVID-19. При появі перших симптомів багато хто не знає, на що потрібно звертати увагу та як взагалі лікуватися. Радіо Свобода зібрало фахові поради лікарки ковідного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Аріани Мохаммад.

В ОАСК оскаржили перевірку сертифікатів вакцинації в громадських місцях​

Окружний адміністративний суд Києва повідомляє, що відкрив провадження у справі щодо оскарження права перевіряти сертифікати вакцинації, наявність негативного ПЛР-тесту чи документу про одужання від COVID-19 у громадських місцях. Як повідомила пресслужба суду 15 листопада, позов до Кабінету міністрів України і Державної казначейської служби подав житель Миколаєва.

Позивач просить суд скасувати відповідний пункт урядової постанови, а також стягнути з Державної казначейської служби України за рахунок бюджетних асигнувань КМУ один мільйон гривень моральної шкоди на свою користь.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження і призначив підготовче засідання на 8 грудня 2021 року.

Минулого тижня ОАСК повідомляв про надходження до суду чотирьох позовів, в яких позивачі оскаржують відсторонення від роботи через відсутність щеплення від COVID-19. Суд вирішує питання про відкриття проваджень за вказаними позовами.

В Одесі перевірятимуть лікарню, де працівники скаржилися на відсутність «ковідних» виплат

Одеський обласний клінічний медичний центр перевірятиме комісія з Національної служби здоров’я України і Міністерства охорони здоров’я – до кінця тижня медичне керівництво країни планує вирішити проблеми із виплатами «ковідних» надбавок лікарям, повідомив на брифінгу 15 листопада перший заступник голови одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков.

«У двох документах, що були направлені з Одеського обласного медичного клінічного центру (ООКМЦ) були різні цифри. Це фінансові документи. І якщо в одному документі сказано, що є необхідний елемент, щоб було нарахування, а в іншому – ні. Тому в НСЗУ виникає питання, який з документі вважати правильним. Тому будуть відповідні перевірки, оскільки питання стоїть відносно великих цифр», – заявив Волошенков.

Він додав, що перевірка з міністерства прибуде до Одеси протягом тижня – до 19 листопада. За дорученням міністра охорони здоров’я питання надбавок мають бути закриті по всій країні, в тому числі по ООКМЦ – це єдиний такий випадок в регіоні, зазначив Волошенков.

Працівники центру неодноразово скаржилися журналістам, посадовцям на місцях і на «гарячу лінію» МОЗ щодо відсутності доплат за лікування «ковідних» пацієнтів у вересні-жовтні 2021 року. 22 жовтня в Одеському обласному департаменті охорони здоров’я повідомили, що всі виплати будуть перераховані і виплачені працівникам.

Втім, як розповідали Радіо Свобода окремі медичні працівники, вони отримали не 300% доплати, а значно менше – від 50% до 200%.

Генеральний директор центру Вадим Шухтін пояснював недоплату заробітної плати недофінансуванням з боку Національної служби здоров’я України та невеликою кількістю пацієнтів, які лікувалися в центрі від COVID-19.

Втім самі медики казали, що небагато пацієнтів в них було лише у серпні, а потім кількість хворих почала швидко зростати, зокрема у реанімаційному відділенні.

Причини невиплат і недоплат і буде з’ясовувати комісія з НСЗУ і МОЗ.

Минулого року після початку пандемії МОЗ ініціювало підвищення зарплат медикам, які борються з COVID-19, на 300%.

У березні цього року МОЗ закликало медиків, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію COVID-19, повідомляти про факти нецільового використання коштів, які виплачує лікарням Національна служба здоров’я.

В Одесі перевірятимуть лікарню, де працівники скаржилися на відсутність «ковідних» виплат

Одеський обласний клінічний медичний центр перевірятиме комісія з Національної служби здоров’я України і Міністерства охорони здоров’я – до кінця тижня медичне керівництво країни планує вирішити проблеми із виплатами «ковідних» надбавок лікарям, повідомив на брифінгу 15 листопада перший заступник голови одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков.

«У двох документах, що були направлені з Одеського обласного медичного клінічного центру (ООКМЦ) були різні цифри. Це фінансові документи. І якщо в одному документі сказано, що є необхідний елемент, щоб було нарахування, а в іншому – ні. Тому в НСЗУ виникає питання, який з документі вважати правильним. Тому будуть відповідні перевірки, оскільки питання стоїть відносно великих цифр», – заявив Волошенков.

Він додав, що перевірка з міністерства прибуде до Одеси протягом тижня – до 19 листопада. За дорученням міністра охорони здоров’я питання надбавок мають бути закриті по всій країні, в тому числі по ООКМЦ – це єдиний такий випадок в регіоні, зазначив Волошенков.

Працівники центру неодноразово скаржилися журналістам, посадовцям на місцях і на «гарячу лінію» МОЗ щодо відсутності доплат за лікування «ковідних» пацієнтів у вересні-жовтні 2021 року. 22 жовтня в Одеському обласному департаменті охорони здоров’я повідомили, що всі виплати будуть перераховані і виплачені працівникам.

Втім, як розповідали Радіо Свобода окремі медичні працівники, вони отримали не 300% доплати, а значно менше – від 50% до 200%.

Генеральний директор центру Вадим Шухтін пояснював недоплату заробітної плати недофінансуванням з боку Національної служби здоров’я України та невеликою кількістю пацієнтів, які лікувалися в центрі від COVID-19.

Втім самі медики казали, що небагато пацієнтів в них було лише у серпні, а потім кількість хворих почала швидко зростати, зокрема у реанімаційному відділенні.

Причини невиплат і недоплат і буде з’ясовувати комісія з НСЗУ і МОЗ.

Минулого року після початку пандемії МОЗ ініціювало підвищення зарплат медикам, які борються з COVID-19, на 300%.

У березні цього року МОЗ закликало медиків, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію COVID-19, повідомляти про факти нецільового використання коштів, які виплачує лікарням Національна служба здоров’я.

Ляшко заявляє, що хвиля COVID-19 іде на спад

В Україні за тиждень число нових випадків захворювання на COVID-19 зменшилося на 6%, а кількість госпіталізацій – на 13%, повідомив на брифінгу 15 листопада міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

«Уперше за останні три місяці середньодобова кількість виписок з «ковідних» лікарень переважає кількість госпіталізованих. До лікарень госпіталізують у середньому на 7% менше пацієнтів, ніж виписують. Стабілізація рівня госпіталізацій є першим позитивним сигналом проходження піку захворюваності та початку розвантаження медичної системи України», – стверджує Ляшко.

Водночас, за його словами, кількість випадків COVID-19 та рівень госпіталізацій усе ще досить великі, тому актуальним лишається питання вакцинації.

Згідно з даними МОЗ, які навів Ляшко, за минулий тиждень в Україні зроблено понад 1 мільйон 600 тисяч щеплень. Хоча б одну дозу вакцини вже отримали 39,4% українців. Повністю завершили курс 28%. Найбільша частка вакцинованих принаймні однією дозою – у Києві (61%), Київській області (майже 50%) і на Полтавщині (46%).

Міністр зауважив, що найбільше громадян вакцинували за минулий тиждень у Києві та в Київській, Дніпропетровській і Черкаській областях. Серед аутсайдерів – Закарпатська, Чернівецька, Донецька та Кіровоградська області.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіла 3 228 441 особа, з них одужали 2 642 459 осіб, померло 77 147 людей. За останню добу в Україні зафіксовано 10 802 випадків хвороби.

СБУ заявила про викриття 3 мереж, які підробляли COVID-документи у Києві, Львові і Рівному

Служба безпеки України заявила, що викрила нові мережі із виготовлення і продажу фейкових COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів, у Києві, на Львівщині та Рівненщині.

Загалом зловмисники «обслужили» понад 10 тисяч осіб, кажуть в СБУ.

  • Зокрема, в Києві понад пів року діяли три об’єднані у мережу центри із виготовлення підроблених медичних документів про вакцинацію від COVID-19 і довідок про результати ПЛР-тестів.

У роботі мережі, за даними СБУ, брали участь власники українських туристичних агенцій, які поповнювали «клієнтську базу»; лікарі, що вносили недостовірні відомості про вакцинацію до медичних баз даних; громадян України, які виготовляли підроблені документи.

«Клієнтська база» зловмисників налічувала шість тисяч осіб. Свої «замовлення» вони виконували для мешканців практично всіх регіонів України, у тому числі й для жителів тимчасово окупованих територій України, громадян РФ та інших держав», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, більшість підробок ‒ це довідки про негативний ПЛР-тест, вартість яких становила у середньому 700-800 гривень. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію коштувало 3000 гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 10 тисяч гривень.

За попередніми підрахунками СБУ, за час існування схеми зловмисники «заробили» майже 10 мільйонів гривень.

«Наразі правоохоронним органам відомі конкретні випадки внесення до баз даних недостовірної інформації стосовно невакцинованих громадян. Така інформація буде видалена», – наголосили в СБУ.

Організаторові схеми затримали, його підозрюють за статтею «підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів». Його спільникам також готують підозри.

У СБУ додали, що тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб, у тому числі «клієнтів» для притягнення їх до відповідальності.

  • На Львівщині, кажуть в СБУ, викрили міжнародну групу осіб на масштабних махінаціях із даними про вакцинацію від COVID-19.

«Правоохоронці встановили, що один із організаторів оборудки координував дії зловмисників, перебуваючи на території однієї із сусідніх європейських країн. За даними слідства, мешканці Львова та області підробляли «документи» про вакцинацію протягом 4 місяців. Вони залучили до «справи» медпрацівників, які вносили персональні дані «клієнтів» в електронну систему охорони здоров’я «eHealth», – йдеться в повідомленні.

Вартість підробленого міжнародного COVID-сертифікату становила 250 євро, внутрішнього – 1800-2000 гривень.

«Щодня ділки виготовляли по 10-15 підробок і «заробляли» на цьому понад пів мільйона гривень щомісяця… Наразі організатору та двом його спільникам повідомлено про підозру… Проводяться слідчі дії для з’ясування всіх обставин правопорушення та встановлення всіх причетних до оборудки осіб», – повідомили у СБУ.

  • COVID-махінації на Рівненщині, за матеріалами слідства, організували двоє мешканців Дубна, «які не мали жодного відношення до медицини».

«Зловмисники виготовляли підроблені документи з використанням справжніх реквізитів ліцензованих лікарів та медичних закладів України. «Клієнтів» шукали через спеціально створені групи в одній із популярних соціальних мереж, а готові «медичні документи» надсилали замовникам через поштові сервіси у всі регіони України», – йдеться в повідомленні.

Вартість підробки коливалася від 3 до 4 тисяч гривень, залежно від терміновості її виготовлення. Після звірки даних «замовники» переказували обумовлену суму на банківські картки зловмисників, додали в СБУ.

У поліції цього місця заявили, що виступають за «ковідну амністію» тих громадян, які придбали підроблений COVID-сертифікат, але не користувалися ним.

Австрія запроваджує локдаун для невакцинованих

Уряд Австрії з 15 листопада запровадив жорсткі обмежувальні заходи – фактично локдаун – для тих, хто не був щеплений від COVID-19.

Рішення ухвалене на тлі стрімкого зростання числа інфікованих, яке в останні дні досягло максимальних значень за весь час пандемії. У неділю в Австрії виявили понад 11,5 тисяч нових випадків COVID-19 за населення країни у близько 9 мільйонів осіб.

В Австрії щеплені близько двох третин населення. Це один із найнижчих показників у Західній Європі.

За оцінками, локдаун торкнеться близько двох мільйонів людей (на дітей до 12 років обмеження не поширюються). Їм заборонено залишати будинки без поважної причини, до яких належать похід на роботу, до продуктового магазину, до лікаря, на оздоровчу прогулянку.

У громадські місця вхід для невакцинованих буде закритий – навіть негативного ПЛР-тесту буде недостатньо. Локдаун запровадили на 10 днів із можливістю продовження.

Багато країн ЄС посилюють обмеження на тлі зростання кількості нових випадків захворювання COVID-19 і смертей. Як правило, вони стосуються нещеплених.

Число нових випадків інфекції з початком осені в Євросоюзі зростає, проте кількість смертей у середньому нижча, ніж минулого року, що може бути пов’язане з ефектом вакцинації.

В Україні 14 листопада вакцинувалися від COVID-19 понад 97 тисяч людей

Минулої доби проти COVID-19 в Україні вакциновано 97 373 людини. За даними Міністерства охорони здоров’я, одну дозу отримали 41 083 людини, повністю імунізовані – 56 290 людей.

Згідно з повідомленням, від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 228 644 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 722 235 людей. Загалом проведено 20 950 877 щеплень.

За даними МОЗ, понад 91% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Статистика COVID-19: майже 11 тисяч нових випадків за добу та 442 померлих

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Україні зафіксували 10 802 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Згідно з повідомленням, з цього числа хворих є 764 дитини та 132 медпрацівники.

Також за минулу добу госпіталізовано – 2798 осіб, померли 442 людини, одужало – 11 219.

За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3,2 мільйона людей, понад 77 тисяч померли.

Болгарія: троє пацієнтів із COVID-19 загинули внаслідок пожежі в лікарні

Влада Болгарії повідомила, що внаслідок пожежі у відділенні для хворих на COVID-19 у ніч на 14 листопада померли троє пацієнтів.

Пожежа виникла в лікарні в південному місті Сливен перед третьою годиною ранку в кімнаті, де надавали допомогу трьом пацієнтам.

Двоє з них загинули на місці, третій згодом помер від сильних опіків.

Пожежу ліквідували, розпочате слідство для встановлення причини трагедії.

Через новий сплеск випадків коронавірусного захворювання система охорони здоров’я Болгарії перевантажена. 14 листопада влада повідомила про 8 178 пацієнтів із COVID-19 у лікарнях, 745 із них – у відділеннях інтенсивної терапії.

Із вакцинованою менш ніж третиною дорослих Болгарія з населенням у сім мільйонів є найменш вакцинованою серед 27 країн Європейського союзу.

Пожежа в Сливені сталася в день, коли в Болгарії обирають новий парламент.

В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 145 тисяч людей

В Україні від COVID-19 за добу 13 листопада вакцинували 145 241 людину. Одну дозу отримали 65 757 людей, повністю імунізовані – 79 484, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, принаймні однією дозою щеплено понад 12,1 мільйона людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – більше ніж 8,6 мільйона.

У МОЗ наголосили, що 91,1% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG