Коронавірус: в Україні виявили понад 14 тисяч нових випадків
В Україні за останню добу виявили 14 490 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1069 дітей і 135 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 4 881 людину, 11 146 – одужали, 403 людей померли.
Протягом доби здійснили понад 77,7 тисячі тестувань методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
Найбільше нових випадків за добу виявили в Дніпропетровській (1630), Харківській (1050), Запорізькій (1029) областях.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 3,2 мільйони людей, 76 705 – померли.
Матч «Таврія» – «Миколаїв» перенесли через масове зараження футболістів коронавірусом
Матч 18-го туру Чемпіонату України другої ліги (група Б) «Таврія» – «Миколаїв» перенесено через масове зараження миколаївців коронавірусом. Про це повідомляє пресслужба сімферопольського клубу.
«На жаль, повинні повідомити, що матч, який мав відбутися 13 листопада, між ФК «Таврія» та ФК «Миколаїв» через незалежні від нас обставини перенесено. Відповідне рішення вже ухвалено ПФЛ. За інформацією, наданою представниками ФК «Миколаїв», 13 футболістів хворіють на COVID-19 і ще один гравець має розрив зв'язки», – ідеться у повідомленні.
Водночас нова дата поєдинку наразі не визначена. Футбольні клуби мають домовитись про те, коли вийдуть на поле, до 19 листопада.
У суботу, 6 листопада, сімферопольська «Таврія» на виїзді у 17-му турі другої ліги чемпіонату України обіграла новокаховську «Енергію». Матч закінчився з рахунком 2:0.
Після 17 турів «Таврія» посідає 6-е місце у турнірній таблиці групи Б другої ліги Чемпіонату України з футболу.
Росія оновила рекорд смертності від COVID-19 за весь час пандемії
За добу 12 листопада в Росії від коронавірусної інфекції нового типу померла 1241 людина, повідомляє оперативний штаб у Москві (Росія включає до цих даних і відомості з окупованого Криму). Це новий рекорд за весь час пандемії, попередній (1239 померлих) був зафіксований за добу 9 листопада.
Росія за абсолютними показниками є світовим лідером за смертністю від COVID-19.
За попередню добу в Росії виявили 39 256 нових випадків COVID-19, це менше за рекордні показники, які перевищували 40 тисяч на добу. Загальна кількість інфікованих у Росії, включно з анексованим Кримом, перевищила 9 мільйонів, померли, за офіційними даними, понад 254 тисячі хворих.
За минулу добу в Україні вакцинували майже 300 тисяч людей – МОЗ
Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що минулої доби в Україні проти COVID-19 вакцинувалися 299 854 людини.
«Одну дозу отримали 135 727 людей, повністю імунізовані – 164 127 людей», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 12 121 804 людини, з них отримали одну дозу – 12 121 802 людини, повністю імунізована та отримала дві дози – 8 586 461 людина (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 20 708 263 щеплення.
Коронавірус в Україні: понад 23 тисячі нових заражень та 695 смертей
Міністерство охорони здоров’я повідомило, що минулої доби в Україні зафіксовано 23 572 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 622, медпрацівників – 436).
«Також за минулу добу госпіталізовано – 4 564 особи, летальних випадків – 695, одужало – 25 415 осіб», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіли понад 3,2 мільйона людей, 76 302 – померли.
МЗС: Греція та Латвія також залишили відкритим в’їзд для українців
Ще дві країни Європейського Союзу залишили можливість в’їзду чинною для громадян України, повідомив 12 листопада голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.
«Ще одна країна ЄС, Греція, залишилася відкритою для українців. Наші громадяни можуть подорожувати до неї за тих самих умов, що і раніше», – заявив він у своєму твітері.
Крім того, Кулеба зазначив, що Латвія залишається відкритою для громадян України, які пройшли повний курс вакцинації.
Відтак вже 15 країн Євросоюзу дозволяють українцям в’їзд на тих чи інших умовах, переважно – за умови повної вакцинації від коронавірусної хвороби. Раніше 12 листопада стало відомо, що до цього перелідку долучилася Іспанія.
Європейський союз 9 листопада офіційно підтвердив виключення України з рекомендованого списку безпечних для подорожей країн у звʼязку з поширенням коронавірусної інфекції нового типу.
Іспанія долучилася до списку країн ЄС, куди пускатимуть вакцинованих українців – Кулеба
До числа країн Європейського союзу, які дозволяють подорожі повністю вакцинованих громадян України, долучилася Іспанія. Про це 12 листопада повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Іспанія залишиться відкритою для подорожей українців, які повністю вакцинувалися. Рішення набуде чинності 15.11. До того все залишається, як є», – написав міністр у твітері.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про нові країни Європейського союзу, які дозволяють вʼїзд громадян України за умов проходження повного курсу вакцинації від коронавірусної інфекції нового типу.
12 листопада до цього переліку додалася Словаччина. Це вже 12-та з 27 країн-членів ЄС, яка вдалася до такого кроку.
11 листопада аналогічні рішення ухвалили Франція, Швеція та Ірландія.
При цьому Швеція санкціонує вʼїзд і за умови наявності негативного тесту на COVID-19, а для Ірландії вистачить і сертифікату про одужання.
Раніше український міністр також повідомляв, що низка країн Європейського союзу дозволяють українцям в’їзд за умови проходження повного курсу вакцинації препаратами, визнаними в блоці. Це Бельгія, Нідерланди, Австрія, Данія, Естонія.
В’їзд до Кіпру можливий за умов вакцинації або негативного тесту на коронавірусу. Чехія та Хорватія не змінювали умов в’їзду.
Європейський союз 9 листопада офіційно підтвердив виключення України з рекомендованого списку безпечних для подорожей країн у звʼязку з поширенням коронавірусної інфекції нового типу.
У Києві провели понад 5,5 тисяч перевірок щодо дотримання обмежень у режимі «червоної» зони
Із початку введення з 1 листопада у Києві обмежувальних заходів «червоної» зони правоохоронці здійснили 5 582 перевірки дотримання протиепідемічних заходів, повідомила пресслужба КМДА з посиланням на поліцію.
«Станом на 12 листопада перевірено 2 703 об’єкти господарської діяльності, за результатами яких складено 59 адміністративних протоколів (ч. 1 ст. 44-3 КУпАП). Також перевірено 2879 громадських транспортних засобів: складено 50 адміністративних протоколів (ч. 1 ст. 44-3 КУпАП) щодо порушень правил карантину та винесено 2084 адміністративні постанови», – йдеться в повідомленні.
У КМДА заявили, що для контролю за дотриманням суб’єктами господарювання карантинних заходів у кожному районі міста працюватиме чотири робочі групи.
За законодавством України, за порушення карантинних обмежень передбачено штраф для громадян – від 17 до 34 тисяч гривень, а для посадовців – від 34 до 170 тисяч.
У Росії третій день поспіль фіксують понад 1200 смертей від COVID-19
У Росії далі фіксують близькі до рекордних показники смертності від коронавірусної інфекції нового типу. За даними оперативного штабу в Москві, за добу 11 листопада від COVID-19 померли 1235 людей (10 листопада таких було 1237, 9 листопада був зафіксований рекорд за весь час пандемії – 1239).
Також високим залишається і показник виявлення нових хворих, за минулу добу таких 40 123 (Москва включає у ці дані і відомості з окупованого Криму).
Загальне число виявлених у Росії хворих із початку пандемії сягнуло 9 мільйонів.
МОЗ повідомляє, що минулої доби в Україні проти COVID-19 вакцинувалися 279 136 людей
«Одну дозу отримали 141 347 людей, повністю імунізовані – 137 789 людей», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 11 986 077 людей, з них отримали одну дозу – 11 986 075 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 422 334 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 20 408 409 щеплень.
Коронавірус в Україні: понад 24 тисячі нових заражень та 750 смертей
Міністерство охорони здоров’я повідомило, що минулої доби в Україні зафіксовано 24 058 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 616, медпрацівників – 468).
«Також за минулу добу госпіталізовано – 4 318 осіб, летальних випадків – 750, одужала – 21 941 особа», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіли понад три мільйони людей, 75 607 – померли.
Вакцинація підлітків проти COVID-19 в Україні: про що варто знати?
Однією з особливостей цієї хвилі Covid-19 є те, що вірус активно атакує неповнолітніх. У порівнянні з минулими спалахами діти хворіють частіше, хвороба у них протікає важче, також зростає кількість тих, хто потребує стаціонарного лікування. МОЗ дозволило вакцинацію дітей від 12 років. Чи є на неї попит, чому її рекомендують, і чи доступне щеплення проти коронавірусу в Україні? Читайте про це за лінком.
Відсторонення від роботи через відсутність щеплення є законним – юристка
З 8 листопада, відколи набули чинності постанова Кабінету міністрів і наказ МОЗ, держслужбовців і освітян, які не зробили хоча б однієї дози щеплення проти Covid-19, почали відсторонювати від роботи. Скільки людей не змогли стати до праці, що про це думають в освітянській профспілці, і чи зможе відсторонений співробітник подати скаргу до суду і виграти справу? Читайте про це за лінком.
Омбудсмен просить МОЗ і Міносвіти переглянути позицію щодо «дистанційки» для шкіл
Карантинні обмеження через пандемію COVID-19 не повинні впливати на забезпечення права дітей на якісну освіту, заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Для забезпечення права дітей на здобуття якісної освіти звернулася до міністра охорони здоров’я України та міністра освіти і науки України щодо перегляду позиції стосовно переведення закладів освіти на дистанційну форму, зокрема, виключення їх із переліку установ, які підлягають закриттю, при запровадженні рівнів протиепідемічних заходів», – повідомила омбудсмен у фейсбуці.
Денісова вважає, що обмеження у вигляді переведення закладів освіти на дистанційну форму навчання повинні застосовуватись при недотриманні рівня вакцинації вчителів та зростанні рівня захворюваності учнів.
«Здійснений мною моніторинг засвідчує, що незважаючи на дотримання усіх регламентованих обмежень і протиепідемічних заходів у закладах освіти, у тому числі й відсоткового показника вакцинації, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо заклади освіти самостійно ухвалюють рішення щодо додаткових канікул чи дистанційного навчання», – каже Денісова.
Вона зауважує, що існує низка чинників, які порушують право дітей на здобуття якісної освіти у режимі, коли освітній процес відбувається онлайн. Це відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома; труднощі з одночасним доступом учнів до технічних засобів, у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку; різний підхід вчителів до викладання навчального матеріалу; низька якість Інтернет-зв’язку; відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей тощо.
Наразі, за інформацією Міністерства освіти України, на дистанційну форму навчання переведені 7,3 тисячі шкіл (51 % від загальної кількості).
У НСЗУ розповіли про виплати медзакладам за лікування пацієнтів з COVID-19 у вересні-жовтні
У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) розповіли Радіо Свобода про розміри виплат медичним закладам за лікування пацієнтів з COVID-19 у вересні-жовтні поточного року.
Так, НСЗУ за вересень виплатила 480,76 млн грн медичним закладам за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19». Оплати отримали 235 надавачів. У жовтні оплату за лікування пацієнтів з COVID-19 отримали 344 медзаклади, які мали чинний договір з НСЗУ, на суму 1 445 746 981 грн.
«Доплати медичним працівникам, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, включені в тариф за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19». Тобто медзаклад отримує від НСЗУ кошти за надані послуги і самостійно здійснює доплати працівникам, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19», – повідомили у відповіді на запит Радіо Свобода.
У відомстві пояснили, що розмір доплати повинен складати до 300% заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок.
«За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар. Розмір доплат коливається від лікарні до лікарні», – повідомили у НСЗУ.
Наприклад, кажуть у відомстві, Красноградська центральна райлікарня (Харківська область) виплатила у вересні 300% надбавок медперсоналу, який надавав допомогу пацієнтам з COVID-19. Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни виплатив у вересні 200% надбавки до зарплат працівникам, які надавали допомогу пацієнтам з коронавірусом. Тоді як, скажімо, Міська лікарня №3 Миколаєва – 53%, згідно зі звітами, які медзаклади надали за вересень.
У Росії знову виявили понад 40 тисяч випадків COVID-19, смертність близька до рекордної
У Росії за добу 10 листопада зареєстрували 40 759 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією нового типу, повідомляє оперативний штаб у Москві. Показники понад 40 тисяч випадків фіксуються вперше цього тижня і є близькими до рекордних (Москва включає у ці дані і відомості з окупованого Криму).
Так само майже рекордною є і смертність – 10 листопада пішли з життя 1237 росіян із COVID-19, це на два летальних випадки менше, ніж 9 листопада, коли було зафіксовано найвищий показник за весь час пандемії.
Росія за абсолютними показниками є світовим лідером за смертністю від COVID-19.
Загальна кількість інфікованих у Росії, включно з анексованим Кримом, перевищує 9 мільйонів, померли, за офіційними даними, понад 250 тисяч хворих.
COVAX відправить вакцини у зони конфлікту в рамках угоди з Johnson & Johnson
За посередництва США компанія Johnson & Johnson (J&J) та програма обміну вакцинами COVAX уклали году на постачання вакцини COVID-19 людям, які живуть у зонах конфліктів.
Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про угоду 10 листопада на відкритті віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн світу, скликаної Вашингтоном щодо пандемії COVID-19.
«Ми повинні гарантувати, що люди, які не можуть бути охоплені державними кампаніями вакцинації, не залишаться поза увагою наших зусиль. Їх також треба захистити», – сказав Блінкен.
Угода передбачає, що дози вакцини J&J можуть поширюватися в зонах конфлікту не урядовими організаціями, а іншими організаціями, які в минулому були обмежені в такому праві.
а посередництва США компанія Johnson & Johnson (J&J) та програма обміну вакцинами COVAX уклали году на постачання вакцини COVID-19 людям, які живуть у зонах конфліктів.
Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про угоду 10 листопада на відкритті віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн світу, скликаної Вашингтоном щодо пандемії COVID-19.
«Ми повинні гарантувати, що люди, які не можуть бути охоплені державними кампаніями вакцинації, не залишаться поза увагою наших зусиль. Їх також треба захистити», – сказав Блінкен.
Угода передбачає, що дози вакцини J&J можуть поширюватися в зонах конфлікту не урядовими організаціями, а іншими організаціями, які в минулому були обмежені в такому праві.
Понад 20 мільйонів щеплень проти COVID-19 зроблено в Україні – МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби 277 097 людей вакциновано проти COVID-19. Згідно з повідомленням, одну дозу отримали 147 344 людини, повністю імунізовані – 129 753 людини.
«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 11 844 730 людей, з них отримали одну дозу – 11 844 728 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 284 545 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 20 129 273 щеплення», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, 91,1 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини
Статистика коронавірусу в Україні: майже 25 тисяч нових випадків та понад 650 смертей за добу
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що за добу 10 листопада в Україні зафіксовано 24 747 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 550, медпрацівників – 462).
«Госпіталізовано – 4 778 осіб, летальних випадків – 652, одужало – 18 896 осіб», – вказали у МОЗ.
За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, 74 857 – померли.