Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Понад 36 тисяч працівників освіти залишаються нещепленими від COVID-19 – МОН

Більш ніж 36 тисяч працівників освіти (5,6%) залишаються нещепленими від COVID-19 в Україні, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

«Антилідерами за кількістю невакцинованих освітян на сьогодні є: Херсонська область – 10,5%, Рівненська – 9% та Закарпатська – 8,5%», – зазначив профільний міністр Сергій Шкарлет.

Водночас він відзначив збільшення на 1,4% кількості вакцинованих освітян.

За даними МОН, принаймні однією дозою вакцини щеплено 94,4% працівників шкіл. Двома дозами вакциновано 79% працівників ЗЗСО (8 листопада цей показник складав 76,2%). Найкращу статистику повного циклу вакцинування освітян демонструють: Донецька область – 89,2%; Харківська – 88,8%; Черкаська – 87,6%; Луганська – 86,2%; Полтавська – 85,8%.

Нові ковід-обмеження в Україні: як відсторонюють від роботи за відмову вакцинуватися

В Україні посилили коронавірусні обмеження: з 8 листопада низка організацій відсторонює від роботи нещеплених співробітників. Це стосується співробітників органів влади, вишів, технікумів, училищ, шкіл та дитсадків. Відстороненим від роботи не платять зарплату. Також вони не можуть отримати лікарняні, при цьому звільняти їх не мають наміру. Щоб дізнатися, як нові заходи працюють на практиці, журналісти телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», вирушили до органів влади Миколаєва, Дніпра та Одеси.

Росія вдруге поспіль оновила рекорд смертності від COVID-19

За добу 9 листопада в Росії від коронавірусної інфекції нового типу померли 1239 людей, повідомляє оперативний штаб у Москві (Росія включає до цих даних і відомості з окупованого Криму). Це новий рекорд за весь час пандемії, попередній (1211 померлих) був зафіксований за добу 8 листопада.

Росія за абсолютними показниками є світовим лідером за смертністю від COVID-19. Якщо ж брати до уваги число смертей на 100 тисяч людей, на першому місці залишається Україна, де 9 листопада була зафіксована смерть 816 пацієнтів із цією хворобою.

За попередню добу в Росії виявили 38 058 нових випадків COVID-19, це менше за рекордні показники, які перевищували 40 тисяч на добу. Загальна кількість інфікованих у Росії, включно з анексованим Кримом, наближається до 9 мільйонів, померли, за офіційними даними, понад 250 тисяч хворих.

«Яка мені користь від QR-коду, я в Європу не літаю». Чим вакцинуються жителі Донецька? (відео)

Жителі Донецька, підконтрольного російським гібридним силам, мають доступ лише до російських вакцин – «Спутнік V» та «Спутнік Light».

Проте Україна пропонує людям щепитися на вільній території – для цього вони можуть реєструватися в електронному форматі та виїжджати, пред'являючи прикордонникам цей номер. Щоправда, оскільки бойовики блокують пункти в'їзду-виїзду, шлях на підконтрольний бік став для людей дуже дорогим – треба добиратися через Росію. (Автор: Донбас.Реалії)

Учні початкової школи в Києві продовжать навчання в дистанційній формі – Кличко

У Києві учні шкіл, у тому числі і початкових класів, продовжать навчання у дистанційному режимі через погіршення ситуації із поширенням коронавірусної інфекції, заявив 10 листопада міський голова столиці Віталій Кличко.

«Кількість хворих дітей збільшується. Тому наступного тижня учні, зокрема молодшої школи (1 – 4 класів), за парти ще не повернуться. І продовжать навчання в дистанційному режимі», – сказав Кличко на онлайн-брифінгу.

Він вказав, що станом на 10 листопада до київських лікарень з COVID-19 або підозрою на нього госпіталізовано 85 дітей, четверо з них перебувають у реанімації.

«Такої кількості дітей у лікарнях не було у всі попередні хвилі вірусу», – наголосив міський голова.

Початкові класи у Львові повернуться до очного навчання з 15 листопада – Садовий

Початкові класи у Львові повернуться до очної форми навчання з понеділка, 15 листопада, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у Telegram.

«Завершили засідання комісії з надзвичайних ситуацій. З понеділка, 15 листопада, для учнів 1-4 класів поновлюється очна форма навчання», – написав Садовий.

Решту карантинних обмежень продовжено ще на два тижні, до 29 листопада, додав він.

«Медики відзначають, що наші карантинні заходи дають можливість стабілізувати стрімку динаміку поширення вірусу. Але поки що зарано говорити про спад епідемії», – зазначив мер.

Наступне засідання міської комісії з НС у Львові заплановане на 12 листопада.

Із 9 грудня перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим, розширять – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим із 9 грудня, повідомила пресслужба відомства.

Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, додадуться співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави,.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації, пояснили у МОЗ.

Коронавірус: ще понад 260 тисяч людей вакцинувалися в Україні

Проти COVID-19 минулої доби вакциновано 267 401 людину повідомила у вівторок пресслужба Міністерства охоорони здоров’я України.

«Одну дозу отримали 150 663 людини, повністю імунізовані – 116 738 людей», – йдеться в повідомленні.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 11 697 386 людей, з них отримали одну дозу – 11 697 384 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 154 792 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 19 852 176 щеплень.

Понад 800 людей померли в Україні за добу від COVID-19 – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Україні від COVID-19 померли 816 людей. Згідно з офіційною статистикою, виявлено 23 283 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби (з них дітей – 1 539, медпрацівників – 529).

За минулу добу госпіталізовано – 5 696 людей, одужало – 16 277, вказали у МОЗ.

За весь час пандемії в Україні захворіли понад три мільйони людей, більш ніж 74 тисячі – померли.

Черкаська область перейшла в «червону» зону – міністр Немчінов

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 12 листопада перевела Черкаську область у «червону» зону через поширення COVID-19, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

«Червоний рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіонах. Зокрема, забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100 % працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані. Також для повністю вакцинованих громадян не діятимуть обмеження, встановлені для міжрегіонального транспортного сполучення», – нагадав міністр.

Черкащина є 18-м українським регіоном (включно із Києвом), де діятимуть обмеження «червоної» зони.

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршується. За добу 8 листопада була зафіксована рекордна смертність від цієї хвороби за весь час пандемії, померли 833 пацієнти. Якщо брати до уваги число смертей на 100 тисяч людей, Україна перебуває на першому місці у світі, за абсолютними показниками Україну випереджає Росія.

До кінця тижня у 20 областях відкриють понад 100 пунктів допомоги «Дії» – Мінцифри

Цього тижня відкриються низка офлайн-пунктів «Дії» в регіонах, де служба підтримки допомагатиме українцям із генеруванням COVID-сертифікатів – вони працюватимуть у наймасовіших пунктах вакцинації, повідомив віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми запустили п’ять пунктів у Києві в пунктах вакцинації минулого тижня. Серед яких залізничний вокзал і аеропорт. Ми побачили, що дуже багато людей підходять та питають, як скористуватися не тільки сертифікатами, а ще й тією чи іншою послугою. Ми розуміємо зараз, що потрібно допомагати людям по всій країні. Тому другий тиждень майже щодня їжджу у центри масової вакцинації, спілкуюсь з людьми, медичними працівниками», – сказав Федоров.

Міністр каже, що до кінця цього тижня у 20 областях України відкриються понад 100 пунктів допомоги.

За словами Федорова, до пунктів допомоги щодня звертаються близько 500 людей. Частина звернень – від людей старшого віку, які потребують додаткової консультації. Також достатньо молоді, яка хоче бути впевнена в тому, що сертифікат згенерується та з ним можна буде подорожувати.

В офлайн-пунктах можна проконсультуватися з таких питань:

  • дізнатися про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;
  • подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку «Дія»;
  • які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема виникла в лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);
  • визначити помилку генерування сертифіката;
  • що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з 6 місяців до 365 днів.

У Києві зараз працюють 5 пунктів допомоги «Дії» на Центральному залізничному вокзалі, у ТЦ River Mall, в МВЦ та в аеропортах «Київ» і «Бориспіль».

На сьогодні в «Дії» згенеровано понад 8 мільйонів СOVID-сертифікатів.

Україна вилучена з «зеленого» списку ЄС щодо COVID-19 – офіційно​

Європейський союз 9 листопада офіційно підтвердив виключення України з рекомендованого списку безпечних для подорожей країн у звʼязку з поширенням коронавірусної інфекції нового типу. Повідомлення про це розмістив 9 листопада офіційний сайт Європейської ради.

Разом із Україною з переліку безпечних країн вилучений Сінгапур.

5 листопада міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після виключення України з «зеленого списку» ЄС «тотального закриття» кордонів Євросоюзу не буде.

«Це рекомендація, а фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна ЄС. МЗС України активно працює з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців», – написав Кулеба у твітері.

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршується. За добу 8 листопада була зафіксована рекордна смертність від цієї хвороби за весь час пандемії, померли 833 пацієнтів. Якщо брати до уваги число смертей на 100 тисяч людей, Україна перебуває на першому місці у світі, за абсолютними показниками Україну випереджає Росія.

На Львівщині повністю вакциновані близько чверті жителів

Станом на 9 листопада у Львівській області майже 25% населення отримали дві дози вакцини, менш як 38% ‒ вакциновані першою дозою, повідомив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.

«Запроваджені обмеження спонукали людей отримати першу дозу вакцини і, відповідно, медичну форму 063, згідно з якою вони можуть відвідувати різні об’єкти. Але є чутки, що люди вакцинуються першою дозою, щоб отримати таку довідку. Люди мають розуміти, що навіть при захворюванні перебіг не буде важким. Вакцина є, і просимо звертатись», ‒ каже Когут.

Щоденно медики на Львівщині проводять від 16 до 20 тисяч вакцинацій. Прогнозують, що в області спад захворюваності на COVID-19 можливий через тиждень або два.

«У відділенні реанімації госпіталю ветеранів війни та репресованих ‒ 27 пацієнтів. Жоден із них не вакцинований. У госпіталь щодня поступає близько 30 пацієнтів. Велика кількість кисневозалежних пацієнтів шпиталізуємо у дуже важкому стані», ‒ говорить Максим Прикупенко, директор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих.

З 1 листопада львівські школярі навчаються дистанційно. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 листопада розгляне питання про можливе відновлення очного навчання для учнів початкових класів.

З 15 листопада в адміністративні будівлі міста пропускатимуть людей лише за наявності сертифікату про вакцинацію або негативного тесту на COVID-19, або довідки про те, що людина хворіла на коронавірусну інфекцію нового типу.

На сьогодні у Львівській області підтверджено COVID-19 у 1352 людей, з них 600 ‒ у львів’ян. 35 людей упродовж доби померли від цього вірусу.

Влада Сінгапуру не оплачуватиме лікування невакцинованим від COVID-19

Уряд Сінгапуру з 8 грудня не оплачуватиме лікування від коронавірусної інфекції нового типу громадянам, які вирішили не вакцинуватися, повідомив міністр охорони здоровʼя країни Онг Е Кунг.

«МОЗ має стягувати плату за медичні рахунки пацієнтів із COVID-19, які могли вакцинуватися, але відмовилися це робити», – сказав міністр.

Обмеження не стосуватиметься дітей віком до 12 років і тих, хто не може зробити щеплення з медичних причин.

Як повідомляє видання The Straits Times, за останній місяць дві третини пацієнтів похилого віку в Сінгапурі, які опинилися в реанімації, не мають щеплень від COVID-19.

Вакцинація від COVID-19 у Сінгапурі розпочалася наприкінці грудня минулого року. Першими вакцину компаній Pfizer та BioNTech почали отримувати медпрацівники та люди похилого віку. Пізніше в країні також було схвалено вакцину американської компанії Moderna.

За даними міністерства охорони здоровʼя на 8 листопада, добовий приріст хворих у Сінгапурі становить 2470 людей, померло девʼять пацієнтів. Повний курс вакцинації пройшли 85% населення, ще 18% ревакцинувалися.

Росія оновила рекорд смертності від COVID-19

За добу 8 листопада в Росії від коронавірусної інфекції нового типу померли 1211 людей, повідомляє оперативний штаб у Москві. Це новий рекорд за весь час пандемії.

Росія за абсолютними показниками є світовим лідером за смертністю від COVID-19. Якщо ж брати до уваги число смертей на 100 тисяч людей, на першому місці є Україна, де 8 листопада була зафіксована смерть 833 пацієнтів із цією хворобою.

За попередню добу в Росії виявили 39 160 нових випадків COVID-19, це менше за рекордні показники, які перевищували 40 тисяч на добу.

У Росії за час пандемії проведено майже 214 мільйонів лабораторних досліджень щодо виявлення хвороби, за останню добу – 373 тисячі тестів. Під медичним спостереженням у цілому по Росії залишаються 1 991 117 людей.

Очільник МОЗ розповів про умови «ковідної амністії»

Очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив про можливість вакцинуватися тим, хто купив підроблені документи про щеплення проти COVID-19, але не може цього зробити через вже наявні записи про вакцинацію в електронній системі охорони здоров’я. Про це він сказав напередодні в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Ми ведемо мову саме про тих, хто купив і використовує підробний сертифікат, щоб вони прийшли до свого сімейного лікаря, повідомили, що у них підробний сертифікат, повідомили, де вони його взяли, їм зроблять щеплення, а сімейний лікар повідомить Нацполіцію про контакти того, хто виписав такий документ, щоб далі ця справа розглядалася в суді», – сказав Ляшко.

За його словами, такий варіант МОЗ запропонувало Міністерству юстиції та правоохоронцям.

За даними поліції, тільки минулого тижня було відкрито понад сто проваджень через підробну COVID-документацію.

Ляшко назвав області з ризиком потрапляння в «червону зону»

Міністерство охорони ініціювало скликання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для розгляду питання переведення Черкаської області на «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Як повідомив на брифінгу профільний міністр Віктор Ляшко, у зоні ризику також Вінницька та Харківська області.

«Наразі 17 регіонів перебувають у «червоному» рівні епідемічної небезпеки. Ми вже зробили подання до Кабінету міністрів України про скликання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для розгляду питання переведення Черкаської – вісімнадцятої області в «червоний рівень» епідемічної небезпеки», – сказав міністр.

За весь час пандемії COVID-19 в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, більш ніж 73 тисячі померли. Минулої доби зафіксували 18 988 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби, померли 833 людини.

Коронавірус: понад 8 мільйонів українців отримали дві дози вакцини

Понад вісім мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19 та завершили повний курс щеплення, повідомила у вівторок пресслужба Міністерства охоорони здоров’я.

Згідно з повідомленням, за добу 8 листопада в Україні вакциновано 240 440 людей – одну дозу отримали 140 439 людей, повністю імунізовані – 100 001 людина.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 11 546 723 людини, з них отримали одну дозу – 11 546 721 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 038 054 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 19 584 775 щеплень.

За даними МОЗ, 91,1% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

Чим небезпечні міфи про вакцинацію від коронавірусу?

Ставлення до вакцин роздробило більшість країн світу. Жодна держава не може похвалитися одностайністю у цьому питанні. У кожній країні можна знайти тих, хто не вірить у щеплення. Скрізь є люди, які готові протестувати проти локдаунів.

МОЗ про дані щодо COVID-19 за минулу добу: майже 19 тисяч нових випадків та 833 померлих

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Україні зафіксували 18 988 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Згідно з повідомленням, з цього числа хворих є 1 183 дітей та 426 медпрацівників.

Також за минулу добу госпіталізовано – 2 967 осіб, померли 833 людини, одужало – 16 609.

За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, більш ніж 73 тисячі померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG