«Троє з відсторонених осіб – працівники апарату КМДА, і ще четверо – це працівники департаментів», – повідомив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.
За його словами, до 5 листопада усі працівники КМДА мали надати до служби управління персоналом документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації чи отримання однієї дози дводозної вакцини, або ж медичний висновок про наявність протипоказань до проведення щеплень. Працівники також були завчасно попереджені, що у разі ненадання цих документів, із 8 листопада вони будуть відсторонені від роботи.
«Майже 93% співробітників апарату станом на сьогодні – вакциновані», – сказав Загуменний.
Він також зазначив, що 12 співробітників апарату КМДА мають довідки про тимчасове відтермінування вакцинації, бо нещодавно перенесли захворювання на COVID-19, а 1 особа – медичні протипоказання до щеплень. Ще дві особи перебувають на лікарняному, а один державний службовець – у відпустці, через це їхній вакцинальний статус з’ясують згодом і ухвалять рішення.
З 8 листопада на період дії карантину, встановленого урядом, для працівників місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.
Ляшко: Україна переживає пік пандемії
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нині Україна переживає пік пандемії, який багато країн уже пройшли, і цим обумовлені високі показники смертності серед хворих на коронавірусне захворювання COVID-19. Ляшко заявив про це під час селекторної наради щодо коронавірусу в Офісі президента 8 листопада, повідомляє пресслужба голови держави.
Міністр наголосив на важливості вакцинації, адже серед госпіталізованих з COVID-19, за його даними, понад 95% не мають щеплення проти коронавірусу.
У таких громадян – тяжчий перебіг хвороби і серед них більший відсоток смертей внаслідок її ускладнень, кажуть у МОЗ.
Ляшко також заявив про відсутність дефіциту кисню в медзакладах, де лікують хворих на коронавірусне захворювання.
Під час наради також оголосили, що 17 областей України нині перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки, а в Херсонській області динаміка дещо покращується, що може дати змогу регіону одним із перших вийти з «червоної» зони. Водночас тенденція до зростання кількості хворих зберігається в Києві.
Від кінця жовтня в Україні фіксують рекордно високі рівні нових заражень і смертей від COVID-19. За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, 72,5 тисяч померли.
17 областей перебувають у «червоній» зоні, в одній динаміка «дещо покращується» – нарада в ОП
Нині 17 областей України перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки. У Херсонській області динаміка дещо покращується, що може дати змогу регіону одним із перших вийти з «червоної» зони. Про це йшлося на селекторній нараді 8 листопада під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомляє пресслужба голови держави.
Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, тенденція до збільшення кількості хворих на COVID-19 в Україні зберігається: минулого тижня на піку захворюваності було виявлено 27,3 тисячі нових випадків за добу, а загальна кількість нових хворих зберігається два тижні поспіль на рівні 152 тисяч осіб. Водночас, за словами очільника уряду, можна говорити про «деяку стабілізацію» за показником госпіталізацій: 34,5 тисяч минулого тижня і 34,3 тисячі – тижнем раніше.
При цьому на нараді констатували, що в Києві зберігається тенденція до зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію і наголосили на необхідності забезпечення стабільного постачання кисню у столичні лікарні.
За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, 72,5 тисяч померли.
За тиждень поліція відкрила понад 100 проваджень через підробну COVID-документацію
За тиждень з 1 до 8 листопада поліція відкрила 118 кримінальних проваджень через підробну COVID-документацію, повідомляє пресслужба Нацполіції.
Згідно з повідомленням, за вказаний період було оголошено 20 підозр у вчиненні кримінальних правопорушень за фактом підробки COVID-документації. Крім того, протягом тижня до суду було скеровано 20 проваджень.
За даними правоохоронців, зокрема, на Прикарпатті правоохоронці викрили медпрацівницю, яка вносила недостовірні дані про СOVID-вакцинацію, а на Закарпатті – виявили схему продажу підроблених експрес-тестів на COVID-19.
Нещодавно уряд погодив законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та користування підробленими COVID-сертифікатами.
Японія вперше за понад рік не зафіксувала жодної смерті від COVID-19 протягом доби
За добу 7 листопада в Японії не зафіксували жодного летального випадку від COVID-19, повідомляють місцеві медіа.
Досі останнім днем без смертей від COVID-19 у цій країні було 2 серпня 2020 року, повідомила національна телекомпанія NHK. За даними японського міністерства охорони здоров’я, 6 листопада зафіксовано три летальні випадки.
Японська влада стверджує, що понад 70% населення було вакциновано від коронавірусної хвороби. З початку пандемії в країні від COVID-19 померло понад 18 тисяч людей.
Тим часом, за даними агенції Kyodo News, азіатська країна розглядає пакет економічного стимулювання вартістю понад 265 мільярдів доларів, призначений для полегшення наслідків кризи через пандемію.
На початку листопада Японія підтвердила плани поступово послаблювати прикордонні обмеження, пов’язані з COVID-19.
Статистика COVID-19: понад 13 тисяч нових випадків за добу та 473 померлих
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби, 7 листопада, в Україні зафіксували 13 068 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Згідно з повідомленням, з цього числа хворих є 790 дітей та 145 медпрацівників.
Також за минулу добу госпіталізовано – 3 532 особи, померли 473 людини, одужало – 8 200.
За весь час пандемії в Україні захворіли понад 3 мільйони людей, 72,5 тисяч померли.
Невакцинованих учителів і чиновників від сьогодні відсторонятимуть від роботи
З 8 листопада нещеплених від СOVID-19 працівників освіти і посадовців відсторонятимуть від роботи, йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів України.
Раніше уряд оприлюднив перелік представників професій, які підлягають обов’язковій вакцинації.
Так, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:
– центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
– місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
– закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
У МОЗ раніше пояснили, що педагоги та інші категорії з цього переліку, які мають медичні протипоказання до вакцинації, мають отримати відповідну довідку у сімейного лікаря, решта без вакцини будуть відсторонені без збереження заробітної плати.
Після появи відповідного наказу серед громадськості були окремі заяви, що він є дискримінаційним.
Наприкінці минулого тижня у Міносвіти повідомляли, що повний цикл щеплення від COVID-19 отримали майже 835 тисяч вихователів дитсадків, учителів шкіл, профтехучилищ, коледжів, викладачів університетів та інших працівників закладів освіти.
Немає щеплення – немає праці. Невакцинованих педагогів і чиновників відсторонять від роботи
Від завтра, 8 листопада, набуває чинності наказ МОЗ, норма якого не допускає до роботи невакцинованих від коронавірусу вчителів, держслужбовців та науковців. Працівники, які не отримали щеплення, відстороняються без збереження зарплати та без нарахування стажу за ці дні. Що про це думають представники цих категорій і які тут є нерозв’язані питання?
Суд у США зупинив дію указу Байдена про вакцинацію для приватних компаній
У США Федеральний апеляційний суд ухвалив рішення, яким тимчасово зупинив дію указу президента Джо Байдена щодо вакцинації співробітників американських компаній із понад 100 працівниками.
Суддя заявив про «серйозні законодавчі й конституційні» проблеми в тексті указу.
Рішення суд ухвалив після того, як кілька штатів подали судові позови проти нових правил, що мали б почати діяти 4 січня.
Про нові вимоги оголосили 5 листопада. Згідно з ними, десятки мільйонів американців, які працюють у компаніях зі 100 і більше співробітниками, мають бути повністю вакциновані від COVID-19 до початку 2022 року або проходити щотижневе тестування на вірус.
Вимоги стосуватимуться близько 84 мільйонів працівників середнього і великого бізнесу.
Положення мають змусити компанії вимагати, щоб невакциновані працівники показували негативні тести на COVID-19 принаймні раз на тиждень і носили маску під час роботи.
Деякі губернатори-республіканці, які стверджують, що демократ Байден перевищує свої повноваження, пообіцяли боротися з новими вимогами.
Цього тижня в Білому домі повідомили, що 70% дорослого населення у США повністю вакциновані від COVID-19, першу дозу вакцини отримали 80%.
Самопризначення антибіотиків і гормонів при COVID-19 погіршує прогноз на одужання – лікарка
Лікарка ковідного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Аріана Мохаммад в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода попередила про небезпеку самопризначення антибіотиків і гормонів при коронавірусному захворюванні COVID-19.
Лікарка каже, що дедалі частіше спостерігає ситуацію, коли пацієнти без показань «самостійно чи за порадою сімейних лікарів» призначають собі антибіотики і гормони.
«Наші пацієнти приймали вдома достатньо немаленькі дози гормонів, вони їх поступово починають збільшувати, хоча у них ще не наступив цитокіновий шторм, у них немає гіпоксемії, у них немає проявів дихальної недостатності. І вони приїжджають до стаціонару, вже будучи на певному проміжку часу прийому гормонів. І от тоді вони являються більш слабкими відповідачами на ту терапію, яку ми даємо їм у стаціонарі. Тому що вони пригнічують імунну відповідь», – пояснила вона у «Суботньому інтерв’ю».
Невиправдане вживання ліків погіршує прогноз на одужання, наголошує лікарка. І додає, що таких пацієнтів складніше лікувати, коли вони потрапляють до лікарні. Зокрема, у її практиці траплялися навіть летальні випадки.
«Наші пацієнти, на жаль, забули, що гормони, «Дексаметазон» у тому числі – це насправді досить серйозна ситуація, «Дексаметазон» – що це? Це синтетичний гормон кори наднирників, який впливає на дуже багато ланок, на роботу взагалі нашого організму. І якщо пацієнт, який, наприклад, хворіє п’яту добу, у нього навіть є пульсоксиметр, у нього сатурація 95-96, при інтенсивному навантаженні спускається до 94, сам собі вирішує, «щоб мені було легше», призначає собі «Дексаметазон» в дозі стільки-то, одна ампула чи одна таблетка. Вони не оцінюють того, що на такому етапі захворювання «Дексаметазон» чинить навпаки – імуносупресивну дію. Тобто він вже завідомо погіршує прогноз пацієнта, який міг би одужати без призначення гормонів. І це зараз стало прямо пошестю!», – зазначає Аріана Мохаммад.
Лікарка застерігає, що антибіотики й гормони можна приймати лише після низки досліджень та аналізів і лише за призначенням лікаря: «Ці аналізи повинен інтерпретувати в першу чергу лікар, не пацієнт по референтних значеннях. І лише з ним вирішувати питання про подальше призначення ліків».
Поліція повідомила про виявлення в «Борисполі» 17 підроблених COVID-сертифікатів
В аеропорту «Бориспіль» за два дні правоохоронці виявили 17 COVID-сертифікатів з ознаками підробки, повідомила пресслужба поліції Київської області.
«Так, 5 листопада на території аеропорту 7 осіб пред’явили підроблені документи про вакцинацію, і ще 10 подібних COVID-сертифікатів виявили 6 листопада», – йдеться в повідомленні.
У поліції додали, що відкрили кримінальні провадження за статтею 358 Кримінального кодексу України щодо підробки, а також використання підроблених документів.
22 жовтня поліція Києва повідомила, що в аеропорту «Бориспіль» колишня народна депутатка з сестрою намагалися використати підробні COVID-сертифікати про вакцинацію, щоб потрапити в Україну. Пізніше з’ясувалося, що йдеться про Надію Савченко та її сестру Віру.
Повідомлялось, що підробні документи вилучили і відкрили за фактом кримінальне провадження.
В Україну доставили близько 3 мільйонів доз вакцини Moderna
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ 7 листопада доставив в Україну 2 930 300 доз мРНК-вакцини від COVID-19 виробництва компанії Moderna. Про це повідомили представництво ЮНІСЕФ в Україні і Міністерство охорони здоров’я.
Україна отримує вакцини безкоштовно у межах COVAX – ініціативи солідарності міжнародної спільноти, щоб сприяти доступу до ефективних і безпечних вакцин від COVID-19 для всіх країн, уточнили в МОЗ.
Загалом у рамках COVAX, разом із цією поставкою, ЮНІСЕФ доправив в Україну 7 415 810 доз вакцин різних виробників (Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Sinovac).
«Неможливо спокійно дивитися на те, як задихаються в переповнених лікарнях люди. Натомість вакциновані у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації, ніж нещеплені. Згідно із найновішим опитуванням, проведеним ЮНІСЕФ, 42% українців, які ще не вакцинувалися, готові щепитись – це обнадійливо. Будь ласка, отримайте захист зараз», – сказав Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Від кінця жовтня в Україні фіксують рекордно високі рівні нових заражень і смертей від COVID-19. Станом на 7 листопада в Україні від початку пандемії коронавірусною хворобою заразилися понад три мільйони людей, більше ніж 72 тисячі – померли, свідчать дані МОЗ.
У Росії в неробочий тиждень зафіксували максимум заражень COVID-19
У Росії за останній тиждень, який був оголошений неробочим через поширення COVID-19, виявили максимальну кількість випадків зараження коронавірусною хворобою від початку пандемії. За даними оперативного штабу, йдеться про більш ніж 281 тисячу нових випадків. Кількість тих, хто зараз проходить лікування, також зросла і досягла майже мільйона.
За останню добу в Росії виявлено трохи менше інфікованих, ніж за попередні дні – понад 39 тисяч. Кількість померлих, за офіційними даними, знову перевищила 1100, проте не стала максимальною за час пандемії. У ці дані російська влада включає і анексований Крим.
У Москві вперше майже за місяць виявлено менше ніж п’ять тисяч хворих на добу. А в Підмосков’ї навпаки досягнуто максимального показника.
7 листопада – останній день загальноросійського режиму неробочих днів, який діяв із 30 жовтня. Йдеться фактично про локдаун – було скасовано більшість масових заходів, закрито державні установи, кафе і ресторани працювали лише на виніс, школярів відправили на канікули.
У низці регіонів, включаючи Москву, локдаун почався на кілька днів раніше.
У більшості регіонів Росії, в тому числі в Москві, режим неробочих днів не продовжуватимуть. Збережеться низка обмежень, запроваджених раніше, у тому числі в деяких регіонах: використання QR-кодів з інформацією про щеплення або проходження тестів для участі в масових заходах або відвідування громадських місць.
Різке зростання захворюваності COVID-19 у Росії почалося у вересні. Зростання відзначили й у багатьох інших країнах, однак у Росії, на відміну від них, суттєво зростає і кількість померлих, що може бути пов’язане з низьким порівняно з більшістю країн Заходу рівнем вакцинації.
За офіційними даними, померли від COVID-19 у Росії близько 250 тисяч людей. Росстат наводить більші цифри з огляду на всіх померлих, у яких було виявлено коронавірус.
Так звана надмірна смертність за часів пандемії в Росії, за оцінками демографів, вже наближається до мільйона.
Коронавірус: понад 131 тисячу людей вакцинували в Україні за добу
В Україні за останню добу від COVID-19 вакцинували ще 131 406 людей. Одну дозу отримали понад 85 тисяч, повністю імунізовані – більше ніж 46 тисяч людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії принаймні однією дозою щеплені понад 11,3 мільйона людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 7,9 мільйона.
У МОЗ наголошують, що 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня були невакцинованими.
Вірус став агресивнішим, зараз госпіталізують цілими сім’ями – лікарка ковідного відділення
Палати переповнені, доводиться класти пацієнтів в коридорах, а госпіталізують цілими родинами. Так характеризує нинішню ситуацію із захворюваністю через коронавірус лікарка ковідного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Аріана Мохаммад. За її словами, вакцинованих у лікарні не більше 3 відсотків, відтак зізнається, що марш антивакцинаторів для неї «розрив свідомості і душі!».
Що робити, якщо ви відчули перші симптоми коронавірусу, як допомогти собі при легкому перебігу захворювання і чого робити не можна в жодному разі? Як довго може триматися постковідна субфебрильна температура? Які аналізи крові потрібно здавати при COVID-19 і в чому небезпека самопризначення гормонів? Кому протипоказана вакцинація? На ці та інші запитання лікарка Київської міської клінічної лікарні №3 Аріана Мохаммад відповіла в «Суботньому інтерв’ю» для Радіо Свобода.
Вакцинація дітей проти COVID-19 – чи безпечно, якою вакциною та як відбувається в Україні?
Компанія Pfizer/BioNTech отримала схвалення своєї вакцини для щеплення дітей віком від 5 до 11 років. Вакцинація розпочалася у США, де місцева Адміністрація з контролю за продуктами й ліками (FDA) схвалила вакцину, що на 90,7% ефективна у запобіганні COVID-19 у дітей такого віку. Однак досі існує чимало міфів та теорій стосовно щеплення взагалі, надто про вакцинованих дітей. З якого віку можна робити щеплення проти коронавірусу дитині, якою саме вакциною та де у світі це вже працює?
Перевірка правоохоронцями COVID-сертифікатів є законною і не є розголошенням медичної таємниці, заявляє Міністерство охорони здоров'я України у своєму повідомленні МОЗ.
«Міністерство охорони здоров'я інформує, що згідно зі статтею 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні. Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а у документах про вакцинацію цих відомостей немає», – йдеться у повідомленні МОЗ.
Міністерство зазначає, що таким чином правоохоронці при перевірках дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред'явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закону.
Поліція 1 листопада в Києві перевірила 482 транспортні засоби та склала 20 адміністративних протоколів щодо громадян через відсутність у них сертифікатів про вакцинацію та інші COVID-документи, що дозволяють проїзд у транспорті.
МОЗ: в Україні від COVID-19 з початку пандемії померли понад 72 тисячі людей
Кількість померлих від COVID-19 в Україні з початку пандемії перевищила 72 тисячі, свідчать дані Міністерства з охорони здоров’я станом на ранок 7 листопада.
Загалом від початку пандемії в Україні захворіли понад три мільйони людей.
За останню добу виявили 17 419 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 119 дітей і 195 медпрацівників.
Протягом 6 листопада шпиталізували 5 652 людей, 8 520 – одужали, 449 людей померли. За добу здійснили понад 96 тисяч тестувань.
Найбільше нових випадків виявили в Одеській (1664), Дніпропетровській (1527), Харківській (1362) областях.
«Хто цього не бачив – не зрозуміють» – хворі на COVID-19
У столичній міській клінічній лікарні №12 майже усі ліжка з киснем – заповнені. Лікарня вдруге повністю перепрофільована під лікування пацієнтів, хворих на COVID-19.
Радіо Свобода побувало в гастроентерологічному відділенні, яке нині повністю перепрофільоване на відділення терапії для хворих на коронавірусну інфекцію. Майже всі пацієнти потребують кисню і, за словами лікарів, 90% з них не вакциновані. Чи змінилося скептичне ставлення до вакцинації, яке було в пацієнтів до хвороби, і чи підуть вони вакцинуватися після лікарняного ліжка згодом? Про це – у відеорепортажі.
В Україні COVID-19 вбиває близько 700 людей за добу
Ситуація із поширенням коронавірусної інфекції у Україні стає дедалі гіршою. За добу в країні помирає майже 700 осіб. І ситуація не йде на спад. В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що послаблення слід очікувати не раніше, ніж на початку наступного року. Більше про це читайте і дивіться фотографії за лінком.