Зеленський підписав закон про видатки на кисневі станції для COVID-лікарень
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій» № 1858-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 4 листопада 2021 року. Про це повідомляє 5 листопада офіційний сайт глави держави.
«Для стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою медичні заклади мають бути забезпечені джерелами подачі кисню. Це можуть бути кисневі балони, портативні кисневі концентратори, кисневі резервуари для рідкого кисню, а також власні системи генерації кисню з повітря – кисневі станції. Встановлення кисневих станцій є надійним способом забезпечення кисневої незалежності медичних закладів. Закон, що його підписав президент, передбачає забезпечення опорних лікарень кисневими станціями, що дасть змогу зменшити попит медзакладів на кисень у балонах і таким чином знизити логістичне навантаження», – ідеться в повідомленні.
Документ на 800 мільйонів гривень збільшує обсяг бюджетних призначень Міністерства охорони здоров’я України. 650 мільйонів гривень передбачено на централізовану закупівлю кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я, 150 мільйонів гривень – на субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проєктування та встановлення кисневих станцій.
Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.
Pfizer повідомила про високу ефективність своєї нової таблетки від COVID-19
Фармацевтична компанія Pfizer повідомила про 89-відсоткову ефективність своєї нової пігулки від коронавірусної інфекції під назвою PAXLOVID, повідомляється в пресрелізі компанії. Проміжний аналіз показав зниження ризику госпіталізації або смерті від COVID-19 з будь-якої причини на 89%, якщо таблетка була прийнята впродовж трьох днів після встановлення діагнозу.
У дослідженні брали участь 1200 дорослих людей, які мали легку або середню форми COVID-19. У групі з 607 осіб, які вживали препарат, лише шість осіб було госпіталізовано, смертельних наслідків не зафіксовано. Серед тих, хто отримував плацебо, госпіталізували 41 людину з 612, з них згодом померли 10 осіб.
Компанія готує документи до американського Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для отримання дозволу на використання PAXLOVID.
«Сьогоднішні новини докорінно змінюють правила гри в глобальних зусиллях щодо запобігання руйнівним наслідкам цієї пандемії. Ці дані показують, що наш пероральний противірусний препарат, якщо він буде схвалений або санкціонований регулюючими органами, може врятувати життя пацієнтів, знизити тяжкість інфекцій COVID-19 у дев’яти з десяти госпіталізацій», – сказав виконавчий директор компанії Альберт Бурла.
На початку жовтня американська фармацевтична компанія Merck оголосила про створення таблетки, яка допомагає запобігти розвитку серйозних симптомів та госпіталізації при захворюванні на коронавірусну інфекцію.
У випробуваннях речовини молнупіравір брали участь понад 700 осіб, серед яких були пацієнти групи ризику. За даними компанії, лише 7% тих, хто вживав препарат, потрапляли в реанімацію проти 14% тих, хто не вживав. За словами представників Merck, препарат необхідний на ранній стадії встановлення діагнозу – бажано протягом перших п’яти днів після зараження. Під час досліджень таблетки давали двічі на день. Вони не мали значного ефекту на людей, які отримували препарат на пізніх стадіях хвороби.
Волинь з 8 листопада входить у «червону зону» за поширенням COVID-19 – Немчінов
З 8 листопада Волинська область переходить у «червону зону» за поширенням COVID-19, повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов у фейсбуці.
«Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00:00 8 листопада 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Волинської області. Червоний рівень епідемічної небезпеки передбачає ряд обмежень. Зокрема, забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані», – повідомив Немчінов.
У Міністерстві охорони здоров’я уточнюють: на «червоному рівні» робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.
Наразі, за даними Міністерства охорони здоров’я, у «червоній зоні» епіднебезпеки перебувають Херсонська, Одеська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Сумська, Миколаївська, Рівненська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Хмельницька, Чернігівська, Львівська області та Київ.
За даними МОЗ, на Волині з початку пандемії зафіксовано понад 80 тисяч випадків COVID-19, минулої доби захворіли 612 людей, померли – 13 (із загалом 1599).
Поліція підтвердила «конфлікт» у «ковідній» лікарні Миколаєва – головна лікарка заявляла про напад
У Миколаївському обласному центрі лікування інфекційних хвороб вночі стався «конфлікт» між родичами пацієнтки та персоналом лікарні. Про це в коментарі Радіо Свобода заявили в пресслужбі Національної поліції Миколаївської області.
«Не було ніякого нападу, там був інцидент, конфлікт між громадянами, які привезли свою родичку до лікарні і їм підняли шлагбаум, вони самі заїхали на територію лікарні», – сказала речниця поліції.
За її словами, шлагбаум лікарні був пошкоджений, але не зламаний.
Раніше головна лікарка закладу Світлана Федорова повідомила у своєм фейсбуці, що вночі проти 5 листопада до лікарні «увірвалася група незнайомих людей», вимагаючи допомоги для хворої на COVID-19 родички.
«Зламали шлагбаум, почали вибивати двері в приймальне відділення. З погрозами накинулися на персонал, з вимогою «кисень!» – написала Федорова.
Вона додала, що персонал написав заяву в поліцію і просив забезпечити безпеку до ранку, але цього не було зроблено.
Радіо Свобода надішле до поліції Миколаївської області запит щодо деталей цього випадку.
Про цей інцидент також заявила народна депутатка Софія Федина «Європейська солідарність» під час години запитань до уряду 5 листопада.
«Вночі в Обласну інфекційну лікарню в Миколаєві увірвалися невстановлені особи, які вимагали надати кисень хворій людині», – сказала вона, закликаючи президента Володимира Зеленського якомога швидше підписати закон про виділення додаткових бюджетних коштів на облаштування кисневих станцій.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що його заступник сьогодні виїжджає до Миколаївської області, щоб розглянути ситуацію в цій лікарні та загалом щодо надання допомоги хворим із коронавірусною ситуацією.
Світлана Федорова стверджує, що з 10 лікарень в області, які визначені для допомоги хворим на COVID-19, лише в її закладі є для цього все необхідне.
У Миколаївській області за попередню добу виявили 769 хворих на коронавірусну хворобу.
Коронавірус: ЄС вирішив вилучити Україну з «зеленого» списку
Посли Європейського союзу 5 листопада вирішили виключити Україну з рекомендованого ЄС списку безпечних для подорожей країн, повідомив кореспондент Радіо Свобода.
Рішення має бути офіційно оголошене на початку наступного тижня.
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після виключення України з «зеленого списку» ЄС «тотального закриття» кордонів Євросоюзу не буде.
«Це рекомендація, а фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна ЄС. МЗС України активно працює з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців», – написав Кулеба у твітері.
Затримання на мітингу антивакцинаторів у Запоріжжі: Єнін заявив про відсторонення поліцейського
Одного поліцейського відсторонили від виконання обов’язків через дії правоохоронців на мітингу проти карантинних обмежень та вакцинації в Запоріжжі. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
Таким чином він відповів на звернення народного депутата від «Слуги народу» Романа Сохи.
«Поліція жорстоко побила людей, побила так, що одну людину повертали до життя протягом 15 хвилин», – заявив парламентар.
Соха закликав розслідувати випадок і покарати винних. Водночас він закликав українців вакцинуватися від COVID-19.
«Зазначена особа відсторонена від виконання обов’язків, призначене службове розслідування, за його результатами буде відповідне рішення», – відповів Єнін.
Під стінами Запорізької обласної державної адміністрації 3 листопада відбувся мітинг, учасники якого виступали проти вакцинування. Поліція повідомила про затримання п’ятьох людей, які «свідомо не виконували законні вимоги працівників поліції». При цьому один із мітингарів нібито «упав на землю», після чого поліцейські надали йому допомогу, викликали швидку, яка доправила його до лікарні.
При цьому на відео, яке розійшлося соцмережами як зняте на цій акції, видно, як людина у формі кидає мітингувальника на землю і один раз б’є його ногою. Поліція Запорізької області раніше вже заявляла про початок службового розслідування.
США встановили нові вимоги щодо вакцинації працівників приватних компаній
Уряд США встановив нові правила, згідно з якими, десятки мільйонів американців, які працюють у компаніях зі 100 і більше співробітниками, мають бути повністю вакциновані від COVID-19 до початку 2022 року або проходити щотижневе тестування на вірус.
Нові вимоги, оприлюднені 4 листопада, є черговим кроком президента Джо Байдена для того, щоб переконати американців, які вагаються щодо вакцинації, зробити щеплення.
Вимоги, які мають набути чинності 4 січня, стосуватимуться близько 84 мільйонів працівників середнього і великого бізнесу.
Положення змусять компанії вимагати, щоб невакциновані працівники показували негативні тести на COVID-19 принаймні раз на тиждень і носили маску під час роботи.
Суворіші правила застосовуватимуться до ще 17 мільйонів людей, які працюють, зокрема, у будинках для літніх людей, лікарнях. Ці працівники не матимуть можливості проходити тестування – їм потрібно буде зробити щеплення. В іншому разі вони можуть втратити роботу.
Працівники зможуть вимагати відмови від щеплень через медичні або релігійні причини. Вимоги щодо вакцинації також не поширюватимуться на людей, які працюють вдома або на вулиці.
Деякі губернатори-республіканці, які стверджують, що демократ Байден перевищує свої повноваження, пообіцяли боротися з новими вимогами.
Цього тижня в Білому домі повідомили, що 70% дорослого населення у США повністю вакциновані від COVID-19, першу дозу вакцини отримали 80%.
Уряд змінив умови отримання COVID-сертифіката про одужання
З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в «жовтій» та «червоній» зонах карантину.
«Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році. При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я», – йдеться в повідомленні урядового порталу.
Згенерувати COVID-сертифікат про одужання можна буде в застосунку або на порталі «Дія» через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік, долали в уряді.
Новий COVID-сертифікат буде двох видів внутрішній та міжнародний.
Усі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 можуть безпечно вакцинуватись.
Понад 11 мільйонів українців отримали одну дозу вакцини від COVID-19
Повідомило Міністерство охорони здоров’я України 5 листопада.
За повідомленням, повністю імунізовані й отримали дві дози понад 7,7 мільйона людей.
За добу 4 листопада в Україні 270 320 людей вакцинували проти COVID-19. Одну дозу отримали більше ніж 190 тисяч людей, повністю імунізовані – майже 80 тисяч.
У МОЗ нагадали, що 93,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня були невакцинованими.
Коронавірус: в Україні виявили понад 26 тисяч нових випадків, захворіли 1654 дітей
В Україні за добу 4 листопада виявили 26 488 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 1 654 дітей і 488 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 5 497 людей, 13 281 людина одужала, 696 людей померли.
Найбільше випадків минулої доби виявили у Дніпропетровській області (2388), Києві (1772), Львівській (1758), Харківській (1733), Одеській (1648), Запорізькій (1595) областях.
Протягом доби в Україні провели понад 148 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За весь час пандемії в Україні захворіли понад три мільйони людей, 70 842 людей померли.
У Росії зафіксували рекордну смертність від COVID-19 за час пандемії – 1195 людей
У Росії зафіксували рекордну смертність від COVID-19 за весь час пандемії. За даними оперативного штабу з боротьби із захворюванням, напередодні померло 1195 людей. Рекорд смертності фіксують у Росії третій день поспіль.
Згідно з повідомленням, минулої доби захворіли 40 217 людей. Найбільше хворих виявили у Москві (6305) та Санкт-Петербурзі (3271).
Напередодні оперативний штаб повідомляв про 40 443 хворих та 1189 померлих за добу.
Російська влада заявляє, що значна частина смертей припадає на невакцинованих громадян.
НСЗУ виплатила медзакладам майже 400 млн грн за проведення щеплень проти COVID-19
Національна служба здоров’я України з початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 виплатила медзакладам 397 мільйонів гривень за проведення щеплення. За даними НСЗУ, нині вакцинуватися можна у 1174 медзакладах (із них 65 приватних та 14 ФОП), які мають угоду з НСЗУ на відповідний пакет.
«Лідерами з виплат за вакцинацію від «ковіду» є такі регіони: місто Київ отримало за вакцинацію понад 62 млн грн; Дніпропетровська область – понад 37 млн грн. Найбільші виплати отримали такі медзаклади: Тернопільський центр первинної медико-санітарної допомоги – понад 3,1 млн грн; Центр первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міськради – понад 2,8 млн грн; Центр первинної медико-санітарної допомоги Печерського району Києва – понад 2, 6 млн грн», – йдеться в повідомленні.
НСЗУ пояснює: вакцинацію проводять мобільні команди, або команди, які безпосередньо працюють в пунктах щеплень. Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн – за першу дозу введеної вакцини і 60 грн – за другу.
За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 1 листопада понад 10 млн пацієнтів отримали одну дозу вакцини від COVID-19 і понад 7,5 мільйонів отримали дві дози.
Вакциною Файзер щеплені понад 4 мільйони 300 тисяч пацієнтів; вакциною Коронавак – понад 3 мільйони осіб; вакциною Астразенека – понад 1 мільйон 300 тисяч; вакциною Модерна – понад 1 мільйон осіб.
Щодо вікового розподілу пацієнтів, то найбільше вакцинованих у віковій групі 36-45 років — понад 1 мільйон 900 тисячі осіб, та 46-55 років – понад 1 мільйон 700 тисяч осіб.
Парламент підтримав збільшення бюджетних видатків на створення кисневих станцій
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій». За це рішення проголосували 336 народних депутатів, жоден не проголосував проти і не утримався.
Співініціаторка документу Інна Совсун («Голос») закликала спікера Руслана Стефанчука «якомога швидше» підписати документ, щоб передати його на підпис президенту.
Законопроєкт передбачає зміни в державному бюджеті на 2021 рік і створення двох нових бюджетних програм:
- «Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я» на 650 мільйонів гривень
- «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій» на 150 мільйонів гривень
Народні депутати – 39 представників різних фракцій – пояснили ініціативу тим, що закупівлі кисневих станцій є «єдиним стратегічним шляхом створення кисневої незалежності для опорних закладів охорони здоров’я, що виконують стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19».
«З огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я – встановлення кисневих станцій є єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень. Більше того, встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, такі як кисневі балони або кисневі резервуари, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню», – йдеться в поясненні.
Світові обсяги викидів CO2 повернулися до показників перед пандемією
Обсяги викидів діоксиду вуглецю досягнули позначки ненабагато меншої за рекордний показник 2019 року, свідчить доповідь консорціуму Global Carbon Project, оприлюдненої на кліматичній конференції ООН у Ґлазґо, Шотландія.
Викиди CO2 скоротилися в 2020 році на рекордні 1,9 мільярда тонн, тобто на 5,4%, оскільки країни зайшли в режим карантину, а економіка зупинилася, йдеться у звіті.
Різке очищення повітря в багатьох найбільших містах світу спонукало сподіватися, що світ на шляху до зменшення вуглецевого забруднення, але вчені стверджують, що це не так.
«Ми очікували відскоку. Що нас здивувало, то це його інтенсивність і швидкість», – сказав провідний автор дослідження П’єр Фрідлінгштайн, дослідник з моделювання клімату з Ексетерського університету у Великій Британії.
Мета кліматичної конференції – знайти способи обмежити підвищення температури на 1,5 градуса за Цельсієм вище доіндустріального рівня та уникнути найбільш катастрофічних наслідків зміни клімату. Для цього, за словами вчених, викиди CO2 повинні досягти чистого нуля до 2050 року.
Для цієї мети, за словами Фрідлінгштайна, необхідно різко скоротити викиди CO2.
«Те, що потрібно робити щороку від теперішнього часу до 2050 року – це, загалом, те ж саме (скорочення – ред.), як ми мали під час кризи з COVID-19», – сказав він.
У звіті підкреслюється стрибок викидів СО2 в Китаї, зазначається, що частка країни у світових обсягах викидів цього року становитиме майже третину від загального обсягу. Співавтор дослідження сказав, що збільшення відбулося після того, як економіка Китаю вийшла з пандемії раніше за інших, спалюючи при цьому більше вугілля та природного газу.
Цифри засновані на даних урядів щодо споживання електроенергії, подорожей, промислового виробництва та інших факторів.
У звіті також були деякі позитивні ознаки щодо викидів CO2. Наприклад, 23 країни, на які припадає чверть світових викидів за останнє десятиліття, включаючи США, Японію, Німеччину, Францію та Велику Британію, одночасно спостерігали сильне економічне зростання та значне зниження викидів.
За прогнозом доповіді, викиди у 2021 році зростуть на 4,9%, майже нівелювавши зниження 2020 року.
Коронавірус: за добу в Україні виявили понад 27 тисяч нових хворих на COVID-19
Протягом доби 3 листопада в Україні виявили 27 377 людей із COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (1 836), Дніпропетровській (2 254), Одеській (1 899), Харківській (1 656) і Житомирській (1 559) областях», – повідомляють у відомстві.
Поміж інших, захворіли 1 787 дітей та 426 медичних працівників. Госпіталізовані 5 472 людей, 699 хворих померли, у 12 464 людей констатували одужання.
За заявою міністерства, від початку кампанії з вакцинації в Україні щепилися понад 10,89 мільйона людей, з них 7,62 мільйона отримали дві дози. При цьому 93,2% госпіталізованих за минулий тиждень, за офіційними даними, не мали жодної дози вакцини.
«Здійснено тестувань за добу – 155 405 (зокрема методом ПЛР – 72 918, методом ІФА – 22 294); досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 60 193», – йдеться в повідомленні МОЗ.
Загалом за час пандемії в Україні, за офіційними даними, захворіли понад 3 мільйона людей. Одужали понад 2,47 мільйона людей, 70 146 людей померли.
Антивакцинація по-українськи: міфи, мотивація, джерела
Кілька сотень учасників мітингу активакцинаторів зібралася 3 листопада біля будівлі Верховної Ради, протестуючи проти примусового щеплення. Вони перекрили рух машин, заблокувавши урядовий квартал. Проти чого виступають ці люди, хто їх підживлює, і які основні міфи продукують супротивники щеплень? Читайте про це за лінком.
Влада Росії наказала повідомляти про противників вакцинації до прокуратури
Російська Федеральна служба з нагляду у галузі охорони здоров’я (Росздравнадзор) доручила територіальним органам повідомляти до слідчих органів та прокуратури про громадян, які беруть участь в кампанії проти вакцинації. Особливу увагу відомство просить приділити медпрацівникам, які виступають проти вакцинації. Про це повідомляє видання «Медвестник», яке має копію листа.
Відділенням Росздравнадзору доручено виявляти громадян, чия діяльність «має ознаки правопорушень» за статтями 207.1 та 207.2 Кримінального кодексу Росії. Перша стаття передбачає покарання за публічне поширення явно неправдивої інформації про обставини, що становлять загрозу життю та безпеці громадян. Друга – за громадське поширення свідомо хибної суспільно значущої інформації, що спричинило тяжкі наслідки. За ці порушення можливе покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Територіальні органи зобов’язані письмово повідомляти Росздравнадзору про передачу інформації до прокуратури або слідчих органів регіонів упродовж трьох днів.
Документ підписала керівниця Росздравнадзору Алла Самойлова, його справжність виданню підтвердили у пресслужбі відомства. Джерело видання «Медвестник» розповіло, що цей лист з’явився після засідання оперативного штабу МОЗ. На ньому обговорювалися заходи протидії руху проти щеплень, і «МОЗ було налаштоване жорстко».
Антивакцинатори зібралися під парламентом України: що не так з їхніми вимогами?
Біля будівлі Верховної Ради України 3 листопада зібрались кілька сотень людей із вимогою припинити «примусову» вакцинацію та скасувати обмеження «червоної зони». Група людей перекривала проїжджу частину на пішохідних переходах на вулиці Грушевського. Жоден з учасників не мав засобів індивідуального захисту. Вони активно виступали проти вакцинації від хвороби COVID-19.Читайте про це за лінком.
«Завдяки червоній зоні я можу виспатися»: як у Світлодарську на Донеччині переживають ковідну хвилю
Записатися на вакцинацію тут можна лише через реєстратуру лікарні – система Helsi, через яку мало б усе працювати, повідомляє, що пунктів щеплення у Світлодарську просто немає. Це місто енергетиків, як і вся Донецька область, живе у червоній карантинній зоні вже 2 тижні. Як тут дотримуються карантинних обмежень – і як адаптувалися до них? Читайте про це за лінком.
Під стінами Запорізької обласної державної адміністрації 3 листопада відбувся мітинг, учасники якого виступали проти вакцинування. Співробітники поліції розпочали роз’яснювальну роботу, вимагаючи дотримання норм карантинних обмежень під час зібрання, використовуючи звукові підсилювальні пристрої, ідеться в повідомленні поліції.
«П’ятеро громадян, які свідомо не виконували законні вимоги працівників поліції та провокували правоохоронців та інших учасників зібрання, були затримані згідно зі статтею 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Під час затримання один із чоловіків упав на землю. Співробітники поліції надали йому першу невідкладну медичну допомогу і викликали швидку. З метою діагностування травм потерпілого направили до лікувального закладу», – інформують у поліції.
Начальник ГУНП в Запорізькій області призначив службове розслідування щодо законності дій його підлеглих. У разі встановлення порушень матеріали будуть направлені до Державного бюро розслідувань у Запорізькій області.
Відповідно до пункту 3 (з позначкою 5) підпункту 15 вимог постанови Кабінету міністрів України № 1226 від 9 грудня 2020 року на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.