«Вже 16 регіонів віднесено до «червоного» рівня епіднебезпеки. У зоні ризику – Волинська, Харківська і Тернопільська області», – сказав він під час онлайн-брифінгу 3 листопада.
42% українців, які ще не вакцинувалися від COVID-19, готові це зробити – дослідження
42% українців, які ще не вакцинувалися, готові щепитись за певних умов, свідчить проведене Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) дослідження, про яке повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«Найбільше мотивує охочих щепитись те, що вакцинація може запобігти коронавірусній хворобі чи ускладненням від неї і що вони не заразять інших людей. Це дійсно так, адже вакциновані люди у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19, ніж нещеплені. Загалом, 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від COVID-19 і 62% погоджуються, що необхідно робити щеплення від COVID-19», – йдеться в повідомленні.
Серед основних причин, чому українці сумніваються в доцільності вакцинації, – недооцінка ризиків COVID-19, міфи про щеплення і небажання повторно вакцинуватися, якщо в цьому буде необхідність.
«Серед тих, хто ще не вакцинувався і не бажає цього робити, більшість не довіряють вакцинам, вважають, що вакцинація несе більше ризиків, аніж сам COVID-19 та не хочуть переживати реакцію на вакцини. А майже чверть вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19, хоч насправді абсолютні протипоказання можуть мати менше одного відсотка людей. Ті, хто не хоче вакцинуватися, не вважають пандемію серйозною загрозою чи COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі», – повідомили у МОЗ.
Там наголосили, що важливою у процесі вакцинації є роль сімейного лікаря.
«87% щеплених українців сказали, що прислухалися до поради лікаря щодо вакцинації. З тих, хто ще не вакцинувався, 77% дослухались би до поради лікаря вакцинуватись», – йдеться в повідомленні.
Дослідження проведене у вересні-жовтні 2021 року (до запровадження «червоних зон») дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Світового банку. Опитування здійснювали методом телефонних інтерв’ю. Опитали 2 006 осіб, старших від 18 років, в усіх регіонах України, за винятком АР Крим і непідконтрольних урядові територій Донецької та Луганської областей.
У Росії вдруге за листопад оновився максимальний показник смертності від COVID-19
Добова смертність від коронавірусу в Росії другий день поспіль оновлює максимум. За офіційними даними оперативного штабу з боротьби із COVID-19, в країні померли 1189 пацієнтів.
Згідно з повідомленням, за добу виявлено 40 443 нових випадки зараження. Загальна кількість виявлених випадків, за офіційними даними, досягла 8 633 643.
Незалежні демографи вважають офіційну статистику по COVID-19 в Росії заниженою.
Через зростання захворюваності по всій Росії та в анексованому нею Криму, який також подають у статистиці, дні з 30 жовтня по 7 листопада оголошені неробочими. Новгородська область Росії оголосила, що продовжує режим неробочих днів ще на тиждень – до 14 листопада.
У МОЗ відреагували на акції противників вакцинації: «насмішка над медиками і родичами померлих»
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розкритикував акції противників вакцинації в Києві, заявивши, що вони є «насмішкою» над медиками і родичами тих, хто помер від COVID-19.
«Це, на мій погляд, є насмішкою над нашими медиками і над родинами, які, на жаль, втратили своїх рідних через COVID. Повірте, у реанімаціях цей антивакцинаторський дух дуже швидко зникає, а підроблені сертифікати там не працюють. Дуже хочу, щоб ви це усвідомили саме зараз. Не вірте фейкам. Не слухайте порад у соцмережах. Користуйтеся лише перевіреною інформацією», – заявив Ляшко 3 листопада на онлайн-брифінгу.
Міністр закликав українців вакцинуватися від коронавірусу.
3 листопада в центрі Києва проходить акція протесту проти вакцинації від COVID-19, учасники якої вранці перекривали рух автотранспорту, зокрема, на вулиці Грушевського.
Заробіток по 3 млн грн щомісяця – поліція викрила чергову схему фіктивної COVID-документації
Слідчі Нацполіції викрили групу осіб у виготовленні фіктивної COVID-документації на понад три мільйони гривень щомісяця, повідомляє сайт Нацполіції.
«Фігуранти підшукували «клієнтів» на території Львівської та Запорізької областей. Один міжнародний сертифікат коштував 40 євро, а негативний ПЛР-тест – 600 гривень. Підроблені COVID-документи «ділки» відправляли «клієнтам» через поштові відділення, а грошові кошти отримували на власні банківські картки. 2 листопада правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів у Львові. При проведенні слідчих дій слідчі та оперативники виявили і вилучили підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19, бланки негативних ПЛР-тестів, чорнову бухгалтерію», – йдеться в повідомленні.
За даними слідчих, учасники схеми щомісяця виготовляли близько тисячі сертифікатів про вакцинацію та майже дві тисячі негативних ПЛР-тестів.
Наразі триває досудове розслідування.
«Зловмисникам загрожує до семи років позбавлення волі. Тривають подальші процесуальні заходи для повідомлення фігурантам про підозру та обрання їм запобіжних заходів», – повідомили у поліції.
У Львові вимагали відновити навчання у школах
У Львові невелика група батьків, чиї діти вчаться у приватних школах і державних, зібрались на акцію «Пустіть дітей до школи!», вимагаючи від міської влади відновити навчання у тих школах, де колектив вакцинований на 100%, а також із контролем за дотриманням соціальної дистанції, гігієнічних норм та маскового режиму.
Як передає кореспондент Радіо Свобода, біля міської Ратуші учасники акції поставили шкільні парти, за якими ніхто не сидів.
«Я – мама першокласника. Торік дитина мала йти в школу. Але, оскільки почався карантин, дитина залишилась найдовше у садочку. Цьогоріч у школі провчився півтора місяці і його відправили на примусові канікули, а зараз на дистанційне навчання. На жаль, молодша школа не може вчитись онлайн. Хтось із батьків має бути поруч і займатися дитиною, тобто не може працювати. Є сім’ї, де по троє дітей і не всі можуть мати стільки гаджетів. Я вакцинована, наші вчителі вакциновані. Працюють ресторани, громадський транспорт, крамниці, а школи – ні», – розповіла Радіо Свобода Анастасія Карп’як, мама двох дітей.
Також батьки дітей, які навчаються у школах Львова, створили петицію, в якій просять повернути всім дітям право на здобуття освіти і відновити навчальний процес. Адже ще за тиждень до внесення Львова у «червону» зону школи і позашкілля відправили на дострокові канікули, а з 1 листопада перевели на дистанційне навчання, наголошують батьки. А це, за їхніми словами, суперечить змінам до постанови Кабінету міністрів і численних рекомендацій UNICEF не закривати школи.
«Навчання онлайн ускладнює становище родин із соціально незахищених верств населення, в яких немає матеріальної можливості забезпечити дітей відповідними засобами: інтернетом та смартфоном, планшетом, комп’ютером. Кожен день відсутності доступу до школи лише поглиблює соціальну нерівність у можливості отримання освіти і для дітей з особливими освітніми потребами», – мовиться у петиції.
Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, який вийшов до учасників акції, повідомив, що міська комісія ухвалить рішення про відновлення роботи шкіл, залежно від статистики захворюваності, зокрема і серед учнів.
«Специфіка нового штаму в тому, що він більше вражає дітей. Збільшилось число дітей з пневмоніями у лікарнях. Львів запровадив жорсткіші обмеження. Динаміка поширення була більша. Обмеження щодо дітей дало свій результат. Ми готові відкривати початкову школу, має впасти динаміка захворюваності. Ситуацію моніторимо щодня. Динаміка зберігається висока», – говорить заступник міського голови Андрій Москаленко.
Із 30 жовтня Львів і Львівська область перебувають у «червоній зоні». Запроваджені карантинні обмеження. Промислові крамниці, а також ресторани, кав’ярні, бари працюють для клієнтів, які мають сертифікат про повну вакцинацію або ж негативний ПЛР-тест чи експрес-тест, довідку про нещодавно перенесену хворобу. У місті створили мобільні групи, які стежать за дотриманням карантинних правил.
За останню добу у Львівській області підтверджені близько 1200 нових випадків COVID-19. Померла 41 людина. 21 – мешканець Львова.
23% дорослого населення області отримали повну вакцинацію, 34% – першу дозу.
МОЗ: в Україні зробили понад 18 мільйонів щеплень від COVID-19
В Україні від початку вакцинальної кампанії зробили понад 18 мільйонів щеплень від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Зокрема, 2 листопада вакцинували 310 439 людей: понад 229 тисяч отримали першу дозу вакцини, повністю імунізовані – більше ніж 81 тисяча.
Від початку вакцинальної кампанії одну дозу вакцини отримали понад 10,6 мільйона людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – майже 7,6 мільйона.
В Україні виявили понад 23 тисячі нових випадків COVID-19, 720 людей померли
В Україні за минулу добу виявили 23 393 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 406 дітей і 421 медпрацівник, повідомило вранці 3 листопада Міністерство охорони здоров’я.
Протягом дня 2 листопада шпиталізували 5 935 людей, 11 937 – одужали, 720 людей померли, було проведено понад 157,5 тисяч тестувань.
Найбільше нових випадків виявили у Києві (2024), Дніпропетровській (1935), Одеській (1858), Запорізькій (1558), Харківській (1374) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли понад 2,97 мільйона людей, 69 447 – померли.
У США остаточно схвалили вакцину Pfizer для дітей від 5 років
США можуть почати робити щеплення від COVID-19 дітям віком від 5 до 11 років вакциною Pfizer-BioNtech, заявили органи охорони здоров’я 2 листопада, давши остаточний дозвіл на вакцинацію молодшої вікової групи.
Директор Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC) Рошель Валенскі схвалила використання дитячої дози, що становить одну третю дози, передбаченої для вікової групи від 12 до 17 років і дорослих.
Рішення відкриває шлях для початку щеплення дітей віком від 5 до 11 років вже з 3 листопада. За оцінками, 28 мільйонів дітей у США можуть бути вакциновані.
Президент Джо Байден назвав цей крок «важливим кроком вперед» у боротьбі з пандемією.
Pfizer і BioNTech заявили, що їхня вакцина показала 90,7-відсоткову ефективність проти коронавірусу в клінічному дослідженні у дітей віком від 5 до 11 років.
Депутати зможуть ходити до Ради лише з негативним тестом або сертифікатом про вакцинацію
Депутати Верховної Ради підтримали постанову, яка передбачає, що до будівель парламенту в «червоній зоні» епідемічної небезпеки можна буде потрапити лише з сертифікатом про вакцинацію від COVID-19, актуальним ПЛР-тестом чи довідкою про те, що людина перехворіла на коронавірусну інфекцію нового типу впродовж останніх пів року.
За проєкт постанови №6154 проголосували 279 народних депутатів.
Допуск у приміщення адміністративних будівель Верховної Ради, зокрема, для народних депутатів і працівників засобів інформації, дозволяється за наявності одного з таких документів:
– документа, що підтверджує отримання вакцинації від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (2005 рік) або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19;
– іноземного COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
– негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест), що проведено не більш як за 72 години до пред’явлення документа або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що проведено не більш як за 48 годин до пред’явлення документа;
– довідки про одужання особи від COVID-19, якщо особа перехворіла не більше як за 6 місяців до пред’явлення документа.
В Ізмаїлі до реанімації перевели пацієнтку із сертифікатом вакцинації від COVID-19 – проте вакцину жінка не робила, в неї є тільки документ. Коли стало вкрай важко, хвора визнала – сертифікат є, але уколів не було. Сьогодні поліція розслідує 10 кримінальних проваджень про «фейкові» сертифікати. Одещина залишається в антилідерах рейтингів вакцинації і кількості захворілих. В самому місті є доволі великий рух «антивакцинаторів» – вони проводили одну акцію 24 жовтня і готують ще одну, 3 листопада. Більше про це читайте за лінком.
Київ: поліція здійснила 726 перевірок у перший день дії «червоного рівня»
Поліція здійснила 726 перевірок дотримання карантинних обмежень протягом дня 1 листопада, повідомляє пресслужба відомства.
За повідомленням, правоохоронці перевірили 244 підприємства і склали 18 адміністративних протоколів за порушення карантину.
Також перевірка пройшла в 482 громадських транспортних засобах, за її підсумками склали 20 адмінпротоколів та винесли 234 адміністративні постанови за перебування в громадському транспорті без засобів захисту.
З 1 листопада у Києві заборонено перевезення пасажирів громадським транспортом, у тому числі метрополітеном (крім осіб до 18 років), без негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання.
На головному залізничному вокзалі Києва запрацював пункт підтримки «Дії»
У центрі вакцинації на головному залізничному вокзалі у Києві запрацював пункт команди підтримки «Дія», повідомила пресслужба «Укрзалізниці».
«Відтепер пасажири, які отримали щеплення в центрі вакцинації на київському вокзалі, можуть на місці звернутись до команди фахівців «Дія» та вирішити питання щодо генерування СOVID-сертифікату у відповідному застосунку або на порталі.
Крім того, у пункті вакцинації на київському вокзалі також можна роздрукувати сертифікат про вакцинацію з QR-кодом – цей документ також дає право на посадку у поїзд», – йдеться в повідомленні.
«Укрзалізниця» відкрила 31 пункт безкоштовної вакцинації на залізничних вокзалах України. Станом на 2 листопада щеплення отримали понад 26 тисяч охочих. Пасажири, які мають довідку про отримання однієї або двох доз вакцини, можуть вільно подорожувати залізничним транспортом.
МОЗ: понад 93% госпіталізованих з COVID-19 в Україні минулого тижня – невакциновані
У Міністерстві охорони здоров’я повідлмили, що за минулий тиждень 25-31 жовтня 93,2% госпіталізованих з COVID-19 громадян не отримали жодної дози антиковідної вакцини.
Як повідомили у відомстві з посиланням на дані інформаційно-аналітичної системи MedData, усього минулого тижня в Україні з коронавірусною хворобою було госпіталізовано 34 489 людей, з яких 32 130 – не мали ніякої вакцини проти COVID-19.
У МОЗ наголошують, що штам коронавірусу «дельта», який наразі є панівним в Європі, вважається заразнішим та небезпечнішим за інші штами, тому закликають громадян вакцинуватися.
«Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини», – кажуть у міністерстві.
У Мінцифри повідомили про початок бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у «Дії»
В Україні розпочалося бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у застосунку «Дія», повідомила пресслужба Міністерства цифрової транформації. Як повідомили у відомстві, передбачена можливість зареєструватися на тестування задля отримання сертифіката. Сертифікат діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.
«Наразі протестувати можна ПЛР-тести з трьох лабораторій – ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб. Мінцифри спільно з МОЗ та НСЗУ активно працює над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Згодом вони відображатимуться в застосунку. Інші лабораторії поступово долучатимуться до бета-тестування», – йдеться в повідомленні.
Згенерувати сертифікат на підставі ПЛР-тестів можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію.
«Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в «Дії» треба натиснути «Послуги», вибрати пункт «COVID-сертифікати» та натиснути «Згенерувати сертифікат». Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до «Дії» – і все. Дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займає кілька хвилин», – йдеться в повідомленні.
Наразі в застосунку «Дія» також доступні: міжнародний, «жовтий» та «зелений» внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. «Жовтий» сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та «зелений» діють 365 днів.
Українські COVID-сертифікати у «Дії» офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати. Уже понад 900 тисяч українців отримали свої міжнародні COVID-сертифікати про вакцинацію.
Майже 6 млн щеплених від COVID-19 мають декларації із сімейними лікарями – НСЗУ
Національна служба здоров’я України повідомила, що близько 5,8 мільйонів пацієнтів, які уклали декларації з лікарями первинної медичної допомоги, пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, ще близько 7,4 мільйона отримали щеплення однією дозою. Про це НСЗУ повідомляє з посиланням на запущену інформаційну панель з такими даними.
Згідно з повідомленням, найбільший відсоток вакцинованих з деклараціями спостерігається серед людей вікової групи 40-64 роки – це 25,6% серед усіх вакцинованих з деклараціями.
За географічним розподілом – в лідерах Київ (29,21%), Полтавська (23,58%) та Київська області (22,66%).
Кличко: фахівці прогнозують локдаун у Києві не менше ніж на місяць
За оцінками і прогнозами фахівців, локдаун у Києві може тривати щонайменше протягом місяця, а пік чергової хвилі захворюваності на COVID-19 у столиці України – ще попереду, заявив міський голова Києва Віталій Кличко.
«Все залежить від динаміки захворюваності, від заповненості ліжок у лікарнях. Але попередньо фахівці говорять, що дуже складний період може тривати щонайменше протягом місяця. Але, якщо через два-три тижні ми побачимо, що захворюваність піде на спад, якщо ми підійдемо до критеріїв «помаранчевої» зони, відповідно до цього, комісія з надзвичайних ситуацій міста буде ухвалювати рішення про послаблення деяких обмежень. На сьогодні, на жаль, такої тенденції поки немає. І піку захворюваності, як зазначають фахівці, вірусологи, лікарі, ми ще не досягли. Тому ще раз звертаюся до всіх: будьте обережними, дотримуйтесь ключових правил безпеки і вакцинуйтеся», – заявив Кличко в ефірі телеканалу «Україна 24».
За його словами, сьогодні в Києві підготовлені понад шість тисяч ліжок для хворих на COVID-19.
«Ми продовжуємо збільшувати їх кількість. Лікарні заповнені на 70 відсотків, ліжок із киснем заповнено майже 80%. Кисень у місті поки є. Ми уклали попередньо договори з різними підприємствами на його постачання. Тобто з киснем проблем наразі немає. Але, тим не менш, є загроза: в разі збільшення кількості хворих, які потребують кисневої підтримки, я не виключаю, що можуть бути проблеми. Поки що ситуація складна, але стабільна і контрольована. Головне – аби не сталося інфекційного вибуху, коли кількість хворих перевищуватиме кількість ліжок в лікарнях. Це може призвести до колапсу медичної системи», – наголосив мер.
За його словами, нині 99% госпіталізованих із важким перебігом хвороби у медзакладах Києва – невакциновані пацієнти.
«Реанімації в лікарнях столиці вже майже заповнені. Місця ще є, але ми підходимо до критичної межі», – сказав Кличко.
У Києві з 1 листопада встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. З цього дня почала діяти низка обмежень, встановлених комісією з питань ТЕБ і НС Київської міської державної адміністрації.
У США 70% дорослого населення повністю вакциновані від COVID-19 – Білий дім
70% дорослого населення у США повністю вакциновані від COVID-19, першу дозу вакцини отримали 80%, повідомив координатор Білого дому з реагування на COVID-19 Джеф Зієнтс.
«8 із 10 дорослих мають принаймні одне щеплення, 7 із 10 – повністю вакциновані», – сказав Зієнтс 1 листопада.
Крім того, за його словами, США зосереджені на тому, щоб десятки мільйонів американців отримали бустерну дозу вакцини. Лише за останні два дні близько двох мільйонів американців отримали бустерну дозу, додав представник Білого дому.
Станом на 1 листопада число смертей від COVID-19 за час пандемії у світі перевищило 5 мільйонів. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, оприлюдненими 1 листопада, кількість смертей майже напевне занижена через обмежене тестування та смертність поза лікарнями. особливо в бідних частинах світу.
Зареєстровано майже 247 мільйонів випадків захворювання, хоча ця статистика також вважається заниженою. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, число смертей від вірусу в світі може бути вдвічі або й утричі вищим, ніж свідчать офіційні дані.
Сполучені Штати є найбільш постраждалою країною, де померли 745 836 людей, а інфікованими були 46 мільйонів. Після США найбільших втрат зазнали Бразилія (607 824 смерті), Індія (458 437), Мексика (288 365) і Росія (239 693).
Зараз пандемія в деяких частинах світу відступає, а в інших місцях посилюється, зокрема, значні частини Східної Європи разом із Україною відчувають сплеск інфікувань і смертей.
МОЗ: в Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 273 тисячі людей
В Україні від COVID-19 вакцинували ще 273 307 людей. Одну дозу отримали 207 877 людей, повністю імунізовані – 65 430 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я 2 листопада.
Від початку вакцинальної кампанії отримали одну дозу понад 10,4 мільйона людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – більше ніж 7,5 мільйонів.
У МОЗ наголосили, що 93,5 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.
Коронавірус: в Україні виявили майже 19,5 тисяч нових випадків, 700 людей померли
В Україні минулої доби виявили 19 455 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 1 263 дітей і 339 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 3 188, одужали – 12 639, померли 700 людей. Протягом 1 листопада провели понад 133,5 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
Найбільше нових випадків за минулу добу виявили в Одеській області (1908), Києві (1738), Дніпропетровській (1621), Запорізькій (1341), Харківській (1337), Львівській (1104) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 955 693 людей, 68 727 – померли.