«Червона зона» та посилення обмежень: нові правила локдауну в Києві у фото
З понеділка, 1 листопада, у Києві набули правила «червоної зони» та додаткові обмеження, запроваджені КМДА. Наприклад, у метро та наземному громадському транспорті необхідно мати COVID-сертифікат про щеплення чи негативний тест на коронавірус. На цю тему фотогалерея за лінком
Нові обмеження, штрафи і черги на вакцинацію: Київ у «червоній зоні» карантинних обмежень (відео)
У Києві з 1 листопада встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Віднині у столиці заборонено пересуватися громадським транспортом, у тому числі й підземним, без COVID-сертифікату щодо щеплення, ПЛР-тесту чи довідки про одужання. Обмеження не стосуються неповнолітніх. Більше інформації – у відео.
Число померлих від COVID-19 у світі сягнуло 5 мільйонів
Число смертей унаслідок пандемії коронавірусної хвороби нового типу COVID-19 із грудня 2019 року, коли хворобу вперше виявили в Китаї, перевищило 5 мільйонів. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, оприлюдненими 1 листопада, кількість смертей майже напевне занижена через обмежене тестування та смертність поза лікарнями. особливо в бідних частинах світу.
Зареєстровано майже 247 мільйонів випадків захворювання, хоча ця статистика також вважається заниженою. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, число смертей від вірусу в світі може бути вдвічі або й утричі вищим, ніж свідчать офіційні дані.
Сполучені Штати є найбільш постраждалою країною, де померли 745 836 людей, а інфікованими були 46 мільйонів. Після США найбільших втрат зазнали Бразилія (607 824 смерті), Індія (458 437), Мексика (288 365) і Росія (239 693).
Зараз пандемія в деяких частинах світу відступає, а в інших місцях посилюється, зокрема, значні частини Східної Європи разом із Україною відчувають сплеск інфікувань і смертей.
Київ у «червоній» зоні. Як живе столиця в умовах карантину?
З 1 листопада Київ занесений до «червоної» зони. В українській столиці запровадили низку карантинних обмежень. Про реакції киян на обмежувальні заходи, про шалений попит на вакцинацію, а також про виявлені порушення читайте у матеріалі за лінком.
COVID-19: Труханов обіцяє незалежність Одеси від привозного кисню
В Одесі відкрили четверту кисневу станцію, в 10-й міській лікарні, і готуються відкрити ще три. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов під час відкриття станції. За його словами, дві нові станції мали привезти і встановити 1 листопада, але через організаційні труднощі їх привезуть пізніше та встановлять в Одеській міській клінічній інфекційній лікарні і 8-й лікарні Одеси. Ще одна киснева станція вже зараз монтується в 3-й дитячій лікарні.
«Станції вже завантажені на автівки і виїжджають в Одесу. Ми їх вже придбали, придбали якимось дивом. Коли вони запрацюють, то будуть давати ще 3–4 тонни кисню щоденно, і ми будемо незалежні від привозного кисню», – заявив Труханов.
Загальні потреби міста в кисні станом на сьогодні становлять 12–15 тонн щоденно, говорять в міському департаменті охорони здоров’я. Вранці, за словами керівника департаменту, в міських лікарнях було тільки 4 тонни кисню, але вдень до лікарень підвезли ще 5 тонн – із заводу «Краян» і Одеського припортового заводу. Також в Одесу везуть ще 28 тонн кисню – дві машини на 18 і 10 тонн, які мають прибути вночі.
Як повідомила вранці директорка одеського обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва, в залишку Одеської області є 30 тонн кисню. Загальна потреба регіону в кисні – близько 25–27 тонн на добу.
Одарій-Захар’єва також повідомила, що лікарні регіону додатково перевірятимуть на наявність ліків з «ковідного» протоколу.
«Міністерством охорони здоров’я буде видано наказ про перевірки лікарень на наявність ліків двічі на місяць. Будуть виїжджати моніторингові групи щодо перевірки всіх безкоштовних медикаментів. Більше проблем із забезпеченням ліками не буде – НСЗУ виділяє кошти і дає фінансові гарантії, харчування і заробітну плату медикам. Комунальні послуги забезпечує обласна влада, все інше – кошти НСЗУ», – заявила директорка, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.
Як повідомляли одеському кореспонденту Радіо Свобода родичі пацієнтів з принаймні двох лікарень регіону, їм доводилося купувати ліки, в тому числі дорогий препарат ремдесивір, за власні кошти.
Наразі пацієнтів із COVID-19 на Одещині обслуговує 26 лікарень регіону. Для них працює чотири кисневі станції – в Дунайській, Арцизькій, Роздільнянській і Подільській лікарнях. Додатково станції готуються до відкриття в Доброславській, Біляївській, Чорноморській, Татарбунарській, Великомихайлівській, Тарутинській, Овідіопольській і обласному клінічному центрі водників. Ще одну станцію відкриють у Роздільнянській лікарні.
Українці згенерували в «Дії» 5 мільйонів COVID-сертифікатів – Федоров
Загальна кількість згенерованих українцями у застосунку «Дія» COVID-сертифікатів сягнула п’яти мільйонів і продовжує зростати, повідомив у Telegram віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, тільки за останні чотири дні в «Дії» було згенеррвно один мільйон COVID-сертифікатів.
«Застосунком «Дія» користуються 9 млн українців. Черговий рубіж подолали дуже швидко – за 10 днів. Такий зліт пов’язаний із COVID-сертифікатами», – написав Федоров.
Напередодні стало відомо, що уряд спростив отримання COVID-сертифікатів у «Дії»: тепер для цього не потрібен електронний підпис, зокрема й «Дія. Підпис», із підтвердженням особи за допомогою Photo ID.
У МОН розповіли про перебіг вакцинації серед учителів та кількість шкіл на вимушених канікулах
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив оновлену статистику вакцинації серед працівників шкіл.
«Одну дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 91% вчителів. Двома дозами щеплено майже 447 тисяч працівників закладів загальної середньої освіти (69,2%). Найбільшу кількість вакцинованих хоча б однією дозою демонструють Київська область – 98,8%, Миколаївська – 98%, Донецька – 96%, Харківська – 95,8%, Хмельницька – 94,7%.», – написав Шкарлет у Telegram.
Також, за його даними, нині на канікулах перебуває майже 5 тисяч шкіл.
«Всього дистанційно працює понад 6 тисяч закладів загальної середньої освіти, з яких 3 312 вимушені перебувати на канікулах через відсутність 100% вакцинації у «червоній зоні»: 819 шкіл Львівщини; 476 – Дніпропетровщини; 387 – Івано-Франківщини», – зазначив міністр.
Напередодні у Міносвіти заявляли, що двома дозами вакцирни проти COVID-19 щеплено понад 730 тисяч працівників закладів освіти.
COVID-19: добова смертність у Росії знову перевищила 1000 осіб
Росія повідомила ще про 1158 смертей, пов’язаних з коронавірусом, за останні 24 години, що всього на три менше, ніж «рекорд», встановлений напередодні.
За даними оперативного штабу з боротьби із COVID-19, за минулу добу в країні виявили 40 402 нових випадків зараження, третій день поспіль ця цифра перевищує 40 тисяч. На лікуванні перебувають близько 932 тисяч пацієнтів.
За час пандемії в країні з 146-мільйонним населенням зареєстровано понад 8,5 мільйона випадків зараження. Офіційне число смертей від COVID-19 у Росії становить близько 240 тисяч людей, що є найбільшим у Європі і четвертим за величиною у світі після США, Бразилії та Індії.
Щоб стримати поширення інфекції, президент Росії Володимир Путін встановив оплачуваний «неробочий» період з 30 жовтня по 7 листопада, протягом якого більшість державних установ та приватних підприємств мають призупинити свою діяльність.
Оксфордський словник назвав Vax словом 2021 року
Словом 2021 року, за версією укладачів Оксфордського словника, стало слово Vax. Це коротка форма слова vaccine (вакцина) та похідних від нього, таких як вакцинація, вакцинуватися.
«Немає слова, що краще відображає атмосферу цього року, ніж Vax, цього року його використовували в 72 рази частіше, ніж минулого», – повідомляється на сайті словника.
Крім того, з’явилися такі неологізми, як: vaxxie (ваксі) – фото, зроблені під час вакцинації, за аналогією з селфі, а також нові похідні від цього слова, наприклад, anti-vaxxer (противник вакцинації) або double-vaxxed (людина, вакцинована двома дозами), або – vax pas (паспорт вакцинації).
Британські лінгвісти зазначають, що тенденція до більш частого вживання аналогів слова Vax зафіксована багатьма мовами.
Слово Vax англійською мовою існує з 1799 року. Воно походить від латинського vacca – корова. Тоді британський лікар Едвард Дженнер розробив вакцину від натуральної віспи, використовуючи вірус коров’ячої віспи, безпечної для людини. Його препарат отримав назву – вакцина.
Минулого року укладачі Оксфордського словника не змогли вибрати найпопулярнішого слова. Експерти заявили, що 2020 рік неможливо описати одним словом.
«Почув від держави – зроби навпаки». Чому білоруси не хочуть вакцинуватися
Білорусь на коронавірусних мапах Європи та Америки позначена темно-бордовим кольором – туристам звідси заборонений в’їзд до багатьох країн світу, на тих, хто з’їздив до Білорусі, чекає карантин. Офіційній статистиці COVID-19, яка, очевидно, занижена, не вірять навіть самі білоруси. В інтернеті ширяться історії про переповнені морги, нестачу місць на цвинтарях, смерті серед молоді. Водночас у країні – трохи більше ніж 22% вакцинованих. Незважаючи на те, що щеплення від «ковіду» в Білорусі можна зробити вільно і воно безкоштовне, а на деяких підприємствах за це навіть матеріально винагороджують, люди не поспішають, а багато хто категорично відмовляється вакцинуватися. Чому – телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», розповіли лікар-реаніматолог, клінічна фармацевтка та мінчанка, яка перехворіла на коронавірус під час вагітності.
Рівень госпіталізацій в Україні вийшов на плато після 3-місячного зростання – Ляшко
Рівень госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні нині перебуває на плато після тримісячного зростання, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 1 листопада під час онлайн-брифінгу.
«Темпи вакцинації в Україні вже приносять перші позитивні результати. Шостий день поспіль рівень госпіталізацій в Україні перебуває на плато після більш ніж тримісячного зростання. Завдяки вакцинації за останній тиждень вдалося врятувати 1238 життів», – сказав він.
За словами міністра, захворюваність на COVID-19 зафіксувалася на найвищих показниках і «наша спільна справа – зрушити цю захворюваність на спад, а не на подальше зростання».
Раніше в МОЗ повідомили, що минулого тижня в Україні зробили рекордну кількість щеплень від COVID-19 – понад 1,74 мільйона.
У Києві з 1 листопада встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19
Від сьогодні починає діяти низка обмежень, встановлених комісією з питань ТЕБ і НС Київської міської державної адміністрації.
Зокрема, заборонено:
- перевезення пасажирів громадським транспортом, у тому числі метрополітеном (крім осіб до 18 років), без негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від згаданої хвороби;
- перевезення пасажирів громадським транспортом – трамваями, тролейбусами, автобусами та маршрутними таксі – у більшій кількості, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу;
- відвідування ТРЦ особами, які не досягли 18 років, без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР-тест на COVID-19 або експрес-тест на визначення антигена строком дії 72 години; або «зелений» COVID-сертифікат; або документ про одужання.
- перебування без захисних масок на територіях закладів охорони здоров’я й освіти; у підземних переходах; на зупинках громадського транспорту і на інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання фізичної дистанції не менше від одного метра;
- роботу закладів громадського харчування, крім доставки і замовлень на винос (дозволяється за умови наявності у всіх відвідувачів і робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання);
- діяльність хостелів (дозволяється за умови наявності у всіх клієнтів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання);
- відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту (дозволяється за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання);
- приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд України ті їхніх тренерів (дозволяється за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання);
- проведення всіх масових заходів, крім офіційних спортивних заходів без глядачів, заходів з атестації та оцінювання якості освіти (дозволяється за умови наявності у відвідувачів та робітників закладів негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або «зеленого» COVID-сертифіката; або документа про одужання);
- проведення закладами охорони здоров’я усіх форм власності планових заходів із госпіталізації, крім низки невідкладних і термінових випадків.
Згідно з рішенням, заклади освіти Києва з 1 листопада мають перейти на дистанційний режим.
Дитячі садки можуть працювати за умови, якщо всі працівники мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.
Станом на 1 листопада в «червоній» зоні епідемічної небезпеки, крім Києва, перебуває 15 областей України.
Обдурити «Дію». Свідчення про те, як працює «конвеєр підробок» про вакцинацію в Україні
Сотні кримінальних проваджень за підробку документів про вакцинацію від коронавірусу, викриті мережі, які виготовляли підробки та вносили неправдиві дані про щеплення у «Дію». Про це звітують Нацполіція та Міністерство охорони здоров'я України. Проте попит і пропозиція щодо підроблених «ковід-сертифікатів» і далі зростає на тлі посилення в Україні карантину та додаткових обмежень для невакцинованих. Радіо Свобода зібрало свідчення про те, як працює «конвеєр підробок» у різних регіонах та звернулося із цими фактами до МОЗ і МВС.
МОЗ: минулого тижня в Україні від COVID-19 вакцинували більше, ніж за весь червень
За минулий тиждень в Україні зробили 1 740 231 щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров’я, це більше, ніж за весь червень.
31 жовтня в Україні вакцинували 117 818 людей: одну дозу отримали 89 546 людей, повністю імунізовані – 28 272.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено понад 10 мільйонів людей, з них повністю імунізовані й отримали дві дози – понад 7,4 мільйона.
У МОЗ наголошують, що 94% шпиталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.
В Україні виявили ще майже 14 тисяч випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за останню добу виявили ще 13 936 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 905 дітей і 111 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За цими даними, за минулу добу шпиталізували 3 828 людей, 5 885 – одужали, 298 людей одужали.
Найбільше хворих 31 жовтня виявили в Одеській (1281), Харківській (1227), Львівській (1166) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 936 238 людей, 68 027 – померли.
Псакі написала про це у твітері 31 жовтня, додавши, що має легкі симптоми хвороби.
За словами речниці, з 26 жовтня у неї не було тісного особистого контакту з президентом Джо Байденом або високопоставленими співробітниками Білого дому. Псакі почала самоізоляцію 27 жовтня після того, як позитивний тест на COVID-19 отримав один із членів її родини.
За даними Білого дому, Байдена, який цього тижня перебуває в поїздці до Риму і Глазго, востаннє тестували 30 жовтня, і результат був негативним.
Раніше Псакі повідомила, що 78-річний президент США часто проходить тести і отримав три дози вакцини від COVID-19 Pfizer/BioNTech, зокрема бустерну дозу 27 вересня.
Китай не знав про вірус перед першим спалахом COVID-19 – розвідка США
У США опублікували звіт Служби директора національної розвідки США щодо встановлення походження коронавірусу. Напевне стверджують лише те, що офіційна влада Китаю не знала про вірус перед початком першого спалаху COVID-19 у грудні 2019 року. Також за висновками розвідки, є підстави вважати: коронавірус не був створений як біологічна зброя.
Вірус, що спричиняє COVID-19 не був розроблений в якості біологічної зброї. І Китай під час першого спалаху не знав із чим має справу. Про це йдеться у звіті Служби директора національної розвідки США, оприлюдненому 29 жовтня.
А от щодо походження коронавірусу, то точно встановити причини і джерела його виникнення можливо і не вдасться, зауважують американські розвідники.
Звіт опублікований за результатами дослідження, проведеного на замовлення президента США Джо Байдена. Він базується на інформації зібраній впродовж 90 днів до серпня 2021 року.
МОН про вакцинацію: двома дозами вакциновано понад 730 тисяч працівників закладів освіти
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про оновлену статистику показників вакцинації серед освітян.
«Двома дозами вакцини від COVID-19 в Україні вже щеплено понад 730 тисяч вихователів садочків, вчителів шкіл, профтехів, коледжів, викладачів університетів та інших працівників закладів освіти. Одну дозу вакцини від COVID-19 отримали 87,3% освітян нашої країни», – зазначив Сергій Шкарлет.
Також міністр проінформував, що найвищі показники щеплених принаймні першою дозою демонструють педагоги у Миколаївській області – 93,6%, Київській – 92,8%, Харківській – 92,5%, Донецькій – 92,1% та Тернопільській – 90,3%.
Показник вакцинованих освітян у закладах вищої освіти (принаймні однією дозою) наближається до 80%, вказали у МОН.
Сертифікат у «Дії» про вакцинацію тепер можна отримати без підтвердження по фото – Мінцифри
Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів у застосунку і на порталі «Дія», повідомляє сайт Міністерства цифрової трансформації.
«Тепер для цього не потрібен електронний підпис, зокрема, і «Дія.Підпис», для якого було треба було підтвердження особи за допомогою Photo ID. Тепер достатньо буде згоди користувача. Створення сертифікату без підпису вже доступно в останньому оновленні застосунку, тож оновіть його. Відтепер українцям не потрібно мати е-підпис для того, щоб згенерувати COVID-сертифікат, як на порталі, так і у застосунку Дія – достатньо буде авторизації через BankID чи Mobile ID», – пояснили у міністерстві.
Для того, щоб отримати сертифікат у застосунку «Дія», повинна бути ID-картка чи біометричний закордонний паспорт. У іншому випадку, це можна зробити на порталі.
COVID-19 в Росії: у жовтні вперше за один місяць – понад 1 мільйон інфікованих
У Росії у жовтні, вперше з початку пандемії COVID-19, кількість інфікованих перевищила мільйон осіб. За даними оперативного штабу боротьби з коронавірусом, з 1 по 31 жовтня зафіксовано 1 мільйон три тисячі хворих, що на 70% більше, ніж попереднього місяця.
Попередній максимум за кількістю заражень за один місяць був у грудні 2020 року – 864 тисячі інфікованих.