Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Одещина: через перенавантаження вийшла з ладу киснева станція – її обіцяють полагодити впродовж тижня

У багатопрофільній лікарні в місті Роздільна, Одеська область, 28 жовтня зламалась киснева станція. Вона давала умовно дві тони кисню на добу, половину того, що потребував медичний заклад для лікування «ковідних» пацієнтів. Про це Радіо Свобода розповів анестезіолог лікарні Іван Черненко.

«В нас встановлено чотири кріоциліндри, кожний по пів тони. В цілому вистачає двох циліндрів на добу-півтори. Кріоциліндри використовуємо для важких пацієнтів, решту потреб перекриваємо концентраторами, забрали їх у сімейних лікарів», – повідомив Черненко. Також у лікарні є кисневі балони.

Реанімаційне відділення на 25 ліжок потребує до двох тон кисню на добу, основне «ковідне» на 45 ліжок – також близько двох тон. Станція зламалася три дні тому. Лікар зазначив, що наскільки йому відомо, зламався блок керування станцією.

Київ просить уряд оголосити «червону зону» через COVID-19, з 1 листопада оголошено жорсткі обмеження

Мер Києва Віталій Кличко у четвер на терміновому онлайн-брифінгу звернувся до уряду з проханням про запровадження у столиці «червоного рівня» епіднебезпеки через збільшення кількості хворих на COVID-19.

За словами Кличка, столична влада оголошує з 1 листопада жорсткі обмеження на відвідини закладів, школярі з понеділка в школи не повернуться, а транспорт їздитиме без обмежень, але наявність COVID-документів у пасажирів перевірятимуть спецгрупи правоохоронців вибірково.

Так, зокрема, за словами Кличка, тільки з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом можна буде працювати і відвідувати заклади харчування, готелі, установи і заклади соціального захисту, спортзали, фітнес-центри, ЦНАПи, управління праці та соцзахисту, управління Пенсійного фонду, проводити масові заходи, відвідувати ТРЦ. Діти і підлітки відвідують ТРЦ тільки з батьками, які щеплені, або мають негативний ПЛР-тест.

Навчальний процес після канікул, які закінчуються 1 листопада, відновиться тільки в дистанційному режимі, і так буде до нормалізації ситуації. Дитсадки продовжують працювати за умови вакцинації 100% персоналу.

У Києві за минулу добу виявили 1451 хворого на COVID-19, 39 людей померли.

Усього за період пандемії в Києві підтверджено 255 788 випадків хвороби, померли 6030 людей.

«Ця хвиля – хвиля невакцинованих людей». Очільник Миколаївщини та віцемер Херсона – про боротьбу з коронавірусом в Україні

В Україні за минулу добу, 27 жовтня, зафіксували добовий рекорд захворюваності: 26 тисяч 71 новий випадок COVID-19 (у тому числі 1830 серед дітей і 477 – серед медпрацівників). За кількістю нових інфікувань країна посідає шосте місце у світі та четверте у Європі, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

У «ковідних» відділеннях деяких українських лікарень не вистачає медичного кисню. Зупинилося одне з підприємств, яке виробляло цей життєво важливий газ, повідомив «Українській правді» міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Кисень довелося купувати у Польщі.

В ефірі телеканалу «Настоящее время» голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім та віцемер Херсону Роман Головня визнали проблеми з поставками кисню та прокоментували статистику захворюваності.

У Росії вперше виявили понад 40 тисяч хворих на COVID-19 за добу, смертність теж рекордна

У Росії за добу 27 жовтня виявлено 340 096 нових випадків захворювання на COVID-19, повідомляє оперативний штаб у Москві, це рекорд за весь час пандемії.

Минулої доби зафіксована також і максимальна з початку поширення хвороби смертність. 27 жовтня померли 1 159 людей, у яких був підтверджений діагноз COVID-19. Росія включає до своїх зведень і дані з окупованого українського Криму.

Через зростання захворюваності російський президент Володимир Путін оголосив неробочими дні з 30 жовтня до 7 листопада включно. Через святкування в Росії Дня народної єдності фактично неробочими будуть тільки три дні, з 1 до 3 листопада. Регіони з найскладнішою епідеміологічною ситуацією могли оголосити неробочі дні вже з 23 жовтня.

Пластикові маски на співробітниках сфери обслуговування не є засобом індивідуального захисту – ЦГЗ

Захисні маски із прозорого пластику, які подекуди використовують співробітники сфери громадського харчування та обслуговування замість звичайних медичних масок, не вважаються засобом індивідуального захисту, повідомив у фейсбуці Центр громадського здоров’я.

«Прозорі пластикові захисні маски через особливості своєї конструкції, а саме нещільне прилягання до обличчя, створюють лише ілюзію захисту, бо лише частково закривають обличчя на рівні рота, а тому їх використання наражає на небезпеку і користувача, і оточуючих», – йдеться в повідомленні ЦГЗ.

У відомстві наголошують: пластикові маски не належать до засобів індивідуального захисту.

«Вони не можуть замінити використання захисних медичних масок чи захисних щитків», – вказують фахівці і закликають використовувати «правильні» маски, які мають закривати рот і ніс, а також продовжувати використовувати їх навіть після отримання повного курсу вакцинації від коронавірусу.

В Україні ігнорування норми щодо наявності захисної маски в умовах карантину передбачає штраф від 170 до 255 гривень.

Новий рекорд: за добу від COVID-19 вакцинувалися майже 292 тисячі людей

В Україні протягом минулої доби, 27 жовтня, зробили 291 985 щеплень від COVID-19. У Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що це новий рекорд.

Одну дозу минулої доби отримали 212 684 людини, повністю імунізована – 79 301 людина.

Усього в країні завершили вакцинацію понад 7 мільйонів 217 тисяч людей. Україна посідає за цим показником одне з останніх місць у Європі (у відсотках від числа дорослого населення).

В Україні зафіксована рекордна добова захворюваність на COVID-19

В Україні 26 жовтня виявили 26 071 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, це новий рекорд за весь час пандемії. Серед нових виявлених хворих – 1830 дітей і 477 медпрацівників.

Протягом доби госпіталізували 5366 людей, 10 006 – одужали. Померли 576 хворих.

За добу провели понад 151 з половиною тисячу тестувань.

Загалом від початку пандемії в Україні виявили понад 2,85 мільйона хворих на COVID-19, померли 66 204 людини.

Болгарія з 30 жовтня закриває в’їзд для туристів з України

Україна внесена Болгарією до «червоної зони» і з 30 жовтня в’їзд на територію країни буде дозволений лише особам зі статусом постійного та довгострокового проживання на території Болгарії та членам їхніх сімей, повідомило посольство України в Болгарії.

«Вищезазначені особи допускаються на територію Болгарії після пред’явлення дійсного цифрового COVID сертифікату ЄС про вакцинацію чи перенесення хвороби або аналогічного документа, одночасно з негативним результатом PCR тесту на COVID-19, який зроблений за 72 години до в’їзду в країну та сертифікований дійсним цифровим COVID сертифікатом ЄС про тестування на COVID-19 або аналогічним документом, що містить ті самі дані, що й дійсний цифровий COVID сертифікат ЄС про тестування на COVID-19», – повідомили у посольстві.

Одещина забезпечена медичним киснем для COVID-лікарень – МОЗ

Одеса та Одеська область забезпечені медичним киснем і потреби госпіталізованих хворих на COVID-19 у кисневій терапії забезпечуються повністю, повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

«Одеська область зараз перебуває у червоному рівні епіднебезпеки, зараз тут хворіє 33 127 людей. Проте система закладів, які працюють із хворими на COVID-19, здатна забезпечити потребу тих, кому призначили кисневу терапію, відповідним лікуванням. Ми щиро вдячні усім компаніям, які постачають кисень в лікарні Одещини за те, що вони оперативно включаються та реагують на всі прохання медиків», – сказав Олександр Комаріда.

За даними МОЗ, протягом минулої доби у закладах охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 в Одеській області, загалом спожили 18,9 тонни рідкого та 368 балонів газоподібного кисню.

Через нестачу кисню в одеській лікарні вночі перевозили пацієнтів із COVID-19 з одного корпусу в інший

В Одесі через запізнілу доставку кисню довелось перевозити хворих на COVID-19 з одного відділення лікарні в інше – там було 43 пацієнти у тяжкому стані, 13 з них на апаратах штучної вентиляції легень. Їх перевозили разом із частиною обладнання.

Інцидент у реанімаційному відділенні на вулиці Міхновського стався у «Центрі соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради. Як розповіла журналістам головний лікар закладу Світлана Єсипенко, проблеми із постачанням кисню були впродовж шістьох тижнів.

«Регулярно ми переключались на кисневі балони, що не було правильно для лікування тих, хто був на апаратах ШВЛ або потоковому кисню. Ми інформували обласний департамент охорони здоров’я, що нам вистачить кисню до 16:00, і коли стало зрозуміло, що постачальники не привезуть нам кисень, ми почали готувати пацієнтів до транспортування», – заявила Єсипенко.

COVID-19 в окупованому Севастополі: показники добової захворюваності зросли, бракує лікарняних ліжок

Станом на 27 жовтня в окупованому Росією Севастополі зареєстровано 337 нових випадків захворювання на COVID-19, що вище показників, оприлюднених добою раніше.

«308 осіб виписано після одужання. Померли 16 осіб віком від 44 до 87 років. Усього (за час пандемії – ред.) у Севастополі захворіли на нову коронавірусну інфекцію 37 642 особи. На цей час одужали 32 084 особи, 1 299 померли», – йдеться у повідомленні підконтрольного Кремлю уряду Севастополя.

Напередодні в Севастополі зареєстрували 330 випадків COVID-19 за добу і 14 смертей.

МОЗ дозволяє вакцинацію від COVID-19 для дітей віком від 12 років

Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від COVID-19 для дітей віком від 12 років, якщо вони не належать до груп ризику. Відповідний наказ від 13 жовтня доступний на сайті МОЗ.

Вакцинація може бути проведена за наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

У разі дефіциту вакцин треба пріоритетно забезпечити вакцинами проти COVID-19 дітей від 12 років та дорослих, які віднесені до пріоритетних груп вакцинації, мають високі ризики тяжкого перебігу COVID-19 та серйозних ускладнень від нього.

Враховуючи дані щодо безпеки та ефективності вакцини Pfizer для дітей віком від 12 років, а також зростання захворюваності SARS-CoV-2 серед дітей, рекомендується проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років.

Використання Pfizer протипоказано при наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини. Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцин Pfizer/BioNTech, необхідно відкласти введення другої дози до отримання наукових даних.

Лукашенко пояснив, чому в Білорусі не буде вакцин із країн Заходу

Олександр Лукашенко розповів, чому білоруси не можуть вакцинуватися препаратами, які виробляються в західних країнах – Pfizer, Moderna та іншими. Про це Лукашенко заявив 26 жовтня центральній районній лікарні міста Ліда, куди госпіталізують пацієнтів із COVID-19.

«У нас у країні немає іноземних вакцин, крім (російського) «Спутніка» та китайської вакцини. Але ці вакцини не гірші. Нам підкидають ідею: «Завезіть Pfizer, «Джонсон і Джонсон», «Модерну» та інше. Для чого? Щоб (люди) могли щепитися, отримати паспорт і їхати туди до своїх! Їхати на Захід, інструкції отримувати! Ось навіщо їм це треба! Їдьте туди і там вакцинуйтеся. А ми купуємо іноземні вакцини, які себе набагато краще показали, ніж західні», – говорить Лукашенко на відео, поширеному державною інформагенцією БелТА.

Лукашенко також оголосив, що у 2023 році в Білорусі буде створено власну вакцину, «пристосовану під штам 2023 року». Раніше білоруська влада заявляла, що прототип цієї вакцини нібито вже готовий і надійде у виробництво наступного 2022 року. Із чим пов’язана зміна термінів постачання, Лукашенко не пояснив.

У квітні цього року Лукашенко заявляв про відсутність у нього планів щеплюватися проти коронавірусу, оскільки, за його словами, він уже перехворів «безсимптомно» і має ще антитіла. Але потім у жовтні він змінив думку і заявив, що вакцинується проти COVID-19, коли «прийде час», але зробить це «нашою, білоруською» вакциною.

Олександр Лукашенко розповів, чому білоруси не можуть вакцинуватися препаратами, які виробляються в західних країнах – Pfizer, Moderna та іншими. Про це Лукашенко заявив 26 жовтня центральній районній лікарні міста Ліда, куди госпіталізують пацієнтів із COVID-19.

«У нас у країні немає іноземних вакцин, крім (російського) «Спутніка» та китайської вакцини. Але ці вакцини не гірші. Нам підкидають ідею: «Завезіть Pfizer, «Джонсон і Джонсон», «Модерну» та інше. Для чого? Щоб (люди) могли щепитися, отримати паспорт і їхати туди до своїх! Їхати на Захід, інструкції отримувати! Ось навіщо їм це треба! Їдьте туди і там вакцинуйтеся. А ми купуємо іноземні вакцини, які себе набагато краще показали, ніж західні», – говорить Лукашенко на відео, поширеному державною інформагенцією БелТА.

Лукашенко також оголосив, що у 2023 році в Білорусі буде створено власну вакцину, «пристосовану під штам 2023 року». Раніше білоруська влада заявляла, що прототип цієї вакцини нібито вже готовий і надійде у виробництво наступного 2022 року. Із чим пов’язана зміна термінів постачання, Лукашенко не пояснив.

У квітні цього року Лукашенко заявляв про відсутність у нього планів щеплюватися проти коронавірусу, оскільки, за його словами, він уже перехворів «безсимптомно» і має ще антитіла. Але потім у жовтні він змінив думку і заявив, що вакцинується проти COVID-19, коли «прийде час», але зробить це «нашою, білоруською» вакциною.

Львівщина переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки

З 30 жовтня у Львівській області встановлюється «червоний» рівень епідемічної ситуації у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби нового типу. Таке рішення ухвалили 27 жовтня учасники позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У Львові та області посилять карантинні обмеження, зокрема, обов’язково потрібно буде носити маски в громадських приміщеннях, транспорті, дотримуватись відстані, заборонено масові заходи, роботу торгових центрів, непродовольчих ринків. Але обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників і відвідувачів закладів і заходів – вакциновані.

Люди, які отримали повне вакцинування, зможуть пересуватись у міжрегіональному транспорті.

Сьогодні у Львові відбудеться засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій ухвалять нові правила для «червоної» зони. Невакциновані громадяни можуть вільно придбати продукти, товари першої необхідності, ліки.

За останню добу на Львівщині виявлено понад 1400 нових випадків захворювання на COVID-19, майже половина – у Львові. 13 хворих із таких діагнозом померли. Шпиталізовані протягом доби 317 людей. У реанімації перебувають 209 пацієнтів, із них на апаратах ШВЛ – 68.

Останні дні у пунктах вакцинації утворились черги охочих вакцинуватися. За словами багатьох людей, на їхнє рішення вплинули нові правила карантину. Минулого тижня в окремі дні щодоби вакцинувалися понад 20 тисяч осіб, інформує Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

На сьогодні першою дозою вакциновано лише 29% дорослого населення області, двома дозами – 20%. Фахівці центру кажуть, що для досягнення колективного імунітету вакцинованими мають бути 70% дорослого населення.

Для прикладу, у курортному містечку Моршин, де 75% дорослого населення вакциновані двічі, хворі на COVID-19 понад 20 осіб, і немає жодної людини в лікарні, інформує місцева влада. Моршин у квітні цього року увійшов у пілотний проєкт із одночасної вакцинації більшості дорослого населення.

Росія вкотре оновила рекорд добової смертності від COVID-19

У Росії за добу 26 жовтня виявлено 36 582 нових випадки захворювання на COVID-19, повідомляє оперативний штаб у Москві.

Минулої доби зафіксована максимальна з початку поширення хвороби смертність. 26 жовтня померли 1 123 людини, у яких був підтверджений діагноз COVID-19. Росія включає до своїх зведень і дані з окупованого українського Криму.

Через зростання захворюваності російський президент Володимир Путін оголосив неробочими дні з 30 жовтня до 7 листопада включно. Через святкування в Росії Дня народної єдності фактично неробочими будуть тільки три дні, з 1 до 3 листопада. Регіони з найскладнішою епідеміологічною ситуацією могли оголосити неробочі дні вже з 23 жовтня.

Вірменія оновила рекорд смертності від COVID-19

Влада Вірменії повідомила про рекордно високий рівень смертності від коронавірусної інфекції нового типу на тлі сплеску числа заражень і низького рівня вакцинації в цій країні з населенням близько 3 мільйонів людей.

За минулу добу органи охорони здоров’я зареєстрували 57 смертей від COVID-19, що є найвищим показником з початку пандемії. Лише за останній тиждень ця хвороба забрала життя понад 330 вірмен, а нові підтверджені випадки захворювання також досягли нового максимуму за цей період.

Офіційна кількість померлих від цієї хвороби зараз становить 6112.

За попередні 24 години було зафіксовано 1517 нових випадків COVID-19, в результаті чого загальна кількість інфікованих в країні досягла майже 300 тисяч.

Міністр охорони здоров’я Анаїт Аванесян 24 жовтня попередив, що лікарні Вірменії «на межі» вичерпання ліжок для нових пацієнтів з COVID-19. Він також закликав вірмен «одягати маски всюди» та робити щеплення. Багато вірмен досі не носять обов’язкових масок у приміщеннях, у тому числі в переповнених громадських автобусах.

Наразі повністю вакциновано менш як 10 відсотків населення Вірменії, це найнижчий рівень вакцинації в Європі.

Ще сім областей України віднесли до «червоної» зони – рішення комісії

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні вирішила встановити «червоний» рівень епіднебезпеки на території семи областей.

З 00:00 30 жовтня до «червоної» зони перейдуть Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська області.

На минулому засіданні було ухвалене рішення про перехід до «червоної» зони Рівненської та Миколаївської областей.

Минулого тижня на засіданні Кабміну прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд не планує вводити повний локдаун в Україні через ситуацію із захворюваністю на COVID-19.

На засіданні уряду 11 жовтня було вирішено посилити правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки. Ці правила почали діяти з 21 жовтня.

В Україні протягом доби 26 жовтня зробили 291 293 щеплення від COVID-19

У Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що це рекорд.

Одну дозу минулої доби отримали 212 013 людей, повністю імунізовані – 79 280 людей.

Усього в країні завершили вакцинацію понад 7 мільйонів людей. Україна посідає за цим показником одне з останніх місць у Європі (у відсотках від числа дорослого населення).

В Україні протягом минулої доби, 25 жовтня, виявили 22 574 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Зокрема, захворіли 1532 дітей і 339 медпрацівників.

Протягом доби госпіталізували 5925 людей, 11 593 – одужали. Померли 692 хворих.

За добу провели понад 147 тисяч тестувань.

Загалом від початку пандемії в Україні виявили понад 2,8 мільйона хворих на COVID-19, померли 65 628 людей.

«Укрзалізниця» повідомила про 10 тисяч вакцинованих на вокзалах українців

Менш ніж за тиждень на вокзалах в Україні вакцинували проти COVID-19 десять тисяч українців, повідомила пресслужба «Укрзалізниці». Повідомляється, що 10-тисячною вакцинованою стала жінка, яка зробила щеплення на вокзалі Рівного.

«Всього на вокзалі у цьому обласному центрі (у Рівному – ред.) вакцинувалися понад 600 охочих», – додали в УЗ.

Нині щеплення проти COVID-19 можна зробити на 23 вокзалах України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG