В Україні виявили понад 14 тисяч нових випадків COVID-19
В Україні протягом минулої доби, 24 жовтня, виявили 14 634 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 999 дітей і 173 медпрацівники.
Протягом доби госпіталізували 3912 людини, 4598 – одужали. Померли 330 хворих.
За добу провели майже 69 тисяч тестувань.
Загалом від початку пандемії в Україні виявили понад 2,7 мільйона хворих на COVID-19, померли 64 202 людини.
Максимум хворих у Криму. Чи буде примусова вакцинація?
Таких темпів захворювання, як нині, на окупованому Росією українському півострові не було за весь час пандемії. 22 жовтня зафіксували нову рекордну кількість – 630 інфікованих. Щодобовий приріст хворих – не менше за 20 відсотків. І це дані підконтрольної Кремлю влади Криму.
Правозахисники переконують: ці цифри істотно занижені, тому що немає статистики інфікованих серед російських військових і спецслужбовців. «Кримінформ» повідомляє: від 25 жовтня в окупованому Росією українському Криму хочуть запровадити систему QR-кодів для відвідувачів громадських місць – ресторанів, спортзалів і кінотеатрів. За інформацією російського «Інтерфаксу – на півострові готують нові антиковідні обмежувальні заходи для туристів. Адже Путін підписав указ про тиждень вихідних у листопаді в Росії, і росіяни почали масово скуповувати квитки до Криму. Отже, як півострів накрила нова хвиля коронавірусу – дивіться.
«Коктейлем з гормонів і антибіотиків ковід не лікується!» – пульмонолог Світлана Гук
Станом на 23 жовтня в Україні виявили більше 20 тисяч нових випадків зараження коронавірусом, 386 хворих людей померли, інформує МОЗ. А прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив, що Україна зіткнулася з найбільшими викликами за весь час пандемії. За словами очільника уряду, постійно зростає кількість медичних закладів і лікарів, які надають допомогу важким хворим. Чому попри наявність вакцини і досвіду у веденні ковідних пацієнтів Україна перебуває у такому стані? Чим відрізняється нинішня ситуація від цього ж періоду минулого року? Чим зумовлене стійке небажання більшості українців добровільно щепитися на фоні зростання попиту на фальшиві ковід-сертифікати?
Читайте більше тут
«Ховають у борг»: жителі Донецька та Луганська розповідають, що відбувається у «ДНР» і «ЛНР»
«Лікарні переповнені», «священники не встигають відспівувати», «вакцини немає» – ось що розповідають місцеві в Донецьку та Луганську про епідемію COVID-19 на окупованій території. Ексклюзивне відео.
Наскільки шокуюча ситуація із коронавірусом в окупації?
Що сьогодні відбувається в донецьких і луганських лікарнях? Чому бойовики угруповань «ДНР» і «ЛНР» не випускають людей на підконтрольну Україні частину Донбасу?
Як поводиться Росія? Станиця Луганська. Ексклюзивні кадри.
Німеччина передала Україні 1,5 мільйона доз вакцини AstraZeneca
Німеччина безкоштовно передала 7,6 мільйона доз вакцин від коронавірусу іншим країнам. Про це повідомляє DW.
Зокрема, 1,5 мільйона доз вакцини отримала Україна.
Найбільше доз препарату передали В’єтнаму – 2,6 мільйона. Також серед отримувачів: Єгипет, Гана (по 1,2 млн), та Намібія (0,2 млн),
Ще 10 мільйонів доз Німеччина передала міжнародній програмі рівного доступу до лікарських препаратів COVAX, ініційовану Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
В Україні зробили ще понад 177 тисяч щеплень від COVID-19
В Україні протягом минулої доби, 23 жовтня, зробили 177 730 щеплень від COVID-19.
Одну дозу минулої доби отримали 129 530, повністю імунізовані – 48 200 людей.
Усього в країні завершили вакцинацію 6 963 577 людей. Україна має за цим показником одне з останніх місць у Європі (у відсотках від числа дорослого населення).
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.
В Україні виявили понад 20 тисяч нових випадків COVID-19
В Україні протягом минулої доби, 23 жовтня, виявили 20 791 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1533 дітей і 237 медпрацівників.
Протягом доби госпіталізували 5924 людини, 6081 – одужала. Померли 386 хворих.
За добу провели понад 110 тисяч тестувань.
У Чернівецькій області з 24 жовтня посилюють карантинні обмеження – ОДА
На Буковині від завтра посилюють карантинні обмеження, повідомляє пресслужба Чернівецької Облдержадміністрації з посиланням на рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Комісія ТЕБ та НС пропонує дозволити відвідування закладів громадського харчування, спортивних, культурних, розважальних та інших установи лише за наявності сертифіката про вакцинацію, або документу, що свідчить про одужання від COVID-19. Підходить також ПЛР-тест чи експрес-тест, який чинний 72 години», – йдеться у повідомленні.
Такі обмеження стосуються й громадського транспорту, нерегулярних та регулярних перевезень в області.
«Крім осіб, які мають один із перелічених вище документів, відвідувати установи спортивного профілю можуть лише спортсмени національних збірних команд України та їхні тренери за умови дотримання санітарних норм. Заборонено проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів тощо. Не можна перебувати у громадських місцях без засобів захисту», – додали в ОДА.
Дотримання відповідних рекомендацій, що наберуть чинності 24 жовтня, перевірятимуть спеціальні групи.
Чернівецька область нині є у «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки щодо поширення COVID-19. Всього на Буковині з початку пандемії зафіксували 101 629 випадків захворювання (576 – за минулу добу), померли – 2 310 людей (за минулу добу – 14).
Пік пандемії COVID-19 в Україні та рекорд вакцинації: що відбувається
В Україні стрімко зростає кількість хворих на коронавірус і померлих від хвороби, повідомляє МОЗ. Через це, а також через карантинні обмеження для невакцинованих добова кількість щеплень 22 жовтня в Україні сягнула 289 тисяч. Однак в РНБО закликають підняти цей рівень до 400 тисяч, щоб зменшити смертність і уникнути колапсу медицини.
Щеплення проводять навіть у поштових відділеннях та на вокзалах, а окремі українські курортні містечка, де вакцинованих понад 78%, не мають ні смертельних випадків, ні тяжких хворих.
Донеччина лишається у «червоній зоні» карантину. За добу 22 жовтня в області виявили рекордну кількість хворих на коронавірус – 1230 осіб, вакцинували за добу 8650 осіб.
Працівники «Укрзалізниці» не пустили в поїзди 340 осіб без COVID-документів
З початку дії нових правил пасажирських перевезень 340 осіб (це менш як пів відсотка пасажирів) були не допущені до поїздки залізницею через відсутність належних документів. Про це 23 жовтня повідомив сайт «Укрзалізниці»
«Починаючи з 21 жовтня, було перевезено понад 125 тисяч пасажирів поїздами далекого сполучення та Інтерсіті+, з них лише 340 не допущено до поїздів через відсутність вакцинації або тесту. Загалом ситуація з перевезенням абсолютно контрольована. Пасажири отримали всю інформацію, з розумінням поставилися до нових правил перевезень та в більшості випадків їх неухильно дотримуються, – розповів керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.
В «Укрзалізниці» нагадують, що з 21 жовтня залізничні перевезення в далекому сполученні дозволені пасажирам за умови наявності в них: квитка на поїзд; документа, що посвідчує особу; документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія»); або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).
Для пасажирів віком до 18 років наявність COVID-документів не вимагається.
Кабінет міністрів 11 жовтня 2021 року ухвалив постанову, відповідно до якої в Україні з 21 жовтня почали діяти нові правила міжобласних пасажирських перевезень.
Вибух «ковіду» в Криму. У – «червоній зоні»: чи буде локдаун?
Найбільший за всю пандемію спалах захворюваності в Криму.
22 жовтня підконтрольне Росії Міністерство охорони здоров’я Криму заявило, що цифра сягнула вже 630 нових хворих на добу. Тенденція до зростання захворюваності триває вже три тижні, щодня приріст хворих – не менше за 20 відсотків. Це тільки офіційні дані підконтрольної Росії влади. Які ж реальні цифри – з’ясувати неможливо. Правозахисники впевнені, що статистика в Криму суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб. Чимало кримчан вважає винним курортний сезон, профільне підконтрольне Росії міністерство це заперечує.
Росія оновила рекорди смертності і захворюваності на COVID-19
У Росії за добу 21 жовтня виявлено 37 678 нових випадків захворювання на COVID-19, повідомляє оперативний штаб у Москві. Це максимум з початку пандемії.
Також зафіксована і максимальна з початку поширення хвороби добова смертність. За минулу добу померли 1 075 людей, у яких був підтверджений діагноз COVID-19.
Через зростання захворюваності російський президент Володимир Путін оголосив неробочими дні з 30 жовтня до 7 листопада включно. Через святкування в Росії Дня народної єдності фактично неробочими будуть тільки три дні, з 1 до 3 листопада. Регіони з найскладнішою епідеміологічною ситуацією можуть оголосити неробочі дні вже з 23 жовтня.
Рівненська ти Миколаївська області переходять до «червоної» зони
У Рівненській та Миколаївській областях із 26 жовтня запроваджується «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Про це за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 23 жовтня повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.
Комісія вирішила «застосувати на території Рівненської та Миколаївської областей обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки», – ідеться в повідомленні.
З 23 жовтня у «червоній» зоні вже перебуває Сумська область.
МОЗ повідомляє про третій поспіль рекорд вакцинації від COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що зростання темпів вакцинації залишається рекордним – за добу 22 жовтня дозу препарату від коронавірусної інфекції нового типу отримали 289 468 людей. Попередні досягнення також зафіксовані цього тижня, 20 і 21 жовтня.
Одну дозу минулої доби отримали 203 265, повністю імунізовані – 86 203 людини.
Усього в Україні завершили вакцинацію 6 915 377 людей, Україна має за цим показником одне з останніх місць у Європі (у відсотках від числа дорослого населення).
В Україні виявили понад 23 тисячі хворих на COVID-19, померли 483 людини
В Україні за минулу добу померли 483 пацієнти зі встановленим діагнозом COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Також 22 жовтня виявили 23 229 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1777 дітей і 438 медпрацівників.
Протягом доби госпіталізували 5362 людини, 8330 – одужали.
За добу провели понад 137 тисяч тестувань.
Крим у червоній зоні: чи буде локдаун? (відео)
Крим в червоній зоні. Планують оголосити локдаун. В Криму, фактично, вибух коронавірусу. Таких темпів захворювання на півострові не було за весь час пандемії. 22-го жовтня зафіксували нову рекордну кількість - 630 інфікованих. Щодобовий приріст хворих – не менше 20-и відсотків. І це дані влади Криму, підконтрольної Кремлю. Правозахисники переконують – ці цифри істотно занижені, тому що немає статистики інфікованих серед російських військових і спецслужбовців. «Кримінформ» повідомляє – від 25-го жовтня в Криму хочуть запровадити систему QR-кодів для відвідувачів громадських місць – ресторанів, спортзалів і кінотеатрів. За інформацією російського «Інтерфаксу» – на півострові готують нові антиковідні обмежувальні заходи для туристів. Адже Путін підписав указ про тиждень вихідних у листопаді в Росії, і росіяни почали масово скуповувати квитки до Криму. Як півострів накрила нова хвиля коронавірусу – дивіться.
COVID-19 на Одещині: чи дають ефект обмеження «червоної зони»
Хворіють і діти, і медичні працівники...З 21 жовтня Одеська область перебуває в червоній зоні – тут перевіряють сертифікати в міжрегіональному транспорті, закладах громадського харчування та під час масових заходів. Принаймні, мають перевіряти. Лікарі кажуть – новий епідемічний сезон розпочато, штам «дельта» характеризується високими темпами розповсюдження. А волонтери додають, що обмеження може й спрацюють, але їх потрібно було запроваджувати декілька тижнів тому.
За минулу добу на Одещині лабораторно підтверджено COVID-19 у 1484 осіб, в тому числі 65 дітей і 21 медичний працівник. Внаслідок коронавірусної хвороби померли 45 людей.
«У чому специфіка нової хвилі «ковіду»? В тому, що ще два тижні тому все було добре, а зараз у нас уже нічого немає, – розповідає Радіо Свобода волонтерка і керівник благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова. – Хвороба розвивається швидко і бурно. Від трьох до семи днів і легені уражені до 80%, катастрофічні показники крови».
У РНБО вважають, що школи, за винятком молодших класів, треба відправити «на канікули»
Міністерство освіти і науки скасувало очні заняття у більшості вищих начальних закладів на звернення Ради національної безпеки й оборони, повідомив секретар органу Олексій Данілов на брифінгу 22 жовтня.
Про це він сказав, коментуючи ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. На думку Данілова, аналогічне рішення має бути ухвалене і щодо шкіл. Секретар РНБО не уточнив, чи йдеться про дистанційне навчання, чи про зупинку навчання взагалі.
Поліція почала близько 800 кримінальних проваджень за фактом підробки COVID-документів – МОЗ
За підробку довідок про тестування і довідок про вакцинацію Національна поліція розпочала 732 кримінальних провадження, 349 особам повідомили про підозру, 281 справа направлена до суду, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до уряду 22 жовтня у Верховній Раді.
«Кожен підробний тест та COVID-сертифікат, так само забирає життя українців. Якщо ви обираєте помирати, втрачати близьких, купуючи підроблені документи – це ваше право, але, як показує досвід, під кисневою маскою в реанімації пацієнти зізнаються, що не були вакциновані та називають імена тих, хто продав їм таку довідку», – сказав міністр, слова якого цитує пресслужба МОЗ.
У міністерстві закликали повідомляти у поліцію про факти підробки сертифікатів.
У МОЗ напередодні повідомили Радіо Свобода, що не мають точних даних, скільки «куплених сертифікатів» серед вакцинованих від COVID-19 в Україні.