За першу добу дії нових правил до поїздів не пустили 175 пасажирів – Укрзалізниця
До поїздки залізницею станом на 09:00 22 жовтня через відсутність належних документів не допустили 175 пасажирів, повідомляє «Укрзалізниця» за підсумками першого дня дії нових карантинних правил щодо перевезень регіонами. Для врегулювання ситуацій до поїздів 25 разів викликали представників Національної поліції, додали в компанії.
В «Укрзалізниці» нагадали, що, крім квитка на поїзд та документа, що посвідчує особу, пасажири повинні мати із собою:
- документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
- або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія»);
- або негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).
-
У разі відсутності цих документів пасажири можуть зробити експрес-тести на COVID-19 на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська).
У разі негативного тесту пасажири зможуть здійснити посадку до поїзда. Вартість такого тестування для осіб, які мають квиток на поїзд, – 350 гривень. Відучора, за даними УЗ, тут було зроблено більше ніж 1500 тестів, з яких 30 виявилися позитивними.
Крім того, у пунктах вакцинації, що працюють уже на 10 вокзалах, можна зробити щеплення від COVID-19 і з відповідним документом сісти у поїзд. За добу у зазначених пунктах уже вакциновано близько 700 людей, повідомили в «Укрзалізниці».
21 жовтня в Україні набрали чинності обмеження щодо пасажирських перевезень між регіонами на тлі збільшення числа нових хворих на COVID-19.
Київський крематорій заперечив заяву Радуцького про двогодинні черги
У Київському крематорії заперечили заяву голови комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького про збільшення черг на кремацію.
«Озвучена заява голови комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького не відповідає дійсності», – повідомили в Адміністрації Ритуальної служби спеціалізованого комунального підприємства «Київський крематорій» виконавчого органу Київради (КМДА) у відповідь на запит Радіо Свобода.
Там також навели дані щодо кількості кремованих померлих від COVID-19.
За даними підприємства, за весь 2020 рік було кремовано 1470 померлих від COVID-19, за період з 1 січня по 20 жовтня 2021 року – 3144, за період з 1 по 20 жовтня 2021 року – 335 людей.
20 жовтня, виступаючи на засіданні Верховної Ради, голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що «черга до Київського крематорію з катафалків сьогодні становить майже дві години». Він сказав про це у контексті необхідності вакцинувати людей, зокрема народних депутатів, від COVID-19 через спалах захворювання і значне число тих, хто захворів, і померлих.
Київ наближається до «червоної зони» карантину. Якими будуть обмеження?
У Києві оголосять «червону зону» карантину через поширення коронавірусу, повідомляє міський голова Віталій Кличко. За його словами, у столиці минулої доби, 21 жовтня, було підтверджено 1323 випадки захворювання на COVID-19.
«Днями Київ потрапить, як би ми цього не хотіли, але виглядає таким чином, що ми на днях потрапимо у «червону зону» карантину. Бо ситуація з розповсюдженням вірусу, на жаль, в нашому місті погіршується…
У п’ятницю відбудеться засідання комісії з надзвичайних ситуацій міста. Комісія ухвалить рішення про запровадження додаткових обмежень функціонування столиці в умовах «червоної зони», в яку ми потрапимо днями», – додав він.
У Росії за добу виявили понад 37 тисяч хворих на COVID-19, смертність також рекордна
У Росії за добу 21 жовтня виявлено 37 141 новий випадок захворювання на COVID-19, повідомляє оперативний штаб у Москві. Це максимум з початку пандемії.
Також зафіксована і максимальна з початку поширення хвороби добова смертність. За минулу добу померли 1 064 людини, у яких був підтверджений діагноз COVID-19.
Через зростання захворюваності російський президент Володимир Путін оголосив неробочими дні з 30 жовтня до 7 листопада включно. Через святкування в Росії Дня народної єдності фактично неробочими будуть тільки три дні, з 1 до 3 листопада. Регіони з найскладнішою епідеміологічною ситуацією можуть оголосити неробочі дні вже з 23 жовтня.
Ляшко заперечив повідомлення про нестачу кисню в ковідних лікарнях
Повідомлення про проблеми з постачанням кисню до ковідних лікарень виникли через технічну несправність на одному з заводів, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, виступаючи 22 жовтня у Верховній Раді. При цьому він заперечив повідомлення, що кисню в лікарнях не вистачає.
«Наразі два заводи, які виробляють медичний кисень, зупинилися на регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника в західній Україні виникли технічні несправності. Й одразу поширилися чутки, нібито кисню не вистачає. Спростую їх. До планових регламентних робіт ми готувалися, і спільно з виробниками знайшли їм заміну на цей період», – сказав міністр.
Він додав, що також «створені можливості» для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно 240 тонн кисню на тиждень.
«Сьогодні ми залучили додаткові ресурси виробництва кисню, технічного кисню, який проходить лабораторний контроль і постачається в заклади охорони здоров’я. Паніка виникла в закладах охорони здоров’я після того, як вони отримали від одного з постачальників листи про те, що є можливість невиконання договірних зобов’язань. Але МОЗ тримає цю ситуацію на повному контролі, щодня проводяться зустрічі, наради, і ми знаємо про наявність і запаси кисню в кожній із лікарень», – сказав Ляшко.
За його даними, близько 1,2 мільярда гривень цього року пішли на забезпечення систем киснепостачання.
Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом «дельта», зросло у 5-6 разів, у порівнянні із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії, наголосив Ляшко.
Україна цього тижня вже двічі побила рекорд за добовою смертністю та захворюваністю на COVID-19 за весь час пандемії. За добу 21 жовтня померли з цим діагнозом 614 пацієнтів, лікарі виявили майже 24 тисячі нових хворих.
Монастирський підтвердив, що з підробним COVID-сертифікатом затримали ексдепутатку Савченко
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підтвердив, що із підробним сертифікатом про вакцинацію від COVID-19 правоохоронці затримали колишню депутатку Верховної Ради Надію Савченко. Про це міністр повідомив 22 жовтня на годині уряду в парламенті.
«Сьогодні розпочато понад 800 кримінальних проваджень щодо підроблених сертифікатів вакцинації. Хочу наголосити, що відповідальність несе не тільки особа, як підробила сертифікат, але й безпосередньо громадянин, який замовив і скористався таким сертифікатом. Можу сказати, що деякі з колишніх ваших колег також, на жаль, користуються такими сертифікатами. Сьогодні якраз була виявлена ситуація щодо підробного сертифіката екснародного депутата Надії Савченко», – сказав Монастирський.
Раніше 22 жовтня поліція Києва повідомила, що в аеропорту «Бориспіль» колишня народна депутатка з сестрою намагалися використати підроблені COVID-сертифікати про вакцинацію, щоб потрапити в Україну.
Підроблені документи вилучені, відкрите кримінальне провадження, триває слідство, йдеться в повідомленні.
«Вилучені документи направлені на проведення необхідних експертиз. Найближчим часом буде ухвалене рішення про оголошення підозри фігуранткам», – заявили у поліції.
У МОЗ напередодні повідомили Радіо Свобода, що не мають точних даних, скільки «куплених сертифікатів» серед вакцинованих від COVID-19 в Україні.
Кличко розповів, які обмеження будуть у Києві після запровадження «червоної зони»
Київ зараз перебуває в «помаранчевій зоні» епідемічної небезпеки через поширення COVID-19, а в разі переходу до «червоної зони» запровадять низку обмежень, повідомив мер столиці України Віталій Кличко:
- буде заборонено приймати відвідувачів у закладах харчування. Дозволятиметься за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату
- буде припинена діяльність закладів готельної сфери. Дозволятиметься за умови наявності у клієнтів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату
- буде заборонене відвідування родиною та сторонніми особами установ і закладів соціального захисту. Дозволятиметься за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату
- заборонять роботу спортзалів та фітнес-центрів. Дозволятимуть за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату. Також дозволятимуть – для відвідування спортсменами національних збірних команд України та їхніми тренерами
- заборонять проведення всіх масових заходів. Буде дозволено за умови наявності у відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату. Спортивні заходи будуть проводитися без глядачів.
- буде обмежений доступ відвідувачів до приміщень ЦНАПів, Управлінь праці та соціального захисту населення, Управлінь пенсійного фонду, за винятком виключних випадків. Доступ дозволятимуть за умови наявності у відвідувачів та працівників негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату.
-
Громадський транспорт, за словами Кличка, продовжить роботу в звичному режимі за умови дотримання перевезення кількості пасажирів не більш, як передбачено в реєстраційних документах транспортного засобу.
Щодо закладів освіти, то, за даними міського голови:
- припиняють відвідання навчальних закладів з 23 жовтня до 8 листопада: канікули для школярів тривають з 23 до 31 жовтня. Щодо наступного тижня буде ухвалене додаткове рішення про дистанційне навчання або додаткові канікули.
- дитячі садочки продовжують свою роботу в звичному режимі за умови 100% вакцинації усього персоналу
- працюють інші навчальні заклади, всі працівники яких отримали сертифікат про повний курс вакцинації від COVID-19.
Напередодні Кличко анонсував входження Києва у «червону зону» найближчими днями.
За даними міської влади, в Києві за минулу добу виявили 1323 хворих на коронавірусну хворобу, померли 44 людини.
МОН радить перейти на «дистанційку» закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти
Міністерство освіти і науки рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності і сфер управління.
Як повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, таке рішення ухвалили через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України.
«Щодо навчання в школах з наступного тижня, то воно буде організовано з урахуванням епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. Закликаю всіх освітян, здобувачів освіти та їхніх батьків ставитися до ситуації з поширенням COVID-19 вкрай відповідально. Вакцинуватися, тобто захистити себе від високих ризиків захворювання, сьогодні може кожен», – написав Шкарлет у себе в телеграм-каналі.
За даними МОН, 87% працівників закладів загальної середньої освіти отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.
У школах України наступного тижня – канікули. У деяких регіонах шкільні канікули почалися з 18 жовтня, за рекомендацією МОЗ і МОН.
У Білорусі скасували обов’язковий масковий режим
Міністерство охорони здоров’я Білорусі скасувало обов’язковий масковий режим, який діяв у країні з 9 жовтня, йдеться в новій постанові відомства, опублікованій на правовому інтернет-порталі.
Згідно з документом від 20 жовтня, з санітарних норм і правил, запроваджених 9 жовтня, вилучають пункт 41, який зобов’язує людей носити маски і дотримуватися соціальної дистанції в приміщеннях. Також цей пункт зобов’язував використовувати засоби захисту органів дихання пасажирів транспорту і водіїв таксі.
Раніше Олександр Лукашенко розкритикував масковий режим в Білорусі і зажадав «не знущатися над людьми». Також він скасував штрафи за відсутність масок у громадських місцях.
При цьому в країні не стихає пандемія COVID-19. МОЗ Білорусі через поширення в країні коронавірусу призупинив надання планової медичної допомоги, до цього відомство тимчасово зупинило проведення профілактичних медичних оглядів. Лікарі розповідають, що відділення переповнені пацієнтами з COVID-19.
Тільки за останню добу, навіть за офіційною статистикою, до якої з недовірою ставляться в суспільстві, в Білорусі було зафіксовано 2 097 випадків COVID-19, 17 людей померли. Багато білорусів скаржаться на те, що в країні складно зробити тест на COVID-19, а до хворих пацієнтів не приходять додому лікарі.
COVID-19: Україна ще залишається в «зеленому» списку ЄС щодо подорожей
Україна наразі залишається в списку країн, подорожі до і з яких дозволені з країн Європейського союзу. Про це повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Юзвяк.
«Цього тижня не буде змін у списку ЄС щодо третіх країн, до яких можливі безпечні подорожі з огляду на пандемію COVID-19. Це означає, що Україна наразі залишається (в «зеленому» списку – ред.). Список переглядатиметься знову наступного тижня», – повідомив журналіст у твітері.
Європейський союз поки що не ухвалював формального рішення про виключення України з переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку, через поширення COVID-19, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
«Водночас МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», – написав він у фейсбуці 19 жовтня.
За словами Ніколенка, епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні, і за останні тижні Євросоюз «вже суттєво скоротив» перелік країн із «зеленої зони», а деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян.
Україна цього тижня вже двічі побила рекорд за добовою смертністю та захворюваністю на COVID-19 за весь час пандемії. За добу 21 жовтня померли з цим діагнозом 614 пацієнтів, лікарі виявили майже 24 тисячі нових хворих.
Про те, що Європейський союз цього тижня, ймовірно, виключить Україну із переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку, повідомив 18 жовтня кореспондент Радіо Свобода.
Україну внесли до «зеленого списку» в середині липня. Рішення про виключення можуть ухвалити у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації в Україні.
Ексдепутатка і її сестра намагалися в’їхати в Україну з підробленими COVID-сертифікатами – поліція
Поліція Києва повідомляє, що в аеропорту «Бориспіль» колишня народна депутатка з сестрою намагалися використати підроблені COVID-сертифікати про вакцинацію, щоб потрапити в Україну.
Підроблені документи вилучені, відкрите кримінальне провадження, триває слідство, йдеться в повідомленні.
«Вилучені документи направлені на проведення необхідних експертиз. Найближчим часом буде ухвалене рішення про оголошення підозри фігуранткам», – заявили у поліції.
Дати інциденту там не вказали, уточнивши лише, що це відбулося «днями».
Імен ексдепутатки і її сестри в поліції також не навели. За даними ЗМІ, які посилаються на джерела в правоохоронних органах, йдеться про Надію Савченко і її сестру Віру. Самі сестри Савченко ситуацію не коментували.
У МОЗ напередодні повідомили Радіо Свобода, що не мають точних даних, скільки «куплених сертифікатів» серед вакцинованих від COVID-19 в Україні.
Педагогів і держслужбовців до кінця листопада зобов’язали щепитися від коронавірусу. Інакше відсторонять від роботи без збереження заробітної плати. У деяких закладах освіти на Донеччині це спровокувало супротив, у деяких, навпаки, охоче щепилися усі вчителі. Однак і у супротивників, і у прибічників щеплень є чимало запитань до лікарів. Ці запитання Радіо Донбас.Реалії поставило провідним фахівцям, які працюють із COVID-19.
МОЗ повідомляє про черговий рекорд вакцинації від COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що зростання темпів вакцинації залишається рекордним – за добу 20 жовтня дозу препарату від коронавірусної інфекції нового типу отримали 269 666 людей.
Одну дозу минулої доби отримали 184 107, повністю імунізовані – 85 569 людей.
Усього в Україні завершили вакцинацію 6 829 174 людини, Україна має за цим показником одне з останніх місць у Європі поруч із Вірменією (у відсотках від числа дорослого населення).
Україна другий день поспіль б’є рекорди захворюваності і смертності від COVID-19
В Україні за минулу добу померли 614 пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Це рекордна добова смертність за весь час пандемії.
Також 20 жовтня виявили 23 785 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, це теж новий рекорд.
Протягом доби госпіталізували 5141 людину, 8530 – одужали.
За добу провели понад 134 тисячі тестувань.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,7 мільйона людей, 63 003 – померли.
МОЗ рекомендуватиме повний курс ревакцинації від COVID-19 наступного року – Кузін
Міністерство охорони здоров’я України рекомендувати проведення повної ревакцинації від коронавірусу наступного року для людей не з груп ризику, які отримали щеплення цьогоріч. Про це у інтерв’ю телеканалу «Рада» розповів заступник глави МОЗ, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Поки що не розглядається питання про введення або про рекомендацію введення таким людям так званої бустерної або додаткової дози. Поки ми плануємо використовувати повний курс ревакцинації в наступному році. Тобто людина, яка отримала дві дози щеплення в 2021 році, такі ж дві дози має отримати в 2022-му», – наголосив він.
Кузін не став прогнозувати, на скільки років може зберегтися необхідність у ревакцинації, але заначив, що це відбуватиметься «на постійній основі».
При цьому він уточнив, що бустерну дозу наразі рекомендуватимуть людям з груп ризику.
Бустерна доза вакцини Pfizer/BioNTech показала високу ефективність – дослідження
Дослідження показало, що бустерна доза вакцини від COVID-19, розробленої компаніями Pfizer та BioNTech, відновлює ефективність захисту від вірусу до 95,6%, в тому числі від варіанту «Дельта», повідомляє Голос Америки.
Компанії заявили, що в дослідженні, яке поки не було відрецензоване, взяли участь 10 000 людей у віці від 16 років і старші. За підсумками випробувань було встановлено, що бустерне щеплення має сприятливий профіль безпеки.
Напередодні публікації даних Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів санкціонувало бустерні дози вакцин, розроблених компаніями Moderna і Johnson & Johnson, і заявило, що американці можуть вибрати в якості бустерної не ту вакцину, якою прищеплювалися спочатку.
Раніше регулятор санкціонував бустерні щеплення вакциною Pfizer / BioNTech для людей у віці старше 65 років і представників інших груп ризику. Додаткове щеплення рекомендують робити не раніше, ніж через шість місяців після первинної вакцинації.
Новий різновид штаму «Дельта» виявили в Росії – AY.4.2
У Росії зареєстрували випадки захворювання на COVID-19, спричинені новим різновидом штаму «Дельта» – AY.4.2. Про це повідомив керівник наукової групи розробки нових методів діагностики захворювань людини ЦНДІ епідеміології Росспоживнагляду Каміль Хафизов. Що відомо про цей різновид коронавірусу?
Від «класичного» дельта-штаму новий варіант відрізняється двома шипами, повідомляють вчені. Цей різновид назвали AY.4.2. Наразі вони намагаються визначити, чи є цей різновид небезпечнішим, аніж уже відомий штам «Дельта».
Керівник наукової групи розробки нових методів діагностики захворювань людини ЦНДІ епідеміології Росспоживнагляду Каміль Хафизов заявив, що ймовірність широкого поширення нового варіанту дельта-штаму в Росії і світі досить висока.
«Єдине, що може допомогти протистояти новому варіанту, – тільки вакцинація, особливо тих осіб, хто ще не перехворів коронавірусною інфекцією», – сказав Хафизов. Він також наголосив, що російські вакцини досить ефективні проти AY.4.2.
Лікар про ситуацію з коронавірусом: це не край, пік може бути в кілька разів вищим
Лікар-пульмонолог Євген Симонець в ефірі Радіо Свобода заявив, що піку захворюваності на COVID-19 в Україні варто очікувати в листопаді. За його словами, тоді цифри по захворюваності можуть бути «в декілька разів більшими», ніж тепер.
«На жаль, це ще не край, бо всі медики, які працюють у форматі COVID-19, ми розуміємо, що пік є сенс очікувати на кінець цього місяця, але скоріше на листопад. Ми бачимо тенденцію, що відбувається. Я не хочу дуже згущувати фарби, але мені здається, що пік може бути в декілька разів більшим, ніж ті цифри, які ми бачимо зараз», – сказав Симонець.
У МОЗ не знають, скільки «куплених сертифікатів» серед вакцинованих від COVID-19 в Україні
Міністерство охорони здоров’я не має інформації про те, скільки людей в Україні купили підроблений сертифікат чи негативний результат тесту на COVID-19. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник Міністерства охорони здоров’я України Роман Борщ.
«Наразі таку точну цифру сказати неможливо, скільки в нас людей із тих чи інших причини купили чи якимось незаконним способом дістали такі негативні результати тестування чи сертифікати про щеплення. Проте вже МОЗ співпрацює з Національною поліцією, зокрема з кіберполіцією, СБУ над тим, щоб викривати такі злочинні угруповання чи викривати таких фізичних осіб, які займаються продажем таких сертифікатів», – сказав речник МОЗ в ефірі програми «Свобода Live».
Зокрема, за його словами, напередодні було повідомлення, що правоохоронці «викрили злочинну діяльність угруповання, яке виготовляло і продавало тести і сертифікати, і ними було продано близько 40 тисяч підроблених тестів і COVID-сертифікатів».
До поїздки залізницею за першу половину доби 21 жовтня не допустили 18 пасажирів через відсутні документи – сертифікат про вакцинацію, або документ про отримання хоча б однієї дози вакцини, чи негативний тест на COVID-19. Про це повідомила «Укрзалізниця» у перший день дії нових карантинних правил щодо перевезень регіонами.
«Зокрема, до поїзда №18 Ужгород – Харків через відсутність необхідних документів не допущено 5 пасажирів, №81 Ужгород–Харків – 1 пасажир, №252 Миколаїв–Харків – 3 пасажири, №150 Ворохта–Полтава – 2 пасажири та №45 Лисичанськ–Ужгород – 1 пасажир, №724 Київ–Харків – 6 пасажирів. Двічі до поїздів викликалися представники Національної поліції», – йдеться в повідомленні.
«Укрзалізниця» закликає усіх пасажирів неухильно дотримуватися нових правил проїзду транспортом – крім квитка та документа, що посвідчує особу для проїзду поїздами далекого сполучення, пасажири повинні мати: сертифікат про вакцинацію (паперовий або в додатку «Дія»), або документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19, або негативний результат ПЛР чи експрес-тесту на COVID-19, що мають бути зроблені не більше ніж за 72 години до посадки в поїзд.
«У разі відсутності зазначених документів, пасажири можуть зробити експрес-тест на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). Пасажири, які мають квиток на поїзд, зможуть зробити це медичне дослідження за 350 грн. А також у пунктах вакцинації, що працюють на вокзалах», – вказує УЗ.
Сьогодні в Україні набрали чинності обмеження щодо пасажирських перевезень між регіонами на тлі збільшення числа нових хворих на COVID-19.