Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

За добу від COVID-19 вакцинували понад 226 тисяч людей

В Україні протягом минулої доби від COVID-19 вакцинували ще 226 587 людей. Одну дозу отримала 142 141 людина, повністю імунізовані – 84 446, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 8 207 903 людини, з них отримали одну дозу – 8 207 901 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози 6 658 010 людей.

У МОЗ наголошують, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні становили невакциновані.

За добу від COVID-19 померли 495 українців, нових випадків – майже 19 тисяч

В Україні за минулу добу померли 495 пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Це на 43 смерті менше, ніж за добу 18 жовтня, коли була зафіксована рекордна добова смертність за весь час пандемії.

Також 19 жовтня виявили 18 912 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1447 дітей і 435 медпрацівників.

Протягом доби госпіталізували 5468 людей, 7605 – одужали.

За добу провели понад 137 тисяч тестувань.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли майже 2,68 мільйона людей, 61 843 – померли.

Штам «Дельта» і переповнені лікарні. Медики кажуть, що хворих на COVID-19 буде ще більше

Третя хвиля коронавірусу набрала сили, але ще не досягла свого піку, попереджають лікарі. Вони припускають, що за кілька тижнів кількість хворих на COVID-19 значно збільшиться, що стане проблемою для системи охорони здоров’я. Кількість «червоних зон» в Україні вже зростає, що ускладнює переміщення громадян, в першу чергу невакцинованих. Тим часом у Європейському Союзі замислилися над тим, чи не виключити Україну зі списку країн безпечних для поїздок.

В Україні зафіксовано майже 16 тисяч нових підтверджених випадків COVID-19 за добу. Кожного дня хвороба забирає по кілька сотень життів українців. Медики констатують третю хвилю пандемії в країні, під час якої значно пришвидшилися темпи зараження.

Протягом одного тижня через коронавірус захворіли понад 100 тисяч людей і померли 2 300. Тобто, за даними МОЗ, кількість летальних випадків від COVID-19 в Україні збільшилася на 22% за тиждень, а число нових випадків захворювання зросло на 11%.

Далі читайте тут

Як лікують від COVID-19 у Львові

У міській лікарні Львова за лікування від коронавірусу платять самі пацієнти. Трохи більше за тисячу доларів доводиться хворим платити за медпрепарати. Люди купують навіть шприци і системи для крапельниць. Це те, що держава повинна видавати безкоштовно.

Дивіться відео тут

Понад 94% госпіталізованих минулого тижня із COVID-19 не мали жодної дози вакцини – МОЗ

94,2% українців, госпіталізованих з COVID-19 минулого тижня, не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«З 27 488 людей, яких було госпіталізовано з коронавірусною хворобою в Україні з 11 по 17 жовтня 2021 року, 25 893, або 94,2%, не отримали жодної дози антиковідної вакцини», – вказує МОЗ з посиланням на дані інформаційно-аналітичної системи MedData.

Повідомляється, що в період 11-17 жовтня щеплення отримали 762 352 людини.

«На статистику захворюваності серед вакцинованих можуть впливати підроблені документи про щеплення. Людина з придбаним сертифікатом має високі шанси потрапити в лікарню та померти від COVID-19, хоча всі вважатимуть, що вона вакцинована. Це підриває довіру до ефективності вакцини», – наголошують у МОЗ.

У Росії хочуть зробити тиждень вихідних через поширення коронавірусу

Віцепрем’єрка Тетяна Голікова, що відповідає в уряді Росії за реалізацію програм охорони здоров’я і демографії, запропонувала звернутися до президента Володимира Путіна з пропозицією зробити неробочі дні в країні з 30 жовтня по 7 листопада. Ініціативу підтримав російський прем’єр-міністр Михайло Мішустін.

Такий захід, вважають в уряді Росії, має допомогти полегшити ситуацію з пандемією коронавірусної інфекції в країні.

Регіонам зі складною епідеміологічною ситуацією пропонують дати право запровадити неробочі дні вже з найближчої суботи, 23 жовтня, додала Голікова.

До такого заходу влада Росії вже вдавалася навесні минулого року.

Крім того, уряд Росії планує перевести нещеплених громадян віком від 60 років на місяць на віддалену роботу. Після відкриття підприємств і організацій 7 листопада доступ у них пропонують здійснювати тільки за QR-кодом.

Ситуація з пандемією в Росії зараз – найгірша за півтора року, свідчить офіційна статистика. Протягом жовтня максимальні значення заражуваності і смертності від хвороби оновилися більше ніж по 10 разів.

Тільки за минулу добу в Росії померли 1015 пацієнтів із підтвердженою коронавірусною інфекцією. У цю статистику Москва включає анексований Росією Крим.

Всього виявлено понад вісім мільйонів випадків, але влада неодноразово визнавала, що цей показник, найімовірніше, занижений у рази.

Померли, згідно з даними оперативного штабу, з початку пандемії 225 325 людей. Статистика Росстату підвищує цю оцінку як мінімум удвічі. Підрахунки незалежних демографів – втричі, приблизно до 675 тисяч.

Україна може вийти на пік захворюваності черед два тижні – Лапій щодо COVID-19

Україна, найімовірніше, вийде на пік захворюваності на COVID-19 черед два тижні. Про це експерт-інфекціоніст і член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій сказав у програмі «Утро» телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

«Пік захворюваності на COVID-19 не пройдено. Ми сьогодні побили наш весняний рекорд по кількості смертей, ми випереджаємо те, що було рік тому. Найімовірніше, пік у нас буде черед два тижні, і це не означає, що він одразу знизиться. Осінь буде набагато тяжчою, аніж весна 2021 року», – сказав Федір Лапій.

Він додав, що темпи вакцинації в Україні недостатньо високі, зокрема, через людський фактор.

«Я ще рік тому говорив так песимістично, що, найімовірніше, вакцинація в Україні матиме невеликі успіхи, тому що від самого початку, як і в більшості пострадянських країн, що можна відзначити в Білорусі чи Росії, населення не схильне до вакцинації саме по собі», – додав він.

У МОЗ порадили, які вакцини від COVID-19 обрати вагітним

Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від COVID-19 у порівнянні з невагітними, тому рекомендує їм вакцинуватися від коронавірусної хвороби.

«Вагітні жінки частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), вагітні жінки із симптоматичним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби. Ковід під час вагітності також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів (народження дитини раніше 37-го тижня) і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії», – заявили у МОЗ.

Вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню матір і не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живий вірус, наголосили у міністерстві.

«Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики. Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19. При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – в Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech», – йдеться в повідомленні.

Станом на ранок 19 жовтня в Україні одну дозу вакцини від COVID-19 отримали понад вісім мільйонів людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – майже 6,6 мільйона.​

Amnesty International заявляє про «безпрецедентну» атаку на свободу слова під час пандемії COVID-19

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що Китай, Росія і багато інших країн запровадили «репресивні закони», які обмежили право на свободу вираження поглядів та змусили замовкнути критиків під час пандемії COVID-19.

У поєднанні з «потоком дезінформації» по всьому світу, напади на свободу вираження поглядів з боку урядів надали «руйнівний вплив на здатність людей отримувати доступ до точної і своєчасної інформації, щоб допомогти їм впоратися зі зростаючою глобальною кризою в галузі охорони здоров’я», – йдеться в звіті правозахисної організації, опублікованому 19 жовтня.

«Під час пандемії уряди почали безпрецедентну атаку на свободу вираження поглядів, серйозно обмежуючи права людей», – вказує очільник групи з питань досліджень, адвокації та політики Раджат Хосла.

За його словами, з початку пандемії «комунікаційні канали піддалися нападам, соціальні мережі зазнали цензури, а засоби масової інформації були закриті».

У звіті окремо виділено приховування Китаєм інформації про COVID-19. Ще в грудні 2019 року медичні працівники і цивільні журналісти в китайському місті Ухань, де вперше був виявлений коронавірус, спробували привернути увагу до спалаху тоді ще невідомого захворювання. Але вже до лютого 2020 року влада Китаю порушили тисячі кримінальних справ проти осіб, що опублікували інформацію про спалах.

У Росії чинне законодавство проти так званих «фейкових новин» було розширене в квітні 2020 року через запровадженння кримінальної відповідальності за «публічне поширення завідомо неправдивої інформації» в умовах надзвичайних ситуацій. Поправки були описані як частина реакції влади на COVID-19, але Amnesty International заявляє, що ці заходи залишаться в силі і після пандемії.

«Цілком очевидно, що обмеження свободи вираження поглядів, пов’язані з COVID-19, не є обмеженими за термінами надзвичайних заходів з подолання тимчасової кризи», – сказав Хосла.

У звіті також йдеться, що «натиск дезінформації чи то через компанії в соціальних мережах або через людей, що володіють владою і прагнуть посіяти розбіжності і плутанину заради власної вигоди, – є серйозною загрозою для права на свободу вираження думок і щодо здоров’я». У цьому контексті, кажуть, правозахисники людям стає щораз важче формувати думку і робити усвідомлений вибір щодо свого здоров’я.

Amnesty International закликає держави припинити використовувати пандемію як привід замовчувати незалежні звіти, скасувати всі необґрунтовані обмеження права на свободу висловлювання думок та надати достовірну, надійну й доступну інформацію, щоб громадськість могла бути повністю поінформована про пандемію.

18 жовтня у Росії підтвердили 1015 випадки смертей, пов’язаних із COVID-19, що є найвищим показником з початку пандемії

Як повідомив регулятор, кількість нових випадків COVID-19, підтверджених за останні 24 години, становить – 33 740. У цю статистику Москва включає анексований Росією Крим.

Від початку пандемії у Росії виявили понад 8 мільйонів випадків COVID-19, понад 224 тисячі людей померли. Це найвищий показник у Європі та п’ятий у світі.

Незалежні експерти вважають, що офіційна смертність в Росії через коронавірусну інфекцію занижується приблизно втричі.

МОЗ: 5 областей з «червоної» зони вийшли в лідери по вакцинації від COVID-19

Із входженням у «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька й Одеська області вийшли у лідери щеплень першою дозою вакцини від COVID-19 за добу. Кількість щеплень тут зросла вдвічі, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За повідомленням, згідно з дорученням прем’єр-міністра України, для регіонів встановлено виконання цільових показників з охоплення вакцинацією проти COVID-19 на рівні 1,5 мільйона щеплень на тиждень.

«Кожна область, відповідно до своїх можливостей, отримала певну кількість щеплень, яку цілком може виконати. Усі поставлені цілі реальні, затверджені і окремі регіони, наприклад Полтавська і Херсонська, вже довели спроможність досягти поставлених урядом рівнів охоплення вакцинацією», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Найвищий добовий рекорд, який було встановлено останнім часом, становить 193 тисячі щеплень, додали в МОЗ.

За словами Ляшка, головне завдання для місцевої влади – збільшити кількість центрів вакцинації і зробити графік їхньої роботи максимально зручними для населення.

Формального рішення ЄС про виключення України зі списку країн «зеленої зони» ще немає – МЗС

Європейський союз поки що не ухвалював формального рішення про виключення України з переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку, через поширення COVID-19, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Водночас МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», – написав він у фейсбуці 19 жовтня.

За словами Ніколенка, епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні, і за останні тижні Євросоюз «вже суттєво скоротив» перелік країн із «зеленої зони», а деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян.

«У разі ухвалення рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться», – наголосив речник МЗС.

Він додав, що в разі ухвалення рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

«Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із «зеленого списку» ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів, як торік», – написав Ніколенко.

Він закликав українців вакцинуватися від COVID-19, «щоб безпечно подорожувати», і звіряти інформацію про умови в’їзду до країн на інтерактивній карті МЗС України.

Про те, що Європейський союз цього тижня, ймовірно, виключить Україну із переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку, повідомив 18 жовтня кореспондент Радіо Свобода.

Україну внесли до «зеленого списку» в середині липня. Рішення про виключення можуть ухвалити у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації в Україні.

За добу від COVID-19 вакцинували понад 193 тисячі людей

В Україні протягом минулої доби від COVID-19 вакцинували ще 193 069 людей. Одну дозу отримали 109 667 людей, повністю імунізовані – 83 402, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 8 065 762 людини, з них отримали одну дозу – 8 065 760 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози 6 573 564 людини.

У МОЗ наголошують, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні становлять невакциновані люди.

За добу від COVID-19 померли 538 українців – МОЗ

В Україні за минулу добу померли 538 пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Також 18 жовтня виявили 15 579 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1309 дітей і 282 медпрацівники.

Протягом доби госпіталізували 2852 людини, 7776 – одужали.

За добу провели понад 118 тисяч тестувань.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,66 мільйона людей, 61 348 – померли.

Латвія запроваджує суворий локдаун через COVID-19

Уряд Латвії оголосив про запровадження суворих обмежень, спрямованих на зниження поширення коронавірусної інфекції, повідомляє видання Delfi.

З 21 жовтня до 15 листопада будуть закриті всі магазини, крім тих, які торгують товарами першої потреби. Спортивні, розважальні та культурні заходи будуть скасовані. Припинять роботу перукарні, салони краси і заклади громадського харчування. З 20:00 до 5:00 діятиме комендантська година.

Після осінніх канікул більшість школярів переведуть на дистанційне навчання, з 1 листопада в школах продовжать навчатися учні перших-третіх класів. Працюватимуть навчальні заклади для дітей дошкільного віку, чиї батьки повинні ходити на роботу.

Крім того, уряд запровадить обмеження на збори, а також обмежить пересування людей із різних домогосподарств в одному автомобілі.

Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш заявив, що нові обмеження запровадили через низьке охоплення вакцинацією в Латвії. «Багатьом може здатися незрозумілим, чому у нас це є, а в Данії та Ірландії по-іншому. Причина в тому, що процес вакцинації не пішов належним чином», – відзначив прем’єр.

Латвія обіймає перше місце в світі за захворюваністю на COVID-19 на душу населення. За останній тиждень число нових випадків зараження зросло на 49%.

У ковідних відділеннях лежать сім’ями. Львів живе в карантинному режимі

З 18 жовтня у Львові посилені карантинні заходи через спалах захворювання на COVID-19. Ковідні відділення у шпиталях міста переповнені.

До 1 листопада школярі перебувають на канікулах, а також у Львові створили протокол, згідно з яким перевірятимуть дотримання закладами карантинних вимог. Адже міська комісія прописала правила роботи для ресторанів, кав’ярень, магазинів – персонал повинен бути вакцинований або ж з негативним ПЛР-тестом.

Коронавірус: ЄС може виключити Україну зі списку країн, для яких скасовані обмеження на в’їзд

Європейський союз, ймовірно, виключить Україну із переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Юзвяк 18 жовтня.

«Україну виключать із переліку безпечних для поїздок з огляду на COVID-19 країн Євросоюзу згодом. Її додали до нього всередині липня, але нещодавній сплеск захворюваності може означати, що країна більше не потраплятиме до цього списку», – повідомив Юзвяк.

У МОЗ повідомили, коли буде пік захворюваності на COVID-19 в Україні

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні очікується з кінця жовтня до середини листопада, повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Пікові рівні навантаження на систему охорони здоров’я очікувалися, за прогнозами, в кінці жовтня і до середини листопада із поступовим спадом до кінця року і, відповідно, у першому кварталі 2022 року», – заявив Кузін на пресконференції 18 жовтня в Києві.

За його словами, нинішня статистика по захворюваності свідчить про початок активної хвилі COVID-19.

«В лікарнях – там вакцинованих немає. Хто під киснем і в реанімаціях – там всі невакциновані». Ситуація з COVID в Херсонській області

На півдні України, в Херсонській області почали діяти коронавірусні обмеження. З 15 жовтня там заборонена робота розважальних закладів, готелів, спортзалів, а школи та університети переходять на дистанційну роботу або ж відправляють учнів на канікули.

Але влада залишила бізнесу варіант як законно продовжити роботу і не втрачати доходи. Для того щоб не закривати бізнес, в компаніях повинні бути щеплені 100 відсотків співробітників. У міській адміністрації розповіли, що після новини про перехід в «червону зону» в Херсоні багато людей раптом захотіли зробити щеплення.

Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Микола Якименко розповів телеканалові «Настоящее время» (створеного Радіо Свобода за участю «Голосу Америки») про нові обмеження і про те, що привело область до нового спалаху захворюваності.

«Червону» зону найближчим часом можуть встановити і в інших областях – МОЗ

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки, встановлений у п’яти областях України, найближчим часом може розширитися і на низку інших регіонів, повідомив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

«Не виключено, що найближчим часом «червоний» рівень можуть встановити також в інших областях, тому зараз в кожного громадянина є вибір: зробити щеплення чи далі жити в режимі посилених протиепідемічних правил», – сказав Кузін 18 жовтня на пресконференції в Києві.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG