Число померлих від COVID-19 в Україні перевищило 60 тисяч – МОЗ
Від початку пандемії в Україні від COVID-19 померли 60 137 людей, захворіли – понад 2,6 мільйона, повідомляє Міністерство охорони здоров’я 15 жовтня.
Минулої доби в Україні виявили 13 624 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 177 дітей і 170 медпрацівників. За добу провели понад 80,7 тисячі тестувань.
Минулої доби шпиталізували 4 947 людей, 4 591 людина одужала, 202 – померли.
Найбільше хворих 14 жовтня виявили в Харківській (1492), Дніпропетровській (1332), Запорізькій (927) областях.
Коронавірус: Херсонська область перейшла у «червону» зону
У Херсонській області з 00 години 00 хвилин 15 жовтня встановлюється «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Раніше цього тижня відповідне рішення ухвалила на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Як повідомляв заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, у Херсонській області останніми днями по індикаторних показниках спостерігається перевищення ознак епідемічної небезпеки, що дало підстави для запровадження «червоного» рівня. Зокрема, перевищення фіксують по кількості госпіталізованих пацієнтів протягом останніх семи днів.
За даними МОЗ, зокрема, при запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється:
- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки і замовлень навинос,
- робота ТРЦ й інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
- робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
- робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Упродовж останніх тижнів захворюваність і смертність від COVID-19 зростає на всій території України. За добу 13 жовтня медики зафіксували майже 19 тисяч нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, померли 412 людей.
МОЗ: серед військових один із найвищих рівнів вакцинації проти COVID-19
Серед військовослужбовців Збройних сил України – один із найвищих рівнів вакцинації від COVID-19, щепилися принаймні першою дозою вже понад 95% захисників і захисниць України, а повний курс вакцинації отримали 84%, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
«Здорова армія – це безпека для кожного громадянина України. А українські військовослужбовці та ветерани – приклад свідомого ставлення до свого здоров’я для всіх», – кажуть у МОЗ.
У міністерстві раніше повідомили, що в Україні з початку вакцинальної кампанії зробили понад 14 мільйонів щеплень від COVID-19. Одну дозу отримали майже 7,8 мільйона людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – більше ніж 6,3 мільйона.
У МОЗ наголошують, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні становлять невакциновані.
У Росії зафіксували рекордний добовий приріст хворих на COVID-19 і найбільшу кількість смертей
У Росії виявили 31 299 нових випадків зараження коронавірусним захворюванням за добу COVID-19, це найбільше від початку пандемії. Крім того, за останню добу від COVID-19 померли 986 людей, також максимум за весь час пандемії. Дані повідомляє оперативний штаб по боротьбі з COVID-19.
Напередодні, 13 жовтня, за день зафіксували 28 717 нових випадків зараження і 984 смерті.
Найбільше нових хворих у Москві – 6712 пацієнтів, це на 2302 більше, ніж днем раніше.
Загальна кількість хворих від початку пандемії в Росії досягла 7 892 980, померли 220 315 людей.
МОЗ: в Україні зробили понад 14 мільйонів щеплень від COVID-19
В Україні від початку вакцинальної кампанії зробили понад 14 мільйонів щеплень від COVID-19: одну дозу отримали майже 7,8 мільйона людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – більше ніж 6,3 мільйона.
За добу 13 жовтня в Україні вакцинували 164 387 людей: майже 86 тисяч отримали одну дозу, повністю імунізовані – 78,4 тисячі.
У МОЗ наголошують, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні становлять невакциновані.
В Україні виявили майже 19 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за минулу добу виявили 18 881 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 748 дітей і 368 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Протягом доби 13 жовтня шпиталізували 4 633 людини, 7 630 – одужали, 412 людей померли, йдеться в повідомленні. За добу здійснили понад 117 тисяч тестувань.
Найбільше нових випадків минулої доби виявили у Харківській (1665), Дніпропетровській (1232), Одеській (1191), Львівській (1132), Житомирській (1107), Сумській (1003) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 597 275 людей, 59 935 – померли.
«Крик розпачу»: румунські лікарі просять про допомогу на тлі спалаху COVID-19
Румунські лікарі опублікували 13 жовтня відкритий лист під назвою «Крик відчаю», оскільки перевантажена система охорони здоров’я країни перебуває на межі через коронавірусну інфекцію.
Неурядова організація «Коледж лікарів Бухареста» заявила, що медична система «досягла межі», а низькі показники вакцинації виявляють «провал довіри».
13 жовтня в Румунії, яка має один із найнижчих рівнів вакцинації в Євросоюзі, зафіксовано 442 смерті та майже 17 тисяч нових підтверджених випадків COVID-19 (населення Румунії становить понад 19 мільйонів людей).
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив 13 жовтня, що його країна допоможе Румунії лікувати 50 пацієнтів з COVID-19, які потребують інтенсивної терапії. Комісар ЄС з питань урегулювання криз Янез Ленарчич заявив минулого тижня, що ЄС надішле до Румунії 250 кисневих генераторів.
З 18 жовтня у всіх школах Львова – канікули, для бізнесу обмеження посилюються
З 18 жовтня у всіх школах Львова, в тому числі і мистецьких, розпочнуться канікули, які триватимуть до 1 листопада. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічноі безпеки і надзвичайних ситуацій, передає кореспондент Радіо Свобода.
«Ми спостерігаємо дуже високу динаміку захворюваності на коронавірус. У міських лікарнях на лікуванні перебуває 704 людини. З них у реанімації – 50 осіб. Cпецифіка полягає в тому, що зросла чисельність хворих дітей, зокрема по школах», – каже заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Заклади культури – а це бібліотеки, народні доми – переходять на дистанційний режим роботи. Музеї, театри, філармонія, спортивні зали, розважальні центри працюватимуть за умови, якщо 100% працівників вакциновані, а також, якщо у залі перебуватимуть вакциновані глядачі або ж із негативним ПЛР-тестом. Також необхідно організувати дистанцію між особами.
Щодо роботи ринків, то вимога – 100% вакциновані працівники і контроль на вході для покупців, щоб не створювати натовпи.
Для закладів громадського харчування додаткова вимога – окрім 100% вакцинованого персоналу, 50% заповнених місць. Дитячі садочки працюватимуть, але в посиленому карантинному режимі.
З 18 жовтня, за словами посадовців мерії, діятиме контроль за дотриманням рішення міської комісії.
В Україні за добу 12 жовтня виявили 16 309 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 2,5 мільйонів людей, померли – 59 523.
Влада Росії заявила про добовий максимум смертей від COVID-19 з початку пандемії
У Росії 13 жовтня зафіксовано максимум смертей від COVID-19 з початку пандемії. За останню добу, за даними оперативного штабу, померли 984 пацієнти. У цю статистику Москва включає анексований Росією Крим.
За день до того, за офіційними даними, в Росії померли 968 людей. Загальна кількість смертей в Росії через зараження коронавірусом перевищила 219 тисяч.
Незалежні експерти вважають, що офіційна смертність в Росії через коронавірус занижується приблизно втричі, а реальна може перевищувати 645 тисяч осіб.
«Укрзалізниця» на виконання рішення уряду щодо пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19 посилила правила користування поїздами для пасажирів, повідомляє пресслужба перевізника.
Так, із 21 жовтня залізничні перевезення у далекому сполученні на «жовтому» та «червоному» рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності у них:
- документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
- негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).
Повідомляється, що у випадку відсутності вищезазначених документів провідник або стюард має право не допустити пасажира до поїздки. Повернення коштів за придбані білети в разі відмови від поїздки здійснюється за правилами перевезень пасажирів.
«Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається», – вказує УЗ.
«Укрзалізниця» зауважує»: оскільки перевірка більшої кількості документів прогнозовано може спричинити черги при посадці, пасажирам варто з розумінням поставитися до ситуації та прибувати на вокзал завчасно, зберігати спокій та дистанцію на пероні.
«Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби», – йдеться в повідомленні.
На засіданні уряду 11 жовтня було вирішено посилити правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.
«Ситуація із розповсюдженням коронавірусу в столиці і в Україні загалом стрімко погіршується. Сьогодні відділення столичних лікарень, що приймають хворих на COVID-19, заповнені майже на 47 відсотків. Щодня одна з опорних лікарень – Олександрівська, приймає понад 50 нових пацієнтів. А загалом в місті госпіталізують вже понад 300 хворих щодоби. Лікарі стверджують, що вірус став більш агресивним. Також набагато більше почало хворіти дітей», – сказав Кличко.
За його даними, на стаціонарному лікуванні в Києві з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебувають 1837 пацієнтів. 1297 із них – у тяжкому стані, 30 хворих підключені до апарату штучної вентиляції легень, ще 155 пацієнтів – на неінвазивній штучній вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 1512 хворих.
За даними КМДА, минулої доби у Києві виявили 978 хворих на COVID-19, померли 19 людей. За час пандемії у столиці захворіли понад 240 тисяч людей, 5595 померли.
По 500 тис грн щомісяця – СБУ викрила схему підробки ПЛР-тестів
Служба безпеки України повідомила, що заблокувала чергову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19. Незаконну схему викрили на Харківщині.
«Щомісяця ділки виготовляли до 600 підроблених довідок для виїзду за кордон, у тому числі міжнародного зразка. Як встановили співробітники СБУ, організували оборудку двоє працівників туристичного агентства у змові з приватною медичною лабораторією. Під час продажу закордонних турів зловмисники пропонували своїм клієнтам придбати ПЛР-тести з негативним результатом на COVID-19. Клієнти використовували фальсифіковані документи для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції», – йдеться в повідомленні.
За даними СБУ, щомісяця нелегальний бізнес приносив учасникам оборудки «прибуток» ‒ понад 500 тисяч гривень.
«У ході проведених обшуків у медлабораторії, в офісі туристичного агентства та за місцями проживання фігурантів провадження правоохоронці вилучили сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, електронні носії інформації, чорнові записи із доказами протиправної діяльності. Наразі у межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам злочинної схеми», – вказали в СБУ.
Нещодавно уряд погодив законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та користування підробленими COVID-сертифікатами.
Раніше у Павлограді Дніпропетровської області суд оголосив вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів.
«Ситуація виглядає гіршою, ніж була минулого року» – у Львові готують нові обмеження через COVID-19
Львів запровадить нові обмеження у зв’язку зі збільшенням випадків захворювання COVID-19 і зростанням числа шпиталізованих із коронавірусною хворобою, повідомив міський голова Андрій Садовий.
«Кількість госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 у Львові збільшується. Окремо хочу звернути увагу на те, що у обласній дитячій лікарні перебуває 36 дітей. Ми вже готуємо лікарню на Орлика до прийому діток. Ситуація виглядає гіршою, ніж була минулого року в цей час. Сьогодні пообіді проведемо комісію з надзвичайних ситуацій. Будуть нові обмеження», – написав Садовий у своєму телеграм-каналі.
Якими будуть ці обмеження, міський голова не уточнив.
За даними міської ради, у Львові за останню добу COVID-19 виявили у 388 людей.
Раніше Львівська комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про посилення карантинних обмежень у місті з 18 жовтня. Зокрема, освітні заклади перейдуть на дистанційне навчання. З 14 жовтня в місті заборонять масові розважальні заходи.
За його словами, освітяни внесені до переліку професій, представники яких мають бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи.
«Якщо до листопада співробітники сфери освіти не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати. Вакцинація для освітян є можливістю не лише продовжувати працювати та надавати якісні знання учням. У першу чергу, йдеться про захист свого життя та здоров’я, безпеку дітей», – наголосив міністр.
В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 152 тисячі людей
В Україні за минулу добу від COVID-19 вакцинували 152 703 людини. Одну дозу отримали 79 515 людей, повністю імунізовані – 73 188 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Від початку вакцинальної кампанії (з лютого) щеплено 7 688 564 людини, з них отримали одну дозу – 7 688 562 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 271 274 людини.
У МОЗ заявили, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні становлять невакциновані люди.
В Україні минулої доби виявили 16 309 нових підтверджених випадків COVID-19
Зокрема, захворіли 1 588 дітей і 288 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Протягом доби шпиталізували 4 901 людину, одужали – 6 462, померла 471 людина. Всього за добу провели понад 118,7 тисячі тестувань.
Найбільше випадків за останню добу виявили у Харківській (1526), Одеській (1525), Дніпропетровській (1344), Запорізькій (1048) областях і в Києві (978).
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 2,5 мільйонів людей, померли – 59 523.
У МОЗ додали, що 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні складають невакциновані.
На футбол Україна – Боснія пускатимуть вакцинованих або з негативним тестом на COVID-19
Уболівальники, які планують відвідати у Львові відбірний матч чемпіонату світу з футболу Україна – Боснія та Герцеговина, повинні мати не лише квиток, але ще й сертифікати про вакцинацію від COVID-19 або негативні тести на наявність коронавірусу. Про це повідомив відділ комунікації поліції Львівської області.
Пресслужба «Арени Львів» на сайті стадіону повідомила, що діти до 18 років, які мають окреме місце, зможуть потрапити на стадіон, пред’явивши квиток на матч (від таких уболівальників не вимагають довідки про вакцинацію або проходження тестів).
Протягом останніх тижнів, за офіційними повідомленнями, COVID-19 вражає дедалі більше дітей у США. Невтішна ситуація щодо рівня захворюваності серед дітлахів і в Україні, зокрема щодня зростає число хворих на COVID-19 дітей на Львівщині. Із 18 жовтня школярі Львова 5-11 класів перейдуть на дистанційне навчання.
Чому більше дітей хворіють на коронавірусну інфекцію? На які симптоми при захворюванні дитини батькам варто звернути увагу?
Нові правила міжрегіональних перевезень не поширюватимуться на неповнолітніх – Ляшко
Нові правила перевезень пасажирів між регіонами, які почнуть діяти з 21 жовтня, не будуть стосуватися неповнолітніх пасажирів, оскільки для них наразі не передбачена можливість оформлення COVID-сертифікату та отримання щеплення проти коронавірусної хвороби, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Діти до 18 років зможуть користуватись громадським транспортом у поїздках між регіонами без пред’явлення негативних тестів на COVID-19 та сертифікатів чи міжнародних свідоцтв про щеплення. Для дітей віком від 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування у громадських місцях, зокрема транспорті», – пояснив Віктор Ляшко.
У МОЗ зазначають: нові правила перевезень поширюються на повнолітніх осіб – громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Йдеться про водіїв, членів екіпажу авіа- та залізничного транспорту.
На засіданні уряду 11 жовтня було вирішено посилити правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.
З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із такими рівнями епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів:
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
- міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням «Дії»;
- негативного тесту на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.
Смертність вище 900 випадків тримається в країні шосту добу поспіль. Загалом від початку пандемії від COVID-19 у Росії померли понад 218 тисяч людей.
Також минулої доби зафіксували понад 28 тисяч нових випадків інфікування коронавірусом.
Чимало російських лікарів та деякі високопосадовці звинувачують російську владу у заниженні реальної статистики щодо коронавірсної пандемії.
Владу критикують і за низький рівень вакцинації населення від COVID-19. Минулого тижня в російському уряді заявили про вакцинацію близько третини населення.