Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Найчастіше з початку року прикордонникам пропонували хабарі, щоб уникнути самоізоляції – ДПСУ

Найчастіше з початку року – близько 500 випадків – громадяни пропонували прикордонникам неправомірну вигоду за безперешкодний перетин державного кордону без встановлення додатку «Вдома» чи без проходження самоізоляції, повідомили у Держприкордонслужбі України.

«Також зафіксовано більш як 200 спроб пропонування співробітникам Держприкордонслужби хабарів за пропуск через кордон без негативного ПЛР-тесту або страхового медичного сертифіката, який покриває витрати пов’язані з лікуванням COVID-19. Здебільшого такі правопорушення мали місце в пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС та Білоруссю», – йдеться в повідомленні.

Крім того, від початку року задокументовано тисячу спроб підкупу охоронців кордону.

«Загальна сума запропонованих правоохоронцям коштів склала 1,5 млн гривень у національній та іноземній валюті. Варто зазначити, що цей показник в порівнянні з минулорічним зріс більш як на 60 відсотків. Впродовж 9 місяців минулого року зафіксовано 380 спроб підкупити прикордонників, сума запропонованих хабарів тоді склала 800 тисяч гривень», – йдеться в повідомленні.

Також майже щоденно фіксуються пропозиції неправомірної вигоди прикордонникам в КПВВ на лінії розмежування та на адмінмежі з Кримом, додали в ДПСУ.

За даними Держприкордонслужби, переважно за отримання та надання хабарів, судами притягнуто до відповідальності 40 осіб. Обвинувальні вироки отримали 21 прикордонник та 19 цивільних.

В Україні за минулу добу зробили 123 230 щеплень від COVID-19

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 60 176 людей, повністю імунізовані – понад 63 054 людини.

Від початку вакцинальної кампанії щепили 7 609 049 людей, з них отримали одну дозу – 7 609 047 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 198 086.

В Україні за добу 11 жовтня зафіксували 11 996 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Зокрема, захворіли 1262 дитини і 227 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу госпіталізували 2274 людини, 5419 – одужали, 352 людей померли.

Протягом доби провели 93 732 тестування методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,5 мільйони людей, 59 052 людини померли.

Експерти ВООЗ рекомендували бустерну дозу вакцини від COVID-19 людям похилого віку та тим, у кого слабкий імунітет

Група експертів, яка консультую Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) щодо вакцин, рекомендувала додаткову, так звану бустерну дозу вакцини від коронавірусу похилим людям, а також людям з ослабленим імунітетом.

Директорка ВООЗ з вакцин доктор Кейт О’Браєн сказала, що третю дозу слід вводити через один-три місяці після другої дози, щоб захистити людей від важкої форми захворювання, госпіталізації та смерті.

О’Браєн наголосила, що це не вважається ревакцинацією, а скоріше частиною рекомендацій за регулярним графіком і не поширюється на здорових молодих людей з нормальним імунною відповіддю на вакцинацію і без будь-яких супутніх захворювань.

Дослідження показали, що захист після вакцинації у людей старших за 65 років знижується швидше, ніж у молодих.

Деякі заможні країни, зокрема Велика Британія, Францію і США, вже рекомендували третю дозу для літніх людей і людей з ослабленою імунною системою.

Експерти зазначають, що третя доза може бути від іншого виробника, ніж попередні дві, але рекомендують все ж робити третє щеплення тим самим препаратом, що і два попередніх.

При цьому в ВООЗ закликають не пропонувати вакцинацію бустерною дозою людям, молодшим за 65 років, чи тим, у кого немає проблем з імунітетом. В організації просять передавати надлишкові дози країнам, які не мають достатньої кількості вакцини навіть для захисту груп ризику.

США: заявку на схвалення таблеток від COVID-19 передали регулятору

Американська фармацевтична компанія Merck і її партнер Ridgeback Biotherapeutics подали в понеділок, 11 жовтня, федеральному Управлінню з контролю за харчовими продуктами (FDA) заявку на схвалення ліків від COVID-19.

Десять днів тому вони оголосили про успішне проведення третьої стадії клінічних випробувань ліків молнупіравір, який скоротив на 50 відсотків ризик госпіталізації і смерті людей в групі підвищеного ризику. На відміну від препарату ремдесивір, який вводять внутрішньовенно, молнупіравір випускатимуть у вигляді таблеток. Приймати їх рекомендуватимуть протягом перших п’яти днів після появи симптомів зараження. Курс лікування займає п’ять днів.

Незважаючи на його нижчу в порівнянні з ремдесивіром ефективність, через зручність застосування молнупіравір може стати широкодоступним препаратом від СOVID-19. Під час випробувань ліки не викликали ніяких помітних побічних ефектів.

Очікується, що рішення про схвалення нового препарату FDA ухвалить до кінця року. Фірма Merck вже почала його виробництв. Вона уклала ліцензійні угоди з декількома компаніями, які будуть поставляти ці ліки в країни з низькими доходами.

Американські експерти вважають, що препарат може виявитися ефективним засобом боротьби з пандемією, але наголошую, це не привід відмовлятися від вакцинації.

Уряд затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Уряд на засіданні 11 жовтня посилив правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.

«Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів

Нова хвиля коронавірусу прийша в Україну раніше, ніж прогнозували – Ляшко

Нова хвиля коронавірусу прийшла в Україну раніше, ніж прогнозували у Міністерстві охорони здоров’я. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, нинішня хвиля за інтенсивністю наближається о показників осені минулого року. Наразі у будні в Україні фіксують 16-17 тисяч нових випадків інфікування.

Найбільше місто Австралії виходить з кількамісячного локдауну

В найбільшому австралійському місті Сіднеї закінчилися майже чотири місяці пов’язаного з COVID-19 локдауну.

Жорсткі обмеження запровадили, щоб обмежити поширення коронавірусу штаму «дельта».

У штаті Новий Південний Уельс, столицею якого є Сідней, вакцинували понад 70% населення віком від 16 років.

У місті зберігаються деякі обмеження, що стосуються масових заходів, також є обмеження у роботі шкіл.

Влада Австралії та Нової Зеландії вдалася до жорстких заходів у боротьбі з пандемією, завдяки чому в цих країнах зафіксували відносно невисоку кількість інфікувань коронавірусом та смертей від COVID-19, порівняно з іншими країнами світу.

В Україні за минулу добу зробили 39 060 щеплень від COVID-19, повідомили у МОЗ

Одну дозу отримали 19 277 людей, повністю імунізовані – понад 19 783 людини.

Від початку вакцинальної кампанії щепили 7 548 873 людини, з них отримали одну дозу – 7 548 871 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 135 032.

В Україні виявили майже 9 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 10 жовтня зафіксували 8832 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 863 дитини і 78 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу госпіталізували 2672 людини, 2 053 – одужали, 207 людей померли.

Протягом доби провели тестувань: методом ПЛР – 23 675, ІФА – 3 480, експрес-тестами – 24 909.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1419), Дніпропетровській (765), Одеській (690), Запорізькій (687) та Житомирській (510) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,5 мільйони людей, 58 700 людей померли.

В Україні 16 областей входять до «помаранчевої» зони – МОЗ

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 10 жовтня 16 областей відповідають критеріям «помаранчевої» зони епіднебезпеки.

«Помаранчеві» зараз Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області.

До «жовтої» зони МОЗ відніс Київ та вісім областей: Вінницьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Рівненську, Миколаївську та Черкаську.

Дані про окупований Крим відсутні.

В Україні за добу 9 жовтня зафіксували 11 344 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Госпіталізували 3 712 людей, 2 581 – одужала, 162 людини померли.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,5 мільйони людей, 58 493 людини померли.

За добу від COVID-19 вакцинували понад 66 тисяч українців

В Україні за минулу добу зробили 66 053 щеплень від COVID-19. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 34 183 людей, повністю імунізовані – понад 31 870 тисяч.

Від початку вакцинальної кампанії щепили 7 529 596 людей, з них отримали одну дозу – 7 529 594 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 115 249.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

В Україні виявили понад 11 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 9 жовтня зафіксували 11 344 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 149 дітей і 122 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу госпіталізували 3 712 людей, 2 581 – одужала, 162 людини померли.

Протягом доби провели тестувань: методом ПЛР – 35 671, ІФА – 5 434, експрес-тестами – 26 287.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1783), Одеській (1010), Дніпропетровській (838), Запорізькій (836) та Донецькій (819) областях..

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,5 мільйони людей, 58 493 людини померли.

У Росії всьоме за місяць зафіксували найвищу за пандемію смертність від COVID-19

У Росії всьоме за місяць зафіксували найвищу від початку пандемії смертність від коронавірусного захворювання COVID-19. За добу померли 968 хворих.

Тільки за офіційними даними оперативного штабу по боротьбі з поширенням хвороби всього від COVID-19 у Росії померли 215 453 особи. Дані федерального штабу наводять з урахуванням анексованого Криму.

За день в Росії зареєстровано 29 362 випадки зараження COVID-19. Це на 7,77 відсотка більше, ніж у п’ятницю, і максимум від 24 грудня. Загальна кількість виявлених випадків зросла до 7 746 718.

Незалежні демографи вважають, що офіційна смертність від хвороби у Росії занижена приблизно втричі, а реальна може перевищувати 645 тисяч осіб.

Показникам «помаранчевої» зони відповідають 15 областей України

Станом на 9 жовтня 15 областей України відповідають показникам «помаранчевої» зони, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

Це: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька і Чернівецька області.

Всі інші регіони відповідають показникам «жовтого» рівня.

Напередодні «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки відповідали 13 областей.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що найближчими днями декілька областей можуть потрапити у «червону» зону епідеміологічної небезпеки через поширення COVID-19.

За його словами, в такому разі кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри й інші громадські місця зможуть працювати лише, якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані.

Як заявив Шмигаль, статистика по кількості нових хворих є «невтішною», при цьому – багато нових шпиталізацій і тяжких випадків.

Майже 150 тисяч українців вакцинували від COVID-19 минулої доби

В Україні минулої доби проти COVID-19 вакцинували ще 148 735 людей. Одну дозу отримали майже 74 тисячі людей, повністю імунізовані – понад 74,7 тисячі, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено майже 7,5 мільйонів людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – більше ніж шість мільйонів.

В Україні виявили майже 16 тисяч нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу 8 жовтня зафіксували 15 908 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 477 дітей і 298 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу шпиталізували 3 571 людину, 5 364 – одужали, 250 людей померли.

Протягом доби провели понад 106 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Одеській (1310), Дніпропетровській (1291), Львівській (1177), Донецькій (1080) і Харківській (984) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,5 мільйони людей, 58 331 людина померла.

Радуцький: МОЗ планує розширити перелік професій з обов’язковою вакцинацією від COVID-19

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що Міністерство охорони здоров’я планує розширити перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусної інфекції нового типу є умовою допуску до робочого місця.

«Надалі до переліку професій, для яких вакцинація є умовою допуску до робочого місця, планують внести усіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та співробітників поштових послуг», – написав Радуцький у фейсбуці.

Міністерство охорони здоров’я 7 жовтня затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Вакцинація дітей проти коронавірусу: користь і ризики

В Україні планується дозволити щеплення проти COVID-19 для всіх дітей старше 12 років. Відповідну рекомендацію на розгляд МОЗ подала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики. За яких умов і якою вакциною щепитимуть неповнолітніх, а також наскільки доцільним є такий крок? Більше про це за лінком.

У Росії знову перевищений денний максимум смертності від COVID-19

У Росії знову перевищений денний максимум смертності від COVID-19. Станом на ранок 8 жовтня у країні, з урахуванням території окупованого Криму, від COVID-19 померли 936 вшосте. Про це повідомляє федеральний оперативний штаб по боротьбі з поширенням хвороби.

Показники максимальної смертності оновився вшосте тільки з початку жовтня. Усього, за даними федерального оперативного штабу, від COVID-19 з початку пандемії померли 214 485 осіб.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG