Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Посол ЄС вважає Росію відповідальною за невизнання вакцини «Спутнік V» в Євросоюзі

Російська сторона несе відповідальність за те, що Євросоюз досі не розглянув по суті питання про визнання російської вакцини від коронавірусу «Спутнік V». Про це заявив посол ЄС в Росії Маркус Едерер в інтерв’ю РБК.

«Російська сторона щоразу відкладає терміни проведення інспекції, запитуваної EMA (Європейським агентством лікарських засобів), що гальмує процес. Такі факти. Це технічний, а не політичний процес», – зазначив Едерер.

За його словами, заявляючи про політизацію процесу визнання вакцини, російські чиновники «здебільшого говорять про себе, оскільки саме вони політизують це питання».

З 11 жовтня вакциновані українці зможуть відвідати Англію без карантину

Уряд Великої Британії з 11 жовтня додасть Україну до списку країн, чиї документи про вакцинацію визнаються Сполученим королівством. Завдяки цьому українці зможуть відвідати Англію без обов’язково карантину.

Нові правила в’їзду для подорожуючих з України почнуть діяти з 4:00 11 жовтня (за місцевим часом)

13 областей відповідають показникам «помаранчевої» зони – МОЗ

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 8 жовтня 13 областей України відповідають показникам «помаранчевої» зони.

Це: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська і Чернівецька області.

Всі інші регіони відповідають показникам «жовтого» рівня.

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

«Обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності», – йдеться в повідомленні МОЗ.

Наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації, зазначили у відомстві.

Повідомляється, що працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Станом на 7 жовтня в Україні принаймні одну дозу антиковідної вакцини отримали 7,36 млн осіб, з них повністю вакциновано 5,94 млн.

З часу переходу України у «жовту зону» складено понад 12 тис постанов через відсутність масок

З часу переведення України на «жовтий» рівень епіднебезпеки складено 1 137 адміністративних протоколів за порушення правил карантину та 12 436 постанов щодо перебування осіб у громадських місцях без захисних масок. Про це з посиланням на дані поліції повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Адмінпротоколи складали переважно відносно юридичних осіб, вказують у відомстві.

«За порушення карантинних правил передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Для громадян – у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За цей же час поліцейські склали 12 436 постанов про вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 44-3 КУпАП. Йдеться про перебування фізичних осіб без засобів індивідуального захисту у громадських будинках, спорудах чи громадському транспорті», – йдеться в повідомленні.

Крім того, з початку запровадження карантинних обмежень в Україні було складено 103 774 адміністративні протоколи за правопорушення пов’язані із карантинними правилами, вказали у МОЗ.

«З них найбільше стосувалось працівників підприємств та установ – 18 747 протоколів. Також 13 287 протоколів склали щодо водіїв транспортних засобів, 9 823 – щодо керівників торговельних закладів, 4 770 – керівників закладів громадського харчування та розважальних закладів. За порушення правил самоізоляції склали 3 543 адміністративні протоколи. Водночас, до суду вже направили 101 467 протоколів», – йдеться в повідомленні.

В усіх регіонах України «жовтий» рівень епіднебезпеки встановили 23 вересня.

Кількість хворих і лікарні. Де в Україні ситуація з COVID-19 найкритичніша?

З середини липня в Україні почала набирати обертів третя хвиля COVID-19. Новий спалах захворювання зафіксували у перший місяць осені, а 23 вересня Україна офіційно увійшла до «жовтої» зони. Нині, як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, кількість нових хворих стрімко зростає, і незабаром кілька областей можуть потрапити до «червоної» зони.

За словами очільника уряду, нинішній перебіг захворювання схожий на попередню хвилю коронавірусу. За інформацією МОЗ, наразі зайнято трохи менше ніж 50% ліжок у лікарнях по всій Україні. Проте в низці областей ситуація викликає особливе занепокоєння. Більше про це читайте за лінком.

МОЗ: понад 97% госпіталізованих у вересні з COVID-19 українців – невакциновані

У Міністерстві охорони здоров’я із посиланням на дані електронної системи охорони здоров’я повідомили, що 97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини.

«Загалом серед українців, яким діагностували коронавірусну хворобу в цей період, 95,7% не були повністю вакциновані. Це є ще одним свідченням того, що вакцинація діє та захищає від важкої форми COVID-19», йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що 98,3% осіб старше 60 років, які померли внаслідок коронавірусної хвороби з 26 червня по 26 вересня 2021 року, були невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не отримали повного курсу щеплень.

Станом на 7 жовтня в Україні принаймні одну дозу антиковідної вакцини отримали 7,36 млн осіб, з них повністю вакциновано 5,94 млн.

Росія оновила рекорд за добовою захворюваністю на COVID-19

У Росії за добу 6 жовтня виявили 27 550 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією нового типу, повідомляє оперативний штаб у Москеві. Раніше понад 27 тисяч хворих за день реєстрували 1 січня.

Загальна кількість хворих у Росії з початку пандемії на сьогодні становить 7 690 110.

Близькими до рекордних є і показники смертності – 924 пацієнти за добу. Абсолютний рекорд за весь час пандемії був зафіксований за добу 5 жовтня – 929 померлих. Усього з березня 2020 року інфекція забрала більш як 213 тисяч життів.

На тлі зростання числа хворих російські регіони поступово запроваджують додаткові обмеження.

12 областей України відповідають показникам «помаранчевої» зони – МОЗ

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 7 жовтня 12 областей відповідають показникам «помаранчевої» зони. Це: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька і Чернівецька області.

Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що найближчими днями декілька областей можуть потрапити у «червону» зону епідеміологічної небезпеки через поширення COVID-19.

За його словами, в такому разі кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри й інші громадські місця зможуть працювати лише, якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані.

Як заявив Шмигаль, статистика по кількості нових хворих є «невтішною», при цьому – багато нових шпиталізацій і тяжких випадків.

За даними МОЗ, в Україні минулої доби зафіксували 15 125 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 421 дитина і 341 медпрацівник.

В Україні за минулу добу від COVID-19 вакцинували 122 298 людей

Одну дозу отримали 59 428, повністю імунізовані 62 870 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 360 202 людини, з них отримали одну дозу – 7 360 200 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 5 942 170 людей.

Понад 15 тисяч нових випадків COVID-19 виявили в Україні – МОЗ

В Україні минулої доби зафіксували 15 125 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 1 421 дитина і 341 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Протягом доби шпиталізували 3 541 людину, 4 380 – одужали, 314 людей померли.

За добу провели понад 113 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1168), Львівській (1130), Одеській (1059), Дніпропетровській (1042) і Донецькій (985) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 497 643 людей, 57 840 – померли.

Україна має всі можливості за 2-3 роки виробляти власні вакцини – науковець. Що необхідно для цього?

Першу вітчизняну вакцину проти коронавірусу українці отримають вже на початку наступного року. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. У Харкові на підприємстві «Лекхім» почали налагоджувати лінію для виробництва вакцини CoronaVac. Крім цього, МОЗ обіцяє також запустити виготовлення в Україні вакцини Pfizer і Moderna. Чи можна в цьому випадку говорити про власне українську вакцину? І чи має Україна науковий і виробничий потенціал для виготовлення вакцин власного виробництва? Більше про це читайте за лінком.

Швеція і Данія призупинять використання вакцини Moderna від COVID-19 для тих, кому менше від 20 років – Reuters

Влада Швеції і Данії заявила, що припинить використання вакцини Moderna від COVID-19 для молодших вікових груп після повідомлень про можливі рідкісні побічні ефекти, передає агенція Reuters.

Згідно з повідомленням, шведське агентство громадської охорони здоров’я призупинить вакцинацію людей, які народилися в 1991 році і пізніше, оскільки, як зазначили у відомстві, дані вказують на зростання міокардиту і перикардиту серед тих, хто у цій віковій категорії отримав вакцину Moderna.

У свою чергу, влада Данії вказала на те, що вже використовує вакцину Pfizer/Biontech в якості основної для категорії віком 12-17 років, але вирішено призупинити використання вакцини Moderna для тих, кому не виповнилося 18 років.

Євросоюз визнає чотири вакцини: AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson.

У жовтні Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дало дозвіл на видачу додаткової дози вакцин розробки компаній BioNTech/Pfizer або Moderna проти COVID-19 особам, у яких ослаблений імунітет.

У серпні використання вакцини Moderna призупинила Японія, заявивши про «забруднення сторонніми речовинами». Moderna обіцяла розслідувати ситуацію.

Найближчим часом кілька областей України можуть потрапити у «червону» зону – Шмигаль

Найближчими днями декілька областей можуть потрапити у «червону» зону епідеміологічної небезпеки через поширення COVID-19, повідомив на засіданні уряду 6 жовтня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, в такому разі кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри й інші громадські місця зможуть працювати лише, якщо 100% працівників закладу і 100% відвідувачів повністю вакциновані.

Як заявив Шмигаль, статистика по кількості нових хворих є «невтішною», при цьому – багато нових шпиталізацій і тяжких випадків.

«Розгортаємо додаткові лікарні, підключаємо більшу кількість лікарів, адже бачимо, що в деяких областях ситуація набирає загрозливого масштабу», – сказав голова уряду.

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 6 жовтня 11 областей відповідають показникам «помаранчевої» зони. Це: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька і Чернівецька області.

Росія знову оновила добовий рекорд смертності від COVID-19

У Росії за попередню добу, 5 жовтня, від коронавірусної інфекції нового типу померли 929 пацієнтів, повідомляє оперативний штаб у Москві. За офіційними даними, це новий рекорд за весь час пандемії.

Також лікарі зареєстрували понад 25 тисяч нових випадків захворювання.

Деякі російські регіони запроваджують обмеження, але на федеральному рівні про такі заходи не йдеться, заявив днями речник Кремля Дмитро Пєсков. Він закликав росіян вакцинуватися.

За офіційними даними оперативного штабу, від початку пандемії у Росії виявили понад 7,6 мільйона хворих на COVID-19. Померли понад 212 тисяч пацієнтів.

За даними Росстату, смертність від COVID-19 приблизно в два рази вища. Оцінка незалежних демографів, зроблена на основі відомостей про надмірну смертність, утричі вища за ту, що дає оперативний штаб, – кількість померлих оцінюється у понад 600 тисяч.

З кінця минулого року у Росії проходить вакцинація препаратами місцевого виробництва. За останніми даними, повністю вакциновані менш ніж 30 відсотків росіян, одну дозу отримали 33 відсотки.

ВООЗ продовжує аналізувати дані про російську вакцину «Спутнік V»

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що все ще вивчає дані про російську вакцину від коронавірусу «Спутнік V», перш ніж схвалити її для екстреного використання.

«Як і у випадку з іншими вакцинами-кандидатами, ВООЗ продовжує оцінювати вакцини «Спутнік V» з різних виробничих майданчиків і опублікує рішення про їх статус, коли будуть доступні всі дані і їх вивчення завершать», – мовиться у заяві ВООЗ від 5 жовтня.

Міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко нещодавно заявляв, що адміністративні проблеми затримують процес ухвалення рішень ВООЗ.

Росія наполягає на тому, щоб ВООЗ видала екстрений дозвіл, щоб підвищити довіру до її вакцини. Таке рішення ВООЗ могло б відкрити шлях для включення вакцини до програми ООН COVAX.

Наразі ВООЗ схвалила вакцини виробництва Pfizer / BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna, Sinovac і Sinopharm.

Щеплені несхваленою ВООЗ вакциною, наприклад, «Спутніком V», можуть бути обмежені у поїздках.

Затвердження вакцини в ООН відбувається на засіданні спеціальної групи. Наразі наступний препарат в черзі до розгляду – індійська вакцина від Bharat Biotech.

В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 117 тисяч людей

В Україні минулої доби 117 234 людини вакциновані проти COVID-19. Одну дозу отримали 58 659 людей, повністю імунізовані – 58 575 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 300 774 людини, з них отримали одну дозу – 7 300 772 людини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 5 879 300 людей.

В Україні за минулу добу зафіксовано 12 662 нових підтверджених випадки COVID-19

Зокрема, захворіли 1186 дітей і 271 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Також за минулу добу шпиталізували 3 745 людей, 4 630 – одужали, 320 людей померли.

5 жовтня провели понад 135,5 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1163), Одеській (1076), Дніпропетровській (964) областях, у Києві (792) і Запорізькій (783) області.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 482 518 людей, 57 526 – померли.

У COVID-реанімації обласної лікарні в Дніпрі бракує апаратів штучного дихання

У реанімаційному відділенні обласної лікарні імені Мечникова в Дніпрі, де лікують хворих на COVID-19, бракує апаратів штучної вентиляції легенів, повідомив медичний директор закладу Сергій Риженко.

Він повідомив, що лікарня просить в обласної ради закупити 20 таких апаратів, а також допомогти із придбанням ліків та достроковим початком опалювання закладу.

За його даними, до лікарні шпиталізують тяжких хворих на COVID-19 з усієї області. Реанімація перевантажена: там лікують 25 тяжких пацієнтів, кілька із них – в критичному стані, каже Риженко.

Загалом у лікарні 80 хворих на COVID-19.

«Хворіють родинами. У нас перебуває три сім’ї, які хворіють у тяжкій формі. Одиниці тільки ті, що вакциновані. Решта, що захворіли, – не отримали своєчасно вакцину. Симптоми тяжкі. Страждають не тільки легені, а й нирки. Частину хворих доведеться переводити на діаліз», – сказав він.

За минулу добу, 4 жовтня, на Дніпропетровщині зафіксували 992 нові випадки захворювання на COVID-19. За останню добу 18 людей померли від ускладнень, викликаних коронавірусом. За кількістю нових хворих Дніпропетровщина лідирує серед регіонів України.

COVID-сертифікати чи негативні тести не є обов’язковими при відвідуванні закладів у Києві – КМДА

У Київміськадміністрації пояснили, коли COVID-сертифікат може стати обов’язковим при відвідуванні громадянами столичних закладів та установ.

«Київ готується до можливого посилення карантинних обмежень у разі встановлення на території міста «помаранчевого» або «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, мова йде про підготовку структурних підрозділів міської та районних адміністрацій, організацій, підприємств та установ столиці до організації прийому громадян за умови перевірки сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, або негативного результату тестування на COVID-19. Наразі, поки у Києві встановлений «жовтий» рівень епіднебезпеки, наявність COVID-сертифікатів або ПЛР-тестів не є обов’язковою умовою для відвідування міських закладів або установ», – йдеться в повідомленні.

Поки столиця залишається у «жовтій» зоні, основними вимогами до відвідувачів закладів є наявність маски та дотримання дистанції, зазначили в КМДА.

Сьогодні низка ЗМІ поширила інформацію з поиланням на протокол штабу із ліквідації наслідків НС від 1 жовтня про буцімто посилення карантину в Києві через захворюваність населення на COVID-19. У КМДА зазначили, що цей протокол не встановлює додаткових обмежень для міських установ, а місто виконує вимоги урядової постанови про вимоги до карантинних обмежень.

За даними КМДА, в Києві за минулу добу виявили 560 хворих на коронавірусну хворобу, 13 людей померли. З початку пандемії захворіли 236 545 людей, 5463 – померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG