.
Український сільський лікар (фотогалерея)
Поки довгоочікувані реформи у застарілій системі охорони здоров’я України ще тільки готують до запровадження, фотокореспондент Reuters Гліб Гаранич зробив серію фотографій про умови, в яких наразі працює один сільський лікар.

1
Лікар Дмитро Розумій обстежує крихітного пацієнта. 51-річний практик-терапевт колись працював хірургом, та відмовився, коли переконався, що скорочення бюджету призвело до підвищення рівня смертності.

2
Лікар Розумій (праворуч) в амбулаторії в селі Зелений Бір. У жовтні 2017 року Верховна Рада схвалила давно очікувану реформу системи охорони здоров’я.

3
Дві малі пацієнтки чекають на обстеження лікарем Розумієм. Деякі з реформ спрямовані на підвищення заробітку лікарів, які будуть обслуговувати більше пацієнтів, і дозволяють пацієнтам самим вибирати собі лікаря та лікарню.

4
Пацієнти чекають лікаря Розумного в амбулаторії в Іванковичах. В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун нещодавно сказала: «Нікому не подобається сьогоднішнє українське медичне обслуговування – ні лікарям, ні пацієнтам».

5
Ікони поруч з медичним обладнанням в амбулаторії в селі Гвоздів.

6
Умивальник в амбулаторії в селі Зелений Бір. «Сподіваюся, що реформи дадуть нам шанс, – каже Розумій агентству Reuters, – та якщо це виявиться тільки черговим блефом, тоді ми втратимо все».

7
Обстеження пацієнки у неї вдома в селі Іванковичі. Пацієнти лікаря Розумія переважно дуже старі або ще малі. Дорослі працездатного віку намагаються уникати витрат на ліки, як тільки можливо.

8
Село Гвоздів, де Розумій теж обслуговує амбулаторію.

9
Лікар Розумій у магазині зі своїми двома дітьми. Лікар має власні проблеми з фінансами, він заробляє у доларовому еквіваленті лише 230 доларів на місяць.

10
Розумій на заправці, діти чекають його в машині.

11
Лікар Розумій їде на виклик. Лікар каже, що змушений припинити деякі домашні візити, бо не може дозволити собі такі витрати.

12
Розумій в амбулаторії в Іванковичах. Незважаючи на велику кількість медиків, українці живуть у середньому на 5 років менше, ніж європейці.

13
Мешканці Іванковичів пірнають у крижану воду під час Водохреща. Реформи в українській системі охорони здоров’я заплановані на 2020 рік.