Виставку «50 відтінків Віктора Зарецького» приурочили до Дня народження художника. Серед представлених картин багато тих, які мало хто бачив раніше – переважно всі вони зберігалися у приватній колекції Олександра та Георгія Буцанів.
Мистецтвознавець, арткритик і учениця художника – Олеся Авраменко – презентувала книжку «Зарецький» про життя й творчість митця. Щоб видати книгу, авторка працювала з багатьма художниками, дизайнерами, аби книга була якомога лаконічною і відповідала концепції.
Я спеціально зробила її такою, аби молодь, яка сидить в інтернеті, могла відкрити будь-який розворот, отримати інформацію
«Я спеціально зробила її такою, аби молодь, яка переважно сидить в інтернеті, могла відкрити будь-який розворот, щось прочитати й отримати інформацію, покласти цю книжку собі в рюкзак», – розповідає Олеся Авраменко.
У книжці, за її словами, є особисті телеграми Віктора Зарецького. «Мені здається, що кожна телеграма настільки влучна, багато розповідає про період, в якому жив і творив художник, змушує подивитися далі, про що йдеться, – пояснює мистецтвознавець. – Я сподіваюсь, що коли ви читатимете цю книжку, ви доторкнетеся до душі Віктора Зарецького».
Книга «Зарецький» буде першою із серії науково-популярних монографій про українських митців.
За словами заступника генерального директора Музею історії Києва Тетяни Костенко, виставка буде безкоштовною і доступною для всіх охочих в арт-холі музею до кінця лютого.
Художник Зарецький створював картини в різних стилях: реалізмі, модерні, експресіонізмі та імпресіонізмі. У 1980-х роках почав працювати у стилі сецесії. Митця вважають найкращим майстром жіночого портрету минулого століття в Україні. Разом з дружиною Аллою Горською та іншими художниками-монументалістами створював мозаїчні панно в різних регіонах України.
У серпні 1990 року художник Віктор Зарецький помер через хворобу.
У жовтні минулого року одну з вулиць Голосіївського району Києва перейменували на вулицю імені Віктора Зарецького.