Найпотужніша кібератака
Державні установи, аеропорти та банки по всій Україні оговтуються від хакерської атаки вірусом «Petya.A». Через кібернапад Чорнобильська АЕС перейшла на радіаційний моніторинг у ручному режимі.
Експерти кібератаку вже назвали наймасштабнішою в українській історії. А правоохоронці побачили російський слід, припустивши, що вона приурочена до Дня Конституції України. Йдеться про вірус-вимагач, який шифрує інформацію на комп’ютері і вимагає у користувачів гроші за розшифрування. Крім України, комп’ютерний вірус дібрався до Іспанії, Індії, Данії, Великої Британії, Франції, а також Росії.
Критика систем безпеки, поради і жарти. Попри те, що через вірус «впали» чимало сайтів і сервісів, але соцмережі працюють без збоїв. Як на ситуацію реагує твіттер- і Фейсбук-спільнота? Радіо Свобода зібрало низку особливих реакцій.
Рекомендації CБУ, як захиститись від вірусу Petya.А, читайте за лінком.
Смертельна атака
У Києві вбили командира одного з підрозділів спецпризначення Головного управління розвідки – його автівка вибухнула. Розслідувати злочин буде головна військова прокуратура із залученням усіх українських спецслужб. Головна версія – російський слід. Загиблий виконував бойові завдання в зоні АТО, координував дії інших спецпризначенців.
Максим Шаповал був бойовим офіцером, зокрема, командував першою групою спецпризначенців, які звільняли Донецький аеропорт навесні 2014 року. «Першу групу вів і командував зачисткою саме загиблий. Отже, це був перший український «кіборг», – заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
На черзі заголовки про важливе:
- Головного редактора сайту «Страна.ua» Ігоря Гужву відпустили з Лук’янівського СІЗО під заставу в 544 тисячі гривень
- МЗС підтримує візовий режим для громадян Росії, але звертає увагу на ризики
- Сталін, Путін і Пушкін – «найвидатніші люди» всіх часів для росіян. Аналітичний центр Юрія Левади оприлюднив результати соцопитування
- У Львові поховали Володимира Косика – відомого історика, приятеля Степана Бандери і Ярослава Стецька
Екватор парламенту
Верховна Рада долає екватор: чинний парламент діє уже два з половиною роки. Спікер Андрій Парубій годину перелічував його успіхи. Серед найбільших здобутків назвав затвердження курсу на членство в НАТО, енергетичну незалежність та посилення боєздатності армії. На останній пленарний тиждень парламент також має «наполеонівські плани», сказав спікер.
А от про «проблемні точки» – кнопкодавство, прогули та гальмування низки ключових реформ на рівні парламенту, говорив із меншим запалом. Мовляв, докладає усіх зусиль як спікер, проте ще багато роботи попереду. Як дисциплінувати депутатів та наскільки ефективною є їхня робота, Радіо Свобода розповіли експерти.
Із окопу у таксі
Колись джип із нинішньою наліпкою #WarTaxi «намотував» кілометри на Донбасі. Тепер він курсує Одесою. Волонтери та колишні військові користуються позашляховиком, аби зібрати кошти на ще один джип для українських солдатів. #WarTaxi – це ініціатива фонду «Повернись живим» та одного з популярних сервісів замовлення таксі. Благодійники вже випробували формат у Києві, Львові та Дніпрі. Скрізь – успішно. Восени #WarTaxi планують «перевезти» до Харкова.
Про те, як воно: із під обстрілів в окопах у мирне життя за кермо, в останньому лінку на сьогодні.
Відчувайте і дійте!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.