Сайт cryptocurrency.tech повідомив, буцімто президент України Петро Порошенко готує указ про заборону криптовалюти в Україні. Однак, як заявив у коментарі для Радіо Свобода засновник першого біткойн-агентства в Україні, таке повідомлення є повною нісенітницею.
«Услід за блокуванням популярних російських сайтів (vk.com, yandex) готується рішення про заборону використання криптовалюти на території України, повідомляє анонімне джерело в Адміністрації президента України. Ініціатива виходить від президента Порошенка, на думку якого, електронні гроші використовують виключно проросійські сепаратисти. На думку співробітників Адміністрації президента України, ця заборона дозволить позбавити країну шахраїв і терористів», – пише інтернет-ресурс. При цьому посилається на видання «Эхо Москвы» та начебто фінансового аналітика Інокентія Винокурова.
Користувач Інокентій Винокуров, що назвався фінансовим аналітиком, зареєстрований у блозі «Еха Москви» з 2017 року і поки що має лише один пост.
За словами засновника першого біткойн-агентства в Україні Михайла Чобаняна, таке повідомлення є нісенітницею.
«Чутки і цілковиту ахінею не коментую. Людина, яка розуміє, що це і як це, якщо вона прочитає особливо передостанній і останній абзаци, зрозуміє, що людина, яка це написала, не має уявлення про ці процеси. Коментувати там нема чого, це повна нісенітниця», – наголосив Чобонян.
Окрім того, він повідомив, що нещодавно Кабінет міністрів України схвалив впровадження технології Blockchain у роботу Державного реєстру прав на нерухоме майно і систем CETAM. А електронна валюта біткойн є продуктом на технології Blockchain.
Радник голови Державного агентства з питань електронного уряду України Костянтин Ярмоленко повідомив Радіо Свобода, що наразі йому нічого не відомо про таку можливу заборону, і наголосив, що технічно заборонити біткойни дуже складно.
Заборонити децентралізовану систему, що розподілена по всьому світу, – не можливоКостянтин Ярмоленко
«Біткойни заборонити важко, тому що це децентралізована система, а заборонити децентралізовану систему, що розподілена по всьому світу, – це неможливо. Нам, особисто мені і агентству електронного уряду, щодо такої інформації нічого не відомо. Ми про це нічого не знаємо», – повідомив він.
Також він підтвердив, що наразі біткойни не мають визначеного юридичного статусу в Україні:
«Він (біткойн – ред.) в Україні, з одного боку, законодавчо не врегульований: він не згадується в нормативній базі. А з іншого боку, він не заборонений. Він є на даний момент у правовому вакуумі, і не тільки в Україні», – прокоментував Костянтин Ярмоленко.
Біткойни – це електронна валюта з відкритим кодом. Вона абсолютно децентралізована, дозволяє здійснювати розрахунки по всьому світу, при цьому комісія за переведення або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи біткойн, створюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері встановлену програму. У цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.