Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську домовилися зупинити вогонь на Донбасі з 24 грудня


Ілюстраційне фото. Наслідки обстрілу в Донецьку, червень 2016 року
Ілюстраційне фото. Наслідки обстрілу в Донецьку, червень 2016 року

У Мінську відбулося останнє цього року засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Переговори відбувалися після загострення ситуації на Світлодарській дузі, де четвертий день поспіль тривають бої і є загиблі з обох сторін. Тристороння контактна група висловила сподівання на ефективне продовження переговорів у 2017 році, незважаючи на те, що великого прогресу цього року не було.

Тему боїв під Дебальцевим (а це якраз регіон біля Світлодарська) обговорювали у підгрупі з питань безпеки, а також на засіданні Тристоронньої контактної групи, і за підсумком тривалої дискусії група ухвалила спільну заяву від імені України, Росії, ОБСЄ а також ОРДО і ОРЛО, яку зачитав спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі, модератор на перемовах Мартін Сайдік: «Ми, члени Тристоронньої контактної групи і представники ОРДО та ОРЛО, підкреслюючи необхідність забезпечення миру та спокою у зв’язку з майбутніми святами, підтверджуємо свою відданість дотриманню всеохоплюючого, стабільного та безтермінового режиму зупинення вогню, починаючі з 00 годин 24 грудня за київським часом».

Тристороння контактна група висловила сподівання на ефективне продовження переговорів у 2017 році, незважаючи на те, що великого прогресу цього року не було.

Обміну «всіх на всіх» не буде

Рідні полонених український бійців чекають, що перед різдвяними святами вдасться домовитися про їхнє звільнення чи обмін. Дуже обнадійливої інформації наразі немає.

Обміну «всіх на всіх» поки не буде, тому що не узгоджені списки, повідомив посол Сайдік. Тим не менше він сказав, що останнім часом було кілька звільнених з ОРДО і України, але конкретних цифр посол Сайдік назвати не зміг. Він лише підтвердив готовність України зробити гуманітарний жест – звільнити ще 15 осіб до кінця року, серед них будуть жінки та поранені, сказав Сайдік.

«Я високо ціную та вітаю цей крок і маю надію, що він буде нагодою для подібних кроків на зустріч зі сторони ОРДО та ОРЛО», – сказав він.

У Луганську поки що без води

Минулого разу не вдалося домовитися про відновлення водопостачання на окуповані райони Луганської області, тому що немає системи розрахунків. Минуло два тижні, особливого прогресу немає.

Була дискусія на цю тему, незважаючи на те, що економічна підгрупа залишається заблокованою через те, що з Донецька до неї присилають Максима Лещенка, проти якого в Україні порушено кримінальну справу. Але остаточного щодо відновлення водопостачання рішення нема. Посол Сайдік знову висловив занепокоєння щодо цього та повідомив, що немає домовленості про порядок розрахунків та постачання води у ОРЛО: «Ми дійсно старалися стежити за тим, щоб була робота з цього питання. Це складні питання, повірте мені, юридичного характеру та платежів».

Наступне засідання відбудеться після різдвяних канікул – 16 січня.

  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG