Фото автора
З приходом зимових холодів для жителів окупованих територій гостро постала проблема лікування від простудних захворювань, які насуваються звідусіль. Люди, в яких мізерні пенсії та зарплати, вимушені вибирати між тим, що їм придбати в першу чергу – буханку хліба, мішок вугілля для опалення чи ліки для онука чи сина, який захворів. Рівень пенсій та зарплат (від 2000 рублів) дозволяє лише виживати і не залишає шансів на забезпечення життєвих стандартів, гідних людини на збереження власного здоров’я та утримання родини.
Порожні аптеки з прапорами ніким не визнаних «народних республік» лякають захмарними «московськими» цінами на ліки.
На вітринах аптек – цінники на ліки, які вбивають надію їх придбати та почати лікуватися! «Амізон» – 450 рублів, «аміцин» – 770 рублів, мазь «апізатрон» – 350! Отже, на лікування лише однієї людини треба віддати майже всю пенсію в «ДНР»! Ціни в аптеках різняться одна від одної! Поодинокі люди блукають в пошуках чогось більш менш доступного по кишені.
Аптечний бізнес перетворився на джерело доходу від контрабандного завозу на окуповані території як з боку неокупованої території України, так і з території держави-окупанта – Російської Федерації
Мережа аптек на окупованих територіях «націоналізована» спритними ділками у камуфляжі, які отримують надприбуток на людській біді. Аптечний бізнес перетворився на джерело доходу від контрабандного завозу на окуповані території як з боку неокупованої території України, так і з території держави-окупанта – Російської Федерації. Люди шукають можливість замовити ліки у знайомих, які бувають на неокупованих територіях, для своїх хворих родичів та батьків. Проте провезти ліки проблематично, бо їх забирають на блокпостах по обидва боки лінії розмежування.
Навіть якщо вам поставлять вірний діагноз, лікуватися буде вам не по кишені. Тому росте смертність серед людей пенсійного віку
Хворіти на окупованих територіях – небезпечно для життя! Навіть якщо вам поставлять вірний діагноз, лікуватися буде вам не по кишені. Тому росте смертність серед людей пенсійного віку. А там, де є приріст « покійників» і можливий хоч якийсь прибуток, там знову можна побачити «націоналізаторів» у камуфляжі! Тому і «бізнес на смерті» узятий ними під особистий контроль.
В окупованому місті з’явилися нові крамниці, які відповідають запитам нових будівельників «планово-контрабандної економіки» угруповання «ДНР» – замість магазину побутової техніки «Вікотек» відкрили крамницю з продажу зброї «Егерь».
Полювання – це, мабуть, «головна» соціальна потреба жителів окупованих територій!
В приміщені магазину «Одяг з Європи» відкрили продаж контрафактних цигарок різних марок на усі смаки. Торговельні пункти з реалізації цигарок відкриті майже скрізь в кіосках з продажу пиріжків, газет, на деяких зупинках автотранспорту! В людей нема грошей на хліб, а тут така настирлива пропозиція – придбати пачку цигарок задля прибутку «економістів-націоналізаторів» у камуфляжі.
В окупованому Торезі з’явилися рекламні щити з нагоди святкування 85-річчя початку видобутку вугілля на шахті імені Лутугіна. Поверхневі приміщення комплексу шахти посилено красять та ремонтують. Чекають на візит самого ватажка «народної республіки» Захарченка! Знову буде телебачення та розмови на камеру про «економічне зростання» та «райдужні перспективи» ніким не визнаної «республіки».
На третій рік існування кероване з Москви нелегальне терористичне утворення «ДНР» приписує собі заслуги 85 річної давнини – шахти, яка за ці роки змінила три місця розташування в міру заглиблення пласту. Працю сотень, тисяч людей видають за власні досягнення ті, які звикли руйнувати, різати на метал та вбивати!
Через місто по автодорозі Донецьк – Луганськ ідуть фури, набиті обладнанням із заводів окупованої Російською Федерацією частини Донбасу. Цілі колони одна за одною ідуть на Схід, вивозячи заводи, в які була вкладена праця та сили сотень наших людей!
У людей відбирають можливість працювати та заробляти гроші на власній землі. Росте масове безробіття, а в «ДНР» тривають нові вигадані пропагандистами з Росії «свята».
Щодня боротьба за життя на окупованих територіях перетворюється в стрімке бажання повернення в довоєнні часи, коли існували хай і спотворені, але існуючі соціальні стандарти.
Мирослав Тямущий, пенсіонер, м. Торез
Думки, висловлені в рубриці «Листи з окупованого Донбасу», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
Надсилайте ваші листи: DonbasLysty@rferl.org