Останні кілька місяців промислова зона Авдіївки, також відома серед військових і журналістів як «промка», стала місцем найзапекліших боїв між українськими військовими і російсько-сепаратистськими силами. Керує обороною підполковник Сергій Гурін, командир 122-го окремого аеромобільного батальйону із позивним «Араб». Офіцер майже не розповідає, як ідуть бої, і рішуче забороняє проїзд на бойові позиції. Але, судячи з кількості і щільності нічних обстрілів, утримувати «промку», м’яко кажучи, непросто. Важкі обстріли почалися близько 7-ї вечора і станом на 8-у ранку, коли кореспондент Радіо Свобода залишив Авдіївку, не припинялися. Інтерв’ю записане 27 серпня ввечері. Зранку речники АТО повідомили про 2 загиблих і 4 поранених українських військових. Дехто з них міг перебувати і в Авдіївці.
– Ви щойно повернулися з «промки», яка наразі бойова ситуація там?
По нас ведуть артилерійський вогонь, диверсійні групи намагаються знайти слабкі місця в обороні
– Все залишилося, як і було, стабільно гарно. Напевно, це дійсно одна з найгарячіших ділянок фронту. По нас працює важка артилерія, інформацію про танки підтвердити не можу. Про втрати спілкуватися не будемо.
Є певна специфіка оборони промислової зони – по нас ведуть артилерійський вогонь, диверсійні групи намагаються знайти слабкі місця в обороні, спостерігають за дільницями, де різні підрозділи працюють.
– Чому промислова зона настільки важлива для бойовиків?
Навіть 10 чи 15 сантиметрів землі – це наша територія. Якщо вони прийшли до нас зі зброєю – треба їх виганяти
– Вона важлива в першу чергу для нас, для будь-якого нормального громадянина. Навіть 10 чи 15 сантиметрів землі – це наша територія. Для них – не знаю, я не лізу в їхні голови. Але якщо вони прийшли до нас зі зброєю, треба їх виганяти.
Моральний стан моїх бійців гарний, песимізму немає. Ми записали привітання до Дня Незалежності – там усе показано. Є і мобілізовані, і контрактники, суворі чоловіки. Робимо свою роботу.
– Чи можна проводити аналогії між обороною «промки» і обороною Донецького аеропорту чи Дебальцева?
Для мене і моїх десантників це принципово важлива оборона
– Будь-яке місце бою унікальне. Я брав участь в обороні Донецького аеропорту і не можу порівняти ці битви. Схожим є лише те, що вогонь дуже важкий і дуже щільний. Артилерія стріляє сконцентровано і відповідально, як свого часу і в Донецькому аеропорті. Також на питання, чи важлива «промка», я не хочу відповідати, як не хотів відповідати раніше і на запитання, чи важливий аеропорт. Для мене і моїх десантників це принципово важлива оборона.
– Які деталі можуть свідчити про те, що участь у битві за «промку» беруть російські військові?
Про участь наших сусідів також говорить стиль артилерійської підготовки, поведінка диверсійно-розвідувальних груп
– У першу чергу, характер поранень, зокрема у снайперів. З них виймають величезні кулі. Гвинтівки, які такими (кулями) стріляють, так званим «ополченцям» навіть у руки не дають.
Про участь наших сусідів також говорить стиль артилерійської підготовки, поведінка диверсійно-розвідувальних груп, навички диверсантів. Це підготовлені люди, причому підготовлені доволі якісно. Але взагалі в нас все стабільно гарно.