Російський фондовий ринок зазнає значних втрат на старті торгів у п’ятницю, 10 жовтня.
Індекс РТС втрачає близько 1,5% і перебуває поблизу рівня 1070 пунктів. Так низько цей індикатор у 2014 році перебував лише протягом короткого часу в березні, коли біржові показники обвалилися на тлі реакції Заходу на анексію Криму.
Аналогічне зниження фіксується і на іншій російській біржі ММВБ.
Далі під тиском перебуває курс рубля – станом на 10:10 за московським часом російська валюта втрачає близько чверті відсотка проти долара і євро. За долар дають уже понад 40 рублів 20 копійок, євро здолав позначку в 51 рубль. Ще на початку літа долар котирувався на рівні 34 рублі.
Аналітики пояснюють падіння основних російських економічних індикаторів стрімким зниженням ціни важливого експортного продукту Росії – нафти, а також газу, ціна якого корелюється з нафтовими котируваннями. На світових ринках нафта марки Brent нині коштує менш як 89 доларів за барель, ціна нафти російської марки Urals є ще нижчою. Це нові мінімуми за кілька років.
Також експерти припускають, що вплив на біржові котирування спричиняють побоювання глобальної або щонайменше регіональної рецесії.
«У країнах з розвиненою економікою очевидним є відновлення у США та Великій Британії, натомість єврозона та Японія відстають. У країнах із ринком, що розвивається, повільне зростання в Китаї є кращим порівняно з нашими очікуваннями щодо Індії та очевидним серйозним спадом в таких країнах, як Бразилія і Росія», – сказала очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард на щорічній нараді МВФ та Світового банку у Вашингтоні.
Американські фондові ринки 9 жовтня зазнали втрат на рівні 2%, це найбільше падіння за один день цього року.