Погроза президента Володимира Путіна зайняти Київ за два тижні, плани НАТО щодо створення нових військ швидкого реагування та заяви Кремля про зміну воєнної доктрини. Ці теми стоять у топах сьогоднішніх світових видань. Західні журналі також аналізують перспективи саміту НАТО, який відбудеться цього тижні в Уельсі та говорять про втрати позицій українських військ на Донбасі після того, як бойовики отримали підкріплення від Росії.
Російський президент Володимир Путін хвалиться перед європейськими лідерами, що його війська можуть зайняти Київ за два тижні, якщо він захоче, йдеться у публікації газети The Telegraph. Видання посилається на публікацію в італійській газеті La Repubblica, яка припускає, що ця заява Путіна у розмові з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу могла бути відповіддю на повідомлення про запровадження нових санкції ЄС проти Росії.
The Telegraph пов’язує коментарі Володимира Путіна із повідомленнями НАТО про створення нових сил безпеки швидкого реагування в кількості 4 тисяч осіб, які можуть бути розгорнуті у Східній Європі упродовж 48 годин у відповідь на можливу агресію Росії.
Американське видання The Washington Post звертає увагу на заяву Кремля щодо перегляду його військової доктрини через плани НАТО посилити свою присутність у Східній Європі.
Ця заява, яка з’явилася у вівторок, свідчить про посилення напруги між Москвою та НАТО напередодні саміту альянсу, який має відбутися цього тижня в Уельсі, де має бути ухвалене рішення про створення нових мобільних військ у кількості 4 тисяч осіб, пише американське видання.
«Факт, що військова інфраструктура членів НАТО стає ближчою до наших кордонів, зокрема і через збільшення кількості військ, зберігає своє місце як одна із зовнішніх небезпек для Російської Федерації», – цитує заступника секретаря Ради безпеки Росії Михайла Попова The Washington Post.
Американська газета нагадує, що у понеділок генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що альянс має розробити «план дій», який би включав сили швидкого реагування у відповідь на «російську агресивну поведінку».
Втрата території, захоплені солдати та повідомлення про збільшення російських танків та військових на сході України змінили події упродовж останніх днів, вважають журналісти. Бойовики, які нещодавно отримали підкріплення, ставлять перед собою нові цілі, такі як порт у Маріуполі чи аеропорт у Луганську, зазначає The Washington Post.
Проросійські сепаратисти отримують значні перемоги над українською армією, пише лондонська газета Guardian. Це відбувається на тлі заяв Києва про те, що Москва надає бойовикам пряму воєнну підтримку.
У понеділок Україна отримала нові втрати, зокрема аеропорт у Луганську, який є ключовим містом. Видання зазначає, що це відбулося після атаки «російського танкового батальйону», як про це заявив речник РНБО Андрій Лисенко.
Guardian наголошує, що упродовж понеділка також тривали бої за аеропорт у Донецьку. Це сталося у час, коли українська армія і добровольчі батальйони зазнали серйозних втрат під час спроби вирватися з оточення у місті Іловайськ Донецької області.
Серйозні бойові дії у понеділок відбулася на тлі попередніх спроб посадити сторони протистояння за круглий стіл у Мінську, продовжує видання. Повідомляли, що бойовики там заявили про готовність відмовитися від сепаратизму в обмін на широкі заходи автономії і самовизначення.
Раніше сепаратисти на Донбасі проголосили себе незалежними державами, але російські ЗМІ у понеділок повідомили, що вони висунули низку вимог щодо питань регіонального самовизначення і статусу російської мови. В обмін на це вони були б готові обговорювати «збереження єдиного економічного, культурного та політичного простору України», зазначає Guardian.
При цьому видання пише, що Київ навряд чи піде на вимоги лідерів бойовиків. Разом з тим Guardian наголошує: зміна тону вказує, що, посиливши військові потужності сепаратистів, Москва може шукати компромісного рішення. Проте, якщо сторони навіть би і погодилися на це, немає гарантій, що всі, втягнуті у конфлікт, пішли б на це, зазначають журналісти Guardian.