Доступність посилання

ТОП новини

Тюрми – місце примусової праці та … локомотив економіки (ВІДЕО)


Українці за ґратами працюють продуктивніше, ніж на волі
Українці за ґратами працюють продуктивніше, ніж на волі
Київ – Українці за ґратами працюють продуктивніше, ніж їхні співвітчизники на волі, стверджують економісти. За рік підприємства, розташовані у місцях позбавлення волі, виробляють товарів на півмільярда гривень. Такою є офіційна статистика Державної пенітенціарної служби. Утім, правозахисники говорять про численні факти примусової та неоплачуваної праці в українських в’язницях.

Вироби з і металу, будівельні матеріали, меблі й навіть зрубна архітектура – таку продукцію виробляють вісім виправних колоній Вінницької області, в яких тримають близько семи тисяч засуджених. Виправні заклади виробляють до трьох відсотків від усієї продукції регіону, розповідає керівник управління Державної пенітенціарної служби у Вінницькій області В’ячеслав Люх.

«Наші підприємства мають деревообробну та іншу техніку, складські приміщення, автопарк. Загалом вони виробляють товари на суму близько 30 мільйонів гривень на рік», – розповідає керівник системи відбування покарань на Вінниччині.
Вінницькі в'язні працюють на експорт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Модернізацію виробництва в колоніях

Державна пенітенціарна служба, яка об’єднує місця позбавлення волі України, має 130 промислових підприємств і ще 11 сільськогосподарських, на яких працюють в’язні. За минулий рік вони заробили понад півмільярда гривень, свідчить офіційна статистика.

Держава недофінансовує виправні заклади, а відтак зароблені гроші йдуть на покращення умов у в’язницях та безпосередньо засудженим, які працюють, стверджує голова Державної пенітенціарної служби Олександр Лісіцков.

«Модернізація виробництва є одним із наших пріоритетів. Доходи від виробничої діяльності є основним джерелом поліпшення умов тримання засуджених й наближення їх до загальноприйнятих міжнародних стандартів», – запевняє Олександр Лісіцков.

Як приклад цього керівник відомства наводить переобладнання багатопрофільної лікарні у Стрижавській виправній колонії на Вінниччині. Віднині тут можуть виконувати навіть заміну кришталика ока.

Економіст Олександр Пасхавер констатує, що виходячи з кількості ув’язнених та вартості продукту, який вони виробляють, їхня продуктивність є вищою, ніж в українців на волі. Втім, економіст наголошує, що й плата за роботу у в’язнів має бути відповідною.

Деяким ув’язненим платять 40 гривень на місяць – правозахисник

Праця є дуже корисною для позбавлених волі, але лише, якщо вона є добровільною і за неї платять, наголошує експерт Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

«Якщо людина прагне праці й стає на шлях виправлення, це позитив. Але з іншого боку, ми стикаємося із ситуаціями, коли до праці примушують, особливо в жіночих колоніях. І якщо зазвичай плата за працю засудженого досить висока, то жінки після всіх відрахувань часто отримують на руки по 40-60 гривень», – розповідає правозахисник.

Він говорить, що в українських в’язницях є випадки так званої рабської праці, коли в’язні працюють по 12 годин або коли замість грошей їм видають сигарети, чай та інші товари. А іноді людині, яка хоче завдяки сумлінній праці звільнитися достроково, чинять перешкоди, щоб вона і далі працювала за ґратами, каже Андрій Діденко.

За підрахунками священиків, які спілкуються з ув’язненими, кожен третій працює за ґратами зі власної волі.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG