Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура відокремлює себе від України?


Ніхто в Генпрокуратурі не збирається знімати вимогу тримати Луценка та Іващенка під вартою – Стецьків
Ніхто в Генпрокуратурі не збирається знімати вимогу тримати Луценка та Іващенка під вартою – Стецьків
Київ – Гепрокуратура не збирається виконувати вимоги резолюції ПАРЄ. Про це заявили опозиційні депутати після зустрічі з керівництвом відомства. Зі свого боку, в Генпрокуратурі стверджують, що в резолюції «жодним словом не прописана назва «Генеральна прокуратура». А компетенція в питаннях зміни запобіжного заходу колишнім посадовцям, що перебувають у СІЗО, належить виключно суду, зазначають там.

Сьогодні зранку до будівлі Генпрокуратури прийшли депутати від «БЮТ-Батьківщини» і «Нашої України – Народної самооборони». Раніше вони відправили до ГПУ листа з вимогою обговорити виконання резолюції ПАРЄ щодо України з Генпрокурором Віктором Пшонкою. Депутати, зокрема, хотіли дізнатися, що саме відомство вже зробило, щоб звільнити з-під варти екс-главу МВС Юрія Луценка та колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка.

«Ми прийшли не за адресою»

Народні депутати Володимир Ар’єв, Олена Бондаренко, Юрій Гримчак, Андрій Павловський і Тарас Стецьків таки зустрілися з Генпрокурором Віктором Пшонкою та його заступниками. Зустріч тривала менше години.
Жодним словом у резолюції ПАРЄ не прописані слова «Генеральна прокуратура
Юрій Бойченко

На закиди та вимоги депутатів Пшонка сказав, що назва «Генеральна прокуратура в резолюції ПАРЄ жодним словом не прописана». Про таку відповідь повідомив керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко: «Жодним словом у резолюції ПАРЄ не прописані слова «Генеральна прокуратура». Тобто, до Генеральної прокуратури безпосередньо якихось резолюцій не прописано. Що стосується вимог народних депутатів про звільнення або зміну запобіжного заходу Луценку й Іващенку, то компетенція у цих питаннях належить виключно суду. Суд прийняв рішення про обрання запобіжного заходу, і тільки він може винести рішення про зміну цього заходу. Державний обвинувач у суді є процесуально незалежною особою і не може отримувати якихось вказівок або відчувати на собі тиск керівництва Генеральної прокуратури».

Представники опозиції назвали таку відповідь Генпрокуратури намаганням «петляти між крапельками». Депутат від БЮТ Тарас Стецьків зауважив: після розмови стало ясно, що вимоги ПАРЄ Генпрокуратура не виконуватиме.
Ніхто в Генпрокуратурі не збирається з боку державного звинувачення знімати вимогу тримати Луценка та Іващенка під вартою
Тарас Стецьків

«Нам було сказано: Генпрокуратура не впливає на державне обвинувачення – так, ніби державні обвинувачі не є працівниками прокуратури. Також була спроба прочитати лекцію на тему юриспруденції, і стало ясно, що ніхто в Генпрокуратурі не збирається з боку державного звинувачення знімати вимогу тримати Луценка та Іващенка під вартою», – каже б'ютівець.

Самостійно вони рішення не приймають
Андрій Павловський
Тепер стало зрозуміло, що вимагати виконання рішення ПАРЄ депутати прийшли не за адресою, зауважив б'ютівець Андрій Павловський: «Після спілкування з керівництвом Генпрокуратури ми зрозуміли, що самостійно вони рішення не приймають, ми прийшли не за адресою з вимогою виконання рішень ПАРЄ. Треба було йти до Януковича, до їхнього хазяїна, кума, ще когось. Бо всі рішення у нас у державі ухвалюються однією особою».

Президент Віктор Янукович неодноразово наголошував, що жодним чином на судову владу України не впливає.

Чи лікуватимуть Тимошенко канадці та німці?

Водночас, після зустрічі керівництва прокуратури з депутатами стало відомо, що одна з вимог резолюції ПАРЄ (пункт номер 10) таки має бути виконана, Юлії Тимошенко обіцяють провести незалежне медичне обстеження іноземними медиками.

«Це ініціатива, проявлена Генеральним прокурором на ті звернення народних депутатів і міжнародних медичних організацій про проведення незалежного дослідження і лікування, якщо в цьому буде потреба», – зазначив прес-секретар відомства Юрій Бойченко.

Однак депутати поки сумніваються в тому, що така незалежна комісія дійсно обстежить Юлію Тимошенко якнайшвидше.

Наприкінці минулого тижня ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо України. У Раді Європи вимагають звільнити звинувачених у зловживанні службовим становищем Юрія Луценка та Валерія Іващенка з-під варти, а також лікувати засуджену до 7 років ув’язнення Юлію Тимошенко поза межами пенітенціарної системи.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG