Доступність посилання

ТОП новини

На цьогорічному «Берлінале» Україна покаже лише один «конкурсний» фільм


Київ – В основній конкурсній програмі на цьогорічному «Берлінале» Україна покаже лише одну повнометражну стрічку під назвою «В суботу». Цей фільм про чорнобильську трагедію не є виключно українським продуктом, Росія та Німеччина також долучилися до його створення. На фестивалі загалом можна буде побачити ще декілька українських фільмів, але брати участь у конкурсі вони не будуть.

Фільм «В суботу» розповідає про суботу 26 квітня 1986 року, коли на Чорнобильській АЕС сталася аварія. Творці фільму не ставили собі за мету знімати видовищний блокбастер. Тим більше не хотіли вони робити документальний фільм, в якому б розбирали по деталях аварію, намагаючись у черговий раз знайти винних.

Український співпродюсер стрічки Олег Кохан розповів, що фільм у першу чергу про людей, які в суботній день продовжують розважатися і зовсім не знають, що їх позбавили права знати про загрозу своєму життю.

«Це перший день після Чорнобильської катастрофи, перші лічені години трагедії – не через тиждень і не через місяць. Це перший день, коли люди вперше потрапляють у страшні обставини і повинні ухвалювати рішення і робити висновки», – зауважує продюсер.

Як ділитимуть «ведмедя» у разі перемоги

Із українського бюджету виділили 30% від загального кошторису стрічки. У створенні фільму також взяли участь одна з найбільших європейських кіностудій Bavaria Film та студія «Нон-стоп Продакшн» українського продюсера Олександра Роднянського. А режисером фільму став російський сценарист Олександр Міндадзе. Тож загалом над створенням стрічки трудилися фахівці трьох країн – України, Росії та Німеччини. І кожна з них має право вважати фільм своїм.

Продюсер Олег Кохан каже, що українці потрудилися найбільше. «В цьому є велика заслуга України, – зазначає він. – Картина профінансована, підтримана державою, продюсер, компанія-виробник, величезна територія, величезна кількість творчих працівників, стрічка відзнята на території України. Хіба нам немає чим пишатися?»

Спільне виробництво стрічок є традиційною практикою для Європи, говорить Андрій Халпахчі, директор Української кінофундації. Приз, вважає він, має адресуватись в першу чергу конкретним творцям, а не країні, яку вони представляють. «Як на мене, якщо будуть нагороди, це перемоги продюсерів, і через те, що я вважаю кіно авторською роботою, тому і режисерів», – наголосив Халпахчі.

Поза конкурсом покажуть ще три стрічки

Берлінська прем’єра стрічки «В суботу» відбудеться 14 лютого. Окрім цієї картини, на «Берлінале» повезуть мало не увесь доробок за останні роки.

Андрій Халпахчі зауважує, що участі в конкурсі стрічки брати не будуть, але на хорошу рекламу претендують. «У нас три покази. Ми орендуємо зали і показуємо три картини. Це «Мільйон до неба», «Аня, Волга, рок-н-рол» та збірка короткого метру «Арабески. Мудаки», – зазначає директор Української кінофундації. – Також ми намагатимемося як представити і старі картини, так і анонсувати нові проекти. Це стрічка «Закоханий в Київ» та ігровий фільм, який тільки готується до випуску, про Сергія Параджанова». На думку Андрія Халпахчі, дуже важливо намагатися знайти глядача не тільки в Україні, але і закордоном.

Окрім української стрічки «В суботу», за головну нагороду – «Золотого ведмедя» – в Берліні змагатимуться 15 фільмів із усього світу. Журі кінофестивалю очолить актриса і режисер Ізабелла Росселліні.

61-й «Берлінале» триватиме з 10 по 20 лютого. Відкриє фестиваль вестерн братів Коенів «Залізна хватка».
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG