– Подорожчання зернових веде до подорожчання хліба, він теж зростатиме в ціні. Бо селянин, який вирощує зерно, нині має витрати. Сьогодні вартість зерна близько тисячі гривень. Якщо при тому врахувати, що багато посівів вимерзло, потім ще й засуха не дала можливість виростити нормальний врожай, то ж затрати аграріїв зростають. Не можна сьогодні за рахунок селянина утримувати ціну на хліб та продовольство. До того ж, коли у світі піднімається ціна, то й ми повинні відпустити ціни, не заважати ринковим процесам. Уряд ставить за мету не допустити підвищення ціни на хліб, але коли зростає ціна на пальне, газ, енергію то чому не може підніматися ціна на хліб?
– Як Ви вважаєте, коли чекати подорожчання хліба?
– Я вважаю, що ціни стрімко піднімуться після виборів. На жаль, велика політика втрутилася у цінову політику
– З чим пов’язуєте затримку експорту зерна з України?
– Якщо вивезти з України все зерно, то завтра нам доведеться його купувати. Треба враховувати потреби, наявність, а тоді, можливо, робити баланс. Ми ж не перший рік повторюємо ту ж схему: спершу вивозимо зерно, а до нового врожаю починаємо купувати.
– Чи правильними є дії щодо заборони вивозу зерна?
– Я б не сказав. Якщо було погоджено, підписано контракти на продаж, то сьогодні вони повинні виконуватися. Адже ті фірми, які уклали угоди, повинні їх дотримуватися. Але суть у тому, що селянин не повинен постраждати, хоча завжди, на всіх щаблях цього процесу страждає саме він. І в тому, що продає дешево, і в тому що потім дорого купує.
– До речі, про селянина. Які, на Вашу думку, будуть втрати у селян від затримок вивозу зерна?
– Ціна може впасти на зерно. І селянин змушений буде, маючи боргові зобов’язання, думаючи про посівну кампанію, продавати зерно дешевше, і знову на нього чекатимуть втрати.