Аналітик «Ройтерз» Річард Балмфорт також вважає, що держсекретар США відповість у п’ятницю в Києві на значний проросійський нахил нового лідера України сигналом відновлення американського інтересу до цієї пострадянської республіки. Автор вважає, що «на відміну від пострадянської Грузії, котру Клінтон також відвідає у ці дні, в США не вбачають такої великої загрози зусиллям Барака Обами у «перезавантаженні» стосунків із Росією в лідерстві Януковича». Хоча у статті відзначена відмова Януковича від вступу України до НАТО і посилення російських військових позицій в українському Криму, але й разом із тим наголошено на намаганнях Києва отримати благословення Вашингтона щодо збалансованої політики України між Сходом і Заходом, щоб якось стабілізувати її економіку з допомогою глобальних фінансових кредиторів на кшталт МВФ. Балмфорт також відзначає, що сама Клінтон схвалила потребу Києва притримуватися збалансованості у стосунках між Росією та Заходом. Разом із тим аналітик «Ройтерз» переконаний, що «Гілларі Клінтон ясно дасть зрозуміти в Києві, що Вашингтон залишається зацікавленим у подальшому розвиткові України демократичним шляхом та у дотриманні Віктором Януковичем його обов’язків щодо гарантування демократії в державі». Тут цитується американський дипломат Стівен Пайфер, котрий вважає, що держсекретар США нагадає Вікторові Януковичу, що, окрім Росії, є ще США і Європа, з якими варто активізувати стосунки Києва. В аналізі «Ройтерз» цитуються інші експерти, котрі вважають позитивною активізацію політики Вашингтона щодо України, що проявляється перебуванням Гілларі Клінтон в Києві.
Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» наголошує, що «Київ не хоче до НАТО», про що свідчить усунення Верховною Радою з нового закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики України, схваленого у четвер парламентом, планування членства Києва в НАТО. Газета також зауважує, що у новому законі проголошується дотримання Україною політики позаблоковості та уникнення участі у різних військово-політичних союзах. Разом із тим, як звертає увагу швейцарська газета, в законі чітко сказано, що Київ продовжить «конструктивне партнерство з НАТО», і одночасно наголошено, що Україна прагне досягти членства в Європейському Союзі. «Ноє Цюрхер Цайтунґ» також нагадує, що сам Президент Янукович ініціював відмову Києва від вступу до НАТО, щоб таким чином догодити Москві.
Польська «Жечпосполіта» висловлює занепокоєння з приводу запрошення до українського МЗС дипломатів Польщі, США, Росії і Німеччини, де українська сторона наголосила на правилах діяльності в Україні закордонних організацій і фондів і закликала представників згаданих країн у Києві контролювати, щоб закордонні організації і фонди цих країн «прискіпливо дотримувалися у своїй діяльності своїх статутів і українських законів». Польське видання також наголошує, що розмови з представником кожної з запрошених сторін відбувалися окремо, і польське посольство у Києві, наприклад, відмовилося коментувати цю розмову в українському МЗС. Експерти висловили міркування, що цей виклик до МЗС безпосередньо пов’язаний із інцидентом у Борисполі, коли керівника київського бюро німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе не пускали понад 10 годин в Україну. Експерти також наголошують, що дії української влади щодо фондів нагадують кроки Росії на ліквідацію Британської ради в Росії у 2008 році. «Жечпосполіта» також інформує, що конфлікт із Ланґе поставив під сумнів візит Віктора Януковича до Німеччини, який уже було почали планувати в Берліні на початку червня.