– Наскільки реально, що Верховна Рада сьогодні таки позбавить недоторканності Парубія та Гримчака?
– На жаль, це реально, тому що ми знаємо позицію провладної коаліції. Вони просто вирішити зробити показову «порку». Для цього вони вибрали двох депутатів, на прикладі яких хочуть модельно показати всім нам, що з нами буде, якщо ми будемо відстоювати свою позицію. Власне, все те, що зараз відбувається з сестрою Парубія, – це демонстрація того, що і родичі будуть переслідуватися, і влада завжди знайде спосіб це зробити. Однак якась дивна, вибіркова боротьба з хабарництвом. З одного боку, хабарництво тотальне. А з іншого, чомусь саме в момент переслідування політичного діяча його родичі підпадають під це. Була б вона підприємець, її б узяли за несплату податків. А так як вона працює у податковій, їй приписують отримання хабара. Тобто знаходять спосіб вплинути на родичів. Це типово поліцейські у гіршому розумінні цього слова методи.
– Вас та деяких інших депутатів із групи «За Україну» викликала Генеральна прокуратура, для чого?
– Ще викликають. Нам визначили низку днів, коли ми можемо з’явитися. Поки що як свідків. Але ж зрозуміло, чому викликають саме нас, а не тих народних депутатів, яка на очах всієї міжнародної спільноти били інших депутатів. Зокрема, нашого депутата Олеся Донія, який досі перебуває у лікарні і чий стан не покращився. Чомусь тих людей, які його тримали і били об стінку, не викликають до Генеральної прокуратури.
– Якщо сьогодні буде голосування за зняття недоторканності з Парубія та Гримчака, чи будуть спроби вашої політичної сили перешкодити цьому?
– Я не знаю, якими вони будуть. Не буду зараз це анонсувати. Можу сказати, що, безумовно, ми будемо всіляко захищати наших колег. Але я хочу сказати, що вони нічого не досягнуть, знявши недоторканність. Ми ніколи не боялися зняття недоторканності. Ми знаємо, що у даному випадку все відбувається виключно з метою переслідувань. Проте ми будемо шукати різні методи захисту, зокрема, і юридичні. Ми знаємо, як це робити. Думаю, що будемо звертатися до міжнародних інстанцій. Насправді все це ми переживали вже у 2003–2004 роках. Просто дуже дивно повертатися до цих методів.