Спеціаліст геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон зазначає, що
запасів води на півострові останнім часом насправді стало дещо більше, проте переломний момент так і не настав. Про це він сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії.
«За останні два тижні, дійсно, за всіма водосховищах спостерігається поліпшення ситуації, площа дзеркала в них збільшується. Особливо це характерно для великих водосховищ, в тому числі і Чорноріченського. Найбільше в процентному співвідношенні наповнилося Білогірське, і його нинішній обсяг навіть перевищує той, який ми спостерігали у 2020 році. Однак, якщо порівнювати стан більшості водосховищ зі станом справ в 2020-му, то все ж практично для всіх з них площа дзеркала менше, ніж рік тому», – зазначив він.
За словами фахівця, найгірша ситуація в Сімферопольському водосховищі.
«За процентним співвідношенням за останні два тижні води сюди набралося найменше в порівнянні з іншими. Якщо порівнювати ситуацію з минулим роком, вона сама неблагополучна, оскільки води у 2021-му все-таки набагато менше», – додав він.
На думку Сергія Гапона, така ситуація пов'язана з тим, що опади цієї весни випадали в Криму нерівномірно.
У кінці квітня російський глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що в Сімферополі з першого травня поновлюється подача гарячої води.
Раніше в кримському Гідрометцентрі повідомили про наповнення водосховищ півострова водою в результаті танення снігу і опадів, що випали у квітні.
Влада Росії стверджувала, що Севастополь і Крим отримали ще 3,3 млрд рублів на розв'язання проблем з водопостачанням.