Заступник директора Українського інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк вважає, що російська влада і самі розуміє, що вирішити проблему вододефіциту в анексованому Криму за допомогою ресурсів з-під Азовського моря неможливо. Таку думку він висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії.
«Якби там були ресурси, вони були б уже розвідані. Якісь були б проєкти з їхнього використанню. Але ми ж знаємо, що спочатку Путін сказав, потім ще низка високопоставлених чиновників, про те, що це може бути... Але з огляду на той бюджет і те, що поки це на стадії якихось майбутніх дій –- вони вже самі оцінюють, що розв'язувати цю проблему за допомогою ресурсів з-під дна Азовського моря неможливо», – заявив Яцюк.
5 травня віцепрем’єр Росії Марат Хуснуллін заявив, що для забезпечення окупованого Криму водою почнуть із липня бурлити свердловини в Азовському морі. Хуснуллін розповів, що вже бурили свердловини на косі й там знайшли воду. Однак ця вода технічна, а не питна.
Раніше в «Росгеології» повідомили, що запаси прісної води під Азовським морем, які можна щорічно використовувати для постачання Кримського півострова, оцінюються, за попередніми даними, в 0,5-1,2 млрд куб. м.
26 квітня підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що інформація про придатність води під Азовським морем для Криму стане відома в червні цьогоріч. Він уточнив, що виникають питання до придатності цієї води до вживання, хоча обсяги, за його словами, «пристойні».
Президент Росії Володимир Путін раніше сказав, що запаси прісної води є в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем. Після цього російський глава Криму Сергій Аксенов повідомляв, що фахівці почали роботу з по обґрунтуванню можливості видобутку прісної води під Азовським морем.
Віцепрем'єр Росії, «куратор» Криму Марат Хуснуллін стверджував, що буріння перших свердловин для пошуку прісної води для Криму під Азовським морем планують почати в квітні.
На пошук запасів питної води в Азовському морі Росія має намір витратити 70 млн рублів.