Російські фахівці почали бурити свердловини в Азовському морі для оцінки запасів прісної води, повідомив журналістам в п'ятницю російський віцепрем'єр Криму Євген Кабанов. Про це інформує ТАСС.
«На сьогодні науково-дослідне судно приступило до розвідувальних робіт, буряться свердловини», – сказав Кабанов.
Він стверджує, що наявність води підтверджено. Попередні результати про її якість можуть бути отримані до першого липня.
За інформацією Кабанова, розвідку Азовського моря для визначення підводного басейну прісної води і можливості її застосування для побутових потреб зараз здійснює «одна з провідних компаній Росії».
5 травня віцепрем’єр Росії Марат Хуснуллін заявив, що для забезпечення окупованого Криму водою почнуть із липня бурлити свердловини в Азовському морі. Хуснуллін розповів, що вже бурили свердловини на косі й там знайшли воду. Однак ця вода технічна, а не питна.
Раніше в «Росгеології» повідомили, що запаси прісної води під Азовським морем, які можна щорічно використовувати для постачання Кримського півострова, оцінюються, за попередніми даними, в 0,5-1,2 млрд куб. м.
26 квітня підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що інформація про придатність води під Азовським морем для Криму стане відома в червні цьогоріч. Він уточнив, що виникають питання до придатності цієї води до вживання, хоча обсяги, за його словами, «пристойні».
Президент Росії Володимир Путін раніше сказав, що запаси прісної води є в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем. Після цього російський глава Криму Сергій Аксенов повідомляв, що фахівці почали роботу з по обґрунтуванню можливості видобутку прісної води під Азовським морем.
Віцепрем'єр Росії, «куратор» Криму Марат Хуснуллін стверджував, що буріння перших свердловин для пошуку прісної води для Криму під Азовським морем планують почати в квітні.
На пошук запасів питної води в Азовському морі Росія має намір витратити 70 млн рублів.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.